Domov / Hlavná strana / Komentáre / Prežije Švédsko?

Prežije Švédsko?

Správa od Svenneho Tvaerskaeggna na stránke Gates of Vienna vysvetľuje trajektóriu pomätenosti, ktorá sa naďalej odvíja vo Švédsku.

Švédsko, kedysi vzorová spoločnosť ťažko pracujúcich a mierumilovných škandinávčanov s jedným z najvyšších životných štandardov na svete, vstupuje do stavu rozpadu.

Po mnohých desaťročiach zo začiatku nepozorovateľného a v súčasnosti nepopierateľného zrútenia sociálnych noriem vo Švédsku – výsledku masovej imigrácie z najspiatočníckejších a najnásilnejších krajín na svete – sa ľudia začínajú prebúdzať. A počas tohto prebúdzania začínajú komentovať a referovať o týchto strašných udalostiach v alternatívnych médiách.

Počas rokov, odkedy sa multikulturalizmus stal oficiálnou politikou (to znamená od roku 1975), pomáhali švédske médiá udržiavať obyvateľstvo v mylnom a snovom stave pohody napriek tomu, čo je očividné, a s „takmer náboženským zápalom“ propagovali oficiálnu vládnu ideológiu multikulturalizmu a jeho údajných výhod. Masová imigrácia bola pre Švédsko dobrá; kultúrne nás obohacovala; oživila ekonomiku; vďaka nej je život viacej hodný žitia, atď.

Táto propagandistická paľba fungovala dlho, ale absolútny rozsah toho, čo sa v súčasnosti deje, je nemožné ignorovať, keďže enklávy imigrantov sa stali nezvládnuteľnými a zločinnosť sa prelieva do zvyšku krajiny.

Hromadné znásilnenia, vojny gangov, výbuchy ručných granátov, streľby, pouličné nepokoje a útoky na policajné stanice, veci, ktoré boli kedysi neznáme, sa teraz stávajú každodennou záležitosťou.

Tento rok v septembri budú voľby, ktoré sa môžu ukázať ako najdôležitejšie voľby v dejinách Švédska, keďže každý bude mať na zreteli problémy súvisiace s imigráciou, multikulturalizmom a sociálnou dezintegráciou, vyplývajúcich z eskalujúcej zločinnosti. To, ako sa bude pristupovať k týmto problémom, môže určiť, či Švédsko ako krajina prežije alebo zomrie.

Ako sa krajina pripravuje na tieto voľby, švédske médiá sú v kríze.

Priepasť medzi tým, čo ľudia vidia a tým, o čom informujú médiá, sa stále rozširuje, takže dôvera verejnosti voči štátnej televízii, rozhlasu a dennej tlači v súlade s tým klesá. Neschopnosť médií hlavného prúdu presne informovať o tom, čo sa v ich krajine deje, viedla ku vzostupu silných a čoraz vplyvnejších alternatívnych médií a čoraz viac a viac Švédov sa kvôli informáciám obracia na internetové zdroje.

Švédske mainstreamové médiá sú teraz vo veľmi náročnej situácii.

Keďže strácajú dôveryhodnosť a svoj monopol na informácie, musia nájsť spôsob, ako odraziť nevítaný prienik do svojej „propagandistickej bubliny“ a musia neutralizovať tých, ktorí sa odvažujú informovať presne.

Takže hlavnou udalosťou je tu zavedenie nového zákona o zrade, ktorý sa zavádza na to, aby zastavil prúd nepríhodných informácií unikajúcich zo zdrojov mimo mainstreamových médií – alternatívnych zdrojov, ktoré vláda považuje za škodlivé pre obraz Švédska.

Ten zákon pravdepodobne nevstúpi do platnosti skôr ako v septembri, ale vláda nasadzuje zbrane, aby umlčala kritikov v čase prichádzajúcich volebných kampaní. Napríklad, podľa všetkého zaplatila skupine internetových investigatívcov za monitorovanie sociálnych médií a diskusných skupín, aby chytali a udávali polícii ľudí, ktorí zverejňujú takzvaný „nenávistný prejav“.

Umiernení, ktorí sú hlavnou opozičnou stranou vo Švédsku, hovoria, že tento návrh zákona podporia, preto je takmer isté, že zákon bude schválený.

Samozrejme, alternatívne médiá sa obávajú účinku tohto zákona na kritikov vládnej politiky, a už bola proti nemu spustená internetová petícia.

Ale je to znepokojivé.

Zavoláme všetkých Vikingov?

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: New English Review

O ::prop

61 komentárov

 1. Švédsko je naprostá tragédie. Migrace selhala tak, že policie už ani neřeší případy znásilnění, nemá na to kapacity. To bude vést k jěšte více znásilnění… Prostě katastrofa.

  http://www.epshark.cz/clanek/144/svedska-policie-nestiha-resit-obrovske-mnozstvi-pripadu-znasilneni

  • Zaujimavé, že keď národno socialistické hnutie NRM (Nordic Resistance Movement) manifestuje, tak je chlpatých v uliciach až až – dokonca aj helikoptéry a obrnené vozidlá nájdu! Tiež ma prekvapilo, koľko žien majú v policajnom zbore. Švédom proste haraší a ich tendencie spáchať etnickú samovraždu sú explicitné.

   • Samovraždu spáchali, keď sa počas vojny nepridali k Nemecku.
    To platí aj o Británii. O Francúzoch ale aj Talianoch (tí sa odpojili v kritickom bode).

    Neviem presne, ako sa Nemecko, respektíve jeho určité nordické jadro, z tohto blata vyhrabe, ale dá sa pokojne predpokladať, že to nejako zvládne. Viete, oni sú inteligentné kurvy. Ak to tak bude, čo myslíte, začne hneď zachraňovať svojich spomínaných verných bratov? 🙂
    Nie, tentoraz určite nie. Ja som dobrák, ale som si istý, že ak to tak nejako bude a budú mať tú voľbu, tak ich tentoraz nechajú vyhniť.v ich vlastných sračkách.

    • Samozrejme nič proti, ale mohol by si lepšie ozrejmiť na základe čoho si myslíš, že práve Nemci sa z tohto bahna vyhrabú skôr ako Švédi (či iné nordické, resp. západoeurópske národy)?

     • Neviem neviem chlapi, ale tie tupé nosy a čiernota v Indii jasne ukazujú, že aj „inteligentné kurvy“ môžu byť vymiešané z existencie alebo nahradené. Navyše dnes v Európe chýba kasta bojovníkov, ktorí by boli schopní vzdorovať keď príde na fyzickú konfrontáciu. Tie zženštilé trasoriťky v Nemecku s deficitom testosterónu nevedia ani len svoje ženy brániť. Asi je skutočne pravda, že kvalitný genetický „materiál“ bol stratený počas vojny – len zbabelci a mrzáci ostali.

      Nezúfajte, aspoň u nás rastie pohlavne vybalancovaná „apolitická“ sila 😀

      https://www.ta3.com/clanok/1124277/tb-a-kisku-po-stretnuti-so-zastupcami-iniciativy-za-slusne-slovensko.html

     • Prečo ak niekto, tak Nemecko?
      V prvom rade, Nemecko je reálna veľká sila, na rozdiel od neho je Śkandinávia naozaj len málopočetná bočná lokalita, ktorá sama o sebenič nedokáže a môže byť, akosa deje, udusená už malým počtom cudzincov.

      Za druhé, najdôležitejšie, stredoeurópsky genofond a kultúra všeobecne majú svoju špecifickú silu a hodnotu, špecifickú tradíciu. Ja toto ťahám riadne do minulosti, určite do obdobia pred Halstatom, ale ak zostaneme len pri moderných časoch, tak sú to rôzne stredoveké reformy a pokusy o čisté spoločenstvá, potom klasický zázrak kultúry 1á. a 19. storočia, ako aj nepochybná technická a spoločenská racionalita tohto regiónu. To samozrejme nijaká periféria (škandinávia) nevyváži a ja to považujem za silnejší potenciál na sebaobrodenie, ako má Británia alebo Francúzsko či ktokoľvek v Európe. Tento potenciál je to, čo tvorí základ našeho svetonázoru. Nie je to žiadna viera, je to do maximálnej miery racionálny a objektívny fakt.

      Za tretie je tu to, že Nemecko má prax v odboji proti genetickému zahlteniu už z 20, storočia (aj skôr). Nedopadlo síce víťazne, ale predsa len sa nazbierali skúsenosti. Už sa nejde s bubnom na zajace.A samozrejme, boj nie je len vojna, je ho menej vidno, ale nepochybne tam je, a ešte viac bude.

      To sú tie tri body.
      Samozrejme, nehovorím nič o možnostiach vývoja bielej rasy v Amerike či v ruskej Euroázii. Tam majú menej potenciálu, ale iné lepšie možnosti, Neporovnávam, nehdam budúcnosť tam.

      Ale hovorím o potenciále, o možnosti – AK, tak v strednej Európe. AK.
      Bohužiaľ, tu Fráter má kus pravdy že prípad India je hrozivé varovanie, že korózia akoby mala len jeden smer, smer rozkladu, entropie. Ale ktovie, aké tajomstvá o evolúcii ešte nepoznáme, že. A nesúhlasím s ním s tvrdením, že „dnes v Európe chýba kasta bojovníkov,“ Podľa mňa to tak len vyzerá, to je len povrchný náter, podľa mňa sa jadro práve nedá meniť a je tam, pripravené sa prejaviť. Opäť, spomenme napríklad rozdiel v obraze Nemecko roku 1925 versus 1935. Omietka pupúšov rýchlo popadala. Nie, všetkých dobrých chlapov nezabili, ani tam ani u nás.

