Domov / Hlavná strana / Prop / S Amerikou je to veľmi zlé, ak je výpoveď Sibel Edmondsovej čo i len spolovice pravdivá

S Amerikou je to veľmi zlé, ak je výpoveď Sibel Edmondsovej čo i len spolovice pravdivá

nuclear_weapons„Budúci prezident sa možno bude musieť vyrovnávať s jadrovým útokom“ – prehlásil moderátor Charles Gibson počas sobotňajšej demokratickej prezidentskej diskusie a pokračoval: „Čo si budeme želať, že sme mali preventívne urobiť deň po tom, čo v niektorom americkom meste vybuchne jadrová bomba a čo deň po výbuchu budeme robiť naozaj?“

Táto otázka všetkým naháňa strach a nie je na ňu ľahké odpovedať; ani jeden z kandidátov sa jej adekvátne nezhostil a väčšinu z nich očividne zaskočila. Hillary Clintonová sa postarala o to, aby do svojich výrokov mimoriadne dôrazne zakomponovala výraz „odveta“ a keď sa jej opýtali, akú odvetu voči „teroristom bez štátu“ má na mysli, neurčito odvetila, že niekoho by tá odveta naisto postihla, pretože páchatelia sa predsa v niektorom štáte museli ukrývať.

To však vôbec nemusí byť tak, samozrejme, veď čo keď sa ten „bezpečný prístav“ nachádza rovno tu, v Spojených štátoch amerických? Alebo v nejakej krajine NATO, povedzme v Turecku?
Čože? Hovoríte, že to je nemožné? To neplatí v prípade, ak veríte Sibel Edmondsovej, bývalej tlmočníčke FBI, ktorá si vypočula stovky záznamov telefónnych rozhovorov a teraz povedala London Times, že niekoľko amerických vládnych predstaviteľov konšpirovalo so zahraničnými agentmi v snahe odcudziť americké jadrové tajomstvá a potom ich predať na čiernom trhu.

Times píšu:
„Edmondsová popisuje, ako si zahraniční agenti tajných služieb získali na spoluprácu amerických predstaviteľov, aby si tak zabezpečili vytvorenie siete dodávateľov informácií v citlivých vojenských a jadrových inštitúciách. Hovorí, že počas počúvania celých hodín záznamov telefonických rozhovorov si vypočula dôkazy o tom, že istému dobre známemu poprednému predstaviteľovi amerického ministerstva zahraničia platili tureckí agenti vo Washingtone za dodávanie informácie o nákupcoch na čiernom trhu, vrátane Pakistanu.

Sunday Times meno toho predstaviteľa – ktorý zastával rôzne popredné funkcie – vedia. Ten však tieto tvrdenia ostro odmieta. Ale Edmondsová hovorí: ´Pomáhal zahraničným agentom proti americkým záujmom tým, že im dodával nanajvýš tajnú informáciu a to nielen z ministerstva zahraničia, ale aj z Pentagonu, výmenou za peniaze, za funkciu, za politické ciele.´

Edmondsová ďalej tvrdí, že aj FBI dávala dohromady dôkazy proti popredným pentagonským predstaviteľom – vrátane dobre známych mien – ktorí pomáhali zahraničným agentom. ´Keď zverejníte informáciu, ktorú o tomto prípade dala dohromady FBI, budete svedkami súdnych procesov s veľmi vysoko postavenými ľuďmi´, povedala“.

Edmondsová na toto upozornila aj zákonodarcov, ako aj americké médiá a niekoľko spravodajských agentúr prinieslo o tom správu – kým federálny sudca nevydal nevídaný zákaz zverejňovania tejto informácie. Zdá sa, že jej historka je príliš horúca. Keby sa to verejnosť dozvedela, bezpečnosť krajiny by bola ohrozená. Ale ona teraz predsa len hovorí a to čo vraví, je prinajmenšom veľmi znepokojivé.

Edmondsová verejne menovala najmenej jedného predstaviteľa: Marca Grossmana, bývalého amerického veľvyslanca v Turecku, tajomníka ministra zahraničia pre európske záležitosti za Clintonovej administratívy a námestníka ministra zahraničia pre politické záležitosti vrokoch 2001 – 2005.

Grossman je teraz zástupcom šéfa konzultačnej spoločnosti „The Cohen Group“, ktorú založil William S. Cohen, minister obrany za Billa Clintona.
Edmondsová hovorí, že medzinárodnému prstencu jadrového pašovania, ktorý má náväznosť na Pakistan, Turecko a Izrael, nehanebne dovoľujú operovať na území Spojených štátov. Tvrdí, že naša vláda o tomto dobre vie a predsa – aby si nepohnevala vlády uvedených zahraničných krajín – umožňuje agentom i naďalej sa venovať svojím aktivitám, vrátane prania špinavých peňazí, pašovania drog a špionáže, kedy sa snažia odcudziť americké jadrové tajomstvá.

„Zatiaľčo FBI vyšetrovala, niekoľko vetví vlády sa snažilo zaštítiť to, čo sa dialo“, hovorí. „Celé krídlo byrokracie národnej bezpečnosti s náväznosťou na neokonzervatívcov, už dlho získava z reprezentovania tureckých záujmov vo Washingtone; do tejto skupiny nepatrí len Grossman, ale aj Paul Wolfowitz, hlavný intelektuálny architekt irackej vojny a bývalý prezident Svetovej banky, ďalej bývalý námestník ministra obrany pre politiku Douglas Feith, jeho nástupca v tejto fukcii Eric Edelman a Richard Perle, dobre známy popredný neokonzervatívec, ktorého unikátna schopnosť miešať ziskuchtivosť s vojnovým štvaním ho napokon donútila rezignovať z funkcie popredného vládneho poradcu.“

Táto pakistansko-turecko-izraelská špionážna os, operujúca cez ich vlastné veľvyslanectvá, systematicky šacovala washingtonských predstaviteľov s úmyslom nájsť potenciálnych spolupracovníkov, ochotných predávať tajomstvá. Korupcia a masívna snaha zakryť to na najvyšších stupňoch vlády v čase, keď nad krajinou visí ako hustá hmla hrozba nukleárneho terorizmu – keby čo i len polovica z toho, čo tvrdí Edmondsová bola pravda, tak potom sa všetci nachádzame vo veľkých ťažkostiach.

Ak v nejakom americkom meste raz vybuchne jadrová bomba, tak o tej pravdepodobne vysvitne, že ju ukradli z nášho vlastného arzenálu. Keď sa Američania na základe tohto strach naháňajúceho faktu zobudia, to ostatné bude automaticky nasledovať.

(krátená ukážka)
Justin Raimondo, Anti War
http://www.antiwar.com/justin/?articleid=12166
Z propáckeho archívu 2008

O ::prop

Pridaj komentár