Domov / Hlavná strana / Komentáre / Rasizmus. Klamstvá a predsudky

Rasizmus. Klamstvá a predsudky

facial_angleAk sa dnes človek označí za rasistu, okamžite sa diskvalifikuje zo spoločnosti. Bežný človek (najmä bielej rasy) s ním nechce nič mať, kolektív sa ho stráni, je naňho nahliadané ako na akúsi odpornú paródiu na človeka. Toto všetko dokázala masová manipulácia s ľuďmi a ich myšlienkami. Pritom nikto nepochybuje o tom, že existujú napríklad rôzne rasy psov, že sa od seba líšia svojimi vlastnosťami, inteligenciou a správaním. Pokiaľ sa ale jedná o ľudí a začne sa hovoriť o odlišnostiach ľudských rás, nedajbože o skúmaní týchto odlišností – to už je, povedané newspeakom, politicky nekorektné.

Každý rozpráva o „rasizme“, ale nikto ho v skutočnosti nedefinuje. Je naozaj príznačné, že obrovská väčšina ľudí si o rasizme (náuke o rasách) myslí to, čo scestne tvrdí aj slovenská wikipédia: „Rasizmus je nevedecké učenie o nerovnosti ľudských rás. Rasistické názory v minulosti v niektorých prípadoch viedli ku genocíde, vyhladzovaniu príslušníkov inej rasy“. Nie je divu, že bežný človek pri vyslovení slova rasizmus bledne hrôzou. Málokto si ale vyhľadá pojem rasizmu vo wikipedii anglickej. Tam to už vyzerá trocha inak: „Rasizmus je zvyčajne definovaný ako názory, postupy a akcie, ktoré odrážajú presvedčenie, že ľudstvo je rozdelené do rôznych biologických skupín s názvom rasy, a že členovia určitej rasy zdieľajú určité atribúty, ktoré ich robia viac alebo menej vhodné (pre určité úlohy), teda lepšie alebo horšie.“ Aj tu je nám síce nenápadne podsúvané, že vlastne rasy neexistujú, ale predsa len ten rozdiel oproti slovenskej verzii je obrovský.

Tu si musíme uvedomiť jednu zásadnú vec. Rasizmus (ako vedecká teória) nie je o šovinistickom dokazovaní, že jedna rasa je lepšia než druhá, ale o skúmaní rozdielov medzi rasami. A to je obrovský rozdiel. Ako každý vedný odbor musí stavať na faktoch a nie na domnienkach. Ak vedec zistí a doloží dôkazmi, že čierna rasa má v priemere dlhšie končatiny ako rasa biela, je to proste fakt. Ak vedci zistia a doložia dôkazmi, že čierna rasa je lepšie prispôsobená na pobyt v trópoch a horšie znáša zimy, bude to ďalší fakt. A fakt ako taký nemôže byť dobrý alebo zlý. Môže byť iba pravdivý alebo nepravdivý. Zakazovanie vedeckého skúmania ľudských rás len preto, že výsledky výskumu by mohli byť zneužité skupinami rasových šovinistov, je rovnako nezmyselné, ako zakazovanie výskumu vo fyzike, pretože by mohol byť zneužitý na výrobu jadrovej bomby. V skutočnosti by ale rasový výskum mohol priniesť dôkazy, že rasy medzi sebou sú rozdielnejšie, ako sa nám doteraz tvrdilo.

Už pred viac než sto rokmi študoval priekopník psychológie, sir Francis Galton, niekoľko rodín, kde sa rodili generácie géniov. Galtonov výskum preukázal, že inteligencia a úspešnosť je v prvom rade záležitosťou génov. (Galton, F. (1869). Hereditary Genius. London: Macmillan)

Inteligenciu je však treba vidieť len ako časť, hoci dôležitú časť, celého obrazu. IQ je len jednou z vlastností, z ktorých sa ľudská bytosť skladá. Človek môže mať mimoriadne schopnosti aj bez toho, aby mal mimoriadne IQ. Spôsob akým osoba žije – jeho zodpovednosť, pracovitosť, poctivosť, odvaha, morálka a tisíc ďalších vlastností – má v hodnotení jeho ceny tiež obrovský význam. Povedať, že čierna rasa je v porovnaní s bielou podradná, pretože čierni majú v priemere nižšie IQ, je to isté ako povedať, že bieli sú v porovnaní s čiernymi menejcenní, pretože priemerný černoch je rýchlejší v behu na 100 metrov. A len tak mimochodom, žltá rasa je (podľa dostupných dát) v priemere inteligentnejšia, ako rasa biela.

Navyše, nikto nemá právo nikoho nútiť do „lásky“ k iným rasám, ako sa dnes deje. Je to rovnako násilné, ako keby nás nútili chodiť na koncerty skupín, ktoré neznášame, jesť jedlá, ktoré nám nechutia, čítať knihy, ktoré nás nudia, sledovať správy, ktoré nás nezaujímajú. Ľudia sú naozaj rôzni a nie je povinnosťou nikoho zdieľať s druhými ich názory, záujmy a ciele. Nikto takisto nie je povinný svoje preferencie nikomu zdôvodňovať.

Čo je teda dnes „rasizmus“ podľa odporcov rasizmu? Je to podstatne viac, než nám povie akýkoľvek slovník. Je to akýkoľvek odpor bielych proti oficiálnemu rasovému uprednostňovaniu nie-bielych. Je to akékoľvek uprednostňovanie bielych a ich kultúry bielymi. Je to akýkoľvek odpor bielych voči predstave, že sa majú stať menšinovou skupinou. Je to neochota dať sa odstaviť nabok. Je to, stručne povedané, akákoľvek normálna ašpirácia ľudskosti, ktorá definovala národy od počiatkov histórie – ale iba dovtedy, pokým ide o ašpiráciu bielych.

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

O ::prop

25 komentárov

 1. v prvom rade klamstvo je ze slovaci su narod bielej rasy. Nie je to tak. Slovaci su narodom rasy zmiesanej skladajucej sa vacsinovo z prvku kaukazoidneho a asi 4percenta azijskeho-mongoloidneho. Cize white-supremacism? nie ja niesom prislusnikom(ckou) bielej rasy, ale rasy zmiesanej. Rovnako ako ostatne slovanske a vychodoeuropske narody. skratka je chybou ak sa slovaci identifikuju s rasou bielou ked to nie je celkom korektne.

