Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Putin odhaľuje spoluprácu amerických špeciálnych jednotiek s kaukazskými teroristami

Putin odhaľuje spoluprácu amerických špeciálnych jednotiek s kaukazskými teroristami

Navy-SealsPodľa údajov ruského prezidenta Vladimíra Putina pozorovali ruské tajné služby viaceré kontakty medzi špeciálnymi jednotkami USA a „čečenskými teroristami“, pri ktorých jednotky USA „pomáhali týmto militantom aj s transportom“.

Oznámil to Putin v rámci interview k dokumentárnemu filmu „Prezident“:

„Naša spravodajská služba registrovala napríklad priamy kontakt medzi zástupcami jednej špeciálnej jednotky USA a militantmi zo Severného Kaukazu v Azerbajdžane. Oni im tam pomáhali mimo iné s transportnými možnosťami.“

Ďalej Putin pokračoval, že to komunikoval s americkým prezidentom, na čo mu tento doslovne odpovedal: „Za to im vypálim jedno zaucho.“

Ale desať dní po tomto rozhovore s prezidentom USA dostala ruská tajná služba správu z Washingtonu, z ktorej citoval Putin nasledujúce riadky:

„My sme podporovali všetky opozičné sily v Rusku a tieto vzťahy budeme aj naďalej udržiavať. A my si myslíme, že máme na to všetko právo teraz, aj v budúcnosti.“

V tejto súvislosti podčiarkol ruský prezident: „Teroristi by nemali byť využívaní na riešenie politických a geopolitických problémov. V žiadnej forme, nikdy, na žiadnom mieste sveta.“

Pretože, hovorí Putin ďalej, „keď sa podporujú teroristi na nejakom mieste, nemožno zabrániť, že títo budú aktívni aj niekde inde a napadnú tých, ktorí ich predtým podporovali.“

Dokumentárny film „Prezident“ sa zaoberá poslednými 15 rokmi Putina ako prezidenta a predsedu vlády Ruska a bude vysielaný na TV-kanáli Rossija 1.

Putin diskutoval v rámci interview aj o výzvach, ktoré boli pred ním, keď bol po prvý raz prezidentom. Keď sa ho moderátor opýtal, či platí tvrdenie, že Rusko bolo v 1990-tych rokoch ovládané oligarchmi, ruský prezident neodporoval:

“Prišli do mojej kancelárie, postavili sa predo mňa a povedali: ‚Rozumieš, že ty nebudeš nikdy pravým prezidentom?‘ Ja som odpovedal: ‚Uvidíme.'“

Na následnú otázku, ako sa mu v ďalšom priebehu podarilo obmedziť vplyv oligarchov, sa nevyjadril a len povedal, že použil „rozličné prostriedky a cesty“.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

27 komentárov

 1. Problémom Ruska je jeho ´´slabosť´´(dobromyseľnosť) pri riešení určitých situácii. Mali by to riešiť ako USA na vlastnom dvore, alebo priedomí. To čo roby USA je nevyhlásená vojna. Už by sa mali konečne Rusi spamätať a riešiť to inač. Rozmiestnením taktických jadrových hlavíc na Kuba a ich uvedením do najvyššej bojovej pohotovosti. Vyšlo to už raz a verím tomu vyjde to znova. Nehrajme sa tu na humanistov humanizmus je fráza a cela história ľudstva to dokazuje. USA ide o vládnutie sveta ide im o zlatu jednu miliardu a to bez Slavianskeho sveta čiže bez nás.

 2. Odvolávať sa na Wikipédiu, že tam je pravda je smiešne. Sú tam lži ako Grónsko. Napr.: že Masaryk bol polovičný Slovák. HA, ha, hááá.
  Osmoza je provokatér!

  • Christian Freeman

   takze ak to pise Wikipedia, tak je to automaticky loz? Tie vojnove konflikty vlastne neboli… vam uz fakt poniektorym len kazajku…

 3. Putin nech odhaluje Rusky terorizmus vo vlastnej krajne a blizkom okoli. Asi ten terorizmus pacha spolocne s Amikmi , ze?
  Salam Aleikum Vladimir Putin.

  • Milan občas sa dá s tebou súhlasí, ale väčšinou čo napíšeš sú blúdi zakomplexovane človeka. Poslal si video na stretnutie Čečenských dobrovoľníkov ktorí sú pripravený isť na Ukrajinu a zajať nejakých poslancov Verchovnej rady po ich útoku na Kadirova. Skôr to malo Ukrajincov odradiť. Čečensko je samostatná krajina vo stave RF. Ma svoju vládu svojho prezidenta a svoje silové zložky. Vieš raz tu vypisuješ že Putin je Žid inokedy že Salam Aleikum Putin. Nemyslíš si že Jevrejstvo a Mosolmanstvo nejdú do kopí. Porozmýšľaj prosím ťa čo by si chcel aby bol Putin. Ako Jevrej a Mosolmanin by nechodil do Monastíru každý rok na 10 týždňov na duchovne cvičenie s Pravoslávnymi monachami. Jaj zabudol som v tvojich očiach pravoslávny nie sú kresťania.

