Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Silné ženy

Silné ženy

we-can-do-it-feminist-imageTáto esej je z knihy „Postav sa na našu vlastnú stranu“ od Michaela Polignana.

„Ty sa iba bojíš silných žien!“ Neviem ani spočítať, koľkokrát som počul toto obvinenie vychrlené na mužov, ktorí sa rozišli so svojimi priateľkami, keď už boli unavení z ich feministických póz a vyvádzania.

Priznávam – áno, bojím sa „silných žien“. A je tu hneď niekoľko dôvodov prečo ich nemať rád a dokonca sa ich báť.

Poďme preskúmať definíciu „silných žien.“ „Silné ženy“ nie sú tie, ktoré môžu zdvíhať ťažké predmety, nosiť košíky na hlavách a tak podobne. „Silné ženy“ nie sú tie, ktoré si dokážu zachovať dôstojnosť v chvíľach smútku, ktoré prináša život a smrť. „Silnými ženami“ nie sú ani tie, ktoré okrem materstva nesú na svojich pleciach i zodpovednosť za mŕtvych, dysfunkčných, rozvedených, či inak absentujúcich otcov.

„Silnou ženou“ dnešných dní sú myslené ženy, ktoré môžu robiť všetko to, čo môže robiť muž – a to práve tak dobre, ak nie i lepšie ako on – a preto mužov nepotrebujú. Ako hovorí jeden aforizmus – „silná žena“ potrebuje muža asi podobne ako ryba bicykel. (Toto je zaiste jedna z najhlúpejších analógií aká kedy získala hrdý status klišé).

Ale veď byť potrebným je tak krásne. Byť potrebným emocionálne, nie iba pre fyzické úlohy ako vynesenie smetí, zabitie pavúkov, či otvorenie vzdorovitého veka. Čo za muža, ktorý je pri zmysloch, by preferoval ženu, ktorá ho nepotrebuje pred tou, ktorá áno? Muž, ktorý preferuje ženy, ktoré ho nepotrebujú ich v skutočnosti tiež nepotrebuje. Takáto žena môže byť pre neho prospešná len do času – kvôli sexu, či pre plytkú spoločnosť. Ale prečo by pri nej riskoval hlbšiu emočnú väzbu? Prečo by riskoval pri nej pocit, že ju potrebuje, keď ona stále trvá na tom, že ho v skutočnosti nepotrebuje?

Muži sú prirodzene promiskuitní a preto sú ochotní zmieriť sa so „silnými ženami“ dovtedy, kým je sex s nimi dobrý. Lenže muži sú tiež od prírody romantici. Som presvedčený, že muži prechovávajú ďaleko hlbšie city k svojim polovičkám než ženy k nim. (Ženy si totiž rezervujú tie najhlbšie city pre svoje deti). Muži sú preto ďaleko viac emočne zraniteľní ako ženy a budú prirodzene veľmi opatrní, pokiaľ ide o budovanie emočnej väzby so „silnými ženami“, u ktorých je ďaleko pravdepodobnejšie, že ich podrobia emočnému peklu, len aby dokázali ako „silnými“ sú. To je dôvod, prečo sú „silné ženy“ často vykrúcané, ale zriedkakedy dovedené k oltáru.

Tvrdenie, že ženy sú schopné robiť všetko čo muž, ba i lepšie, je iba obyčajná lož. Áno, nájdeme i výnimočne silné ženy a výnimočne slabých mužov. Ale v priemere sa obe pohlavia odlišujú v nespočetných spôsoboch. Takže je správne povedať, že priemerný muž môže prekonať priemernú ženu v nespočítateľných činnostiach, rovnako ako priemerná žena môže prevýšiť priemerného muža v množstve ďalších vecí. Okrem toho, pri každom páre sa nájdu veci, ktoré môže muž robiť lepšie ako žena a naopak.

Nikdy som nestretol muža, ktorý by bol posadnutý takým spôsobom, že by sa trápil so všetkými činnosťami, o ktorých si jeho priateľka myslí, že ich robí lepšie a to len preto, aby jej dokázal, že sa mýli. Jedným som si však istý: nikdy by som ho nenazval silným mužom. Navyše si viem predstaviť, ako rýchlo by bola jeho priateľka unavená z jeho pokusov prekonať ju vo varení alebo vyšívaní. Mám za to, že po čase by jej prišiel doslova opovrhnutiahodný. A keď už by konečne od neho odchádzala, tak si ho predstavujem ako stojí vo dverách do kuchyne, v zástere, pričom v rukách drží perfektne spravené soufflé a z plných pľúc kričí: „Ty sa len bojíš silných mužov!“

„Silné ženy“ sú tie najviac neisté, malicherné a súťaživé zo všetkých žien. Toto sú však ich slabiny, nie silné stránky.