 2. Toto bol velmi ubohy komentar. Obzvlast na osobu, ktora sa hrdi zidovskymi predkami. Co sme ale mohli cakat ineho, ze? 🙂

 3. ano osmoza? Ty vies dokazat ze v tvojom DNA nie je ani stipka azijskych genov? Ja to dokazat nemozem. Vela slovakov dokonca ma viditelne mongoloidne crty. Rusi a ukrainci s tym problem nemaju. Vedia ze na ich uzemi boli aj ugrofinske a turkicke statne utvary a v ich krvi koluje aj azijska krv.
  A ty osmoza nevies o tom ze na uzemi slovenska bol Avarsky kaganat a boli to prave synovia Avarov ktori sa proti nim samim postavili na cele so Samom? Aj ty sam(sama) si potomkom Avarov. Nemas len slovansky povod ale aj azijski(turkicky)

  Som zvedava co mi odpovies na toto…..fakt

  • Vo svojom príspevku máte zásadnú vecnú chybu. Plynulo ste prešli od rasy k národu. A to nie je jedno a to isté. Akej rasy je americký národ? Na to predsa nie je jednoznačná odpoveď. Ja som nikdy netvrdil a ani nebudem, že v niektorom národe neexistujú prímesy aj iných rás. Dokonca aj v japonskom národe, ktorý je najmenej zasiahnutý miešaním, to tak je. To ale predsa nie je vôbec podstatné. Chcete tvrdiť, že černosi nepatria k čiernej rase len preto, že majú v krvi povedzme 1 % arabskej (teda bielej) DNA? Chcete tvrdiť, že aziati nepatria ku ázijskej, alebo mongoloidnej rase len preto, že pred tisíc rokmi urobili výpad na západ a ukoristili mnoho bielych otrokýň, s ktorými mali potomkov? Ale choďte, to je demagógia dovedená ad absurdum.

  • Vidíš to? Nebuď zvedavá lebo budeš skoro stará ako sa hovorí 😀

 4. Kaukazská oblasť je prapôvodná vlasť všetkých belochov, ktorý začali odchádzať na všetky svetové strany za potravou a úrodnou pôdou. Po opustení domoviny začali vznikať rôzne rečovo sa odlišujúce kmene. Jedni prišli do Indie, kde vybudovali obrovské mestá a vytvorili civilizáciu, ďalší do povodia Nílu a tam vybudovali umelé zavlažovanie, odvodňovanie, priehrady a nakoniec obrovskú ríšu, ktorá je známa ako Egyptská.
  Kaukazoidi (belosi) prišli až do Ameriky. V dnešnej dobe vďaka archeologickým nálezom a štúdia DNA poznáme rôzne kaukazoidné – indoeurópske (belošské) civilizácie napr. Sumeri, Chetiti, Etruskovia, Tochariáni, Trákovia, Peržania, Philistinci… ktoré vymreli vďaka zmiešaniu a oslabeniu svojho postavenia alebo nekonečnými vojnami so Semitmi, Tuarégami…

  My Slovania, ako aj iní sme zmiešaní prevažne s Keltmi a Germánmi.

  Pani chazarská Židovka by si mala najskôr niečo naštudovať o kaukazoidoch a až potom uverejňovať svoje myšlienky.

 5. Rh nebudem sa znizovat na vykriky do tmy a osocovanie ako ty. Tu mas zopar zdrojov. Dufam ze ovladas anglictinu. Dufam ze si zoberies priklad a ked budes nabuduce nieco tvrdit, tak to podlozis nejakym zdrojom.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Slavs#Genetics
  u tohto zdroja si vsimni najma cast : genetics. Hovori o „1.8%“ Mongoloid mtDNA lineage co je 1.8 percenta mongoloidnej mitochondrialnej DNA.

  mozno ze si kaukazoid fenotypovo(vyzor) ale geneticky si tak ako aj ostatni slovaci a slovania prislusnikom zmiesanej(prechodnej) rasy. Ideologickymi zvastami ma tazko presvedcis. Daj nejake dokazy, link, cokolvek. Kazdy vie, ze na nasom uzemi bol avarsky kaganat, odkrili sa aj hradistia a pohrebiska. To ze slovaci po avaroch nesu cast DNA je nepochybne.

  A tie dristy odkukane od D.Duka si mozes strcit akurat tak niekam.

  tu je forum, kde sa toho tiez mozes vela dozvediet:
  http://www.city-data.com/forum/europe/1591237-finns-hungarians-russians-eastern-slavs-part.html

 6. Rh nie som pani. este nie som vydata.
  http://www.facebook.com/udeny.uhor

 7. Upozorňujem diskutujúcich, že komentáre s viacerými odkazmi sú vyhodnocované ako SPAM a sú automaticky blokované! Takže pokiaľ chcete prispievať, berte to prosím na vedomie.

  Taktiež poprosím o nepoužívanie vulgarizmov, ktoré síce zatiaľ nie sú, ale schyľuje sa k nim. Ďakujem.

 8. draha redakcia, ak chcete zavadzat cenzuru diskusie, potom diskusia nema absolutne ziadny vyznam. Alebo ano???

  http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

 9. tie reci o reklamach na rôzne pripravky je dost ubohe ospravedlnenie cenzury

  http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

 10. máte problém porozumieť písanému textu? Nedávajte dva a viac odkazov naraz a nebuďte vulgárni. Nevidím žiaden problém s cenzúrou..ale kto chce psa biť…že? 😀

  • christian, v podstate mi je to jedno, ci prop cenzuruje. Na internete su neuveritelne velke moznosti kde sa da vyjadrit nazor, pripadne publikovat nejaky odkaz. Ten filter tam predtym nebol. Raz som publikovala 3 odkazy naraz. Je to velmi ucinny nastroj ako sa da celit demagogii. Ked celis demagogii faktom, jedina obrana je cenzura. To vedel Hitler a vedeli to aj bolsevici. A Christian, myslis si ze z pozicie sily pretoze ty si muz a ja slaba zena nieco dosiahnes? Alebo ma zastrasis? A ako? Nehas co ta nepali, ja som sa bavila s administratorom propu, nie s tebou, ok?

   http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

 11. http://www.protiprudu.org/nigerijsky-cernossky-intelektual-suhlasi-so-zavermi-dr-watsona/
  pozrite si posledny prispevok. Kolko je tam odkazov? ja vidim tri.
  Vlastne je mi to jedno. Je to vas web robte si na nom co len chcete.

  http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

  • Nemajte mi to za zlé, ale kôli Vám si admin predsa nenechá zaspamovať systém hovadinami a reklamami. Ak teda nie ste schopná (schopná ste, len sa chcete škriepiť) pochopiť čo Vám hovorí admin, tak choďte na dôležité. Tam to bude pre Vás raj. Tam sa môžete škriepiť, lebo tam ozaj cenzúrujú. Nie linky ale slovné spojenia.

