Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Príhovor admina

Príhovor admina

Je to už dlhá doba, čo prestalo vychádzať internetové spravodajstvo prop.sk. Spravodajstvo niektorými považované za kontroverzné, inými dokonca za trestné. Na opačnej strane zasa stáli ľudia považujúci všetko na ::prop-e za sväté a nespochybniteľné. Ako vždy, pravda bola niekde uprostred. Čo sa ale ::prop-u nedalo nikdy vyčítať, bola snaha o vyváženie vyjadrení tzv. „oficiálnych“ spravodajských médií. Snaha o iný uhol pohľadu než ten, ktorý nám bol masmédiami podsúvaný ako jediný správny. A v tomto urobil na Slovensku ::prop obrovský kus práce. Bol to závan čerstvého vzduchu v zatuchnutom prostredí mediálnej manipulácie. Miesto, kde človek mohol prezentovať svoje názory a pohľady. Kde mohol diskutovať vášnivo alebo vecne, kde mohol svoje názory smelo konfrontovať bez obáv, že budú odstránené cenzúrou.

Po ukončení činnosti ::prop-u – vďaka trestnému oznámeniu vtedajšej poslankyne za SaS Natálie Blahovej v máji 2010 – som čakal, kto a ako bude pokračovať v najlepších tradíciách ::prop-u. Systém ale očividne zapracoval dostatočne hrozivo na to, aby odradil ľudí od takýchto aktivít. Je zaujímavé, že jednu z hlavných úloh pri ukončení činnosti ::prop-u hrala práve poslankyňa za liberálnu (teda „slobodomyseľnú“) stranu. Je zrejmé, že „sloboda myslenia“ v dnešnom ponímaní liberálov platí iba pre určitú skupinu ľudí a len pre určité názory. Z odporcov totality sa stali totalitári pripúšťajúci iba svoju pravdu.

Toto nie je akceptovateľný stav pre slobodných ľudí. Sloboda názorov musí byť dostupná pre všetkých. Každý musí mať právo vyjadriť svoj názor – dokonca aj tí, ktorí majú na svedomí súčasný stav. Čím by sme sa totiž potom od nich líšili? Je tu ale malý rozdiel. Títo ľudia majú pod svojimi palcami médiá a svoje názory šíria masovo. Preto sa to pokúsim vyvážiť túto nerovnováhu aj týmto projektom. Projektom obnovy ::prop-u.

Je to cesta ťažká a tŕnistá. Začínam v podstate od nuly. Napriek tomu sa snažím udržať pôvodnú štruktúru ::prop-u, vrátane poniektorých článkov najmä z konca činnosti starého ::prop-u. Chcem totiž začať tam, kde pôvodný ::prop skončil. Pokiaľ sa niekto ako autor cíti poškodený zverejnením starších článkov, môže sa ozvať na prop (zavinac) protiprudu.org, určite sa dohodneme. Pokiaľ máte záujem spolupracovať či už ako prekladatelia alebo autori, budete vítaní. Prípadné nedostatky, chyby či pripomienky môžete zasielať na adresu: prop (zavinac) protiprudu.org

Ďakujem.

O ::prop

Jeden komentár

  1. Budú ( niekde ) aj staré články ?

Leave a Reply