Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Rusko sa vyzbrojuje „hadicovými raketami“

Rusko sa vyzbrojuje „hadicovými raketami“

s300Podľa správ z médií objednala ruská armáda u moskovského výrobcu vzdušných balónov Rusbal 20 typov rozličných gumových rakiet. Ako prvé majú byť dodané hadicové výrobky imitujúce protivzdušné obranné systémy S-300.

Atrapy klamú nielen opticky, ale aj v oblasti tepelného vyžarovania a vysielaných vĺn, oznámil podľa údajov lenta.ru šéf Rusbalu Juri Stepanov. „Komplexné prieskumné prostriedky ich budú identifikovať ako skutočné zbrane.“

Pred niekoľkými mesiacmi boli správy, že ruské ozbrojené sily už uvedú do služby 2014 gumových tankov T-72 und T-80, ale aj gumové lietadlá Su-27 a MiG-31 , aby odpútali cudzie rozviedky od skutočných umiestnení rakiet. Atrapy, ktoré sa zo 100 m vzdialenosti nedajú odlíšiť od originálnych strojov, sa dodávajú v rámci zbrojného programu trvajúceho do 2020 a dotovaného cca 480 miliardami euro.

Jeden gumový tank, prípadne lietadlo fy. Rusbal stojí 20.000 až 30.000 dolárov, raketový systém S-300 – 50.000 dolárov. V Číne zaplatíte za tie isté modely len 2.000 dolárov. Čínske atrapy sú však kvalitatívne horšie a môžu pri strele prasknúť. Ruské výrobky sa podobajú originálu na centimeter presne a sú vyrobené z polyamidu a polyuretanu, hovorí Stepanov.

Atrapy rakety S-300 a tanku T-80 boli predvedené v utorok, počas „Dňa inovácií Ministerstva obrany“. Atrapu S-300 (k dispozícii zatiaľ len jeden exemplár) objednali Iránci. Keď sa neuskutočnil obchod so skutočnými raketami, nemali už o atrapu záujem.

Atrapy objednávajú predovšetkým krajiny, ktoré nakupujú ruskú vojenskú techniku. Rusbal síce neuviedol žiadne mená, je ale jasné, že ide o africké a ázijské krajiny.

Táto gumová technika je vybavená imitátormi tepla, vysielania, energetickými zdrojmi a ventilátormi. Pritom každý klamlivý cieľ váži podľa typu medzi 30 a 100 kg a je ľahko transportovateľný nákladnými automobilmi, ale aj letecky a vodnými cestami. Už v druhej svetovej vojne používala Červená armáda drevené tanky a kanóny, aby oklamala výzvednú službu Wehrmachtu.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: rian.ru

O ::prop

Jeden komentár

  1. Chlapi, trocha duše do tých prekladov.
    Schlauch je síce hadica ale ten výrobca vyrába balóny a nie hadice.
    Takže skôr nafukovacia rakety.

Pridaj komentár