   • Vypocuj si to este raz,. To oni tam zdravia salam aleikum Putin. Putin by podla mna mal riesit problemy obcanou . V rusku je ich nespocetne . A nie podporovat vsetko zlo v Rusku ako napriklad tych prijebanych motorkarov vlkov . Uz len podla ksychtu su kriminalnici . Okrem ineho da sa i preskumat , info. su , co su to za hovada. Putin by sa mal starat o deti bez domoca , ktorych je udajne len v moskve na desatisice . Spavaju v kanaloch a denno denne zobru na uliciach . Putin by mal …. je to ho mnoho co by mal. A co roby

    • Nemal by sa Putin starať aj o teba. Ty a skadiaľ máš že Putin sa stará o motorkarov. To že sa s nimi zvezie je to že sa stará. Pokiaľ viem tak prevažná časť motorkarov jazdiacich po Europe sprevádzajúcich Nočných vlkov boli Poliaci, Česi, Slováci Rakušaci, ale aj Nemci. Inač informácia pre teba takéto jazdy po Europe robia Nočný vlci každoročne. Idu si uctiť svojich predkov padlých pri oslobodzovaní Europi. To že sa z toho urobila kauza za to oni nemôžu. To že dobrovoľníci v Čečensku vykrikujú Salam Aleikum Putin za to môže samozrejme Putin. To že tu ja budem vykrikovať Putin večne živí aj za to bude môcť Putin. Bezdomovci v Moskve sú všade aj v New Yorku a môže za to Obama. Bezdomovectvo je celosvetovým problémom je to problém systému nie jednotlivca. Ty nekritizuj Putina a povec si čo si urobil sám pre bezdomovcov čo žijú v tvojom okolí. Povec si ako pomáhaš Košickým cigáňom deťom keď prídu k tebe žobrať samozrejme odoženieš ich a následné kritizuj Putina. Milanko jebnuty sa nerozpráva :-D.

    • Preber sa zo šoku, desaťtisíce detí spí po kanáloch a žobre v Bukurešti a nie v Moskve, nepleť tu slovko „údajne“.
     Putin svoju robotu robí rozumne, pomaly a excelentne.

     • To je pravda – Putin robí svoju robotu rozumne, pomaly a zrejme aj excelentne. Len ma veľmi zaujíma, čo je jej cieľom.

     • Osmoza, ak pravidelne sleduješ Putinove prejavy, tlačové konferencie, posudzuješ jeho dosiahnuté výsledky za posledné roky, a máš dostatočný IQ, tak približný obrázok o cieli sa utvoriť dá.

     • vladimír7 –
      „ak pravidelne sleduješ Putinove prejavy, tlačové konferencie, posudzuješ jeho dosiahnuté výsledky za posledné roky, a máš dostatočný IQ, tak približný obrázok o cieli sa utvoriť dá.“
      Ja sa bojím ,že mám také malé de žaví ,lebo už sme tu raz mali takto proti sebe stojace dve strany a chodili sme zo zedeešky na branné cvičenia a učili sa nasadzovať masky a ukazovali nám kryty CO a …
      …a potom prišiel tiež takýto hrdina s fliačikom na hlave a dal svetu glasnosť a štrngali sme my tupci oklamaní a tešili sa až kým sme neprišli na to ,že nás oklamali a Gorbi bol masonik a všetko išlo podľa plánu riadeného z jedného centra 🙁

     • Filip, nechápem, ako vás oklamali?
      Keď Gorbi minimálne celých 5 rokov ( 1985-1989 inclusive) otvorene vyhlasoval, že sa ide prepustiť východná Európa spod vplyvu Moskvy – tak ste si do boha predstavovali čo? Že naozaj budú padať zlaté pečené holuby z neba? Kto vám môže za vašu sprostosť, že ste sa nechali opichať do zadku američanmi??? Dobre si to všetci, čo to zažili, pamätajú. Reálni komunisti boli blbé hovädá a komunizmus nikdy fungovať nebude, ale nútil vás všetkých niekto hneď po zmene režimu rozťahovať nohy ako posledná štetka?
      Tak teraz máte následky. Ne Gorbačov to spôsobil, ale vy všetci.
      Ako hovorí na konci v LaFontainovej bájke mravec cvrčkovi – Vyhrával si si? Tak teraz tancuj!

     • Filip, to čo sme robili v ZDŠ-ke v sedemdesiatych rokoch, skákanie pod lavice a krytie si hlavy, to isté robili aj deti v amerických školách.
      Porovnávať naivného a neschopného Gorbačova s „vodcom“ V. V. Putinom je absolútne nemiestne.

