Domov / Hlavná strana / Zahraničie / „Ruské konzervatívne fórum“

„Ruské konzervatívne fórum“

euroazia„Je potrebné ochrániť všetku ruskú mládež pred vírusom nacionalizmu“

„Každý, kto tvrdí, že Rusko je pre Rusov – je buď idiot alebo provokatér. Rusko je multikultúrna a multinárodná krajina.“

– Vladimír Putin

Väčšina európskych nacionalistických organizácií odmietla svoju účasť na „Ruskom konzervatívnom fóre“, ktoré ohlásili Putinovi podporovatelia a členovia strany „Jednotné Rusko“.

Pripomíname, že pred niekoľkými dňami sa konala v Petrohrade medzinárodná konferencia nacionalistov. Organizátori neskrývali fakt, že predpokladom účasti na konferencii bolo neformálne schválenie Putinovej protiukrajinskej politiky.

Následkom toho sa konferencie zúčastnilo iba 11 z viac ako 90 európskych nacionalistických organizácií.

Dokonca aj francúzsky „Národný front“ – tiež známy ako „Putinov fanklub“ – obraňujúci ruské záujmy v Európe a ktorý dostal obrovské úvery z ruských bánk, sa tejto konferencie nezúčastnil. Grécka nacionalistická strana „Zlatý úsvit“ taktiež odmietol oficiálnu účasť na konferencii (aj keď niekoľko členov konferenciu navštívilo) rovnako ako rakúska strana Slobodných.

Ruská nacionalistická organizácia „Rusi“, rovnako ako väčšina ostatných ruských nacionalistických organizácií, odmietli účasť na akcii a apelovali na svojich európskych kolegov o neprípustnosti podpory Putina a jeho vlády, ktorá je nepriateľská k európskemu nacionalizmu ako takému.

Spracoval: ::prop, www.protiprudu.org
Na základe: Русский Сектор

O ::prop

50 komentárov

 1. Tak,… a teraz som strasne zvedavy, co na to Slovania ?..to bude sranda tuna.

  • maršal Žukov

   No asi toľko, debile, že Putin nie je blbec aby v tejto geopol situácii otvorene podporoval nacionalistov

   • Debile , vdaka za objasnenie . Len ci je tomu skutocne tak . lebo uz viac krat som postrehol ako si serie do hyby . … Aha pises tajne , to moze ze?…pokrytecka cinnost u takej ,, osobnosti,,?

 2. Zaujímalo by ma, ako vidí Le Penová Francúzsko – či len ako štát Francúzov alebo ako spoločný štát Francúzov, Provensálcov, Oskitáncov, Baskov, Bretóncov, Alsasanov… Lebo v Ruskej federácii nežijú iba Rusi, ale aj Tatári, Baškirci, Kalmyci, Mordvania, Čukčovia, Jakuti… skrátka desiatky rôznych malých národov.
  Alebo sa tu bije západná koncepcia politického pseudonároda s našou koncepciou etnického národa.

  • Martin
   Zabudol si na to podstatne na Zidov a Chazarov , neviem ci zamerne . A ti, ziju i vo Francuzsku tak i v Rusku. Obrezanci su ako svabi , su vsade aj tam kde ich necakas . Ja som ich uz videl aj z mesit vychadzat v Maroku. …a kolko?!

   • Fakt by som rad videl ako si rozoznal obrezancov moslimskych od tych, tebe nepriatelskych… Normalne si kontroloval…? A maju inu technologiu obrezavania…??? Ci ako…???

 3. Putin je rozumný človek že drží extrémnych nacionalistov na uzde. Pozrime sa na to kde to dopracovali extrémni nacionalisti na Ukrajine. Sláva Ukrajine Gerojam sláva. Ľudia nemajú čo žrať nemajú peniaze na energie a Chazari z USA im skúpili štát. O to tu išlo rozvrátiť krajinu a skúpiť ju za drobné. Presne o to ide USA chazarom aj v Rusku. Dnes to mnohý nechápu, ale presne ako to napísal Martin nie je k tomu čo dodať. Kto mi môže vyvrátiť že za podporov extrémnych nacionalistov nestoja USA chazari a ich nenažratosť a tuha po moci a svetovláde. Putin keď nastúpil na prezidentsky post zdedil krajinu ako pozostatok po Sovietskom zväze zdedil multi kulti krajinu teraz čo ma vysťahovať všetkých prisťahovalcov z Ruska. Sú to prisťahovalci ktorí žijú v Rusku už par generácii. Nech ma nikto nepresviedča že sa to dá. Pravda je že v Rusku si mnohé národy žijú relatívne v pohode bez obáv z nejakých útokov na nich. Nie netvrdím že tieto útoky nie sú no sú zriedkavé a vinici sú tvrdo potrestaný a je to jedno či je to etnicky Rus alebo Jevrej. Západ ma tendenciu v Rusku rozdúchať nacionalistické vášne, lebo je to jediný spôsob ako sa bude dať porobiť Rusko a to z vnútra a Putin to vie.

