Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Prívrženci ISIL-u zranili v Nemecku desať demonštrantov

Prívrženci ISIL-u zranili v Nemecku desať demonštrantov

pkk-hamburgNajmenej desať ľudí bolo zranených pri útoku skupiny prívržencov Takfiri z ISIL-u proti demonštrantom v severonemeckom meste Hamburg, hlási polícia.

V utorok približne 400 stúpencov teroristickej skupiny ISIL použilo nože, mačety, kovové tyče a palice pri útoku na stovky Kurdov pred mešitou v Hamburgu, oznámila dnes (8.10.2014) nemecká polícia. Kurdi protestovali proti zverstvám ISIL-u na Blízkom východe.

Podľa miestnych úradov bolo niekoľko zranených hospitalizovaných.

Na mieste nepokojov zakročili špeciálne policajné zásahové jednotky.

Protest bol súčasťou celoeurópskej kampane, snažiacej sa upozorniť na zverstvá ISIL v obliehanom kurdskom meste Koban v Sýrii.

Nemecké bezpečnostné služby hovoria, že pozorne dohliadajú na prívržencov hnutia. Napriek tomu sa stovky týchto osôb už pripojili k bojovníkom ISIL v Iraku a Sýrii.

Európske krajiny, vrátane Nemecka, opakovane vyjadrili svoje znepokojenie nad vplyvom ISIL na celom kontinente. Úrady sa obávajú toho, čo sa stane po návrate týchto militantov do Európy. Rastú obavy, že svoje bojové skúsenosti použijú v Európe.

Teroristi z ISIL spáchali hrozné zločiny a počas svojho postupu Sýriou ohrozili všetky komunity, vrátane šítov, sunitov, kurdov či kresťanov.

Pozorovatelia tvrdia, že za vzostup hrozby Takfiristického ISIL-u môže byť priamo zodpovedná politika západných krajín, vrátane Francúzska, v regióne Blízkeho východu.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

Video:

O ::prop

Leave a Reply