  • Idiotovi nevysvetlíš… 🙂 Akékoľvek pravidlá sú rasizmus a antisemitizmus… 🙂 Vážená udena uhor-ka (zensky rod). Chodte sa pozrieť na SME, aké sú tam pravidlá. Scenzurujú vám aj Štúrove či Vajanského citáty…

 12. brandenburg teraz musim dat za pravdu adminovi ktory upozornoval: Taktiež poprosím o nepoužívanie vulgarizmov, ktoré síce zatiaľ nie sú, ale schyľuje sa k nim. Ďakujem.
  Ja viem ze sme a dolezite cenzuruje. A je mi to jedno. Ja ziskavam informacie zo zahranicnych medii ktore povazujem za doveryhodnejsie. Tak ako mi je jedno ci prop cenzuruje. Prop nie je jediny zdroj info a tiez ani jedina dostupna diskusia.
  brandenburg – videl si alebo pocul si ze by som sa niekedy branila „antisemitizmom“? Nepleties si trosku osoby?
  Adminovi propu : je to vasa diskusia, menezujte si ju ako chcete. Ale mali by ste brat do uvahy ze existuju aj alternativne pohlady na svet a tezy ktore boli vseobecne platne pred desiatimi rokmi uz nemusia platit, pretoze ich uz niekto v praxi vyvratil.
  A admin, ak ti vadi moja osoba (je mi jedno z akehokolvek dovodu) jednoducho mi daj pernamentny zakaz a vec je vyriesena.

  http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

  • Dáma, Vám niekto ubližuje? Mám teda pocit z Vašich reakcií, že áno. Prešiel som si všetky komentáre a nerozumiem čo vlastne chcete vyjadriť. Adminovala ste niekedy server s WordPressom? Vite čo je Aximet? Viete čo sú roboti? Viete že aj napriek tým písmenkám čo musíte napísať pred odoslaním komentáru, sa spam do systému dostane? Ak nie, nie je hanba opýtať sa. Hanba je nevedieť čo tvrdím, hlavne že som apriori proti.

   Keď chcete permanentný zákaz, choďte na Sme a pojednajte o antisemitizme alebo 911. Tam ho dostanete. Tu, pokiaľ nebudete vulgárna, ho nedostanete. Alebo možno by ste ho chcela?

 13. Príspevok nesúvisiaci s článkom bol presunutý do diskusného fóra.

  http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

 14. len pre podporu mojich pozicii na zaciatku clanku. Mnohi slovaci si turkicke narody predstavuju ako narody slovanom uplne cudzie. prikladam video . nech si kazdy spravi nazor sam.

 15. Udeny uhor – najvacsia tragedia je, ze si neuvedomujes, ze rovnako ako kazdy narod aj tvoj klan (ci uz si myslis ze je deviaty alebo vynimocny) len sluzi ucelom tych par vybranych. Manipuluju s Vami ako s kazdym narodom. Sme pre nich (aj ty) len uzitocni idioti. A ty tu este kvazi bojujes s bohvie kym hehe.

 16. Čo dodať…

  „…hlboko s Vami nesúhlasím, urobím však všetko pre to, aby ste mohol svoj názor slobodne hlásať“
  – Voltaire
  Politici musia strpieť akékoľvek názory občanov – Inak tam nepatria!
  Hlavná stránka Svedectvo MUDr. Gabriela Hoffmanna
  Mesiac apríl je mesiac smrti Dr. Jozefa Tisu. Aj 65 rokov po jeho mučeníckej smrti vyvoláva jeho
  meno najmä v radoch ŽNO, komunistov či ich postkomunistických nasledovníkov, vlnu chronickej
  nenávisti. Bohužiaľ každý víťaz určuje oficiálny výklad minulosti bez ohľadu na historickú pravdu.
  Nech si však skúsia všetci, ktorí zatracujú meno Dr. Jozefa Tisa položiť jedinú otázku. Aký by bol
  počet deportovaných židov a koľko by bolo pre nich udelených výnimiek, ak by sa po zrade
  Československa západnými mocnosťami v Mníchove, Slovensko podobne ako Čechy a Morava,
  stalo protektorátom resp. by bolo súčasťou Hortiovského Maďarska? Koľko židov a slovenských
  občanov by prežilo vojnu ak by nevznikol Slovenský štát, ktorého prezidentom bol katolícky kňaz?
  A koľko by ich prežilo ak by namiesto Dr. Jozefa Tisa bol Hitlerom alebo admirálom Hortim
  dosadený vojenský protektor alebo Ferenc Szálasi. Vyše 400 000 z Maďarska deportovaných židov
  je varovným mementom ako by to dopadlo na Slovensku bez vzniku Slovenského štátu a jeho
  prezidenta Dr. Jozefa Tisa.
  Obviňovať Dr. Jozefa Tisa za to, že neodporoval Hitlerovi je to isté, ako obviňovať Roberta Fica
  alebo Ivetu Radičovú za to, že nedokázali odporovať Bruselu, schvaľovaniu trvalého eurovalu a že
  sa nezasadili o vystúpenie Slovenska z EÚ.
  Reportáž STV o Tisovi pobúrila predstaviteľov náboženskej obce
  Tiso, Beneš, Gottwald, Husák…
  Svedectvo MUDr. Gabriela Hoffmanna

  Stanovisko prípravného výboru „SPOLOČENSTVA POKRSTENÝCH ŽIDOV“
  k vyhláseniu „Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku“ k vystúpeniu
  sídelného biskupa Košickej diecézy Jeho Excelencie Alojza Tkáča na oslavách Otca národa
  Andreja Hlinku v Ružomberku dňa 21.8. 1993. Pán biskup sa vyjadril v tom zmysle, že Dr. Jozef
  Tiso, prezident Slovenskej republiky odsúdený v roku 1947 na trest smrti, umrel s čistým štítom
  ako mučeník za Národ a Cirkev.

  Predstavitelia slovenského židovstva na čele s „Ústredným zväzom židovských obcí“
  vydali tento protest: Protestujeme proti tvrdeniu Jeho Excelencie biskupa Alojza Tkáča, že Dr.
  Jozef Tiso nie je, nebol vojnový zločinec, že je nevinný, že za jeho popravu má sa ospravedlniť
  český národ. Ústredný zväz židovských náboženských obcí dvíha prsty a varuje: Priznajte
  historickú pravdu, plnú osobnú zodpovednosť Dr. Jozefa Tisa za kolaboráciu s Nemcami, za všetky
  zlé skutky, ktoré z nej plynú.