     • Lenže vo svojom príspevku si opomenul tú príšernú indokrináciu, ktorej boli a sú vyše 70 rokov vystavení, vyslovene zameranú na ťažkú sebanenávisť (viac ako v akejkoľvek inej západoeurópskej krajine vrátane Švédska). To muselo zanechať a aj zanechalo vážne následky. Ja neviem, ty ich asi poznáš lepšie, ale kým na Slovensku natrafíte na úprimného slniečkára naozaj len zriedkavo a zväčša v Blave (zvyčajne medzi vš študentmi), tak u Nemcov mám dojem akoby takto bola nastavená aspoň minimálne štvrtina, ak nie takmer polovica národa. Mnohým Nemcom dnes chýba i nejaký základný patriotický cit, niečo čo dokonca ešte i v takej Amerike, Británii alebo Francúzsku ostalo, hoci v zdeformovanej, falošnej podobe. Vieš, v zásade zvykne platiť, že aký vodca, taký národ a odporná Merkelbaba, ktorá neznesie pri sebe ani len nemeckú vlajku, naozaj len odzrkadľuje nejakú podobu, charakteristiku istej signifikantnej časti nemeckej populácie. A to prosím pekne ešte Merkelbaba nie je ten najväčší extrém aký tam majú (nezabúdajte, že tá špinavá prasnica je v rámci nemeckých pomerov „pravičiarka“, konzervatívna politička. :-D).

      Pochopiteľne, nemienim popierať ten biologický potenciál, potenciál, ktorý sa v skutočne ťažších časoch môže prejaviť, avšak obávam sa, že chorá kultúra a ideológia môžu i s dobrou biológiou zamávať viac než si myslíš. Ale dúfam, že sa mýlim

   • Norman celé zle. Od základu. Nespáchali ziadnu zradu ani samovrazdu , keď sa nepridali k Nemcom. WW2 bol scénar zlý a zvrátený. Proti nám proti bielej rase. Na zlomenie bielej sily. Tá vojna nemala nikdy byť !! Bojoval biely s bielym. A prečo ? Pre somarinu. Tá vojna Nemcom,ublížila. A dobre, že sa Švedi nezapojili a boli neutrálny. Mali rozum. A že im nanosili do Švedska parazitov ??? Ty máš z toho radosť? Vidíš v tom spravodlivosť ? Odplatu za vojnu ? Maj rozum Norman! Veď preto Švedom nanosili parazitov aby ich oslabili . Sú to tie isté sily, ktoré boli za WW2 . TIE ISTÉ. Takže celé zle. Švedi sú obeť ale nie vlastnej akejsi zvratenosti ale cudzej sily. A táto cudzia sila koná veĺmi násilne proti Švédom. Opakujem Švedi sú obeťou. Držim im prsty.

    • Opäť sa na základe faktov vyvodzujú úplne mylné závery. Takže postupne. „WW2 bol scénar zlý a zvrátený“. Súhlasím. Treba si ale položiť otázku, kto tento scenár skutočne napísal a režíroval. „Tá vojna nemala nikdy byť.“ Opäť súhlasím. Niekto ju silou mocou však chcel. “ A prečo ? Pre somarinu.“ Tu už to vidím trocha inak, pretože ak by som súhlasil, celá história by bola plná tej istej „somariny“. pre ktorú sa vojny neustále vedú. Je to moc a peniaze, preto sa viedla vojna proti Nemecku. „Tá vojna Nemcom,ublížila.“ Samozrejme. Veď to bolo cieľom vojny. Zlikvidovať nového konkurenta medzi mocnosťami, ktorý bol navyše veľmi schopný a dravý – myslené hospodársky a ekonomicky. Tvrdíš, že Švédi sú obeťou. Áno. Sú presne rovnakou obeťou, ako bolo Nemecko počas 1. aj 2. svetovej vojny. A je to teraz so Švédskom rovnako, ako v tom príbehu – Keď zatýkali učiteľov, netýkalo sa ma to, keď zatýkali lekárov, netýkalo sa ma to. Teraz zatýkajú mňa a nikto sa za mňa nepostaví.

     Len podotknem jedno. Neutrálny štát či národ ako taký bol po celú dlhú históriu považovaný za nerozhodného, slabého a bezcharakterného tvora. To len v posledných desaťročiach sa tento obraz zmenil. Keď bol niekto označený ako neutrál, bola to vlastne pohŕdavá urážka.

     • Plne súhlasáím s tým, čo napísal Prop, nemám čo dodať, Svarga, ber to ako aj moju odpoveď.

     • Páni, obidtrom nám je jasné, aké sily stáli za oponou WW2 aj tejto migracie. Rovnaké. V tomto máme všetci traja jasno. Poďme teda k tomu kde máme rozpor.K tej somarine. Tá somarina sa volá pýcha. A pýcha nie je nadarmo medzi smrtelnymi hriechmi. Nechcem byť banálny, len pre postupnosť vývodov, pripomínam. Mechanizmus pýchy nás totiž privedie tým najhoršim veciam aké vôbec existujú. Takto začala,aj WW2. Hitler si dal za cieľ zjednotiť všetkych Nemcov do jedneho celku. Jeden narod, jedna ríša, jeden vodca. Fajn. Darilo sa mu, anschluß Rakúska, Porýnie,Alsasko. Dobre. Nafukoval sa ako holub. Dupkal nožičkou. Známe fotky, skoda reči. Stale bolo málo. Stále stupňoval svoje požiadavky. Mníchov. Útlak Nemcov v Sudetoch.:)))))))))))) Bola to komédia. Čistá komédia. A dnes je viac ako jasné, že to bola hovadina. Prečo ? Pretože Nemecká ríša mala taký sexapeal pre Nemcov ale aj pre ostatné národy tej doby, že by si ich Nemci kúpili aj topánkami aj názormi aj so všetkým príslusenstvom. Poĺsko by sa doslova rozutekalo. Také bolo zaostalé v porovnaním s Nemeckom. Hitlerovi stačilo jediné. Zvyšovať zivotnú úroveň, tempom ako sa mu to darilo v rokoch 33 až 39. Jednoducho Nemci by si kúpili celú kontinentalnu Európu. Od Gibraltáru až po Brest. Dnes je to už viac ako zrejmé. Takže zivotným záujmom Nemecka bolo vyhnúť sa vojne za akúkoĺvek cenu. Ale Hitler stupňoval poziadavky a kládol ultimáta. PÝCHA. Samozrejme , že Nemecko malo konkurentov a Tí ho chceli zlikvidovať. Aj ho zlikvidovali. Pozrime sa na Putina dnes. Tiež má tazkú situaciu. Tiez ho chcú zlikvidovať aj Rusko. Ale jeho odpovede sú geniálne, asymetrické, myslí na 5 ťahov dopredu . A to nemá Nemeckú kvalitu a miera jeho tažkostí je 10x väčšia. To je u mňa pán politik. Prosto Hitler nehral svoju hru. Hitler hral hru tych druhých. Presne ako Svédsko dnes. S čim este suhlasím milý Norman, je Tvoj názor.ze Svedi sú marginallny a preto ich možnosti obrany sú marginálne. Na rozdiel od Nemcov. Hitler mal všetko čo si vodca národa môze len prisniť. Mal jednotu naroda, mal kvalitu národa a odhodlanie národa. On to vsetko premrhal pre svoju pýchu. A tento smrtelný hriech ho doviedol nielen k osobnej tragedii ale aj tragedii celeho národa a celej bielej rasy. Ktorej mal plnú papuĺu, stále a vźdy.

     • „Nafukoval sa ako holub. Dupkal nožičkou. Známe fotky, skoda reči. Stale bolo málo. Stále stupňoval svoje požiadavky.“ – Svarga, je to celé zle, Adolf neexpandoval preto, lebo mu to robilo radosť z dupania nožičkou, ale hlavne preto, že sa potreboval dostať k rope a surovinám, keďže ich nemohol získať obchodom za trhovú cenu. Rumunské ropné polia nestačili na prevádzkovanie celej Európy. Z môjho pohľadu spravil dosť silnú strategickú chybu v Stredomorí, keď sa nekoncentroval viacej na dorazenie Britov a ovládntie ropných polí v Iraku. Neobsadenie Malty a aj ďalšie detaily sa ukázali ako dosť podstatné. Ale aj tak je to len plané uvažovanie, zbehlo to tak ako to zbehlo. Nemecký generálny štáb vychádzal z určitých informácií a rozhodoval sa tak ako len mohol.

     • Opäť chyba. Hitler nepotreboval expandovať kvôli nedostatku surovín. Nemal problém ich kúpiť, tvrdiť opak je omyl. Takým vzorným dodávateľom ropy a ďalších surovín bol napr. Sovietsky zväz, ktorý ani nepožadoval platby v zlate, či tvrdej mene, ale tak, ako to vyhovovalo Nemecku – v strojoch a technológiách. Hitler samotný dokonca vôbec expanziu nepotreboval a nepožadoval – viď jeho postoj ku kolóniám. Chcel len to, čo patrilo Nemecku. To, že Sudety boli Nemecké, rovnako ako Prusko a Sliezsko, o tom sa nebudeme dohadovať, Hitler ich za nemecké považoval a mal na to svoje dôvody. Žiadne plány na nejakú ďalšiu expanziu NEBOLI. Ku všetkým ostatným výbojom bol Hitler donútený okolnosťami a nie preto, že by túžil po obsadení iných krajín.

      Pozrime sa dnes na situáciu – ako je Nemecko opäť pri moci. V podstate ovláda hospodárstvo Európy a všetko bez vojny. Naozaj si myslíte, že Hitler potreboval vojnu, keď mohol dostať do svojho područia Európu ekonomicky, podobne ako dnes? Skutočne si niekto myslí, že Hitler bol hlupák, mocichtivý maniak a šialenec? Vedel veľmi dobre, že vojna je proti jeho záujmom a nemal o vojnu ani najmenšiu snahu. Veď načo? Stačilo ešte pár rokov a Európa mu sama padne ku kolenám ako zhnité jablko.

