Domov / Hlavná strana / Zahraničie / „Protiteroristické nasadenie“ pokračuje – špecialisti CIA radia Kyjevu

„Protiteroristické nasadenie“ pokračuje – špecialisti CIA radia Kyjevu

odesa-poziarNa Východe Ukrajiny pokračujú boje medzi separatistami a ukrajinskou armádou. Zasa hynú ľudia. Medzitým sa stalo známym, že prechodná vláda v Kyjeve zrejme dostáva výraznú podporu z USA: sú zapojené CIA a FBI.

Ukrajinská prechodná vláda podľa novinových správ dostáva poradenstvo od tuctov špecialistov americkej tajnej služby CIA a FBI. Títo úradníci majú na objednávku vlády USA pomáhať pri ukončení povstania na Východe krajiny a budovať funkčné bezpečnostné štruktúry, informuje „Bild am Sonntag“ s odvolaním sa na nemecké bezpečnostné kruhy.

Podľa všetkého títo agenti nie sú priamo zúčastnení na bojoch s proruskými milíciami na východe Ukrajiny. Ich činnosť sa obmedzuje na hlavné mesto Kyjev. Agenti FBI majú prechodnej vláde pomáhať pri boji proti organizovanej kriminalite. Naviac hľadá jedna skupina finančných vyšetrovateľov FBI majetok bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviča.

Dali nám päť minút

Aktuálne pokračuje Kyjev v „protiteroristickom nasadení“. Ukrajinské bezpečnostné sily naďalej zasahujú voči separatistom bojovými vrtuľníkmi a obrnenými vozidlami. Vo veľkomeste Lugansku na Východe krajiny zomrel pri prestrelkách najmenej jeden aktivista, dvaja ďalší boli zranení. Oznámil to minister vnútra Arsen Avakov.

V Mariapole začali vládne jednotky s útokom na obsadené správne budovy. „Dali nám päť minút, aby sme budovu opustili a potom spustili paľbu“, povedal hovorca separatistov Michail Krutko.

V Konstantinovke boli viaceri príslušníci bezpečnostných síl v boji o dôležitú vysielaciu vežu zranení. „Teroristi použili ťažké zbrane. Ale my hájime postavenie“, oznámil minister Avakov. Z Kramatorska a zo Slavjanska sú hlásené sporadické výstrely. „My budeme naďalej postupovať voči extrémistom a teroristom, ktorí ignorujú zákony a ohrozujú životy občanov“, povedal Avakov. Mnoho Moskve verných aktivistov žiada viacej autonómie pre regióny na Východe bývalej sovietskej republiky.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: n-tv.de, krátené

Poznámka redakcie:
Tak už je oficiálne potvrdená prítomnosť amerických tajných služieb na Ukrajine. O skutočných cieľoch sa môžeme iba dohadovať, keďže sa dá predpokladať, že „hľadanie Janukovičovho majetku a boj proti organizovanej kriminalite“ je iba priehľadná zástierka.

O ::prop

21 komentárov

 1. Každopádne bude vedľajším produktom rozmiestnenie vojsk NATO v štátoch bývalej WZ.
  Kvôli ich „bezpečnosti“ samozrejme:)
  Náš starý chuj síce povedal,že ešte nie je dôvod.Tak treba len pritvrdiť,aby bol…

 2. Toto je dôsledok chorej Putinovej politiky a rozsah jej následkov si ani nedokážem predstaviť. Alebo presnejšie – nechcem si ani pripustiť, aké následky to môže mať. Kvôli jeho paranoidnej politike, špekulantstvu a bezuzdnému oblbovania vlastného národa zasa umierajú v Európe ľudia. V rámci svojich záujmov kľudne v Ukrajine rozpúta občiansku vojnu, čo sa už v Odese v podstate aj začalo. Neviem ani opísať slovami, ako mi jeho konanie odporné, na to snáď ani neexistujú slová.