  A preto prípravný výbor „Spoločenstva pokrstených Židov“ so sídlom v Bratislave dovoľuje si čo
  najláskavejšie upozorniť drahých bratov Židov, drahé sestry Židovky, že ich postoj k Slovenskému
  štátu, prezidentovi pánovi Dr. Jozefovi Tisovi je
  pomýlený, nespravodlivý, prieči sa objektívnej historickej a Božej večnej pravde. Jeho Excelencia
  biskup Alojz Tkáč svojim postojom a výrokom o živote a praci nebohého prezidenta Dr. Jozefa Tisu
  sa opiera o nezvratné historické dôkazy a dokumenty, ktoré všetkých ľudí bohabojnej, spravodlivej
  a dobrej vôle utvrdia, že pán prezident Dr. Jozef Tiso vykonal maximum toho, čo bolo v danej dobe,
  v existujúcej politickej, spoločenskej a hlavne vojensko-situačnej konštelácii ľudsky možné na záchranu občanov Slovenskej republiky.
  Argumenty, dôkazy podľa historických dokumentov v celoštátnych archívoch Bratislavy, Prahy,
  Viedne, Paríža, Varšavy, Vatikánu, Budapešti a hlavne Berlína dokazujú že:

  1./ Slovenský štát, aj keď vznikol ako prejav vôle Slovenského snemu, musel sa konštituovať v
  súlade s Hitlerovou vôľou a silou. A hlavne pod hrubým nátlakom surovej Hitlerovej politiky.

  2./ Zákonodarstvo, nové zákony Slovenského štátu museli byť v
  súlade, aj keď len na papieri, s duchom hitlerovských mocipánov.

  3./Politika musela byt v súlade s nemeckou zahraničnou politikou.

  4./Hospodarsky,finančne bol Slovenský štát po celú dobu trvania dôsledne a bezohľadne
  vykorisťovaný.

  5./V oblasti riešenia problematiky židovského obyvateľstva na Slovensku boli Nemcami
  nekompromisne presadzovane hitlerovské rasové zákony. A práve na tomto najbolestnejšom úseku
  pôsobenia hitlerovských doktrín, ktoré zhubne ovplyvnili obyvateľstvo takmer celej Európy,
  dokázal pán prezident Dr. Jozef Tiso -ako takmer jediný z hláv štátov, ktoré sa ocitli vo sfére
  Hitlerovej moci, svoju štátnickú humánnu nadriadenosť, genialitu a rozvahu. Aj odvahu. V záujme
  záchrany aspoň časti slovenských židov vydobyl si proti vôli najradikálnejších Hitlerových
  prívržencov právo poskytovať spoluobčanom Židom výnimky pred účinnosťou rasových zákonov.

  6./Takto udeľovaním prezidentských výnimiek zpod ustanovenia rasových zákonov zachránil pán
  prezident viac ako 25 tisíc slovenských Židov aj z rodinami čo dokopy je okolo vyše 30 000 ľudí. V
  priebehu udeľovania výnimiek Hitler vážne pohrozil Dr. Tisovi, a nazval ho bielym Židom, a že
  potrebné protiopatrenia až po likvidáciu vykoná gestapo.
  7./ SNP vážne poškodilo vojenskú prestíž Hitlera. Preto chcel z vojenskej porážky povstania vytĺcť
  čo možno najväčší politicky kapitál. Generál Hoffle, veliteľ víťaznej nemeckej jednotky usporiadal
  preto na námestí v Banskej Bystrici veľkú vojenskú prehliadku. Na ňu pozval Hitler aj pána
  prezidenta Jozefa Tisu. Pozvanie bolo doručené ako naliehavý rozkaz. Pán prezident po dlhšom
  váhaní, po vnútornom boji vo svojom svedomí a argumentmi pre a proti pozvanie prijal potom,
  keď
  Hitler potvrdil, že sa splnia 4 podmienky:

  A./Na území banskobystrickej oblasti 20 000 zajatých slovenských povstalcov vojakov nebude
  odvlečených do nemeckých koncentračných táborov, ale budú ponechaní na Slovensku.
  B./300 slovenských rukojemníkov zaistených pri vypuknutí SNP nebude zastrelených, Hitler udelí
  im na požiadanie milosť, čo sa aj stalo.

  C./Hitler odvolá svoj rozkaz, aby leteckým bombardovaním sa zrovnali so zemou 3 slovenské
  mesta: Banská Bystrica, Zvolen, Brezno, ako trest za povstanie.

  D./Hitler prisľúbil, že v ďalších fázach boja na území Slovenska nemecké vojsko bude maximálne
  šetriť životy a majetok Slovákov.
  Toto boli obrovské ústupky Hitlera ktoré on nezvykol udeľovať, len za to, že pán prezident Dr.
  Jozef Tiso sa zúčastnil na prehliadke nemeckých vojsk a za odovzdanie vojenských medailí 60-tim
  nemeckým vojakom a dôstojníkom.
  Zároveň uvádzam historické skutočnosti všeobecné známe, ktoré mocou absolútnej neotrasiteľnej pravdy bez pochybnosti potvrdzujú, že pán prezident Dr. Jozef Tiso nikdy nebol vojnovým
  zločincom, že umrel ako mučeník.

  I./ Hlavný prokurátor Československej Federatívnej republiky pán JUDr. Tibor Böhm z pozície
  svojho úradu vyhlásil, že Prezident Dr. Jozef Tiso nie je vojnovým zločincom.

  II./Hlavný prokurátor štátu Izrael pán Gedeon Hausner prehlásil po preštudovaní dokumentov, že
  na základe dokladov z celoštátnych a bezpečnostných, najme nemeckých musí potvrdiť, že
  prezident Slovenskej republiky Dr. Jozef Tiso nebol vojnovým zločincom.

  III./ Pán Dr. Simon Wiesenthal, univerzitný profesor, nositeľ Nobelovej ceny za mier, riaditeľ
  Židovského „Centra pre odhaľovanie skrývajúcich sa nacistov s celosvetovou pôsobnosťou
  „osobne vyhlásil toto:“ Osobnosť
  Dr. Jozefa Tisu je pre mňa z hľadiska vykonávania jeho prezidentskej funkcie – Nezaujímavá.
  Pretože ja sa zaoberám vojnovými zločincami a Dr. J. Tiso nim nebol, povedal Dr. Simon
  Wiesenthal.