  • maršal Žukov

   Asi tak.

  • Môžeš mi prosím vysvetliť, čo je to ten „extrémny“ nacionalizmus a ako sa prejavuje? Ak si myslíš, že tí „extrémni“ nacionalisti bojujú za to, aby ich mohli skúpiť banksteri, tak si niečo mýliš.

   • Ukrajinskí „nacionalisti“ za to nebojujú, to veru nie – ale to je to, čo dosiahli.
    Ja by som ich nenazýval „extrémni“, to je len prázdne slovo – proste sú nešikovní a terminus technikus hlúpi.
    Ja by som ich ale ani nenazýval „nacionalistami“, pretože to slovo znamenalo v modernom ponímaní nečo širšie, ako kričanie „Slava Ukraiini“. Ale možno je problém v tom slove, pretože ciele toho, čo ja volám germánska renesancia sú ovela širšie a hlbšie, ako nejaký úzkoprsý nacionalizmus. Asi by si progresívne hnutia mali nájsť iný názov, ako ten, čo im dal neoriateľ: „nacionalisti“

    A to som sa vlastne dostal až k Putinovi a prečo je jeho širší a nie úzkoprso nacionalistický postoj ten správny. Trocha nadnesene povedané, Rusko je národ ktorý zahrňuje viac národov. Vlastne má Putin reálne RASOVY prístup, pretože sa drží širšej rasovej jednoty obyvatelstva ruského subkontinentu, pretože rasová jednota je najdôležitejšia. Áno, tá ruská rasa nie je len „biela“ či „árijská“ – ale tu si treba uvedomiť, že jednota či uvedomenie rasy je dôležitejšie, ako jej konkrétne kvality.

    • Ak máme byť verní našim tradíciám, tak označenie „národ“ sa vždy vzťahovalo na etnikum, na ľudí spoločného pôvodu, a obyvatelia štátu bez ohľadu na národnosť (etnicitu) sa označovali pojmom „ľud“. Ak sa pozrieme do minulosti, na ČSSR, tak sme mali slovenský národ a český národ, ale československý ľud. Takže napríklad „american nation“ by sme mali správne prekladať nie „americký národ“, ale „americký ľud“, pričom aj to je do značnej miery zavádzajúce, lebo Amerika nie je štát, ale dvojitý kontinent a siaha od Aľjašky po Ohňovú zem. Aj zavraždený Hugo Chavez bol Američan. Pravý Američan.

     • Súhlasím,čo sa týka pomenovania je to tak, ale tu si treba vyjasniť nie pomenovanie, ale podstatu.
      Každý ľud, ak nemá príliš rozdielne zložky, vytvára po čase národ. Ide o to, či berieš do úvahy len blízky národ alebo širší národ – až po ten termín rasa.
      Germánska renesancia 20. storočia sa týkala tiež nielen Nemcov, ani nie len Germánov, ale Árijcov a belochov vôbec. A ak chceme, tak v podstate jej ciel bolo ozdravenia celého ľudstva, s rešpektom voči iným rasám, ktoré si dokázali zachovať zfravie, ktoré majú svoj vývoj a svoje hodnoty.

      Je to myslím úplne jednoduché a jasné.
      Uznávanie objektívnych rasových hodnôt určitej rasy, ktoré sa prejavovali v histórii, neznamená, že praktickým cielom je vytvorenie čisto jedno rasového štátu. To dokonca nie je ani teoretickým cielom Cielm je rešpektovať rasovú fyziku, rešpektovať skutočné vlastnosti a prednosti hlavnej rasy a nedovoliť iným, aby na nej parazitovali alebo ju doslove prežrali a zabili.

