Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Putin varuje pred akciami, ktoré by ďalej podnecovali krízu v Sýrii

Putin varuje pred akciami, ktoré by ďalej podnecovali krízu v Sýrii

putinRusko/14.5.2013 Ruský prezident Vladimír Putin varoval pred akýmikoľvek krokmi, ktoré by ďalej podnecovali prebiehajúcu Sýrsku krízu a ktoré by pomáhali destabilizovať túto arabskú krajinu.

Putin to poznamenal dnes, hneď po rokovaní s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom v čiernomorskom letovisku Soči, ktoré sa týkalo Sýrskej krízy.

„V tomto kľúčovom období je obzvlášť dôležité, aby sa zabránilo krokom, ktoré by mohli narušiť situáciu,“ povedal Putin bez toho, aby to konkretizoval.

Je však veľmi pravdepodobné, že to bolo varovanie pred zahraničnou vojenskou intervenciou alebo pred vyzbrojovaním militantov bojujúcich proti sýrskej vláde.

Nebolo jasné, či obaja predstavitelia dospeli k vzájomným dohodám týkajúcich sa Sýrie. Izrael požaduje, aby Rusko zastavilo svoje dodávky zbraní Sýrskej vláde.

Americký minister zahraničia John Kerry a britský premiér David Cameron už taktiež rokovali s ruským prezidentom o prebiehajúcej kríze v Sýrii.

USA, Veľká Británia a Izrael tlačia na Rusko, aby zastavilo dodávky zbraní a zrušilo obchodné dohody, podľa ktorých je Moskva povinná Damašku dodať systém protivzdušnej obrany S-300.

Washington a Moskva sa vzájomne sporia o kríze v Sýrii. Zatiaľ čo Spojené štáty a ich regionálni spojenci podporujú protivládnych rebelov, ktorí sa snažia zvrhnúť vládu Bašára Asada, Rusko zostáva Asadovým spojencom.

Rusko obviňuje Západ zo zhoršovania konfliktu v Sýrii volaním o vyhnanie Asada. Na oplátku Washington obviňuje Moskvu, že nerobí dosť pre zastavenie krviprelievania v Sýrii.

Sýria zažíva nepokoje od marca 2011. Mnoho ľudí, vrátane veľkého počtu sýrskych jednotiek a príslušníkov polície bolo pri násilí zabitých.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

2 komentáre

  1. Sachova partia, dalsie prerozdelovanie sveta. Kto je dalsi na rade do NWO ?

  2. Nechápem, prečo teroristov a psychopatických vrahov nazývate „rebelmi“.

Leave a Reply