Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Rusko robí závery z ukrajinskej krízy a vyvíja novú bezpečnostnú doktrínu

Rusko robí závery z ukrajinskej krízy a vyvíja novú bezpečnostnú doktrínu

majdanŠéf ruskej Bezpečnostnej rady vyhlásil s ohľadom na množstvo poučení, ktoré vyplynuli z posledných politických kríz na Blízkom Východe a na Ukrajine, že Ruská federácia prepracuje svoju bezpečnostnú doktrínu a prispôsobí ju vhodným spôsobom na zmenené hrozby.

„Aby sa aktualizovali základné koncepty národnej bezpečnosti, nariadila Rada uskutočniť určité korektúry v najdôležitejších strategických obranných plánoch, čím je myslená Národná bezpečnostná a informačno-bezpečnostná stratégia Ruskej federácie do r. 2020“, hovorí sa v ruských novinách „Krasnaja Zvezda“ (slov.: Červená hviezda – aké príznačné pre súčasné Rusko, pozn. red.), kde sú denne zverejňované informácie z Ministerstva obrany.

Vysokopostavený bezpečnostný úradník, Nikolaj Patrušev, vysvetľuje vo svojej správe, že udalosti okolo takzvanej „Arabskej jari“ a prevrat na Ukrajine budú vyžadovať nové opatrenia. Tieto udalosti začali všetky podporovanými masovými protestami, ktoré vyústili v násilné zhromaždenia. V každom prípade sa zdá, že všetky tieto „revolúcie“ mali jeden cieľ: občiansku vojnu.

Kto podnecuje „nepokoje“? – RT porovnáva mediálnu reč a obrazy k Majdanu a Baltimoru

Patrušev uvádza, že udalosti vykazujú jasný trend, podľa ktorého sa ohrozenie bezpečnosti prekladá z vojenskej oblasti do informačnej oblasti. Tým sa vojenské ohrozenie presúva do úzadia. Autor píše:

„Vedúce národy bojujú – pokiaľ ide o ich záujmy – spravidla tzv. ‚nepriamymi akciami‘. Pritom tieto siahajú, napríklad [subverzívne] na [existujúce] protestné nálady vo vnútri obyvateľstva, na radikálne, alebo extrémistické skupiny a tiež na súkromné vojenské firmy.“

Mimo to poukázal moskovský redaktor na narastajúce agresívne chovanie USA a tým aj NATO voči Rusku, pričom zdôrazňuje, že tento západný vojenský pakt pri každej príležitosti postupuje pri rozmiestňovaní jednotiek bližšie k ruskej hranici. Pre Rusko je to každopádne stále jasnejší obraz vojenského obkľučovania zo strany USA.

Naviac tlačí Washington svojich partnerov v Európe kolektívne k tomu, aby umiestňovali systémy protiraketovej obrany tak, aby sa znižoval odstrašujúci atómový potenciál Ruska. Tak sa prinajmenej verí, že sa tak sebavedomejšie môže ísť na kontaktný dotyk v ruských zónach vplyvu.

Bezpečnostná rada je ruské top-poradné grémium v otázkach národnej bezpečnosti. Nikolaj Patrušev ho riadi od roku 2008. Predtým bol 9 rokov riaditeľom Federálnej bezpečnostnej služby.

Predtým, v októbri 2014, obvinil Patrušev otvorene USA, že zaujali vedúcu úlohu v aktuálnych turbulenciách na Ukrajine, podobne ako v predchádzajúce roky v Gruzínsku a na severnom Kaukaze.

brzezinskiFoto: Bezpečnostný poradca Brzezinski: Inštrumentalizovať Islam proti Rusku

Tento vysokopostavený bezpečnostný úradník taktiež uviedol v tlačovom interview, že americkí analytici tajnej služby vytvorili rozsiahlu stratégiu potlačovania Ruska, ktorá siaha až do 1970-tych rokov, do aktívnej doby geostratéga Zbigniewa Brzezinskeho. Ide pritom o to, pre nepriateľa premeniť vnútorné problémy jedného štátu na tzv. „rozsiahle existenčné krízy“.

Minulého septembra vyzval ruský prezident Vladimir Putin armádu a všetky bezpečnostné orgány krajiny, vypracovať v zmysle národnej bezpečnosti novú doktrínu, ktorá bude rešpektovať a budú zapracované nové, pomenované ohrozujúce stavy.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

14 komentárov

  1. Rusko v ukrajinskom konflikte tiez nie je svete , tu je jeden z dokazov :

    • Vieš čo ma série. Že tých Rusov na tej Ukrajine je tak strašne malo aby zakrútili s tou NACI Banderovskou bandou. Takže v tejto chvíli Slava Kozakom Slava Hrdinom bojujucim na strane Opolčencov. Niečo ti to pripomína ja viem ešte aj tento pozdrav ukradli Haličania. Halič ten sa drží tohto Ukrajina ridna mati što nevkradeš nebudeš mati.

  2. STOPA , zabudol si napisat ,, nech zije Putin,,…ako ten Lenin?… k*a , ved je to tam horsie ako za bolsevika.

  3. Veď som ti napísal paranoja je liečiteľná tak sa bež liečiť. Jeden známi psychiater sa vyjadril že ta bude liečiť. Pacient ako pacient. Pošlem ti kontakt.

  4. A čo tak Jaroš na MO. Čo hovoríš na Azov a ďalšie dobrovoľnícke batalióny prezentujúce sa Nacistickými symbolmi. Jaj ono to asi bude recesia. No, ale čo v takom prípade ten Švéd ktorí sa prezentuje ako Nacista funguje v nejakom dobrovoľníckom prápore ako ostreľovač. Najvyššia rada koľko veliteľov z dobrovoľníckych bataliónov sedí v tejto rade. Každý vysoký veliteľ tam je. Čo hovoríš na šéfa SBU. Ten je úplné neviniatko to že si nehovorí nacista tak neznamená že nim nie je veď jeho skutky hovoria zaňho. Samozrejme dostal školenie v USA a ty sú najväčšími demokratmi aj zo získavaním informácii za pomoci simultánneho topenia. Čo hovoríš na zákon o tom že Bandera, UPA a SS Haličina sú rehabilitovaný. Vraj hrdinovia povraždili desiatky tisíc nevínnych civilov vrátané žien a deti. Nezabúdajme na východ a stred Slovensky keď Banderovci prechádzali týmto územím nesprávali sa ako neviniatka, ale ako vraždiace beštie. Keď si všimneš môj príspevok na ja som nenarážal na všetkých Ukrajincov narážal som na NACi a Banderovcov.

Leave a Reply