      Multirasovosť v Rusku je schopná spolužitia, tam tie menšiny nie sú zväčsa zhubné (výnimka alebo negatívny príklad boli a sú Čečenci, ktorí vytvorili o Rusku metastázy najhršej mafie), „ruský národ“ naozaj nie sú len Rusi.
      Bohužial, „národy“ Európy sú dnes ešte viac zbastardené. Francúzsko? Nemecko? Británia? O juhu ani nehovoriac. A USA – veď vieme, viď Duke.
      Rusku ceľkom vyhovuje a stačí ten národ, aký momentálne majú – ak si budú držať od tela cudzincov.

   • Myslel som si že to vieš

    • Predstav si, že neviem. Naozaj neviem, čo simám JA predstaviť pod pojmom „extrémny nacionalizmus“ a už vôbec netuším, čo si pod týmto výrazom môžeš predstavovať ty. Je to veľmi vágny pojem.

   • V Rusku je mnoho neonacistických organizací, nikdo neví přesně kolik, ale rozhodně desítky. Například: Slovanský svaz (Славянский Союз), Ruská národní socialistická strana (Русская Национальная Социалистическая Партия), Ruský národní svaz (Ру́сский Национа́льний Сою́з). Co se týče počtu neonacistů, Amnesty International odhaduje jejich počet na 85 000, což je polovina neonacistů na celém světě. V minulosti se dokonce hajlovalo i v ruském parlamentu, více video…http://www.dailymotion.com/video/x2hlg77_neonacismus-v-rusku_news?start=6

    • Tu treba upresniť, lebo tento problém sa týka nielen Ruska:

     V Rusku nemajú mnoho „nenonacistických organizácií“, v Rusku majú – v dôsledku chaosu, ktorý tam nastal po páde predošlého moštruozneho sytému – relatívne mnoho spolkov BLÁZNOV, KRETÉNOV a IDIOTOV, ktorí sa pomalovavájú nacistickými symbolmi, často sa nimi doslovne tetujú, a miešajú to s drogami, primitívnym násilím, satanizmom a ja neviem, s čím ešte.
     Takéto spolky medzinárodný sionizmus zbožňuje (preto ich aj ty s takou radosťou spomínaš).
     Ale takéto spolky nemajú s „neonacizmom“, s nacizmom a hlavne s pozitívnymi silami nič spoločné.

     Ako hovorím, tento problém sa týka nielen Ruska, ae najmä Ukrajin, zvyšku východoeurópskych post socialistických krajín, ale aj Ameriky.
     Každé pozitívne nadradené hnutie bolo vždy napodobňované blbcami. A zvlášť, keď jeho doba pominie, vyroja sa supi a napodobňovači. Koľko je dnes v blázincoch Cézarov a Napoleonov? A koľo je tam Hitlerov? Ani jeden z nich nie je pravý 🙂

     • Dobre píšeš chlape, ale ja by som ešte dodal: Rusi a Nemci, dva najvýznamnejšie národy Európy by si mali podať ruky a urobiť generálny pardón za minulosťou. Ronvako Srbi a Chorváti. A ešte niečo: zdochnutý žid je dobrý žid.

     • Je vidno, že bez cenzúry sa nezaobídu ani alternatívne weby, ináč vam to tu zaserú provokatéri alebo spomínaní idioti hentakými kreténizmami o židoch. Odporúčam vyhodiť.

     • Neprekvapilo by ma, keby neonacistické organizácie v Rusku (aj inde) boli riadené západnými tajnými službami.

    • Netvrdím že v Rusku nie sú NACI a som z toho smutný že je to tak. No je pre mňa zaujímavé ako mnohý narábate s informáciami. V mnohých prípadoch je pre vás Amnesty International nedvôverihodný zdroj. No keď sa jedna o Rusko a o Rusky NACI je pre vás Amnesty International a jej informácie pomalí sväte. Milan viem že si len kopíroval informáciu no rozmýšľaj čo dávaš na net. V Rusku žije polovica zo svetovej populácie NACI je to úsmevné. Vo všeobecnosti je veľmi ťažké sa dostať do týchto organizácii a nie to ešte spočítať členov.

