Domov / Hlavná strana / Video / Reverzný rasizmus…

Reverzný rasizmus…

videotvorbaZaujímavý sociálny experiment o rasizme. Video začína zinscenovanou situáciou, kedy beloch uráža černocha. Okoloidúci zastavujú a následne vstupujú do konfliktu na strane obete, vyčítajúc belochovi rasizmus. Potom možno na videu vidieť rovnakú scénu, avšak v opačnom garde, kedy černoch uráža belocha. Nikto z okoloidúcich nereaguje na priame volanie o pomoc, až na druhého černocha, ktorý obeť slovne napadne.

Na zamyslenie:

Mnohé politické špičky, aj (prevažne) ľavicoví intelektuáli, ľudskoprávne mimovládky, ako aj aktivisti proti domnelému fašizmu na voľnej nohe, tí všetci od vás vyžadujú pocit viny za bielu farbu pleti, zavrhnutie svojej rasovej a národnej identity v mene rešpektu k rozmanitosti, čo v praxi znamená byť absolútne nekritický voči menšinám, mať úctu ku všetkým, len nie k sebe, lebo vy ste tí zlí (bieli Slováci/Európania)! Dokedy ste ochotní akceptovať pravidlá ich demagogickej hry?

O ::prop

3 komentáre

 1. Plná sociálna rovnoprávnosť, akokoľvek, bola brzdená rozdielnymi názormi na rasovú nadradenosť majority. Pomôcť prekonať túto finálnu
  prekážku, minoritní antropológovia uviedli a publikovali “vedeckú evidenciu” dokázať, že všetky rasy sú
  v podstate rovnaké.
  Tieto teórie odvodené z takej evidencie (alebo ich predchádzajúcej), boli intenzívne propagované alianciou liberálnych a minoritných intelektuálov a obchodníkmi s verejnou mienkou.
  Bolo to krátko predtým, ako rasová rovnoprávnosť sa stala dogmou a nebieli, ktorých historické pozadie bolo cudzie sociálnej organizácii majority, sa jej chytili s túhou po odplate.

  A to sa tak odzrkadlilo, že kedysi dominantnej majorite bol daný štatút a stigma inferiority, nielen skutočnosťou amerického života a rasového dynamizmu minorít, ale prehláseniami ex-katedry, teda vplyvných vedcov.
  Ťažko sa nájde väčšia forma degradácie, ako stať sa sluhom vo vlastnom dome.

  Máj 1980 bol nazvaný „Black Genetic Superiority“(Čierna Genetická Superiorita).
  Dr. Asa Hilliard III, čierny dean School of Education of San Francisco State, univerzita určitej akademickej povesti, sa pokúsil priznať túto superioritu prehlásením, že Mozart, Haydn, a Beethoven boli „Afro-Europania“.

 2. Len vy sa príliš nepotentujte z bielosti. Západniari nepovažujú Slovanov za bielych alebo za bielych len čiastočne. Niektorí dokonca tvrdia, že Slovania sú falošní bieli, krížení s Mongolmi. Dokonca zneužívajú ako argument boje s Tatármi v stredoveku.

Leave a Reply