     • Norman,ty si toto všetko čo teraz vedel už v 89tom?
      Ak áno ,tak klobúk dolu. Ja nie.Mal som 18 násť:)
      A čo sa týka Ruska dnes ,tak s istotou môžem povedať ,že židom sa svetovládu podarí vytvoriť ( tá nie možná bez Ruska) ,ale nie som tak osvietený ,aby som vedel ako presne -či ovládnutím Ruska zvonku ,či z vnútra.
      Viem ,že pracujú na zvrhnutí Putina aj z vnútra ,ale súčasná veľká podpora obyvateľov vylučuje úspešný majdan ,tak preto tie prípravy na otvorenú vojnu.
      Myslím si ,že po začatí vojny sa bude zväčšovať aj nádej na puč z vnútra.Ak nenastane tretia možnosť ,že sa uzavrú nejaké mierové dohody v záujme vytvorenia nového svetového poriadku. Pretože zatiaľ sa všetko toto dianie okolo využíva len na vytváranie totality.Je to doslova ideálna situácia na prijímanie zákonov obmedzujúcich slobodu! A naplno to využívajú!
      Si si istý ,že to nie je tá istá hra ,ako pred 25timi rokmi? Ja sa priznám ,že istotu nemám.Zatiaľ mám málo informácií ,ale po 89 deviatom som opatrný.
      Tak ,či onak židovskú svetovládu mať budeme ,či sa nám to páči ,alebo nie.
      Ono by bolo zaujímavé pozrieť na to ,koľko ľudí z okolia Gorbačova ,Jelcina ,ale aj Putina je členom rôznych spolkov ,ako CFR,Trilaterála ,Bilderberg atď.
      Tým de žaví som chcel len povedať ,že čo sa týka Putina a Ruska ,tak toho čo neviem ,je viac ,ako toho čo viem.

     • vladimír7-Gorbačov bol slobodomurár a nie neschopný!
      Všetko je v ich réžii!
      Myslíš ,že do Ruska sa len chystajú na budúci rok v lete?!
      Sa zobuď! To len tvoja naivita!

 4. Milan, ty politický slepec, ty si otieraš hubu o ruských motorkárov. To sú vlastenci a žiadni zločinci. Čo nepíšeš o amerických HELS ANGELS (pekelní anjeli). Už len ten názov ti nič nehovorí? A čo je ich predmet záujmu? Drogy, vraždy, nezákonné podnikanie, no je toho mnoho a musíš uznať, že všetka tá špina čo sa sem valí ide odtiaľ. Tak čo to tu obhajuješ?

  • Myslím, že americké motorkárske gangy Obamu nepodporujú a Obama nepodporuje ich.

   • Čo je na tom zle ak niekto podporuje politiku svojho prezidenta aj keď sú to motorkami. Je na tom zle ak národ podporuje svojho prezidenta. Určite aj ty by si bol rad keby si mohol byť hrdí na Slovenského prezidenta.

    • Netreba sa hneď vzrušovať. Len som upozornil na rozdiel – v Amerike sú motorkárske gangy potierané, v Rusku nie…

     Zaráža ma však ešte jedna vec, ktorú mada uviedol. To čo je za zlozvyk žiadať od druhého, aby písal o niečom inom, ako chce? To ako keď chcem písať o americkom útoku na Afganistan, tak nemôžem, kým nespomeniem aj ruský útok na Afganistan? Keď napíšem o gulagu, tak musím napísať aj o britských a nemeckých koncentrákoch? To je aká móda?

     • No nemám pocit že USA motorkárske gangy sú potierane len v Rusku. Pokiaľ viem tak Hell Angels je gang so sídlom v USA a jeho štruktúra vo Švédsku mala byť zaradená do zoznamu teroristických organizácii v tejto krajine. Tento gang obchoduje s drogami a zbraňami provokuje bitky s podobne ladenými gangami v tejto krajine. Zúčastnil sa mnohých vrážd a je vyšetrovaní za organizáciu mnohých vrážd konkurentov. Pre porovnanie. Nočný vlci vstúpiť sa dá len na odporúčanie už člena tohto gangu aby som bol nezaujatý. Aj keď Nočný vlci sa nepovažujú za gang, ale za spoločenstvo na rozdiel od Hell Angels. Budúci člen je v pozícii čakateľa myslím že dva roky a nemôže sa hrdiť tým že je Nočný vlk. Je prísne zakázané medzi Nočnými vlkmi obchodovanie z drogami branie drog pod prísnym trestom zo strany spoločenstva. Kriminalita je zakázaná. Doslova je prikázané účasť sa svätých liturgii v pravoslávnych chrámoch. Takže pýtam sa koho by ste radšej mali za suseda Nočných vlkov, alebo Hell Angels.

     • Netreba sa hneď vzrušovať. Len som upozornil na rozdiel – v Amerike sú motorkárske gangy potierané, v Rusku nie…
      Osmoza, ty dutá hlava. V Rusku nie sú žiadne motorkárske gangy. Je to spoločenstvo vybraných ľudí a vlastencov na rozdiel od amerických zločineckých gangov. To asi tvoja sprostá provokatérska hlava nikdy nepochopí ten rozdiel.

Leave a Reply