  Nerozumiem prečo sa stále niekto čuduje, že sa v Ukrajine ukázali zástupcovia CIA, NATO atď. Pri situácii ktorá v Ukrajine panuje by si tam už dva mesiace mali podávať kľučku zástupcovia všetkých štátnych bezpečnostných zložiek štátov a organizácií, ktorých sa táto situácia týka alebo môže týkať. Taktiež je samozrejmosťou, že by tam mali mať svojich pozorovateľov aj poradcov. Akurát si myslím, že by mohlo byť európske spoločenstvo menej pasívne a aktívne konať. Takto zbytočne posilňuje vplyv USA v Európe.

  • Omyl, mladý muž, to je dôsledok nenažranosti a koloniálnej politiky Západu, to peklo na „Ukrajine“ (v skutočnosti ruských územiach takmer 100 rokov okupovaných Ukrajinou) rozpútali USA, CIA a EÚ kvôli svojim geopolitickým cieľom. Vraždenie neozbrojených civilistov je štandardný postup USA na celom svete, ak si si to ešte nevšimol. Rusi sú možno všelijakí, ale toto nerobia. Samotní Nemci počas vojny opovrhovali ukrajinskými jednotkami SS Haličina kvôli ich sadizmu a krutosti (a zároveň práve preto ich radi využili).

  • Jozef moja intuícia v tvojej osobe ma nesklamala. Kto ťa platí, alebo si taký slepý. Prečítaj si čo si sám napísal: Akurát si myslím, že by mohlo byť európske spoločenstvo menej pasívne a aktívne konať. Takto zbytočne posilňuje vplyv USA v Európe. EU je vazal USA len ti to nechápeš. Nevadí raz na to prídeš.´´Možno´´

   • RE: STOPA 5. máj 2014 at 23:09
    —————————————————————–

    Ale no tak, nechaj chudáčika nech si zarobí :-))
    Alebo,
    možno je to oduševnený Antifa :-))

    Hm….

    Už komunisti hovorili, že

    “ Oduševnený blbec je horší, ako tiedny nepriateľ „:-))

    Čo už narobíš, kto už môžme za čo, príroda je na vine !!!

  • maršal Žukov

   konečne si sa prejavil v plnej kráse, Jozífku. :-))

 3. Ono je to tak! Anglosasi vo svojej veľmocesnkej svetovej hre zabudli na ruský element! A to na tvrdohlavosť Slavianov! Keď ide do tuhého. tak sa dajú dokopy a západniari, nepoučiteľní budú vŕtať, kým ozaj nebudú na brehoch Ailantiku! Oni to vedia, lenže základný element je USSIZRA! Tam je jadro! Krivonosí, spoza mora dávno prebrali vládu nad Amerikou a skúšajú ovládnuť Svet, cestou emerickej demokracie bombami, zabíjaní civilov všade po svete! Lenže, konečne sa Ľudstvo preberá z driemot a na lžipolitiku USSI začína správne reagovať! Takže, Rotčildi, darmo ste kdesi v podzemí ukrytí, ľudstvo vás nájde a potom si odpykáte, čo ste za stáročia spôsobili!

 4. Ten Jozef je určite vnukom nedávno zomrelého rabína Jozefa. Také jednoduché vysvetlenie a všetci tu špekulujú kam ho zaradiť a komu za peniaze slúži.

  • RE : mada 6. máj 2014 at 8:25
   ————————————————————————————————-

   Myslíš tohto Jozefa ?

   “ Nežidia sú na svete na to, aby slúžili národu Izraela, tvrdí rabín.

   „Gójovia (hebrejské slovo, ktoré označuje príslušníka nežidovského národa alebo náboženstva, pozn. red.) sa narodili jedine preto, aby slúžili nám.
   Iné poslanie okrem služby národu Izraela na svete nemajú.
   Na čo sú pohania potrební?
   Budú pracovať, orať a žať. My budeme sedieť ako páni a jesť.“
   ————————————————————————————————–

   Viď:
   http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235920-nezidia-su-na-svete-na-to-aby-sluzili-narodu-izraela-tvrdi-rabin/

   • Len ešte zabudol dodať:

    „My budeme nie len sedieť ako páni a jesť , ale musíme aj vymýšľať scenáriá,
    ako
    blbú masu Gójov manipulovať a vodiť za nos,
    aby
    si neuvedomila, že oni na nás robia a my sedíme ako páni a jeme z ich mozolov.“

    Takže, dobrú chuť Jozefko, len dávaj pozor, aby si sa nezadrhol.
    Mne by také jedlo,
    na ktoré si sám nezarobím poctivou prácou, zostalo stáť v hrdle.
    Lenže,
    to takým asi nehrozí. My ľudia sme predsa rôzni !!!

