Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Samopaly pre bezpečnostné sily na školách v USA

Samopaly pre bezpečnostné sily na školách v USA

assault-weaponsMnohé civilné oblasti sa v komúnach a okresoch v USA zásobujú vyraďovanou vojenskou technikou, ako sú zbrane a pancierované vozidlá U.S. Army, ktorých nasadenie sa v konečnom efekte zameriava voči vlastným občanom.

Človek nemusí byť žiadnym pacifistom aby pozoroval tento postupný vývoj, ktorý v stále rýchlejšom tempe zasahuje aj vzdelávacie zariadenia a spoznal, čo to znamená: zavedenie permanentného vojnového stavu v krajine, ktorý sa aplikuje v praxi a vyžíva sa v násilných excesoch policajných úradníkov a silách zvláštneho nasadenia.

Nielen štátni úradníci sú vybavovaní vojenskými prostriedkami. Teraz sú súkromné bezpečnostné služby na školách vybavované samopalmi. Odôvodnenia sú stále tie isté, zamedziť “masovým vraždám” od “teroristov” a “postihnutých amokom” pochybného pôvodu. Veľmi často dochádza v spolupráci CIA, FBI a agentmi iných tajných služieb so svojimi informantami a podnecovateľmi k utajeným, štátom organizovaným „atentátom“.

Na predmestí Compton v Los Angeles sa rozhodli počas týchto letných prázdnin školské úrady zo Compton Unified School District na poradenský tlak, ku kúpe M16 (AR-15) pušiek pre bezpečnostný personál vo výukových zariadeniach, ktoré sú známe svojou rasistickou profiláciou a násilím voči žiakom a študentom – aby tým “zachraňovali životy”. V Comptone sa nachádzajú dve školy, Yuin University, jedna vysoká a tri sekundárne školy.

Táto voľba sa dá interpretovať ako strach vlády USA vo Washingtone a guvernérov pred študentskými nepokojmi a demonštráciami, ktorí protestujú voči odbúravaniu sociálnych vymožeností a vojnovému nasadeniu v iných krajinách.

William Wu, šéf Compton Unified Police tvrdí, s odvolaním sa na Štúdiu F.B.I. “Active Shooter Events from 2000 to 2012″, že päť percent “strelcov” nosí nepriestrelné vesty.

Pre Joe Grubbsa, prezidenta California Association of School Resource Officers sa nejedná o útočné pušky: “Sú to nástroje… s ktorými možno ciele presnejšie trafiť až na štvornásobnú vzdialenosť, ako s pištoľou.”

Tu sa hovorí o usmrtení ľudí, ako keby to bola tá najnormálnejšia vec na tomto svete.

A to táto bezpečne nie je !

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: scpr

Poznámka redakcie:

Nezdá sa vám táto argumentácia povedomá? Ale áno, veľmi podobne argumentoval minister vnútra po afére Harman. Našťastie, zanedlho verejnosť zistila, že je na uliciach nebezpečnejšie s nemotornými policajtami ozbrojenými ako do frontovej línie. Systém však stále čaká iba na zámienku, aby mohol opäť napochodovať do ulíc s ťažko ozbrojenými policajnými jednotkami.

O ::prop

Leave a Reply