     • Svarga, to je lacná a falošná psychologizácia. Udalosti sa diali tak, ako sa diali nie preto, že mal niekto nejakú mentalitu, ale boli to vcelku objektívne geopolitické deje, následok predošlej svetovej vojny a podobne.

      Čo sa týka Putina – pri všetkej úcte, ten zahraničnú politiku doteraz nerobil, Sýria je prvá výraznejšia vec. Všetky úspechy, ktoré Putin má, sú vnútropolitické a vnútroekonomické. Aj za to si zasluhuje úctu a je to (na ruské pomery) výnimka. Za 18 rokov zrejme dobre skonsolidoval ruskú ekonomiku aj politickú scénu. To nie je maličkosť.
      Ale Hitlerovi sa to podarilo s Nemeckom tak za 4 roky. Ale nechcem tým povedať, že by bol Hitler tak geniálny (to je azda aj zakázané, nie?). Ten úspech bol hlavne výsledok toho potenciálu, čo stredná Európa mala a má.
      To Putin to má objektívne ťažšie.

 2. Migrácia nezlyhala. Migrácia uspela na milión percent. Z pohľadu parazita je to predsa raj .Zlyhali Švedi na celej čiare. Vojna je nevyhnutná. Alebo je tu ešte jedna alternativa. Zánik Švedska. Švédi nemajú navýber.

 3. Je potešiteľné, že máme stále ľudí, ktorých komentáre sú výsledkom znalosti histórie, z toho vyplývajúca informovanosť a železná logika.
  Teda veci, ktoré mnohým chýbajú.
  Totiž len tvrdohlavý diletanti, pre ktorých pravdivá história je ‘res incignita’ a nevie napr. o výrokoch nižšie uvedených židov, môže stále trepať niečo o pýche a dupkaní nohou Hitlera, a jeho ‘túžbe’ po nejakej expanzii a dokonca vojne, ani nehovoriac o Hitlerovom prednese zo dňa 31-ho augusta 1939 (o 21’15 hod.), známej ako “Šestnásť bodov”.

  Emil Ludwig Cohen napísal v jeho knihe “The New Holy Alliance”, Strasburg, 1938:
  ”Dokonca keby Hitler chcel v poslednom momente vyhnúť vojne, ktorá by ho zničila, bude napriek jeho prianiam do vojny vohnaný”.

  * * *
  Bernard Lechache napísal v “The Right to Live” (December 1938):
  “Je našim úkolom organizovať morálnu a kultúrnu blokádu Nemecka a vyhubiť tento národ. Je na nás začať neľútostnú vojnu”.

  * * *
  Významný nemecký spisovateľ Hans Grimm citoval významného Žida z Austrálie, ktorý oslovil nemeckého admirála na návšteve v Austrálii:
  “Herr admiral, dopočuli ste sa, že prezident Hindenburg vymenoval za ríšskeho kancelára národného socialistu Hitlera na základe výsledkov volieb do Reichstagu? Na tomto mieste vám dávam slovo, že my Židia urobíme všetko pre to, aby sme túto udalosť vymazali z histórie”.
  * * *
  Vo Forume Chicago Rabbinical Association, Rabín S. Felix Mendelsohn, Rabín Temple Beth Israel, Chicago, píšúc o Platforme pre American Jewry povedal:

  “DRUHÁ SVETOVÁ VOJNA JE BOJOVANÁ NA OBRANU FUNDAMENTÁlNEHO JUDAIZMU”. (Chicago Jewish Sentinel, October 8, 1942).

  Rabín Mendelssohn nám teda jednoznačne dáva na vedomie, že DRUHÁ SVETOVÁ VOJNA BOLA ŽIDOVSKÁ VOJNA. Táto židovská schema dozrela v roku 1939, keď Nemecko vpadlo do Poľska. Británia a Francúzsko pod židovskou nadvládou vyhlásili vojnu Nemecku, vhodne ignorujúc skutočnosť, že Sovietsky Sväz (pod židovskou mocou), taktiež napadol Poľsko.

  * * *
  “Lenže vo svojom príspevku si opomenul tú príšernú indokrináciu, ktorej boli a sú vyše 70 rokov vystavení….”,

  ….to vie málokto pochopiť a dnes už o tom ani skoro nikdo nevie, ak vôbec kedy vedel……….toto malo svetové židovstvo už dávno pre Nemecko pripravené….

  “Psychological Warfare Division” bolo oddelenie Spojeneckej propagandy. Jeho účelom – roky pred vojnou a potom tiež po vojne – bola výroba falošných hlásení, sfalšovaných dokumentov, klamná prezentácia skutočných udalostí a klamstiev všeobecne.
  Jeho vojnové poslanie bolo podrývať morálku nepriateľa, i.e. Nemcov, otriasť ich dôverou v ich vedenie, vyvolať odpor proti ich governmentu.

  Profesor Dr. Friedrich Grimm zanechal záznam z rozhovoru, ktorý mal po prímerí v roku 1945 s vedúcim členom PWD. Keď profesor Grimm vyslovil myšlienku, že v záujme mieru a spolunažívania ľudstva, je načase prestať s propagandou, odpoveďou bolo:
  “Nie! My len začíname! Budeme pokračovať v atrocity propagande, budeme ju zintenzívňovať pokial nikto nebude mať pre Nemcov dobré slovo, pokiaľ všetky sympatie, ktoré ste mali v iných krajinách budú zničené, pokiaľ Nemci sú tak zmätení, že nebudú viac vedieť, čo robia. (Grimm “Politische Justiz”, str. 148).

  * * *
  “Treba si ale položiť otázku, kto tento scenár skutočne napísal a režíroval….”

  ….pre tÝch, ktorí históriu ovládajú, ale nie podľa PWD (viď vyššie), to nemóže byť žiadnou záhadou….o tom už bolo popísané neúrekom, doporučujem pojednaie:
  Bankers Planned World Wars to Destroy Germany – henrymakow.com
  https://www.henrymakow.com/002104.html

  …………

  • Napr. „plynové komory“ v Dachau boli pretláčané PSYOP (PWD, Psychological Warfare Division) jednotkou (dnes je tam tuším plaketa, že to boli síce plynové komory, ale nikdy neboli použíté). Predstavte si, že sa jedného dňa ukáže, že tzv. plynové komory boli povojnový výmysel PSYOP namierený proti Nemcom (podobne ako scvrknuté hlavy, tienidla z kože Židov a mydlá). Okrem toho, že by to znamenalo pád Izraelskej identity, ktorá sa derivuje z holokaustu a balancuje na ňom, by to znamenalo aj pád celej paradigmy, na ktorej dnes stojí Západ.

   My ideme v Seredi budovať nejaké nové múzeum na tému holokaustu (predpokladám, že povinné pre žiakov štátneho vzdelávacieho systému).

   Poliaci zase schválili nový štátny sviatok, ktorý bude pripomínať „hrdinov“, ktorí skrývali počas vojny Židov (títo poľskí „hrdinovia“ to robili určite nezištne).

 4. Bol som v Dachau (aj v Mauthausene). Fraška.
  Okamžite po vojne a po odvezení vázňov, američania začali s prípravou Dachau pre hollywoodsky film “Mill of Death’’ (Mlyn smrti) v ktorom boli ukázané fotografie vraj fotografované priamo v Dachau. Všetko bolo pečlivo naaranžované, krematórium (s dvoma pecami), aj s komínom, ktorý vedľa stojí, “plynové komory”, vymedzený kus územia na dvore, kde sa popravovalo, atď.
  Mám priateľa, žijúceho vedľa Mníchova, ktorý osobne poznal murára, ktorý to krematorium aj s tým komínom po vojne staval. Na moje prekvapenie, keď som zisťoval, ako je ten komín prepojený na tie pece, zistil som, že prepojený vôbec nebol, iba že by bolo pod zemou, ale ako vieme, dým nejde dole, ale hore!
  Ale vedľa, neďaleko, schovaná v húšti bola nejaká búda, čo vraj bolo kedysi pôvodné krematorium.
  Po vstupe do crematoria, na pravej strane vidím malú miestnosť, možno 5×5 metrov, so zainštalovanými sprchami na strope, ktorými, ako nám tvrdili bol vpúšťaný plyn – ktorý je, ako vieme ľahší ako oxygén – a ide hore, nie dolu.
  A ako píše p. Frater je tam tabuľka, že nebola používaná ako plynová komora.
  Boli to zradcovia pastor Niemöller a iní, ktorí ‘svedčili, že tam bolo spálených 238.000 tiel, i keď v skutočnosti druhá pec bola nainštalovaná po vojne pre spomenutý film Mill of Death.
  Spáliť 238.000 tiel by trvalo -non stop ptrvádzku – 3 roky.
  Nakoniec nebolo zázrakom, keď v roku 1962 Mníchovský Biskup priznal, že z 200.000 väzňov, ktorí prešli cez Dachau, tam zomrelo 30.000, zväčša na týfus a iné choroby, nikto mu neoponoval.

 5. Nemci prispeli k zničeniu bielej Európy viac ako iné národy a to najmä týmto:

  Oto von Bismarc, zaviedol dôchodkové poistenie pre pracujúcich / aj úrazové a zdravotné poistenie/, ktoré malo za následok postupný rozpad tradičného socialneho zabezpečenia založeného na rodine, kde sa deti postarali o svojich zostarnutých rodičov. Po novom už detí nebolo treba, lebo dôchodok. Po druhej svetovej sa tento systém masívne rozšíril po celej Európe a mnohodetné rodiny sa stali výnimkou, veď načo keď je dôchodok. A tak biela Európa, ktorá vždy mala problém s nadbytkom obyvatelov, naraz začala vymierať.