     • STOPA, netvrdim ze je to tak ako podava clanok, ale ze su tam nackovia a maju velku silu , je viac ako zjavne . Je i mnoho Ruskych zdrojov ktore to potvrdzuju , len treba hladat. Amnesty International sam nepovazujem za cisty zdroj , urcite nie. Vieme kto dnes vladne svetu a kto nam predava info. Len na co chcem poukazat aby sa ludia zamyslali . Dnes zdroje ako S.V. cas. Zem a Vek a i mnohe ine alter. media, na weboch i na soc. sietach ako je f.b. , doslova palia ako z dela informacie o Rusku a Putoinovi ako by to bola zem zazrakov a vsetko tam bolo dobre . Opak je vsak pravdou.Ked clovek patra po info. o Rusku a o zivote tam , ,,TAK JE AZ ZHROZENY,, , co sa tam deje . Totalny moralny upadok az chaos . Obrovka korupcia a to na postoch z hora , Duma , Pravoslavna cirkev , vsade je to o korupcii a to daleko vecsieho kalibru ako v krajnach na zapade a v Amerike . Slovensko je oproti Rusku zlata krajna a to som si az moc dobre uvedomujem, v akych moralnych srackach sa Slovensko utapa.
      Vie napriklad niekdo z vas , ze v Rusku je viac ako 1 200 000 deti na ulici a to uplne bez pomoci? Ze je tam bezne obchod z detmi , deti sa kradnu – hovoria tomu adopcia a vozia sa do Ameriky a inych statov . Ze skoro bezne sa tam obchoduje z organmi . Ze napriklad posledne zimne OH boli predrazene stvornasobne a pri tom robotnikom na stavbach stadionov nevyplacali mzdu. Viete ze za Putina a Jelcina bolo zavrazdenych viac ako 60 novinarov,co sa odvazili pisat kriticky proti rezimu. Viete ze v Rusku je uz davno filtrovany internet vladnym programom Sputnik , co je podla mna horsie ako cenzura uplna., pretoze takto predkladaju ludom info. take , ake chcu. No a takto sa da pokracovat do nekonecna .
      Nase alt. media nam Putina predkladaju ako spasitela , prikladneho politika. Vo vstahu k Ukrajine a zapadnej pol. ako ohromneho stratega . Dnes , kto chce vediet , tak si dohlada info., ze na Ukrajine uz davno operuju Rusky vojaci z najnovsou ruskou technikou. Putin je asi taky strateg ako mu to umoznia mecenasi z Banksterskeho mafianskeho medzinarodneho klamu Ro&Ro.Urcite vies koho myslim‘? . Presne ti isty chazarski hajzli co pasu a korumpuju uz cely svet , Mi uz sme v NWO , len si to nechceme priznat !!! Tod vso…

     • Tak farbisto opisuješ Rusko ako keby si tam žil, alebo ako keby si tam bol minimálne 5 krát do roka. Už som to viac krát písal pozri sa na EU a na Slovensko a potom píš o cudzej krajine. O pravoslávnej Ruskej cirkvi nevieš nič len to čo napíšu rozvracači a nie len tej pravoslávnej, ale aj RK cirkvi. Ty sa vytešuješ týmto informáciám. Dám ti radu začni svoju vlastnú duševnu očistu pokračuj s duševnou očistou ľudí v okolí tak sa pokus duševne vyčistiť tuto republiku a napokon sa púst do očisty Ruska. Zatiaľ ti je jednoduchšie len kritizovať Rusko no na vlastný obraz v zrkadle sa bojíš pozrieť. Ja som Rus a nehanbím sa za to som krstení Rusky pravoslávny a som na to patrične hrdý. Neviem koľko Slovákov to o sebe píše v cudzine no vážim si každého Slováka aj tých čo sa za svoje hanbia.

     • STOPA nemam uz cas rozpisovat sa viac a potom, na co . Uz len jedno , Ruske pravoslavie je rovnako strcene v zadku ANTIKRISTA ako aj RKC a veskere cirkve sveta . Jezuiti maju uz pod palcom vsetko . Je o tom hodne dokazov, len treba hladat!.
      Clovek nemusi dnes vela cestovat , info. su dostupne na nete a dobre info. Je ich dostatocne , je len problem ludi , ze ich nechcu vidiet a hladat. To, co teraz prezije ludstvo , TAK TO TU ESTE NEBOLO !!!…,,PEKLO,, je slabe slovo…Co myslite preco ta falosna hra ana vojny , a nasledna militarizacia . Rusko ma vlasny program cipizacie . Skus si zohnat info. o statnej firme Rusnano . ONI TO UZ DAVNO TAHAJU SPOLU !!!!
      Svoje rady si nechaj pre seba , o mna sa neboj . Budes mat sam co robit, to si pis.
      Ja som jeden s tych ,, MNA NEDOGONAT,,

