Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Priznanie izraelského politika, že je „hrdý homofób“ vyprovokovalo vášnivú diskusiu

Priznanie izraelského politika, že je „hrdý homofób“ vyprovokovalo vášnivú diskusiu

smotrichMladý izraelský politik, Bezalel Smotrich, sa nazval „hrdým homofóbom“, čím prilial olej do ohňa vyvolaného protihomosexuálnym stanoviskom jeho strany.

Bezalel Smotrich, parlamentný kandidát z náboženskej ortodoxnej strany v Izraeli, Židovský domov, sa nazval „hrdým homofóbom,“ kritizujúc gayov za ich pokus „predefinovať“ spoločenské normy.

Podľa záznamu získaného izraelskými mediálnymi zdrojmi, Smotrich kritizoval účastníkov kampane za práva gayov počas nedeľného diskusného panela na strednej škole Ramat Gan. Hoci priznal, že každá osoba má právo byť abnormálnou vo svojom vlastnom dome, homosexuáli zároveň nemajú žiadne právo požadovať, aby všetci ľudia „zavrhli pojem normálnosť“ a popierať existenciu takej veci, ako „byť normálny“, zdôraznil adept strany Židovský domov.

Gayovia nemajú dobrý pocit zo svojej inakosti a keď ju verejne priznajú, chvália sa ňou, povedal politik. Keď jeden z jeho študentov nazval jeho vyhlásenia „homofóbnymi“, Bezalel Smotrich tú poznámku uvítal a charakterizoval sa ako „hrdý homofób“. Ako poznamenávajú odborníci, Smotrich, na zozname strany pod číslom osem, sa po voľbách 17. marca s najväčšou pravdepodobnosťou dostane do Knessetu.

Izraelské médiá odhalili, že Smotrich sa v roku 2006 zúčastnil takzvaného „Beast Parade“, ktorý bol zorganizovaný ako protihomosexuálny pochod v Jeruzaleme. Organizátori sprievodu kritizovali to, čo nazvali „deviantnými skutkami“ rovnakého pohlavia.

Poznámky Bezalela Smotricha pridali olej do ohňa vyvolaného protihomosexuálnym postojom strany Židovský domov. Treba poznamenať, že strana, ktorá podľa svojich tvrdení reprezentuje moderných ortodoxných židov, je dlho kritizovaná za odpor voči legalizácii sobášov ľudí rovnakého pohlavia. Na druhej strane, Židovský domov opakovane neuznal sobáše gayov, lebo je to podľa jeho tvrdení v protiklade so židovskými hodnotami a základnými princípmi štátu.

Po tom, ako bol Smotrich za svoje vyjadrenia skritizovaný, Židovský domov
poukázal na to, že ostatné strany v Knessete zdieľali jeho stanovisko. Namiesto kritizovania Židovského domova, povedal člen strany, by novinári, pokiaľ ide o túto vec, mali preskúmať názory vyjadrené takými prominentnými parlamentnými lídrami, ako Jair Lapid a Tzipi Livni.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Sputnik News

O ::prop

Leave a Reply