  Hjalmar Schacht, bol autorom nemeckého finančného systému po prvej svetovej vojne, ktorý sa vyznačoval tým, že Ríšska marka nebola krytá zlatom, po druhej svetovej sa toto stalo európskym a nakoniec aj svetovým štandartom. Takže dnešná mena nie je krytá ničím, len dôverou obyvatelstva, že nejako to bude fungovať. Vďaka Nemcom. Tak sme sa dostali do drápov emisnej banky a zopár jednotlivcom, ktorý emisnú banku riadia a stavim sa, že židia nie sú tí čo ju riadia. Keď nemecké banky zle požičali /Grécko/, tak od nás chudobných chceli aby sme ich straty vyrovnali. A tak sa stalo.

  Adolf Hitler, jeho priamym pričinením bolo vyvraždených miliony Slovanov, teda belochov, najmä v Polsku, Bielorusku a Ukrajine, miliony bielych bolo povraždených a zabitých pri vojnových operáciách v celej Európe a v konečnom dôsledku aj miliony Nemcov. Nemecké straty boli obrovské najmä na mužskej populácii, situáciu nezlepšilo ani vyhnanie milionov Nemcov z Polska a Československa , lebo aj Nemecký muži v týchto krajín zahynuli na frontoch a tak vyhnané boli zvečšej časti ženy, deti a starci. Vynaliezaví Nemci si však pomohli a brali s otvorenou náručou utečencov s komunistyckých krajín, teda najmä Slovanov a hlavne prijali približne 5 milionov imigrantov z Turecka, z toho asi 2 miliony Kurdov. Teda Nemci dobrovolne a z vlastnej vôle spáchali prvú imigračnú moslimskú vlnu do Európy.

  Angela Merkel, za jej vedenia Nemecko maximálne využilo pád komunistických režimov vo východnej Európe a lacnú pracovnú silu čo sa tam nachádzala, a nemecký priemysel nás využíva dodnes, ako príklad uvediem Bratislavský závod Volkswagen, kde naši pracujúci dosahujú špičkovú produktivitu aj kvalitu, porovnatelnú s nemeckými fabrikami, ale mzdy sú minimálne 3 x nižšie. Len tak dokázali odolávať Čínskej konkurencii. Keď už ani lacní Slovania nestačili, tak nemecký priemyselníci začali dovážať do Európy novú vlnu moslimských imigrantov, v dobrej viere, že s nimi nebude problém, tak ako nebol problém s Turkami. Chyba lávky, narazila kosa na kameň a teraz chcú, aby sme sa o nich my Slovania starali.

  V dnešných časoch, kedy sa Čína usiluje zmocniť celosvetových zdrojov, najmä potravín, sú tárania o židovskom spiknutí bohapustým nezmyslom. Jediný politik a jediná krajina sa postavili Číne na odpor, rovnako sa postavili aj nezákonnej migrácii, jediná krajina si dovolila predvolať na vypočutie celosvetového magnáta a manipulátora Zuckemberga. Je to Donald Trump a USA.

  Švédsko má jedinú možnosť záchrany a to vyžadovať plnenie zákona od všetkých ktorí vo Švédsku žijú, zvýšiť výdaje na obranu a /možno/ znížiť socialne výdaje.
  Každí z nás môže požadovať od europoslancov, aby sa zasadili za to, že šárija je v rozpore s Všeobecnou deklaráciou ludských práv, teda je v rozpore s všetkými ústavami krajín EU a žiadať, aby presadzovatelia šárije boli postihovaní podla platných zákonov /viď príklad Rakúska/.

  Ak sa EU zrúti, resp. zrútia sa niektoré krajiny ovládnuté moslimami, tak záchrana Slovákov je v Panslavizme, možno v únii Polsko – Bielorusko- Ukrajina-Slovensko- Česko, aj keď sa to zdá v dnešných časoch číra fantasmagória. O dvadsať rokov možno bude všetko inak. Rusi sú postihnutí svojou vlastnou multi -kulti a svojou velmocenskou nadradenosťou a Nemci nech si robia čo chcú.

  • Na pokles pôrodnosti má zavedenie dôchodkového poistenia iba minimálny vplyv. Zníženie pôrodnosti ide ruka v ruke s technickým pokrokom a teda menšou potrebou ľudskej pracovnej sily. Všimnite si, že už pred Bismarckom a dôchodkami boli mnohodetné rodiny doménou hlavne sedliakov, v meste bola pôrodnosť nižšia. To súvisí s potrebou lacnej pracovnej sily pri poľnohospodárskych prácach, najmä u samostatne hospodáriacich sedliakov (čo boli takmer všetci). S príchodom mechanizácie táto potreba značne poklesla a to sa prejavilo aj na pôrodnosti. Nehovoriac o tom, že najväčší podiel na poklese pôrodnosti má dostupnosť antikoncepcie a vzdelávania v tejto oblasti, a vlastne aj vzdelanie ako také.

   V dnešnej dobe sa zdá, že nastupujúca generácia medzi 20 – 30 rokmi pravdepodobne nebude dostávať žiadne, alebo iba minimálne dôchodky. Napriek tomu sa pôrodnosť nielenže nezvyšuje, ale presne naopak – znižuje sa ešte viac a posúva sa do vyššieho veku.

   Napriek tomu, že na dôchodky má nárok každý s dostatkom odpracovaných rokov, najväčšia pôrodnosť je medzi nevzdelaným, needukovaným a antikoncepciu nepoužívajúcim obyvateľstvom, na Slovensku sa to týka najmä istého etnika.

   Osobne si myslím, že dôchodkové poistenie by malo byť výhradne na báze dobrovoľnosti.

   K ďalším bodom sa nebudem vyjadrovať, nemám na to čas ani chuť. Ale v podstate väčšina toho, čo ste napísal, je podobne nepresné (čím nepovažujem svoj príspevok za jediný správny a absolútne presný – dôkladné zhodnotenie príčin zníženia pôrodnosti v Európe je na vedeckú štúdiu).

   • To by naozaj niekto chcel zrušiť komplet dôchodkový systém? A čo potom? Evidentne sa niektorí naozaj chcú vrátiť do stredoveku. Reforma systému však bude zrejme časom nutná.

    Zníženie pôrodnosti je dôsledok modernity a zvýšenej životnej úrovne – a dochádza k nemu takmer všade na svete. Akurát stále nerovnomerne (rozumej v Európe a severových. Ázii silnejšie ako inde). Aj také krajiny ako Irán alebo Saudská Arábia majú dnes celkom nízku pôrodnosť – a to ide o moslimské teokracie, spoločnosti stavajúce oficiálne na tradicionalizme (hoci v takom Iráne je dnes ateizmus, najmä medzi mladými, na vzostupe).

    Pravda je taká, že väčšina pokusov o výraznejšie zvýšenie pôrodnosti na Západe behom posledných desaťročí viac či menej zlyhali. Dokonca aj v NS Nemecku napriek výrazne pro-rodinnej politike tejto ideológie a nedostatku feminizmu sa nepodarilo plniť ciele: https://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=77&t=58804&sid=307ec86a43c60d7fb4a077825d111b5d&fbclid=IwAR2sOOLNo82tI7DQRycy2YIy3GsOL_9q0z0tZzKJtTS2VTiRPxwdZBUmPnk

    Aj v dnešnom liberálnom Nemecku sa pokúsili niečo s tým robiť. Vláda utratila miliardy eur, aby odvrátila demografickú časovú bombu: od zvýšenie vládnych príspevkov rodinám s deťmi cez rôzne benefity pre rodičov, ktorí zostanú doma s novorodencom, náhrady za pracovné voľno pre nových otcov a rozšírenie služieb dennej starostlivosti o dieťa. Výsledok? Veľmi slabý, ak vôbec nejaký: http://www.spiegel.de/international/germany/study-german-efforts-to-increase-birthrate-a-failure-a-873635.html

    • Viete, vykladať si výrok „dôchodkové poistenie by malo byť výhradne na báze dobrovoľnosti“ ako „niekto chce zrušiť komplet dôchodkový systém“ znamená značný významový posun, dokonca by som povedal úplné nepochopenie pôvodného výroku. Ku súčasnému stavu (a systému) dôchodkového poistenia mám zásadné výhrady, preto si aj myslím, že by mal byť výhradne na báze dobrovoľnosti – aj keď si myslím, že by sa našlo dosť zadubencov, ktorí by doňho vstúpili aj za súčasných podmienok…

     • Fajn, až na to, že ja som vôbec nereagoval na váš príspevok, ale príspevok od Svobodu, pretože by ma zaujímalo ako si to on konkrétne predstavuje bez toho Bismarckovho dôchodkového poistenia. Čo by teda pán naozaj chcel? Návrat do stredoveku či nejaký kapitalistický sociálny darwinizmus? Očividne treba písať vždy meno toho na koho sa reaguje, lebo potom vzniká takýto zmätok.

