Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Rabín obvinený zo sexuálneho zneužívania maloletých študentov Ješivy

Rabín obvinený zo sexuálneho zneužívania maloletých študentov Ješivy

rabbi-yoel-malik„To je falošné obvinenie“ tvrdí matka Brooklynského rabína zatknutého za sexuálne zneužívanie najmenej štyroch bývalých študentov jeho Ješivy. Polícia zatkla Yoela Malika, uznávaného člena sekty Satmar, po udaní podanom cez horúcu linku pre obete znásilnenia. Vedúci Ješivy je obvinený z obťažovania chlapcov vo veku 13 až 16 rokov.

Policajné zdroje oznámili, že skazený Brooklynský rabín, zatknutý za pohlavné zneužívanie štyroch dospievajúcich chlapcov, nehanebne obviňuje svoje maloleté obete, že sa ho pokúšali zviesť.

Yoel Malik, 33 ročný uznávaný člen ultra-ortodoxnej chasidskej sekty, lákal všetkých štyroch maloletých do Brooklynských motelov, povedala polícia. Ale Malik, po tom ako bol zatknutý za 28 kriminálnych činov, pokúšal sa presvedčiť políciu, že je skôr obeťou ako predátorom. Všetci chlapci boli jeho študentami na Ohr Hameir, Satmarskej Ješive v Borough Parku, ktorá je teraz zatvorená.

„Rabín sa vykrúcal, že to vlastne chlapci chodili za ním“ hovorí jeden z policajných zdrojov. Obete mali medzi 13 až 16 rokmi a k udalostiam došlo za posledných 11 mesiacov, hovoria úrady. Vyšetrovatelia sa snažia nájsť štvrtú obeť, ktorá opustila New York a odcestovala do Izraela po tom, ako ho rabín znásilnil – údajne tiež v moteli, podľa zdrojov a prokurátora. Dodatočné obvinenia ešte môžu prísť, hneď po tom, ako sa podarí vypočuť aj tohto mladíka.

Rabín v motelových izbách obchytkával genitálie všetkým štyrom mladíkom. Taktiež nútil dvoch z nich, aby na ňom vykonali orálny sex. Jedna z obetí bola donútená k orálnemu sexu aj v Malikovom aute, zaparkovanom v blízkosti cintorína.

Zatknutie ohromilo rodinu a tesne späté spoločenstvo. „To sú iba neprajné klebety“ tvrdila jeho manželka Rachel. „Je to dobrý človek. Neviem, čo na to povedať. Dúfam, že to nie je pravda“. Suseda rabína, Misri Toba, hovorí, že jej manžel bol Malikovým priateľom. „Je to dobrý človek“ tvrdí Toba. „Nemyslím si, že je to pravda čo urobil.“

Políciu na stopu Malika priviedol anonymný tip na horúcu linku pre obete znásilnenia. Malik, otec piatich detí, učil v Hameir Ješive, malom súkromnom zariadení pre problémovú mládež.

Malik, ktorého rodina prevádzkovala Ješivy, čelí obvineniam z 12 násobného sexuálneho obťažovania, 11 násobného ohrozenia blaha dieťaťa, štyroch trestných sexuálnych aktov a jedného vynúteného dotýkania.

Ohr Hameir sa objavil na titulných stránkach novín už v minulom roku, keď Daily News objavili znásilnenie 13 ročného chlapca jej zamestnancami ešte v roku 2007. Malik bol zatknutý iba jeden týždeň po tom, ako bol odsúdený Nechemya Weberman – poradca sekty Satmar – na 103 rokov za mrežami za jeho sexuálne zneužívanie dievčat, ktoré za ním prišli pre pomoc.

Malikova matka odsúdila obvinenia. „To je všetko narafičené“ tvrdí Miriam Malik (64) „To je vydieranie a sprisahanie. Môj syn má srdce zo zlata. Je to báječný otec“.

Preklad ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: NY Daily News

O ::prop

Jeden komentár

  1. je to fakt deje sa to najma v tych najizolovanejsich zidovskych sektach. Na jednej strane su tak podriadeni nabozenskym prikazom a autoritam ze odmietaju pracu v prospech studia svatych textov co v dosledku sposobuje pri pocetnosti ich rodin extremnu chudobu. Podobna situacia je s ortodoxnymi zidmi aj v izraeli. Z pohladu nezucastnenej osoby – tmarstvo a stredovek.
    Ale pre europskych a americkych RKC kruhoch pedofilia tiez nie je nijako zriedkava, a nikto si s tym uz dlhsiu dobu ocividne nelame hlavu.
    tym vsak nechcem nikoho z takehoto hrozneho cinu ospravedlnovat. Kazdy deviant tohto typu by mal celkom urcite svoj diel zodpovednosti niest.

Leave a Reply