  IV./ Dr. E. Beneš ako minister zahraničných vecí a neskôr ako prezident ČSR zamestnával široký
  štáb ľudí, odborníkov agentov poverených jedinou úlohou: Hľadať a získať dokumenty, ktoré by
  dosvedčili, že Dr. J. Tiso ako Hitlerov spojenec stal sa vojnovým zločincom. Tato špeciálna
  agentúra Dr. E. Beneša nedokázala ani po desiatich rokov intenzívnej, čestnej aj nečestnej činnosti
  zadovážiť ani jeden dokument, ktorý by Dr. Jozefa Tisu usvedčil z vojnových zločinov.

  Takto musíme charakterizovať názor o živote a diele prezidenta Dr. Jozefa Tisu aj z hľadiska
  historickej pravdy ako maximálne objektívny, a verný, a z hľadiska záujmov slovenského národa
  veľmi potrebný.
  Snina,30.8.1993

  MUDr. Gabriel Hoffmann.

  Pre Bulletin Svätopluk pripravil Jozef Janek.
  Rozhovor s MUDr. Gabrielom Hoffmannom
  KLIATBA VYVOLENÝCH
  Prevzaté z časopisu M ROSA – týždenník ZMENA č. 6/1998, č.
  7/1998, č. 8/1998
  MUDr. Gabriel Hoffmann je pokrstený Žid, konvertita, ktorý pochopil a srdcom prijal vieru v
  Spasiteľa Ježiša Krista, na svojich bývalých súvercov však nijako nezanevrel, ale s láskou sa
  obracia k nim všetkým, aby im povedal pravdu, ktorú 2000 rokov odmietajú. Nevraživosť
  ortodoxného židovstva voči kresťanom akoby vyplývala zo skrytého poznania viny, nie však omylu,
  ale vedomej vzbury voči Bohu. A tak sú novodobé dejiny vyvoleného národa dejinami kliatby, ako
  to výstižne charakterizuje MUDr. Hoffmann.
  MUDr. Hoffmann neustále a s veľkou láskou apeluje na všetkých ľudí dobrej vôle vo svojom
  národe a citlivo, ale otvorene a s odvahou analyzuje situáciu a smerovanie židovstva. A tak, ako sa
  jeho novodobé dejiny stali pre Židov ˝dejinami kliatby˝, život MUDr. Hoffmanna sa stal dejinami
  obety, trpezlivosti a viery.
  ( 1. časť )M ROSA: Pán doktor, akú históriu má konvertovanie vašej rodiny na katolícku vieru?
  MUDR. HOFFMANN: Môj otec veľmi rád čítal, a tak veľmi podrobne poznal aj Bibliu, dejiny
  židovského národa, poznal veľmi dobre obdobie Ježišovho života. Už aj môj dedo bol veľmi
  tolerantný a naklonený ku katolíckej viere. Otec ako 16-ročný (v roku 1890), keď študoval na
  žilinskom gymnáziu, vystúpil na jednom žiackom stretnutí a vyhlásil, že on, ako mladý človek, po
  poznatkoch, ktoré získal, je presvedčený, že Ježiš je jedinou osobnosťou, ktorá môže ľudstvo
  zachrániť a jedine osobnosť Ježiša môže urobiť židovský národ skromnejším, mierumilovnejším a
  oddanejším pravej viere. Povedal, že podľa jeho poznania, teda môjho otca, židovstvo už v dobe
  Kristovej stratilo všetky atribúty jediného vyvoleného národa a Božím národom môže byť iba ten,
  ktorý uzná Kristove Božstvo.
  M ROSA: Aká bola reakcia – myslím zo strany židovských súvercov?
  MUDR HOFFMANN: Reakcia zo židovskej strany bola veľmi nepriaznivá, až nepriateľská, a to
  sa potom dialo stále, až na výnimky. Otec neskôr, už ako lekár, absolvent budapeštianskej fakulty,
  sa dobrovoľne prihlásil pracovať na Slovensko, čo bol v tej dobe ojedinelý prípad. Dostal sa do
  Stropkova na východnom Slovensku. Židovskí obyvatelia, napriek tomu, že videli, že nie je
  pravoverný Žid, prijali ho veľmi vľúdne. Nás, svoje deti, vychovával otec vo viere a vernosti
  Kristovi. V januári 1915dostal otec dekrét do Sniny, a odvtedy žijeme nepretržite v Snine.
  Pri našom príchode sa celá 500-členná židovská komunita tešila, že do Sniny prichádza mladý
  židovský lekár. Nepoznali ešte otcov vývoj. Ako bolo zvykom, chceli novému členovi židovskej
  komunity preukázať úctu a pozvali ho do synagógy čítať Tóru. Prišli za otcom s pozvaním, ale on
  vyhlásil, že veľmi pekne ďakuje, ale že je katolík. Toto proti nemu vyvolalo veľmi negatívnu
  reakciu. Odvtedy bol takým ˝tŕňom˝ v židovských očiach.
  M ROSA: Pán doktor, ako židovská obec postihuje alebo ako sa stavia ku konvertitovi?
  MUDR. HOFFMANN: Podľa predpisov Talmudu toho, kto vystúpi zo židovskej obce vyhlási
  táto komunita za mŕtveho, a to podľa náboženských predpisov, a aj vykoná za neho obrady ako za
  mŕtveho a s ním aj za nás, všetky jeho deti. Otca ako lekára bojkotovali a radšej chodili do
  Humenného. Chudobní Židia však otca ku sebe volali.
  Okrem toho vyslovili na naše hlavy kliatbu, tú, ktorú vyslovili pred Ježišom a ktorá sa
  uskutočnila. Celé dejiny to potvrdzujú, čo vyslovili sami nad sebou. Dejiny a ľudská spoločnosť sa
  obrátili proti židovskej pýche a ich predstavám o vyvolenom národe, ale oni si do dnešného dňa
  nevedia uvedomiť, že privilégium židovského národa ako vyvoleného padlo a že ukrižovali
  vlastného Mesiáša.
  M ROSA: Pán doktor, prečo podľa vášho názoru Židia do dnešného dňa neuznávajú Ježiša Krista a
  stále očakávajú iného mesiáša?
  MUDR. HOFFMANN: Žiaľbohu – je to kvôli tomu židovskému sebavedomiu, pýche a
  predstavám o vyvolenosti. Každý reálne zmýšľajúci Žid musí cítiť, vedieť, že neexistujú už nijaké
  argumenty, ani vieroučné ani vedecké, aby Židia zotrvávali vo svojej viere.
  M ROSA: Majú slobodomurári svoje korene v židovstve?
  MUDR. HOFFMANN: Áno – toto je jasné.
  ( 2. časť )
  M ROSA: Existujú tzv. ˝sionistické protokoly˝? MUDR. HOFFMANN: Áno, existujú… Ešte dnes sa očakáva návrat svetovlády do židovských
  rúk. Čakajú na svoju príležitosť, či už je to liberalizmus, slobodomurárstvo, komunizmus a dokonca
  i fašizmus. Práve kvôli tomu – a to je ťažko uveriteľné – bol Hitlerov režim nastolený Židmi.
  Sionisti potrebovali európskych Židov dostať do Svätej zeme. Využili Hitlera, ktorý skutočne
  spôsobil, že kto mohol, samozrejme, tí bohatší, odišli do Svätej zeme, ale i do Ameriky a Kanady a
  inde. I z rozhovorov s osobnými dôveryhodnými bývalými súvercami, i z osobných skúseností –
  mám 90 rokov – ktoré ma presviedčajú, viem, že je to tak.
  M ROSA: Prečo potom zahynulo počas holocaustu toľko Židov, keď si to oni sami nepriamo
  spôsobili?
  MUDR. HOFFMANN: To bolo veľké židovské pomýlenie, ohľadne Hitlera, ktorého zrejme
  celkom neodhadli. To bol pokyn od Pána Boha: Spamätajte sa, kým je čas! Ako som povedal, všetci