     • „Očividne treba písať…“ No ani nie, stačí kliknúť na „Odpovedať“ pod správnym príspevkom. Až v 5. úrovni je dobré začať písať meno, alebo aspoň časť textu, na ktorý sa reaguje. A keďže bolo „odpovedané“ pod mojim príspevkom a nie Svobodovym, tak som mal pocit, že je to reakcia na môj výrok. Aj keď som si nebol úplne istý. 😉

     • Ja dobre viem, kde mám klikať, ale keď som klikol na Svobodov príspevok, resp. na slovo „odpovedať“ pod jeho príspevkom, tak sa mi nikde neobjavilo „pridaj komentár“, tak ako teraz, keď kliknem na váš príspevok. V tom je ten problém. 🙂

     • Ono to je tak, že vstupný formulár na odpoveď sa objaví na mieste, kde bude aj skutočne zobrazený. Takže ak by som teraz klikol na „Odpovedať“ pod Svobodovym komentarom, vstupný formulár by sa objavil presne za týmto príspevkom. No a k tomu treba troška rolovať stránkou u niektorých prehliadačov. 🙂

     • Áno, na to som potom prišiel, ale chcel som upozorniť na to, že to človek môže ľahko prehliadnúť, ak sa nezroluje dole a potom môžu nastať takéto menšie nedorozumenia, aké sa nám stalo aj včera. To je všetko. 🙂

  • Stát se staral o své občany a podporoval jejich porodnost. Za Třetí říše byly brány za vzor početné rodiny a matky více dětí byly vyznamenávány. Německý sociální systém byl později se změnami uplatněn i v dalších státech, ale těžko mu dávat za vinu, že je dnes u Evropanů nízká porodnost. Protože to je vinou až povojnových systémů a dnešní výchovy mládeže. Každý si chce jen „užívat“ a do toho starost a péče o děti nezapadá. A je to typické pro jakoukoli civilizaci. Lidé jsou pohodlní, nemají zájem něco dělat sami nebo pro druhé bez toho, aniž by dostali peníze. Každý by chtěl jen dostávat, ne však dávat. Chybí jakákoli starost o vlastní rod a zem. Krev a půda jsou lidem cizí pojmy, chtěli by cestovat – „poznávat cizí kraje“, neznaje však vlastní kraj. Nevadí jim přijímat cizí elementy do vlastní země, protože se s ní necítí svázaní.

   Německo nemělo zlato na to, aby jím mohlo krýt měnu. Stalo se finančně nezávislé na světovém finančním systému. Šlo svou vlastní cestou. To je špatně? Oni můžou za to, že dnes jsme otroci celosvětového finančního systému, burz a podobných věcí? Leda tím, že byli poraženi ve válce..

   Německo válku nezačalo. A ti mrtví Slované jdou na vrub židobolševikům. Vraždili Rusy, Ukrajince, Bělorusy, Poláky i další jako na běžícím páse. A jim se máme klanět?

   Donald Trump není ničím, co je hodno následovat. Není žádnou záchranou Evropy ani Ameriky. Jen další židovská loutka, která láká nespokojené bílé na jednoduché triky.

   Čína má ve svých rukách výrobu a vlastnictví kde čeho. Protože „západní elity“ prodaly výrobní licence a patenty. Protože takovým lidem jde jen o zisk. Vydělat hned a co nejvíc. Pak jsou za vodou. Prodali nás všechny. My je nezajímáme.

   Záchrana se nedá hledat v ničem, co nabízí tento systém. Protože tento systém je viníkem dnešní situace. A proto musí padnout. Jiné cesty není. A požadovat něco po europoslancích? To je naprosto směšné. Prasata u koryt. O nic jiného jim nejde. Jenom žvatlají. Kecy a žádné činy. Do fabriky k pásům s takovým ksindlem.

   Angela Merkelová je Němka?

   Nějaká deklarace lidských práv.. K tomu se vyjadřovat nebudu..

 6. Som presvedčený, že na pokles pôrodnosti majú dôchodky zásadný vplyv. Kto z európskych politikov, či ich opozície by sa odvážil povedať že dôchodky zruší? NIKTO a tak sa hladajú viníci kde kade, hlavne v mladých luďoch, v antikoncepcii, v cestovaní. Hitler podporoval mnohodetné rodiny rovnako ako Husák, aby bolo dosť vojakov do armády. Bismark dôchodky zaviedol ako reakciu na Marxa, vyrážal klin klinom. Bismarkove dôchodky vychádzajú z židovského systému komunitného zabezpečenia a ochrany, oni mali zavedenú spoločnú kasu do ktorej všetci museli prispievať podla výšky príjmu a to je dodnes dôchodkový systém. Európania mali vzájomnú podporu v núdzi založený na rodinnej pomoci, na krsných rodičoch, na komunitnej spolupatričnosti, ale dobrovolnej a na cirkvi. Všetci si pametáme na rozprávku o troch grošoch, jeden požičiavam deťom, jeden vraciam otcovi a z jedného žijem. A k tomu sa treba vrátiť.

  Ani Československo keď vzniklo nemalo zlato, to by si ako Čech mohol vedieť. Ak si teda Čech. Na rozdiel od Nemecka dokázalo stabilizovať menu, zatial čo v Nemecku zúrila hyperinflácia, Československo zaplatilo za porazené Rakúsko – Uhorsko svoj podiel vojnových reparácií, dokonca aj predvojnové dlhy monarchie a navyše tzv. poplatok za oslobodenie a napriek tomu dokázalo nazhromaždiť cca 100 ton zlata na krytie meny. Ja netvrdím, že mena musí byť krytá zlatom, tvrdím že Nemci ukázali svetu cestu, že peniaze sú len fikcia a to nás doviedlo do toho systému ktorý tu je.

  Mŕtvi Slovania v Polsku, Bielorusku a Ukrajine idú na vrub Nemcov, rovnako ako sovietskych komunistov, teda Nemci prispeli k vyvražďovaniu bielej rasy podstatnou mierou. Áno ,Nemecko vojnu nezačalo, najprv okradlo Čechov, potom zaútočilo na Polsko a ich hrdinská armáda bombardovala Varšavu a zabíjala civilistov a potom zaútočila na svojich priatelov na východe, na Sovietsky zväz.

  „Západní elity“ Čine nič nepredali, oni si duševné vlastníctvo prisvojujú bez platenia, všetkých to štve, akurát Trump sa im postavil na odpor. Ty si prečítaj čo plánujú Číňania v Hodoníne. Zničili náš textilný priemysel, vrátane strojárskeho zázemia a my sa tešíme keď kupujeme ich nekvalitný tovar.

  Merkelová nie je Nemka? Rozpráva po Nemecky, žije v Nemecku a navyše ešte aj ako Nemka vyzerá. Tak je Nemka, alebo nie je Nemka?

  Všeobecná deklarácia ludských práv je dnes jediná právna cesta ktorá môže zabrániť islamizácii Európy, alebo ju podstatne obmedziť. Predpokladám že ste o nej len počuli a čítať ju nečítal nikto. Tie drízdy že biela rasa sa bude brániť, že Nemecko to vyrieši, to sú len keci. Europoslanci sú pri koryte, pre nás chudobných majú super platy, ale zasa je to jedna z legálnych a reálnych možností ako Islam obmedziť. Ak si myslíte že je to blbosť, dajte sem svoje riešenia, ale reálne prosím. Brejvik povraždil svojich bielych bratov a čomu pomohol? Ničomu.

  Pre Slovanov záchrana je a to je Panslávska únia, bez Ruska. Germanofilstvo a Rusofilstvo nám nepomôže.

  • „Som presvedčený, že na pokles pôrodnosti majú dôchodky zásadný vplyv“. Buď to viete podložiť faktami, inak sa jedná iba o vašu vieru – rovnakú, ako keď niekto verí vo vesmírnych ľudí.

   „Hitler podporoval mnohodetné rodiny rovnako ako Husák, aby bolo dosť vojakov do armády.“ Ale prosím vás, nežartujte. Potreboval ľudí, pretože Nemecko malo obrovské straty na životoch následkom Prvej svetovej vojny a reparácií. Hitler potreboval ľudí na budovanie, nie na bojovanie.

   „Bismarkove dôchodky vychádzajú z židovského systému komunitného zabezpečenia a ochrany“. Ale čo. Máte na mysli poplatky odvádzané kahalom? Pretože to rozhodne nemalo nič spoločného so zaistením starých ľudí či bezpečnosťou. Ak už, tak jedine so zaistením a bezpečnosťou prominentov v kahale.

   „Všetci si pametáme na rozprávku o troch grošoch“ Áno, pamätáme. Je to rozprávka. 🙂

   „Ani Československo keď vzniklo nemalo zlato, to by si ako Čech mohol vedieť“. Skúste si zistiť, vďaka čomu vznikla notoricky známa Legiobanka, a skade to zlato pochádzalo.

   „Československo zaplatilo za porazené Rakúsko – Uhorsko svoj podiel vojnových reparácií…“ Priznám sa, že o tomto počujem úplne prvý krát. Budem rád, ak mi uvediete dôveryhodný zdroj tejto, hm, (dez)informácie.

   „napriek tomu dokázalo nazhromaždiť cca 100 ton zlata “ – opakujem, zistite si, skade to zlato pochádzalo. Asi budete veľmi prekvapený. 🙂 Aby ste nemusel veľa hľadať: https://www.protiprudu.org/zlate-prekliatie/

   „Nemci ukázali svetu cestu, že peniaze sú len fikcia“. A za to im musíme poďakovať, že nám otvorili oči. Pretože – na vaše prekvapenie – peniaze sú naozaj iba fikcia.

   „Mŕtvi Slovania… “ na toto ani nie je čo povedať, keďže sa jedná o bohapusté táraniny.

   „akurát Trump sa im postavil na odpor“ 🙂 toto naozaj pobavilo.

   „Merkelová nie je Nemka? Rozpráva po Nemecky…“ Ahmed Sulejman sa narodil v Nemecku, rozpráva po nemecky, žije v Nemecku, dokonca aj vyzerá ako Nemec (ako vlastne taký Nemec vyzerá? Nejako inak ako Slovák, Maďar, či Rus?), tak je teda Nemec. 🙂 Nezaraďujte sa medzi ľudí (a firmy ako Absolut), ktorí nedokážu pochopiť rozdiel medzi štátnou príslušnosťou a národnosťou.

   „Všeobecná deklarácia ludských práv je dnes jediná právna cesta…“ Všeobecná deklarácia ludských práv je znôška nezmyslov šmrcnutých slobodomurárčinou.