     • Zasa je tu čapovanie v Rusku OK keď myslíš. Slovensko a Slováci sa hlásia ku západnej civilizácii čo tak riešiť tu vašu západnú civilizáciu a čipovanie Ruských ľudí nechať na Rusov nech si to po riešia sami. Neboj sa o Rusov ty tu boli budú a ostanú su to totiž Slaviani. Nerieš pravoslávie nevieš o ňom vôbec nič. Poznáš pravoslávne taini nepoznáš. Ak sa bude niekedy v Rusku čipovať tak to už bude počipovany cely svet ešte aj domorodci v Amazonii. Nikto nedonúti Rusa čipovať sa. Tak ako Ruskému človeku nezobrali jeho Pravoslávnu vieru boľševici. Inač Milan a ty si akého vierovyznania nie si náhodou nejaký Jehovista či Adventista ty totiž zvyknú kritizovať pôvodne kresťanské cirkvi a do nebies vynášajú seba a svoju vieru. Je mi to v podstate jedno. No nie je mi jedno že po celom svete sa do popredia dostáva NACI a to aj v Rusku. Pravda je jedna to že sa dostáva do popredia NACI to niekto potrebuje a potrebuje to zapadá to jest USA a USA sionisti aby mohol rozvrátiť Rusko presne tak ako rozvrátili Ukrajinu z vnútra.

 4. Kto ma zaujem , nech cita . Je to Rusky zdroj :http://d-i-a-s.livejournal.com/460079.html

 5. Stopa , mi uz sme v NWO . Nie je Ruska vlada a armada, nieje Americka vlada a armada , nie su Europske vlady a armady atd, atd… VSETKO UZ TERAZ RIADI GLOBALNA VLADA , ZATIAL SKRITE , coskoro to bude odkrite!!! To ostatne je iba jedno ,, GRANDE TEATRO !!!,,.

 6. Michael Angelo Tamburini, jezuitský generál. z Brancasu v roku 1720.

  „Pozrite pane, z tejto miestnosti vládnem nielen nad Parížom, ale aj nad Čínou. Ale nie len nad Čínou, ale aj nad celým svetom bez toho, že by niekto vedel, ako je to zariadené.“
  http://vargad.net/tajne2.htm

 7. Christian Freeman

  teda neviem, ale ako sa tuna niektori ohanaju RKC, ini pravoslavim…vsetko pekne, ale z pohladu biblickej viery nic ine, ako pohanske kulty v plastiku akoze krestanstva…pravoslavie s uctievanim modiel, ikon a kadejakymi cary-mary fukami…toto ma byt ta prava viere? Potom vdaka Bohu, ze nie som pravoslavny (a katolik toboz nie, tito si mozu svorne ruky podat).
  Inak, ako pise apostol Jan – antikristom je kazdy, kto nevyznava, ze Kristus prisiel v tele. Teda, aj tuna medzi nami je antikristov dostatocne mnozstvo, na nejakeho buduceho netreba cakat, lebo za a) nepride, za b) ta prava Selma zo Zjavenia je uz davno realitou…

  • Pekne hovoríš, mladý človek.

   V tomto ani ja nepoznám kompromisy. Ja hovorím, viera a rodina, to je na prvom mieste.
   Nehovorím, moja prvá bola luteránka. Aj sme spolu pekne žili celé štyri roky. Už môj starý otec hovorieval pri klincovaní: Drží ako luteránka viera.
   Odišla mi s jedným Poliakom, čo jazdil z kamionom.
   Som sa neskôr soznámil s jednou evanjeličkou habsburského vyznania. Zobrali sme sa po mesačnej známosti. Po roku ma opustila bez rozlúčky. Až potom som sa od druhých dozvedel, že pila a bola na automaty. Doteraz neľutujem.
   Z jednou katolíčkou sme žili len ako druh z družkou, hoci veľmi chcela aby sme sa zobrali v kostole, ale ja som nemohol, lebo som sa bál, že ma vylúčia so strany. Odvtedy sa karolíčkam aj ja vyhýbam.
   Z pravoslávnymi skúsenosti nemám, lebo teraz už druhý rok žijem z jednou presbyteriánkou.
   Chce, aby sme sa na budúci rok zobrali na fašiangy, lebo jej mama frfle, že žijeme len tak na divoko.
   Ti si akej viery?

