Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Prvé fotografie mobilnej špionážnej stanice NATO pre Arktídu

Prvé fotografie mobilnej špionážnej stanice NATO pre Arktídu

ESKIP002Zatiaľ čo občanom všetkých západných – a od nich závislých – krajín neúnosne púšťajú žilou a zdôvodňujú to potrebou šetrenia, tečú obrovské sumy zo štátnych financií do špirály zbrojenia novými technológiami, z ktorého profituje vojnová mafia.

Tu je len jeden z mnohých aktuálnych príkladov, ktoré prispievajú k tomu, aby sa zničili ešte relatívne nedotknuté regióny: vojenské preteky o nadvládu v Arktíde v boji o suroviny, pri ťažbe ktorých bude toto vysoko citlivé územie zamorené a pri tamojších nízkych teplotách sa bude len veľmi pomaly regenerovať zo svojho znečistenia.

V nedeľu 16. marca 2014 bol trup novej lode nórskej vojenskej tajnej služby vlečený cez Bosporský prieplav. Tento gigant vo veľkosti zaoceánskej výletnej lode bol na ceste z lodenice v Rumunsku do lodenice Vard Lansten v Nórsku. Tam bude loď vybavená najnovšími High-Tech senzormi pre sledovanie arktického územia. Za dva roky by mala táto špionážna platforma s dĺžkou 126 metrov a šírkou lode 23,5 metrov byť v nasadení a pokrstená menom “Marjata” ako všetky doterajšie špionážne lode Nórska.

Barents_sea_map_de

Miesta nasadenia je Barentsovo more a iné arktické vody. Táto odpočúvacia a vysielacia stanica je spolu s členom NATO Nórskom plne pod kontrolou Atlantického paktu a slúži prednostne pre sledovanie a prípadné rušene ruských aktivít.

Nórska vojenská spravodajská služba zverejnila teraz fotografie a video na tomto linku:

https://www.dropbox.com/sh/9spf3x6leg7stre/2mGN9Y4C-o

Táto špionážna loď sa nachádza v prístave Kirkenes v Nórsku v blízkosti hranice s Ruskom.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: petrapez

O ::prop

Leave a Reply