   „Pre Slovanov záchrana je a to je Panslávska únia…“ Panslávizmus je cesta do pekla. Veľmi podobne, ako „Proletári všetkých zemí, spojte sa!“ Aký je rozdiel medzi vašou adoráciou nejakej „panslávskej únie“ a uvedeným heslom? Žiaden. Znamená zánik jednotlivých slovanských etník na úkor toho najsilnejšieho v tejto „únii“. Pretože – ako vždy – väčší pes … oné. Naviac, dnes je panslávizmus iba synonymom starého dobrého boľševizmu. Ďakujem, neprosím.

   • S většinou věcí souhlas – až na jednu věc:
    „Panslávizmus je cesta do pekla. Veľmi podobne, ako „Proletári všetkých zemí, spojte sa!“ Aký je rozdiel medzi vašou adoráciou nejakej „panslávskej únie“ a uvedeným heslom? Žiaden. Znamená zánik jednotlivých slovanských etník na úkor toho najsilnejšieho v tejto „únii“. Pretože – ako vždy – väčší pes … oné. Naviac, dnes je panslávizmus iba synonymom starého dobrého boľševizmu. Ďakujem, neprosím.“

    Tady mícháte jablka s hruškami. Dávat panslavismus na roveň s komunistickým heslem „Proletáři všech zemí, spojte se!“ je stejný nesmysl, jako toto komunistické heslo dávat na roveň pangermanismu. Ono stále platí – když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Slovanská unie a komunistická unie jsou dvě rozdílné věci. Zatímco v komunistické unii, jako např. Sovětském svazu (ŽIDOVSKÁ ŘÍŠE), měly všechny (nežidovské) národy zaniknout a na jejich hrobě měl vzniknout jeden vykořeněný a umělý proletářský „sovětský národ“, ve slovanské unii žádný národ zaniknout nemá. Naopak, slovanské sjednocení má být postaveno na vzájemném respektu a úctě. Jako bratr k bratru.

    To, že bohužel bolševici (ať už marxističtí bolševici či putinští-duginští nacionální bolševici) zdiskreditovali z velké části vznešenou ideu panslavismu a slavjanofilství, je věc jiná. Nesmíme též zapomínat, že židovská-bolševická říše zvaná Sovětský svaz a křesťanské carské Rusko (které se stalo významným symbolem v ideji panslavismu) jsou dvě rozdílné věci. Křesťanské carské Rusko se vůči ostatním národům, ostatní slovanské národy nevyjímaje, chovalo s velkorysostí a respektem. V nikom jiném nenašly slovanské národy tak pevnou a spolehlivou oporu, jako v křesťanském carském Rusku pod vedením pravoslavných Romanovců. Carské Rusko bylo ve své podstatě ANTI-KOLONIALISTICKÉ. Vedlo v mnoha případech osvobozenecké boje a politiku – viz např. ruské osvobození jihoslovanských národů od osmanského jařma. Nepočítaje ochránění Etiopie před italským kolonialismem či intervence ve prospěch Búrů v Jižní Africe. V samotném carském Rusku nezanikl ani jediný národ. Za to např. v demokratických USA zanikly celé stovky původních indiánských národů.

    Btw. kdyby Rusové bojovali v 1. světové válce s takovou vírou a houževnatostí, jako v 2. světové válce (kde bohužel většina Rusů bojovala na špatné straně), byli bychom i my Češi s největší pravděpodobností Ruskem osvobozeni. Rusko by pak osvobodilo východní Evropu už v r. 1918. S tím rozdílem, že, narozdíl od „sovětského osvobození“, by šlo o SKUTEČNÉ OSVOBOZENÍ, jako v případě jihoslovanských národů od krutého osmanského jařma. Bohužel se Rusové nechali zmanipulovat židy a zednáři k Únorové revoluci a svržení svého cara Mikuláše II. (který ve skutečnosti nebyl žádný impotentní a slabý car, nýbrž jeden z největších carů a panovníků Rusi v ruských dějinách). Pak byla židovská VŘSR, která Rusku a Rusům totálně sebrala slibnou budoucnost, už jen otázkou času. A zbytek už znáte.

    Ano, vzhlížím jako panslavista k Rusku – k tomu dávnému (dnes již bohužel neexistujícímu) pravoslavnému carskému Rusku pod vedením Romanovců. Bohužel, takovou mou panslavistickou představu současné Rusko pod vedením židovské-sionistické neo-bolševické Putinovy vlády nesplňuje. Putinova neo-bolševická vláda patří, společně se západními vládami, k největším nepřátelům a překážkám pro panslavismus. Což bohužel řada „HURÁ SLOVANŮ“ ne a ne pochopit. A odtud právě pramení jeden z kořenů diskreditace panslavismu.
    Je proto třeba být zdravým „rusofilem“ – člověkem milujícím Rusko a ruský národ, který přitom dokáže s chladnou hlavou objektivně a reálně zhodnotit politiku a fungování Ruska. A nesklouzli k nezdravému „rusofilství, kdy bychom nekritiky obdivovali vše, co geograficky souvisí s Ruskem. Což je mj. nejčastěji případ právě bolševických „Hurá Slovanů“ – kteří jsou vlastně SOVĚTOFILOVÉ, nikoli rusofilové. Uctívají Sovětský svaz, Stalina a Putinův neo-bolševický režim (tedy věci, které Rusku a Rusům nejvíce způsobili a působí veliké utrpení). „Fandit Rusku“ a přitom podporovat něco, co Rusko vede do konečné zkázy a zániku, to je učiněná schizofrenie. 🙂
    Toť vše.

    Hezký zbytek večera.

    • Ako to dnes reálne je s panslavizmom. Starí a zarytí boľševici sa transformovali z komunistov a obhajcov proletariátu na „slovanov“ a obhajcov slovanstva. Až tak veľa práce na to nebolo treba – stačí vymeniť niekoľko podstatných mien a máme tu vykorisťovaných Slovanov pred zlým kapitalistickým Západom. Pre pár rokmi sa napríklad konal Všeslovanský zjazd v Kyjeve. Bola aj slovenská delegácia. Viedla ju Dagmar Bollová, známa to bývalá poslankyňa slovenského parlamentu za KSS. Tá osoba sa aj v parlamente odmietala nechať oslovovať „pani poslankyňa“. Trvala na oslovení „súdružka“. Obvykle na „slovanských“ stretnutiach – najmä tých na východ od našej hranice – nechýbajú červené vlajky s hviezdou, kosáky a kladivá a ďalšie propriety starých boľševikov. Holt – starého psa novým kúskom nenaučíš. Toto je realita.

     Ako to vidím ja. Nepochybne som za užšiu spoluprácu. Ale opatrnú a nie prehnanú. Dobrým príkladom (ne)fungovania môže byť práve bývalé Československo. Kým sme boli v jednom zväzku, stále boli nejaké trenice. Akonáhle sme sa rozdelili, zavládla tak trochu nostalgia, ale na druhú stranu tu máme dva národy (takmer slovanské), ktoré spolu vychádzajú úplne skvelo. Vzájomne občanom poskytujú nadštandartné výhody, vzorne spolupracujú, dokážu sa dohodnúť s obojstranným prospechom. Pokiaľ toto budeme považovať za panslávizmus – som plne za. Na druhú stranu si nedokážem predstaviť, ako budú Poliaci takto spolupracovať s Rusmi, Srbi s Chorvátmi, Česi s Poliakmi a pod.

     A rozhodne by nemalo mať Rusko v takejto únii rozhodujúci vplyv. Prečo – dôvody ste veľmi dobre opísal v poslednom odstavci.

     • Spolupracovať treba najmä v rámci V4 – a eventuálne ešte pribrať Rakúšanov a Slovincov. No a časom sa snáď pridajú aj Nemci (minimálne východní). S Maďarmi, Rakúšanmi máme toho viac spoločné ako s Rusmi. A neskôr možno pridať ešte Pobaltie a Škandináviu (hej, Švédi, ale Fíni a Dáni nie sú vôbec na tom až tak zle). Toto mi dáva väčší zmysel ako panslavistická únia s Ruskom.

     • Z mojej strany súhlas. Dodám ešte jednu kacírsku myšlienku. S Maďarmi máme viac spoločného nielen ako s Rusmi, ale dokonca viac ako s Čechmi. Ako kultúrne, tak aj krvou. Budem trocha parafrázovať – (súčasní) Maďari sú Slováci, ktorí iba hovoria inou rečou… 🙂

 7. “Nemci prispeli k zničeniu bielej Európy viac ako iné národy….”
  ….ach, zrejme tí Nemci sú na vine všetkému, aj tomu že švajčiasky ementál je dieravý….”

  * * *
  “…..že Ríšska marka nebola krytá zlatom, po druhej svetovej sa toto stalo európskym a nakoniec aj svetovým štandartom. Takže dnešná mena nie je krytá ničím, len dôverou obyvatelstva, že nejako to bude fungovať….”

  ….svetovým štandardom? Mena krytá len dôverou obyvateľstva že nejako to bude fungovať? To mate odkiaľ? Rozumiem tomu dobre, že ste zástancom tzv. “zlatého štandardu” (Gold standard)?
  V tom prípade neviete, že “Gold Standard” je obyčajný podvod židovských bánk!
  Mena “pdložená zlatom”, alebo “nie zlatom” – je možno jeden z najväčších ‘hoaxov’ bankárov.
  Má to pôsobiť dojmom, že niekde je uznávané a prijaté niečo, nazvané ako “zlatý štandard”, na ktorý samozrejme môžete “nabehnúť”, alebo “odmietnuť”.
  Prvoradou vecou je prehlásiť, že nikdy neexistoval žiaden “zlatý štandard”, alebo, v skutočnosti, žiaden iný uznávaný, alebo prijatý štandard.
  Teoreticky, sú tri hlavné typy zlatého štandardu, každy s niekoľkými pod-typmi, z ktorých ani jeden nemal viac, ako prechodnú a geograficky limitovanú
  (obmedzenú) prijateľnosť v ktorejkoľvek dobe.
  V praxi, tieto “štandardy” boli tak rozdielne, ako barometrický tlak.