 5. .Vše co se teď děje ve spojitosti s nestabilností na Ukrjine, se děje s vědomím, ale velmi často s finanční, materiální, ale i logistickou podporou Kremlu..http://www.blisty.cz/art/73118.html

   • Nechápem, ako niekto môže zneužívať mŕtvych takýmto spôsobom. Pôvodne som ani nechcel reagovať, ale opakovane je to všade predkladané.

    Zmienený článok vychádza z ruského originálu a je obyčajnou špinavou propagandou a snažiť sa vytrieskať kapitál z ľudských emócií prevrátením faktov svoj prospech. Všetci ľudia na streche s červenými páskami boli proruskí organizátori útoku na míting za jednotnosť Ukrajiny. Po skončení bojov pred domom odborov boli z budovy vyvedení a zatknutí. Ich totožnosť je preverená a známa, nie je to žiadny Pravý sektor ani domobrana majdanu, sú to jednoznačne proruskí aktivisti.

    Videl som dva priame prenosy z prvých obhliadok mŕtvol, môžem zodpovedne povedať že obhliadky mŕtvol a ich prehľadanie prebehli ešte v noci za tmy. Na týchto fotografiách už evidentne nie sú viaceré telá v pôvodných polohách ako si ich pamätám, fotky sú robené evidentne až cez deň a na rukách už majú igelitové vrecká s dokladmi, ktoré sa u nich pri prehliadkach našli. Viaceré obete, u ktorých sa v propagande tvrdí, že sú hore obhorené v skutočnosti obhorené nie sú, ale sú od sadzí z dymu. Tvrdenia o strelných poraneniach a príčinách smrti sú absurdné, s fotiek ktoré kolujú internetom to nie je možné nijakým spôsobom určiť. O mŕtvej tehotnej žene neexistuje žiadna informácia z ukrajinskej strany, pritom prorusky orientovaní občania by sa o tom nechali silne počuť…

  • Aha, tak vidím že niekto má zo mňa žalúdka bôľ, až tak silný, že sa potrebuje ventilovať pod mojim nickom, nakoľko iné argumenty než invektívy nepozná. Nuž kľudne pokračuj inteligente a kľudne aj pod menom Jozef – obsah príspevkov nás vždy rozlíši 😉

   Keď už ti tak píšem, tak rovno pridám aj videjko, kde je vidieť úplný začiatok útoku proruských na míting za jednotu Ukrajiny v Odese a že tam už od prvej chvíle proruskí strieľali do proukrajinských – je to vidieť približne o 2:30min, pred prvým bielym zaparkovaným autom :

   https://www.youtube.com/watch?v=HxEcIDj5Mpg#t=105

   Mimochodom, Prvý mestský telekanál vysielal z celej udalosti priamy prenos ktorý som sledoval a s ním som sledoval aj iných streamerov, aj translácie z ruskej strany. Môžeš sa hoci aj po…., aj tak nezmeníš pravdu. Môžeš sa hnevať koľko chceš a očierňovať ma do nemoty – aj tak to nezmení nič na tom čo som videl, čo viem a ticho rozhodne neostanem. Good luck, žuj kamienky.

  • Vidím že si neoblomný, nuž pridám ďalšie video, kde proruskí na druhý deň nedokázali udržať dôstojnosť chvíle ani len počas minúty ticha za obeťami požiaru:

 6. No, Jozef, je 8.5., dnes už si sa iste dozvedel, čo sa tam naozaj stalo, už to letí aj do sveta verím, že prehodnotíš svoje prvé „odhalenia“ o terorizme proruských aktivistov.

  • Predhoď mi nejaký svoj dôkaz, link, svoju teóriu alebo čokoľvek a potom sa bavme. Doteraz som nemal najmenší dôvod zmeniť svoje postoje.

Pridaj komentár