  • Kresťanská viera budovala kultúru Európy. OK vravíš všetky kresťanské viery sú prehnite. Ja vravím mýliš sa prehnitý sú ľudia. Nehnevaj sa kydáš na vieru našich predkov. Ono po zániku Kresťanstva v Europe vnikne niečo iné otázka znie bude to lepšie. Nevieš o čom píšeš človeče ak tu vypisuješ že Pravoslávie oslavuje ikony a tie svoje hokusi pokusi. Pravoslávne ikony sú písané je v nich energia človeka čo ich písal to nie sú nejaké obrazy aj keď sú obrazy od autorov na ktorí keď sa pozrieš tak ide z nich taká energia že človek môže poskočiť, alebo upadnúť do letargie. No v pravoslávnych ikonách je taká úžasná energia ktorá ťa posúva dopredu. Čo sa tyká hokusov pokusov pozri si Poľský dokument šiesty zmysel a možno pochopíš. Poznám niekoľko Pravoslávnych kňazov ktorí lieča modlitbou a nie len liečia ale človeka dokážu vyliečiť a čo je hlave vidia mu do duše. K týmto kňazom viem že posielajú ľudí aj RKC kňazi aby im pomohli. Grigoriy nájdi si babu z východu Slovenska a z dediny z najzapadnutejšieho kutá a uvidíš budeš šťastný. Budeš mať ženu do voza aj do koča. Nehľadaj cez internet.

    • OK stačí to je tvoj vzor. Keď vidím videa tohto človeka okamžite to vypínam. Samozvaný patriarcha nikým nevolený no vyvolený či vyhulený to je jedno. Milan samozrejme všetci sme zlý, nevedomi zapredaný a neviem čo no ty jediný poznáš správnu cestu. Vravím nepoznáš, nič o nej nevieš tak neurážaj nikoho svojimi hlupimi linkami. Ja som napísal čo som no ty ty sa za to hanbíš dať verejne naznamo čo si no poučuješ. Ešte raz pozri sa každé ráno do zrkadla a veľmi dlho sa doňho dívaj a uvidíš svoju právu tvar. Možno budeš prekvapeny.

   • Christian Freeman

    STOPA:

    ja viem, vsetko, co je z Ruska, je pre Teba super, ale k ikonam snad len tolko: „Neurobis si podobu nicoho co je na nebi ci na zemi, aby si sa tomu klanal“ (parafrazujem, kedze pisem z hlavy a necitujem)…tolko k uzasnym energiam ikon..toto maju pravoslavni spolocne s katolikmi, ti tiez skacu pod sochy (najlepsie su zabery modliacich sa pred sochou Jana Pawla II) a v kuse budu aj tak tvrdit, ze nejde o modlarstvo..ale vies, ako sa vravi..ked to chodi ako kacka, vyzera ako kacka, kvaka ako kacka…tak to bude asi kacka…ale podla teba, ked by to bola ruska kacka, tak je vsetko v pohode…

    • Zasa si raz mimo so svojou rusofóbiou. Vidíš to čo nikto nenapísal a si presvedčení o svojom universe. Kritizuješ katolíkov pravoslávnych vlastne vieru svojich predkov. Ak to ľuďom pomôže nech sa modlia pred sochou J.P.II. Je to vždy lepšie ako strieľať svojich bratov. Ak pochybuješ o sile ikon bež do Počajeva a potom píš a kritizuj. Podľa mňa si neskúsený a to ťa ospravedlňuje myslím tým tvoju hlúposť a nadutosť.

    • Vy evanjelici máte ten problém, že dávate príliš veľký dôraz na Bibliu. Myslíte si, že keď robíte všetko podľa Biblie, tak ste lepší ako my katolíci alebo pravoslávni. No ak židovský Starý zákon, či Zmluva nie je božie slovo, tak jeho doslovné napodobovanie nemá zmysel všakže. Naopak porušovanie niektorých jeho zásad je potom blahodárny čin. Ako vzniklo prikázanie, ktoré spomínaš? Jednoducho židia nedokázali maľovať ani robiť sochy, tak si vytvorili tento zákon, v ktorom im boh akože zakazuje robiť obrazy a takto si ospravedlnili svoju neschopnosť. Z tohto zákona vychádza aj takzvané obrazoborectvo, ktoré má taký účel, že zahládza stopy po starších a omnoho vyspelejších kultúrach ako je židovská.