  Znamená to, že národ ktorý nemá v zemi zlato, zlaté bane, je odsúdený k večnej biede?

  PROTOKOL 5
  Zlato je vhodný materiál pre výrobu svadobných prsteňov a falošných zubov. Ako podklad pre peniaze je celkom nevhodné a je najväčšou príčinou ekonomickej neistoty.

  PROTOKOL 22
  “V našich rukácg je najväčšia moc dňa – ZLATO!”

  * * *
  “….sú tárania o židovskom spiknutí bohapustým nezmyslom”
  ….samozrejme v histórii tohoto druhu ste poslabší. Potom klamú aj samotní židovskí autori:
  Píšúc v máji 1927, René Gross, francúzsky žid hoivorí v “Le Nouveau Mcrcure”:
  “Dve Internacionály, Financie a Revolúcia s nadšením pracujú. Sú to DVA FRONTY ŽIDOVSKEJ INTERNACIONÁLY….Existuje židovská konšpirácia proti všetkým národom”.
  Toto je len jeden výrok z mnohých….

  * * *
  “Nemci ukázali svetu cestu, že peniaze sú len fikcia a to nás doviedlo do toho systému ktorý tu je”.
  ….peniaze nie sú fikcia, tie existujú, fiktívna je len hodnota peňazí. Podívajte sa na článok “Fiktívna hodnota peňazĺ”, kyorý bol na Prope uverejnený 23 mája 2017, tam sa dozviete, čím bola nemecká marka krytá. Prácou, priateľu, prácou.
  “Komunita národa nežije podľa fiktívnej hodnoty peňazí, ale skutočnou produkciou, ktorá dá zpätne peniazom hodnotu. Produkcia je skutočným pokrytím obeživa a nie banka, alebo trezor, plný zlata” (A.Hitler)
  Preto musel byť Hitler a Nemecko zničení.
  * * *
  “Merkelová nie je Nemka?”
  NIE JE!
  ….narodená v Hamburgu. Otec Horst Kasner, teológ. Matka Herlind Kasner rod. Jentzsch – židovka z Danzigu. V roku 1954 sa presťahovali do DDR (Nemecká Demokratická Republika). Starý otec z otcovej strany Ludwig Kasner pôvodne Kasmierczak bol policajt – poľskej národnosti v Nemeckej ríši v Posen (Poznaň). Neskoršie presídlenie do Berlína a ponemčenie mena na Kasner. Obaja rodičia Angely majú US-pasy a Angela má izraelský pas. Je členom Bilderberger a dostala B’nai-B’rith vyznamenanie, ktoré dostávajú samozrejme len židia a je to dostatočný dôkaz, že je židovka. Keď je v Mníchove, tak sa vždy stretne s predsedníčkou židovskej obce Charlotte Knobloch. Ona vlastne ani nie je Nemka, ale poľská židovka….

  * * *
  Že Trocký išiel z New Yorku do Ruska s jedným miliónom dolárov od J.P. Morgana vo vačku, ako je uvedené v článku Zlaté prekliatie je chybná informácia.
  Je dokumentované, že to bolo 20 miliónov, ktorými prispel Jacob Schiff (banka Kuhn&Loeb) a je aj známy text telegramu (gratulácia ku víťazstvu bolševikov) ktorý Shiff poslal do Moskvy. Tak isto je aj známe vyjadrenie toho amerického šarlatána W.Wilsona k úspechu bolševickej revolúcie, ktoré nám dokazuje, aký to bol bezcharakterný hlupák.

 8. Felix A. Dôchodkový systém sa rúca sám, pomaly a nenápadne, mladí ludia sú ako žaby v kotli, netušia čo sa s nimi deje, ale veria v štát, že nejako bude, nejako sa o nich postará. Dnes vieme, že do dôchodku sa bude chodiť niekedy po sedemdesiatke, to je aký dôchodok? Súčasnosť je aká, 50% odvodu si môžte ukladať na svoj osobný účet, ale len u vybraných spoločností. Prečo by som si nemohol 50 % , /alebo 100 % / ukladať do svojich detí a dať prehlásenie, že dôchodok nemienim poberať? Všetky tie dnešné dôchodkové systémi môžu fungovať len vtedy, ak bude dostatok detí. Ak deti nebudú, musia sa doviesť a vidíme, že to zas až tak jednoduché nie je. Politici by sa mali vyjadriť jasne, vraciame sa k tomu čo sme tu mali tisíce rokov, dôchodky neboli a ludia prežili dobu ladovú, hladomory, nájazdy kočovníkov aj choleru. Aby bolo možné existovať bez štátom garantovaných dôchodkov, museli by sa zmeniť niektoré zákony, nie je predsa normálne, aby si mladí ludia zakladajúci rodinu kúpili dvojizbový byt, ktorý im odoberie značnú časť príjmov celý ich produktívny život, takže peniaze zvýšia len na jedno dieťa /alebo psa/ a ktorá rodina má viac detí, tak sa z velkou pravdepodobnosťou dostane do sveta biedy. Treba dôchodky zrušiť, systém nechať dobehnúť zo štátneho rozpočtu, ten kto nemôže mať deti, alebo nechce, nech si platí poistenie, pre tých čo nespravia nič, tak by zostala socialna podpora štátu na úrovni socialneho minima.

  Či bude niekedy nejaká Slovanská únia neviem, ale ak bude islamizácia Európy /západnej/ pokračovať v takomto tempe, tak iné nám nezostane. Ak by bola, tak samozrejme že bez Ruska, pretože anymozita /jemne povedané/ ktorú Rusi vyvolali bude dlhú dobu u Poliakov a Ukrajincov neprekonatelná. Pričom bežný Rus môže byť fajn človek, pár som ich poznal a fakt to boli fajn ludia. Únia je únia, nie je to žiaden Superštát , mohla by to byť kooperujúca skupina štátov s jednotným colným systémom, spoločným trhom, hranicami, niečo ako dnešná EU, ale bez eurodotácií a pod. Alebo predchodca EU, teda EHS, /alebo RVHP/. Ideálna príprava by bolo, ak by sa do škôl zaviedlo vyučovanie Slovanských jazykov. Nepriatelstvo Čechov k Poliakom sa vytráca a rovnako aj Ukrajinsko – Polské vzťahy sú dobré.

  Len okrajovo sa vrátim k peniazom, či to je fikcia, nie je fikcia. Peniaze ktoré vidíme a môžme ich držať v ruke sú obeživo, toho je len asi 5% z celkového množstva peňazí, ktoré sú elektronické, teda nejestvujúce. Peňazí, jedných aj druhých je v ekonomike tolko, kolko je treba a to kolko je ich treba určuje ECB, teda hlavne Nemecký a Francúzsky bankári.

  K histórii, pevnú zlatú menu začali presadzovať v Európe Holandské mestá. Sťahovali z obehu obdraté a falšované mince a nahrádzali ich novými z garantovaným obsahom a čistotou zlata. Keď sa vydali papierové bankovky, tak štát garantoval, že si ich ludia môžu vymeniť za zlaté mince, ak budú chcieť. Tak vznikala dôvera v papier. V novodobej histórii je významná Latinská únia v ktorej boli F,I,CH,B a dohodli sa na krytí meny zlatom / 9/31 g zlata/.

  O platbe Československa za vojnové reparácie a dlhy CK monarchie je písané v knihe Karel Kaplan – Pravda o Československu /ak sa nemýlim/. Istotne je to tu : file:///C:/Users/Svobodovci/Downloads/IPTX_2010_2_11220_0_325887_0_112175.pdf v časti: státni dluh a státni pujčky a aj tu: https://is.muni.cz/th/y0mrj/Diplomova_praca_Juraj_Ondrias_posledna_verzia.pdf , na strana 11.

  Legionari a Ruský zlatý poklad, dobre popísané na valka.cz že to je blud a treba zapojiť aj logiku. také množstvo zlata sa nedá utajiť a mocnosti by ho legionarom zobrali, uhradili by z neho ztraty na majetku /investície v Rusku/, ktorý skonfiškovali bolševici.

  Vyvražďovanie bielych, Slovanov v Európe: Timothy Snyder: Krvavé územie.

  • „Legionari a Ruský zlatý poklad, dobre popísané na valka.cz že to je blud a treba zapojiť aj logiku. také množstvo zlata sa nedá utajiť a mocnosti by ho legionarom zobrali, uhradili by z neho ztraty na majetku /investície v Rusku/, ktorý skonfiškovali bolševici.

   Vyvražďovanie bielych, Slovanov v Európe: Timothy Snyder: Krvavé územie.“

   Krásně jste si zbořil vlastní teorii. Jelikož ty samé (judaizované) velmoci vyvezli bolševismus do Ruska. TGM alias Redlich (poloviční žid, svobodný zednář a krypto-bolševik) sehrál v krádeži ruského carského pokladu významnou roli. Jak je vidět, o historii Ruska a Slovanů a světových dějinách nevíte nic.