  tí bohatí sa vedeli vykúpiť či ujsť z topiacej sa lode, a ostatných malých súvercov prenechali
  svojmu osudu.
  M ROSA: Takže oni dopredu tušili, keď pomáhali Hitlerovi k moci, že ich nakoniec bude vraždiť?
  MUDR. HOFFMANN: Keď sa situácia vyostrila, verili, že budú len vysťahovaní. Hitler ich
  oklamal. Zaujímavé je to, že aj americkí, anglickí i francúzski Židia pevne verili, že ide iba o
  vysťahovanie.
  M ROSA: Pán doktor, vieme, že aj vy ste boli v koncentračnom tábore. Mohli by ste podrobnejšie
  opísať, ako ste sa tam dostali a ako to tam vyzeralo?
  MUDR. HOFFMANN: Ja svoj pôvod a rod nikdy nezapriem. Hovorím číročistú pravdu. Bol
  som účastníkom SNP, s ktorým som nikdy nesúhlasil. Boli také okamihy, dni, keď som sám seba
  klamal, že je to povstanie proti Nemcom. Ako vojak slovenskej armády som bol poručíkom a
  veliteľom 20-člennej zdravotnej skupiny, a bol som príslušníkom žilinského pluku pod velením
  plukovníka Dobrovolského. Keď ten padol, velenie prevzal kapitán Repašský. Povolali nás bez
  toho, že by sme presne vedeli o čo ide, nevedeli sme, proti komu je to povstanie, či proti Nemcom,
  proti vlastnému štátu či proti Rusom… Na fronte pri Dolnom Hričove a Žiline sme sa pýtali, proti
  komu sa máme postaviť do zákopov. Potom nám ohlásili, že nastupujú Nemci. Dostali sme rozkaz
  ustúpiť, tak sme pripravené vykopané zákopy opustili a dosť neorganizovane sa dostali smerom na
  Vrútky do Priekopy. Tam nás znovu postavili do frontovej línie.
  Nemci rýchle rozvrátili obranné sily takzvanej slovenskej povstaleckej armády a prenasledovali
  nás.
  Do zajatia som sa dostal nad Banskou Bystricou, na Starých Horách. Nemci nás odviedli do
  Banskej Bystrice a tam ma odovzdali inej policajnej skupine. Potom ma nemecké poľné žandárstvo
  odviezlo vlakom do Serede, kde bol medzinárodný nemecký koncentračný tábor. To sa celkom
  možno nevedelo, ale v týchto koncentračných táboroch mali Židia absolútnu samosprávu. Riadili
  chod tábora, bola tam židovská polícia, ktorá bola pánom nad životom a smrťou všetkých
  židovských väzňov. Tak to bolo v Seredi. Tu som sa dostal do pozornosti týchto židovských
  policajtov, rýchle spoznali, že nie som pravoverný Žid a že mám ˝chybné a závadné˝ predstavy o
  židovstve.
  Spoločne so mnou tam bol jeden rímskokatolícky kňaz, d. p. Bardoš, ktorý žije na Orave, a
  františkánsky mních d. p. Munk. My traja konvertiti sme sa rýchle našli a spriatelili, čo vyvolalo u
  židovského veliteľstva veľkú nevôľu. Jedného dňa prišiel židovský policajt: ˝Hoffmann, do
  veliteľskej budovy!˝ Tak som sa dostavil do ˝regierungsgebeude˝. Bolo tam zhromaždené celé veliteľstvo koncentračných táborov juhovýchodnej Európy na čele s obávaným nacistom
  obersturmfüfrerom Brunnerom, ktorý bol veliteľom, mal teda na starosti asi 20 koncentračných
  táborov. Jeho zástupca pre Sereď bol hauptoberstermführer Zimmermann. Až neskoršie som sa
  dozvedel ,,s kým som sa to vlastne stretol. Bol to ten obávaný Simon Wiesenthal, ktorý potom riešil
  otázku života a smrti Nemcov, ktorí boli po vojne obžalovaní zo zločinov.
  M ROSA: Prečo sa Wiesenthal dostal do Serede a čo tam robil?
  MUDR. HOFFMANN: Dostal sa tam pod cudzím menom. Všetci významnejší židovskí činitelia
  mali falošné legitimácie a falošné zamestnania, takže nikto nevedel, kto v skutočnosti sú. Tak aj
  Wiesenthal mal možnosť dostať sa tam, ako aj opustiť koncentračný tábor. To boli veľmi čudesné
  praktiky. Dnes je pán Wiesenthal šéfom židovského centra vo Viedni a vo veľkom poľuje na
  skrývajúcich sa vojnových zločincov. A v koncentračnom tábore (Sereď) on spolu so židovskou
  samosprávou rozhodoval o živote a smrti židovských väzňov. Do koncentračných táborov sa dostali
  väčšinou nevinní Židia, no dostali sa tam aj exponenti, Židia, ktorí spolupracovali s gestapom. Tých
  bol veľký počet.
  Pán Wiesenthal sa na týchto osobne zameral a na mieste, priamo v koncentračnom tábore nad
  týmito bývalými spolupracovníkmi Nemcov vynášali rozsudky. Ja som dostal osobitný rozkaz, ako
  lekár, zavraždiť troch Židov, ktorí boli podozriví zo spolupráce s Nemcami. Všetkých troch som
  mal smrtiacou injekciou odstrániť. Toto som odmietol.
  M ROSA: Ako reagovali na vaše odmietnutie tých vrážd?
  MUDR. HOFFMANN: Po porade židovského veliteľstva prišiel mi špeciálne oznámiť rozsudok
  hlavný rabín Slovenska, ktorý tam bol anonymne ako stolár. Prišiel mi oznámiť: ˝Tak, pán
  Hoffmann, ste odsúdený pre vaše poburujúce správanie na terst smrti.˝ Trest smrti som však
  považoval, a to nielen ja, ale takmer všetci nevinní Židia za oslobodenie z obrovských a
  neúnosných ťažkostí.
  M ROSA: Akým spôsobom ste mali vykonať ˝popravu˝ odsúdených?
  MUDR. HOFFMANN: Formou podania takzvanej ˝konskej˝ injekcie. V tábore chovali koňa,
  ktorého telo bolo posypané hnisanými vredmi. Z toho vredu bolo treba vytiahnuť hnis a podať ho
  ˝pacientom˝.
  M ROSA: Ako je možné, že v koncentračnom tábore pre Židov, tábore, ktorého velitelia boli
  Nemci, Židia oficiálne popravovali Židov, ktorí spolupracovali s Nemcami?
  MUDR. HOFFMANN: Boli to konfidenti, na ktorých už Nemcom nezáležalo, pretože ich už
  absolútne ˝vycicali˝, pretože oni už svoje poprezrádzali a už boli nepotrební.
  M ROSA: Keď sa ešte vrátim k pánovi Wiesenthalovi, ako on v tábore pracoval?
  MUDR. HOFFMANN: Vedelo sa, že je poradcom židovského veliteľstva v tábore. Mňa odsúdili
  na smrť, pretože využili moje odmietnutie tých vrážd, ako aj za to, že som ˝pohoršoval˝ ostatných
  kontaktom s dvoma katolíckymi kňazmi.
  M ROSA: Koľko ste strávili v tábore v Seredi?
  MUDR. HOFFMANN: Necelý rok. M ROSA: Aký zážitok v tom tábore bol pre vás najhorší?
  MUDR. HOFFMANN: Najhoršie na mňa pôsobili kruté smrti tých Židov, ktorých samotní Židia
  odsúdili na smrť. Jedného z nich, ktorý bol v podozrení, že spolupracoval s Nemcami, bol tiež
  židovským súdom odsúdený na smrť a zomrel tým spôsobom, že ho priviazali za nohy ku
  konskému chvostu a kôň ho potom splašený vláčil po skalách, kým odsúdený nezomrel.
  ( 3. časť )