     A nepíše sa náhodou v tej Biblii, že človek bol stvorený na obraz boží? Takže keď niekto uctieva obrazy človeka, ako to robili aj naši predkovia, uctieva tak vlastne i boha.

     Mimochodom, keď tak úzkostlivo dodržiavaš Starý zákon, tak prečo si nedáš obrezať čuráka?

     • Christian Freeman

      tak neviem, kde si nabral, ze som evanjelik, ale nech ti bude 😀 a niet divu – a tvoj prispevok to dokazuje – ze katolici krestania nie su. Lebo spochybnovat 2/3 Biblie, to sa len tak nevidi…vlastne vidi, vy, katolici, to robite furt a v jednom kuse.
      A keby si Bibliu cital, priatelu, tak by si vedel, preco nie som obrezany. Ale to by som asi chcel vela od Teba…paradoxne, najviac o Biblii pisu a hovoria ti, ktori ju ani raz neprecitali 😀

     • Že si evanjelik som vychádzal z toho, že argumentuješ Bibliou, kritizuješ katolíkov a pravoslávnych. Ale ako vidím mýlil som sa. Aspoň som sa poučil, že nemám robiť unáhlené uzávery. No to nič nemení na tom, čo som písal. Keď sa tak riadiš Starým zákonom a vyčítaš to katolíkom a pravoslávnym, že sa neriadia, mal by si byť obrezaný. Píšeš, že nie si obrezaný, tak nie si ani žid ani moslim, takže teraz už fakt neviem, čo si:)

      Katolíci vo všeobecnosti Starý zákon uznávajú, takže by som netvrdil, že katolíci nie sú kresťania. Hlavne, ak názov kresťan vychádza zo slova Kristus a nie Biblia, Starý zákon alebo žid. Ja som bol pokrstený ako katolík, ale nie som typický katolík. Takže radšej už nebudem písať my katolíci, ale len katolíci, aby nedochádzalo k nejakým nedorozumeniam.

      Katolíci môžu mať v tomto rozpor. Na jednej strane uznávajú Starý zákon a na druhej strane sa neriadia jedným z jeho prikázaní. V tomto sa však odlišujem od teba. Ja neuznávam Starý zákon. Tento rozpor však v skutočnosti rozporom nemusí byť, ako ešte vysvetlím. Tento „rozpor“ asi vznikol preto, lebo cisár Konštantín uznal kresťanstvo za štátne náboženstvo, ale mal dosť rozumu, aby sa vo všetkom neriadil Starým zákonom.

      Ja zase nechápem, ako si prišiel ty na to, že som nečítal Bibliu. A ty si ju čítal? Ak áno potom ma prekvapuje, že argumentuješ Starým zákonom a považuješ ho za božie slovo. Vyčítaš katolíkom a pravoslávnym, že sa neriadia jedným z prikázaní, ale ako sa píše v Biblii, Mojžiš tabuľky s týmito prikázaniami rozbil a Boh mu dal potom iné prikázania. Takže logicky, mali by platiť už nové prikázania.

 8. Postav panslavistu

  Agresivní židoameriku který chce obsadit svět a zakoupit vesmír zničite pouze velkou silou a to je Rusko nebo Čína nebo ISIL můžete si vybrat. Víte že vybíravý vlk zůstává hladový? Žid je úhlavní nepřítel, pokud mu dáte šanci vyhubí nás hned po zotročení lidstva.

  • Christian Freeman

   a preco by niekto mal tuzbu znicit Ameriku? nie je v Amerike problem – rovnako ak vo vsetkych europskych krajinach – len jej vlada, ktora je ovladana zo zakulisia?
   Pridu mi smiesne vsetko to nadavanie na USA, ako keby bezny American neviem ako tuzil po invazii Ruska 😀
   A nezabudat…USA zastavali izolacionisticku politiku do 1941, kedy Roosevelt – snaziac sa zapojit USA do 2. sv. vojny napriek verejnej mienke, ktora bola proti – dotlacil Japoncov k utoku na Pearl Harbor.
   Uz by bolo nacase sa trosku prebrat z tych panslavistickych, anti-americkych snov. Vsade su „nasi“…a vsade sa najde aj banda debilov. A o tom to, mili priatelia, je.

