Domov / Hlavná strana / Satira / Santa Klaus zostrelený nad USA

Santa Klaus zostrelený nad USA

Terrorism-as-holy-programVeľké zdesenie zavládlo na Štedrý večer v USA. Koncom svojej služobnej cesty chcel Santa Klaus zrejme ešte uskutočniť malú odbočku k Bielemu domu. Ako prišiel na tento bláznivý nápad je nejasné, pretože aktuálny obyvateľ tohto domu by si jeho návštevu beztak nezaslúžil. Na rozdiel od 9/11 bola tentoraz celá letecká obrana USA v pohotovosti a osud nabral nový smer.

Ako nechal Pentagon vyhlásiť vo svojej prvej tlačovej konferencii, tento obmedzený Santa nereagoval na žiadne rádiové výzvy a nerešpektoval ani pekné pestré svetlice a nezadržateľne sa blížil k Bielemu domu. Na to vyštartovala za menej ako 5 minút letka protileteckej obrany, aby Santu odklonila z kurzu. Tento však so svojimi saňami ťahanými sobmi skúsil pôsobivým cik-cak kurzom urobiť bojovým stíhačkám čiaru cez rozpočet. Následkom toho sa na oblohe s jasnými hviezdami uskutočnil divoký závod mačky s myšou, pri ktorom sa Santa Klausom z Air Force nepodarilo tento sobí záprah dostať pod kontrolu. Stále znovu šikovne unikal hrdinským obrancom vlasti zo streleckej línie. Na to praskli hlavnému veliteľovi NORAD nervy a zavelil tohto starca okamžite dostať z oblohy a zabezpečiť všetky ním nesené darčeky. S dobrým tuctom rakiet Sidewinder sa nakoniec podaril uzavrieť slučkový kurz útočníka a vianočné ohrozenie pre Biely dom jednoznačne stopnúť.

Miesto zostrelu sobích saní – ešte ďaleko mimo Washingtonu – bolo okamžite naširoko uzavreté, aby sa uskutočnilo rozsiahle zabezpečenie dôkazov. Zrejme skutočne došlo k poučeniu z 9/11, kedy sa postupovalo veľmi zdržanlivo. Množstvo výbušnín však vykonalo dôkladnú prácu, takže nebolo viac možné lokalizovať väčšie fragmenty zo saní, sobov a ani zo Santu. Obyvatelia a svedkovia z regiónu zostrelu už verili, že ide o ohňostroj predčasných novoročných osláv. Na poli s troskami bol však nájdený neporušený cestovný pas spomínaného Santa Klausa, ktorý však už vypršal koncom roka 2001, čo utvrdilo podozrenie, že by sa pritom mohlo jednať o istého dlho hľadaného bradáča, ktorého by bolo možné dať do súvisu s 9/11.

Otázka, či by sa mohlo jednať aj o vládneho úradného Santa Klausa bolo úradmi kategoricky zamietnutá. V protiklade ku prvej správe sa hovorilo v malej korektúre už len krátko a sporo, že sa pri pohonnej jednotke saní nejednalo o soby, ale o ťavy, preto proti rozhodnutiu velitela nemožno mať námietky. Dôkazy pre toto tvrdenie však už nebolo možné predložiť. Taktiež bol na vrakovisku zaistený úplný vianočný katalóg s vyobrazením menovaného (pozri obrázok), čo taktiež poukazuje na to, že by sa pri tomto Santa Klausovi mohlo jednať o istú osobu z rebríčka najhľadanejších osôb. Neoficiálni komentátori hovoria o prekvapivej podobnosti. Obsah nájdeného katalógu veľmi prekvapil vyšetrovateľov a vyvolal obavy, že tento dlhovlasý starec možno zásoboval radikálne skupiny v USA. Pokiaľ sa tieto dohady potvrdia, môže ísť pri tomto zostrele o najväčší úder proti organizovanému vianočnému teroru na svete v posledných desaťročiach.

Ak by však išlo o skutočného Santa Klausa, stála by samozrejme pred všetkými deťmi tejto zeme strašlivá budúcnosť – úplne bez Santa Klausa a bez akýchkoľvek prekvapení v totálne kontrolovanej budúcnosti. Preto by museli v nasledujúcich rokoch mimo odstránenia Vianoc rátať aj so solidárnymi štrajkmi veľkonočných zajacov, kedže títo podľa oznámenia tlačového hovorcu odborovej organizácie veľkonočných zajacov v súčasnosti neboli kontaktovaní svojim kolegom Santom, čo by mohlo byť hodnotené ako indícia, kto bol skutočne odstránený z oblohy. Od jeho kolegov bolo známe, že táto osoba, pravidelne pod vplyvom alkoholu, viedla svoje dráhy v slučkovitom kurze po oblohe, pretože v triezvom stave by tento svoj džob nebola schopná vydržať. Ďalšia indícia pre to, že bol skutočne zasiahnutý pravý Santa Klaus, je jeho chromý prostredník (ako je možno vidieť na prospekte), ktorý si spôsobil pri nešťastí na saniach pred cca 250 rokmi. Ak by skutočne bol zostrelený a skutočný Santa Klaus tou istou osobou, tak by to nebolo len trápne, ale nedalo by sa vylúčiť, že v budúcnosti by sa mohol prevažný počet teroristických útokov (pokiaľ by sa ešte vôbec uskutočnili) zmutovať na vianočné rozprávky. No potom s pánom Bohom!

Dodatok tajných služieb:

Zmätky okolo tejto témy naďalej trvajú. Aby sa uvedená správa zamaskovala a z obavy pred detskými represáliami, tento zločin bol presunutý do krutého protikresťanského zahraničia. Podľa posledných fám mal byť tento starý pán zostrelený nie nad nad Washingtonom, ale v odľahlom Abbotta-Blood-Bad v Pakistane, kde sa na kresťanské hodnoty nepýtajú. Dňa 2. mája 2011 mal byť regulárne zložený pri love so sokolmi. Údajne dokonca bez akejkoľvek protiobrany, pretože ako sa zdá, nebol na takúto udalosť mimo sezóny pripravený. No dobre, nám sú tieto zamotané hrátky svojim spôsobom známe, ale všetky vianočné rozprávky by nás mali naladiť premýšľavo. Či je toto konečná verzia udalostí je samozrejme vo hviezdach. Buďte však ubezpečení, aj naďalej budeme dobre zásobovaní vianočnými rozprávkami. Účinky tejto akcie však zostanú tragické a tomuto sviatku sviatkov budú dominovať sklamané detské tváričky na celom svete. Jedine ak by sme sa rozhodli zmierniť ich traumu a rozhodli by sme sa deti tohto sveta trvale klamať.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org

O ::prop

Jeden komentár

  1. premrhaný čas autora … premrhaný priestor stránky ….

Pridaj komentár