  M ROSA: Vy, aj keď ste boli konvertita, za Slovenského štátu ste boli prenasledovaný ako Žid. Ako
  ste vnímali túto situáciu a ako sa vyvíjala po vojne?
  MUDR. HOFFMANN: V roku 1946 sa pomaly povracali Židia z koncentračných táborov do
  Sniny a okolia, hlavne do Humenného. Vracali sa s pochopiteľnými motívmi pomstychtivosti za
  holocaust. Tí, čo prišli do Sniny, mali za cieľ rýchle ovládnuť miestnu milíciu, takže tá sa dostala do
  ich rúk. V tej dobe bol druhým zástupcom mesta môj brat, právnik, ktorý tiež už ako mladý človek
  bol naklonený kresťanstvu. Museli sme sa rýchle rozhodnúť, ako usporiadame svoje veci a vzťahy,
  keď sme počuli, že v Humennom, Vranove, Košiciach a v Prešove sa Židia chovajú veľmi útočne.
  Proti všetkým aktivistom zo Slovenského štátu v Snine, okolí a takmer na celom východe bol
  absolútny boj. V prvom rade nemilosrdne pozatvárali všetkých gardistov. Ďalšie hodiny a dni stačili
  na pozatváranie všetkých ľudákov a potom v nasledujúce dni bol každý Slovák podozrivý zo
  spolupráce s Nemcami.
  M ROSA: Mali ste aj vy nejaké problémy?
  MUDR. HOFFMANN: Bol som jediný lekár na 40.000 ľudí. Či chceli alebo nechceli, museli sa
  so mnou dohodnúť, iného lekára nebolo, takže od aktov pomsty som bol ochránený. Brata som
  presviedčal: ˝Laco, ty ako druhý muž tu v okrese musíš tu, teraz alebo nikdy, zabrániť
  „násilnostiam˝. Brat bol absolventom Právnickej fakulty Karlovej univerzity a bol silne slovensky
  cítiaci. Povedal som mu: Teraz alebo nikdy sa musíme postaviť na stranu pravdy a budeš robiť to,
  čo od teba budem žiadať.˝ Samozrejme prikývol. ˝Tak prvá vec: Rozkážeš miestnej polícii, že
  nikoho neslobodno zaistiť a zatvoriť – len po súdnom rozhodnutí, a nie podľa ľubovôle miestnych
  ˝orgánov˝, zástupcov všelijakých agentov milície a podobných elementov.˝ Žiaľbohu je pravdou, že
  v Snine žilo pred odvlečením 500 židovských občanov. Títo potom využili každú možnosť, aby
  mali nekontrolovanú moc, aby sa slovenským občanom v Snine, na ktorých padol čo i len tieň
  podozrenia – pomstili. Mal som tie objektívne skúsenosti, že u židovských občanov v Snine a na
  okolí nebola dôležitá spravodlivosť, ale pomstychtivosť.
  Keď potom môj brat napísal list do Katolíckych novín na obranu arcibiskupa Kmeťka, celé
  okolie nás vyhlásilo za špinavých zradcov, ktorých treba poriadne poučiť. Brata urobili pisárom a
  potom smetiarom. Mňa poslali na políciu, ale nemohli mi nič vážne urobiť. Strašne však poškodili
  moju dcérku, jedinú dcérku, ktorú som potom jedného dňa našiel vo svojej izbe mŕtvu.
  M ROSA: Pán doktor, vrátim sa ešte k jednej myšlienke. Povedali ste, že marxizmus je mŕtvy, a
  zároveň ste konštatovali, že je to forma židovskej moci.
  MUDR. HOFFMANN: Áno, na ovládnutie sveta. Ale cesta, ktorej sa ani židovský národ nemôže
  vyhnúť, to je cesta ku Ježišovi Kristovi. Tŕnistá, dlhodobá cesta, ktorou židovský národ musí prejsť.
  M ROSA: Pán doktor, aký je váš názor na text apokalypsy vo sv. Písme, v ktorom sa uvádza
  príchod Antikrista? V niektorých prameňoch sa uvádza, že má pochádzať zo židovského národa…
  MUDR. HOFFMANN: Myslím si, že Židia musia prekonať ešte jednu veľkú apokalypsu. Keď
  nezmenia svoju mentalitu a neovládnu svoje cítenie pomstychtivosti, nenávisti a vyvolenosti, tak príde ešte jeden Hitler, oveľa krutejší ako bol prvý. Sú dve možnosti – pripraviť v tichosti cestu
  Ježišovi Kristovi, alebo vyhynúť. A verím, že Boh má natoľko rád židovský národ, že ho zachráni,
  že zvíťazí Ježiš, že veľké skupiny Židov sa pridajú ku kresťanstvu.
  M ROSA: Čo poviete, pán doktor, na finančnú moc Rotschildovcov, sieť bánk, slobodomurárov,
  New Age?
  MUDR. HOFFMANN: Je to jedna z foriem, ako sa pokúsiť ovládnuť svet. To sú posledné
  výhonky tejto snahy. Avšak u Židov aj táto snaha, ako som povedal, musí skončiť hromadným
  obrátením sa všetkých Židov, alebo jeho koncom, čo však Boh nedopustí, pretože ho chce
  zachrániť. Ale Židia musia k tomu priložiť svoju dobrú vôľu. A na to ešte nie sú nijako dobre
  pripravení. Musia ešte prejsť sériu rôznych šokov.
  M ROSA: Ako sme o tom s vierou presvedčení, proti silám Antikrista, ktoré sú už vo svete zrejme v
  tichosti sformované, vystúpila v poslednom čase vo svete Panna Mária. Ako vy cítite túto jej úlohu
  a ako si predstavujete jej víťazstvo?
  MUDR. HOFFMANN: Panna Mária vidí do situácie na celom svete. Ona má rada každého
  človeka a je ochotná každého, samozrejme aj Žida, ktorý sa na ňu obráti, s láskou zachrániť. Panna
  Mária ovplyvní vývoj udalostí tak, že židovskí otcovia prídu k poznaniu, že v záujme svojom
  vlastnom, v záujme svojich detí a vnúčat treba prijať Pannu Máriu ako Matku všetkých živých ľudí.
  Ako ochrankyňu tých, ktorí úprimne veria, že Ježiš Kristus je jediné riešenie problémov sveta. A tak
  nebudú mať inú alternatívu ako prijať túto jedinú Cestu viery, pravdy a života.
  M ROSA: Pán doktor, čo by ste nakoniec radi odkázali svojim bývalým súvercom?
  MUDR. HOFFMANN: Ja ako bývalý žid, ale aj ako lekár a ako človek, ktorý chcem žiť a
  pracovať v intenciách Boha, chcem adresovať svojim bývalým súvercom a bratom, ktorých mám
  nesmierne rád, aby si uvedomili, že niet inej cesty, len prijať Ježiša Krista, ktorého už prijali
  miliardy ľudí. Aby uznali, že jediná cesta, ktorá vedie k životu, ku spáse našich detí a vnúčat
  židovských prarodičov, je uznať Ježiša za svojho Spasiteľa a Pannu Máriu za Jeho Nepoškvrnenú
  Matku.
  M ROSA: Čo by ste na druhej strane chceli odkázať katolíkom, mariánskym ctiteľom, ktorí žijú v
  tejto dobe, ťažkej dobe, ako majú žiť, aby skutočne naplnili Evanjelium?
  MUDR. HOFFMANN: Mali by sa zriecť pýchy a namyslenosti, pocitov nepriateľstva, mali by
  voliť cestu vzájomnej tolerancie. Mali by celkom priľnúť ku Cirkvi, ktorá je nositeľkou nielen
  náboženskej vieroučnej pravdy, ale aj všeobecného humanizmu, ktorý hlása pokoj, mier a
  znášanlivosť.
  Cesta spolu s Kristom a spolu s celou Cirkvou je jedinou cestou, ktorá prinesie trvalý mier, pokoj a
  spásu každému z nás.
  Zhováral sa: ANTON SELECKÝ