   • „Pridu mi smiesne vsetko to nadavanie na USA, ako keby bezny American neviem ako tuzil po invazii Ruska “
    No ale ve´d sa nehovorí o ôzmýšlaní bežného Američana“ – do toho hlavy naozaj nik priamo nevidí. Čo sa ale nedá poprieť, to je fakt, že sú to americkí vojaci, nie ruskí ani čínski, ale americkí, ktorí šlapú kde kade po svete a roznášajú tam svoju alebo ak chceš, anglosionistickú politiku.

    A v podstate rovnako sa nedá poprieť, že americká politika je nielen na škodu rôznych kultúr sveta, ale je aj na škodu Európy. To je bod, ktorý si treba uvedomiť.

 9. Neříkám že Putin je ideál, nicméně díky němu ještě není válka v Eu.On je hráz proti vnucovací politice Usa a Izraele.Minulost je sice důležitá ale je i brzda! Vývoj jde dál a Adolf Hitler ze záhrobí nepovztane! Samy proti Usa nic nezmůžem.My Slované by jsme měli držet při sobě.Ukrajininský pravý sektor je zneužít a placen židy!!! Obyčejní“bojovníci“pokládájí životy v naivní víře za svůj ideál.Opak je pravdou!Pokládají životy za Usa a Eu!!!!

  • hanSS, … vi nackovia ste asi poriadne vymletyi, ze?!

   Počas schôdzky sedel Boroda oproti Putinovi, vedľa ruského vrchného rabína Berel Lazara, izraelského vrchného rabína sefardov Yitzchaka Yosefa, vrchného rabína z Tel Avivu Jisraela Meir Laua a ďalších.
   “Pozorne sledujem, čo sa deje v Izraeli,” poznamenal v stredu ruský prezident Vladimír Putin na schôdzke s delegáciou vrchných rabínov a predstaviteľov Európskeho rabínskeho centra (Rabbinical Center of Europe).
   Preklad: ::prop, http://www.protiprudu.org
   Zdroj: Federation of Jewish Communities

   • citujem Milana:
    “ vi nackovia ste asi poriadne vymletyi, ze?!“

    Tu chcem ovedať, že sa nedá odlíšiť, či je Milan žid, duchovný žid alebo kretén. To sa objektívne nedá – ale zaručene je jedno z toho.

    • Jasne som zid a preto sem davam clanky s dokazom, ze zidovsky sionizmus ovlada uz vsetko na svete. V cetne Ruska. Kto z nas je vymlety kreten Norman? Tebe to ale musi jebat v tvojej posratej hlave , ze?

  • Podľa správ Putin požiadal rabbiho Yosefa, aby odovzdal do Izraela správu pre premiéra Benjamina Netanjahua, že Rusko je skutočným priateľom Izraela a jeho premiéra.

   “Podporujem boj Izraela, ktorý je určený k ochrane svojich občanov,” povedal o operácii Izraelských obranných síl na obnovu pokoja v regióne a zastavenie teroristických útokov Hamasu.
   http://www.protiprudu.org/prezident-putin-podporujem-izrael/

 10. Kto je to „my slovania“? Veď vy Česi máte v žilách viac germánskej krvi ako priemerný nemec…

  • Zasa sa raz ozval odborník na Slovanov rodu verný Slovak Osmoza. Neviem či majú Česi viac toho Germánskeho ako samotný Nemci no ešte majú dosť toho Slavianskeho aby si mohli povedať sme Slaviani.

   • Slaviani – to je nejaký nový výraz pre rusofilný análalpinizmus? Poniektorým vám už načisto drbe, neustále máte túžbu mať hlavu v niekoho zadku. Keď nie v americkom, tak ruskom. A môžeš si to nazývať ako chceš – slavianstvo či slovanstvo. Podaj si ruky s Kiskom, ste len dve strany jednej mince.

    • Je to prekvapujúce ty taký ´´sčítaní´´ človek nepozná slovíčko Slavian ummm ja ho používam stále a vždy aj na tomto fóre. Zaujímavé že si si to nenaštudoval. Aj tak je Slovan poslovenčene Slavian. Čo sa s tebou budem baviť. Jediným analnim alpinistom si sám len nevieš komu sedíš v tej rytí. Čo sa tyká Kisku a čo ak ty si hrana tej istej mince.

Leave a Reply