Žiadny muž nechce ženu, ktorá s ním sústavne súťaží a pozerá sa na jeho slabiny. Život muža je dosť súťaživý a neistý kvôli iným mužom. Preto muži prirodzene túžia po tom, aby ich vzťahy so ženami boli útočišťom pred sústavným mužským meraním síl. Ale „silné ženy“ toto mužovi neposkytnú.

Ďalší problém so „silnými ženami“ je, že inklinujú k imitácii mylných predstáv o maskulínnom správaní. Imitujú maskulínnu súťaživosť, ale už nie prejavy maskulínneho kamarátstva, zdvorilosti a bratstva, ktoré dáva súťaživosti prvky ľudskosti. Ako by aj mohli, keď všetky z týchto jemných, kolektívnych cností sú asociované i so ženskosťou, ktorú sa „silné ženy“ snažia silou – mocou prekonať?

„Silné ženy“ si spôsobujú mrzutosť, pretože vnášajú súperenie tam, kde nie je vítané. Sami sa zosmiešnia, pretože nevyhnutne zlyhajú v niektorých pokusoch prekonať svojich mužov. Sami sa budú cítiť opovrhnutiahodné, pretože ich citové vydieranie povedie mužov k tomu, že ich nechajú vyhrať – dúfajúc, že možno upustia od svojej iritujúcej súťaživosti.

Čo je to „silná žena“? Bytosť, ktorá sa vzdala najlepších vlastností svojho pohlavia pre najhoršie vlastnosti pohlavia opačného. A to je niečo, čoho sa treba báť.

autor: Michael Polignano
zdroj: Counter-Currents Publishing
Preklad: Aman, www.protiprudu.org

O Roland Edvardsen

6 komentárov

 1. super povedané

 2. Zena by mala byt duchovne silna , zial takych dnes uz je malo. Ale konecne dobry clanok , vdaka .
  Prajem stastny novy rok ….a hlavne bdete , bude viac sko rusny, povrava sa ze az sokujuci.

  • Milan, daj nejaké informácie, ktoré sa povrávajú v kuloároch 🙂 viem, že sem chodí aj veľa vysoko postavených slobodomurárov, tak niečo by ste mohli prezradiť aj Propákom 🙂

 3. Chces info….Ok ,, VELKA NOC 2015 bude jo sakra sokujuca ,,.tak sa sepka v synagogach …
  VELA ZDRAVIA a HLAVNE STASTIA DO NOVEHO ROKU PRAJU Ti Ilaminati…,,
  Hlavne to stastie aby bolo , lebo zdravie mali i na titanicu a nepomohlo im to , ze?
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202027331163423&set=a.4169943705470.1073741826.1790575608&type=1&theater

  • No som zvedavý Milan. Nechám sa prekvapiť, len aby to neboli zase plané reči ako doposiaľ. Ale raz to už prasknúť musí. Aj Tebe všetko dobré v Novom roku. Pozdravuj iluminátov a slobodomurárov v synagógach. A ten facebook nejde otvoriť. Zrejme je to niečo z tvojho súkromia, ktoré vidia len priatelia. Skús to označenie zmeniť z „priateľov“ na „verejné“.

 4. všetko zlo pochádza z ideológií. tá feministická má za cieľ rozložiť rodinu ako stavebnú jednotku spoločnosti. ženy, ktoré ju širia, sú ako sfetované. preto sú nešťastím pre každého muža. je správne, že muži také ženy obchádzajú, aby sa choroba nešírila ďalej, keď feministka zostarne bez potomstva, umrie s ňou aj jej feministická ideológia. treba ale ochrániť deti, aby tiež neprepadli takej zničujúcej ideológii. feminzmus je postavený napolitickom darwinizme, ktorý nemá nič s vedeckou teóriou Darwina, je to koncept nadvlády britského impéria, vypracovaný tajnou lobby britskej vechušky a na Darwina preniesol to rozhodujúce 1% lži Malthus. Tak vzniklo „the fittest survive“ čo je chybná téza, ktorú zneužíva britská moc na legitimizáciu svojej nadvlády nad inými národmi a vyhladzovania národov a kást, ktoré nie sú „the fittest“. na tomto základe bol vytvorený eugenizmus a jednou implementáciou eugenizmu bol nacizmus.

Leave a Reply