  zdroj týždenník ZMENA 1998

  • Prosim, aby ste nevkladali do diskusii taketo dlhe prispevky, navyse nesuvisiace s temou a len skopirovany text. Prosim, presunte sa do diskusneho fora, zalozte si temu a vkladajte si tam co chcete.

 17. Udeny uhor, agent provokater, zaciatocnik, haha. Snaz sa, snaz viac. Zatial ma tym ,ako sa tu rozculujes a snazis sa, velmi bavis. Zamysli sa nad pojmom statisticka vzorka a potom sa snaz presvedcit ludi, kt. svoj rod poznaju, ze nemaju pravdu.Neuspejes a nic s tym nikdy nenarobis. Porozmyslaj aj nad tym, ake kmene plienili tento kraj a co to so sebou prinasalo a porozmyslaj aj nad tym, ze nie je mozne, aby VSETCI z tej doby prenasali na dalsie generacie mongoloidne geny. Ked si chces naklonit pravdu na svoju stranu, opieras sa o 1.8% no zamysliet sa nad tym ,ze nie je mozne, ze vsetky generacie predkov, ktore tu zili boli na 100% ovplyvnene najazdnikmi je pre Teba uplne nemozne. Teda, zapoj rozum, osviez si poznatky z matematiky ohladne zlomkov a daj sa do prace. Inak, kto zalozil Kyjevsku Rus?Isto vies. Cim si ma vsak pobavila najviac, je tych Tvojich 1.8%. Myslim si, ze hotova by si bola aj z omnoho mensieho cisla. Mimochodom, kdeze Ty sa pohybujes ze vidavas mnoho „Slovakov s mongoloidnymi crtami“. Vietnamsky trh ? Ja na Slovensku zijem 30 rokov a „mnoho Slovakov s mongl. crtami“ nevidavam.

 18. Prop

  Ospravedlňujem sa za príspevok !

  ale na dôvažok dodávam že súvislosť tu je, i kedˇ má tendenciu na samostatnú tému. Som si toho vedomí ale, čitateľovi v rámci celého príspevku by malo evokovať že zlo je vo všetkých možných formách a ako ich budeme nazývať a odkiaľ vychádza, kam smeruje nech si urobí úsudok každý sám.
  Transformácia myslenia, systémy riadenia,školstvo, úpadok, dekadencia atď, nie sú náhodné. Nebudem to rozoberať ak vznikne vhodná téma resp. objaví sa článok doplním.

Leave a Reply