   Doporučuji následující:

   Dr. Jan Příhoda; T. G. Masaryk – studie vyvolencovy krycí legendy

   Zrod Československa pod egidou Židů – 28. říjen 1918 je největším ponížením Čechů a Slováků

   Obřezaná republika: T. G. Masaryk a Židé – Adam B. Bartoš

   Obřezaná republika 2 – První republika a Židé

   • čím som si akože zbořil vlastní teorii, nejako mi uniká súvis medzi mojimi citáciami a Vašim textom. Čítali ste tú knihu krvavé územie? Je tu na Prope k predaju.
    Či bol Masarik Redlich nie je až tak dôležité, dôležité je že rozbil Rakúsku monarchiu a historické české územia oslobodil z Rakúskej okupácie. CK monarchia mala vynikajúcu príležitosť v čase keď spravila vyrovnanie s Uhorskom, ak by vtedy spravili štvordohodu, teda Rakušania, Češi, Uhorsko a Chorvatsko, tak by asi monarchia prežila. A Slováci by boli v ….
    Všetko je to vec pohladu a sčítanosti, podla mňa Slovenský politici vynikajúco využili každú príležitosť aby dosiahli svoj ciel, napr. využili Čechov ako sa len dalo, na maximum. Ciel bol záchrana Slovenského národa pred Maďarizáciou. To sa podarilo. Pohlad Nemcov, či Maďarov ovládajúcich Češtinu, alebo Slovenčinu je asi iný, ale s tým už nič nenarobíš.

    • Denis

     Viz:
     „Legionari a Ruský zlatý poklad, dobre popísané na valka.cz že to je blud a treba zapojiť aj logiku. také množstvo zlata sa nedá utajiť a mocnosti by ho legionarom zobrali, uhradili by z neho ztraty na majetku /investície v Rusku/, ktorý skonfiškovali bolševici.“

     Vzhledem k tomu, že ty samé velmoci se podílely na vývozu komunistické revoluce do Ruska v zájmu jednoho nejmenovaného národa (v Bibli nazývaného SATANOVA SYNAGOGA), je samozřejmostí, že tyto velmoci utajily krádež carského pokladu československými legionáři pod vedením zednáře Masaryka.

     „Či bol Masarik Redlich nie je až tak dôležité, dôležité je že rozbil Rakúsku monarchiu a historické české územia oslobodil z Rakúskej okupácie.“

     Masaryk naši zemi neosvobodil – naopak ji uvrhl pod nové a mnohonásobně horší satanské židovské jařmo.

     Poloviční žid, svobodný zednář a bolševik Masaryk alias Redlich (v němž by se Hilsner české krve nedořezal) byl ZRÁDCEM ČESKÉHO NÁRODA a SLOVANSTVA.

     1) Zachránil židovského vraha [Leopolda Hilsnera] Anežky Hrůzové před spravedlností.
     2) Vydal Rusko a Rusy do rukou [židovského] sovětského komunismu.
     3) Vydal Československo (stejně jako předtím Rusko) do židovských rukou.

     Mj. jeho kydání hnoje na křesťanskou ruskou carskou monarchii a podpora zednářské Únorové revoluce je více než výmluvná. Nemluvě o jeho cynických slovech: „Mohl jsem Rusko zachránit.“ (před bolševismem)

  • Tento príspevok mi unikol, takže až teraz sa vyjadrím k falošnému tvrdeniu p. Denisa Svobodu o tom, ako „Československo zaplatilo za porazené Rakúsko – Uhorsko svoj podiel vojnových reparácií…“ a o tom, ako je to uvedené v:

   https://is.muni.cz/th/y0mrj/Diplomova_praca_Juraj_Ondrias_posledna_verzia.pdf , na strana 11.

   Takže vážený pane Denisi Svoboda. V predmetnej práci nie je uvedené absolútne nič o tom, že „Československo zaplatilo za porazené Rakúsko – Uhorsko svoj podiel vojnových reparácií“. Práve naopak – uvádza sa tam, že Československo dostalo svoj podiel vojnových reparácií od Nemecka, aj keď nie veľký. Vaše tvrdenie o tom, že ČSR platilo vojnové reparácie za RU je jedna veľká lož.

   Presná citácia: „Nakoniec sa Čechoslovákom podarilo presvedčiť veľmoci, aby im priznali aspoň symbolickú sumu za obdobie od vzniku republiky 28.10. do konca bojov 11. 11. 1918.“

   A tak je to s mnohými vašimi tvrdeniami, keď celkom očividne nechápete zmysel textu.

   • Aj za druhú svetovú vojnu sme mali priznané reparácie od Nemecka a dostali sme trt, tak ako tú symbolickú sumu za I.ww.
    Neviem s čím máte problém, veď čítať evidentne viete, takže na str. 11 to začína a pokračuje ďalej, len treba čítať. Chýba Vám zrejme trpezlivosť, hup na kravu a už je teľa, takže som Vám to skopíroval, nech sa páči, aby bolo jasné kto klame: Československu aj
    ostatným nástupníckym štátom po Rakúsko-Uhorsku bolo uloţené zaplatiť za
    majetok bývalej monarchie, ktorý sa ocitol na ich území. Naviac museli
    prevziať predvojnové a vojnové dlhy po Rakúsko-Uhorsku. Okrem toho mali
    zaplatiť tzv. príspevok za oslobodenie v hodnote jeden a pol milardy zlatých
    frankov pre všetky dotknuté štáty dohromady. Dohodové veľmoci si tým
    chceli kompenzovať aspoň časť nákladov na vedenie vojny. Veľmoci
    argumentovali tým, ţe niesli hlavné bremeno bojov a nákladov počas vojny.
    12
    „Stanovená suma bola rozdelená medzi uvedené štáty podľa pomeru
    dôchodkov plynúcich v rokoch 1911-1913 z území, ktoré pripadli týmto
    štátom z Rakúsko-Uhorska. Československo malo platiť najviac, t.j. polovicu
    sumy. Za Predlitavsko naň vyšlo 69,48 % sumy, teda 576 857 700 zlatých
    frankov a zo zalitavskej kvóty 24,66 %, teda 165 160 350 zlatých frankov,
    spolu 742 018 050 zlatých frankov.“
    13 Veľmoci tvrdili, ţe Československo
    kvôli svojej hospodárskej vyspelosti dokáţe zvládnuť takéto bremeno.

    Ešte keby ste vedeli čo je to Predlitavsko a Zalitavsko, však?

    • Len dokazujete, že pochopenie písaného textu je pre vás veľký problém. 🙂 Nápoveda: nájdite v skopírovanej časti text „vojnové reparácie“. 🙂

    • Aby som nezabudol. „Aj za druhú svetovú vojnu sme mali priznané reparácie od Nemecka a dostali sme trt“ Vážený pane. Československo „vymenilo“ reparácie za to, že nemuselo vyplatiť sudetským Nemcom (ktorých bolo okolo 3,5 milióna) majetok, ktorý im štát zabavil a ktorých vyhnal ako prašivých psov. Navyše podľa mňa si Česko žiadne reparácie nezaslúžilo, pretože Nemecko obrovsky rozvinulo priemysel na území Čiech. Vojnové škody na území Čiech boli zapríčinené hlavne spojeneckým bombardovaním. To isté v bledomodrom platí pre Slovensko. Za prvé sme boli spojencom Nemecka. Za druhé, škody spôsobili komunistickí banditi, agenti NKVD aka „sovietski partizáni“, Červená armáda a spojenecké bombardéry. Ak by malo Československo od niekoho požadovať vojnové reparácie, mal by to byť Sovietsky zväz a Spojenci. Stačí si porovnať škody, ktoré spôsobila Slovenská armáda v ZSSR a škody, ktoré mala na svedomí ČA na Slovensku. Navyše takzvaní Spojenci mali takú drzosť, že po skončení vojny – podobne ako po Prvej vojne – si vyžadali zaplatiť všetky náklady na vybavenie tzv. „československých“ oddielov. To je ten „príspevok za oslobodenie“.

 9. Zaujímavé, ako títo pniektorí “znalci” zhltnú každú hlúposť, ktorú kde-kto tu, či tam, napíše. O týchto reparáciách, ktoré malo Nemecko platiť vraj “v zlatých frankoch” tu u raz reč bola a myslím, že sum sa aj k tomu vyjadril.
  Tak ešte raz:
  Po Prvej svetovej už dávno žiadne zlaté franky neexistovali, teda neviem, ako mohlo Francúzsko pýtať v nich reparácie od kohokoľvek.
  Tu je história zlatých frankov, aké a kedy boli vyrazené:
  • 1803–04 one franc
  • 1803–04 two francs
  • 1803–04 five francs
  • 1803–04 gold 20 francs
  • 1889 proof gold 100 francs (only 100 struck). Tieto boli vyrazené zrejme len pre pamiatku, pre zberateľov – numizmatikov.

  A Nemecko malo platiť Československu reparácie po Druhej svetovej? Kedy zaplatil Beneš za celé Sudety, kde bol najväčší priemysel vtedajšieho Československa? Kedy zaplatil Sudetským Nemcom za ich majetky, ich verejné a súkromné budovy, ich zariadené vily, ich cennosti a životy 250 tisíc sudetských žien detí a starcov, ktorých vyhnal s 3o kg balíčkami, ktoré im v najbližšej dedine vzali…
  Je stale záhadou, prečo , keď česká republika žiadala o vstup do EU, nedostali podmieku…”ano, ale musíte ihneď zrušiť Benešove dekréty, pretože tie sa úplne vymykajú zásadám demokracie o ochranea nedostknuteľnosto osobného majetku”…..

 10. Prop, a komu to podla Vás museli zaplatiť? Maďarsku a Rakúsku? Samozrejme že víťazným mocnostiam a tí z toho umorovali vojnové reparácie ktoré malo platiť Rakúsko-Uhorsko. ČSR bolo na strane víťazov, tak im nemohli vyrúbiť reparácie, čo by bol logický a právny nezmysel, preto boli poplatky nazvané tak, ako čítate. Vidím že s tým porozumením máte problém vy. /v Slovenčine je slovo prepáčte, nehanbite sa ho použiť/

  Sitra Ahra, Vaša nedoštudovanosť v zásadných otázkach je fascinujúca. Ak niečo neviete, tak si to doštudujte. Pozrite si “ Latinská únia“ ono Vás to nasmeruje, bola to dohoda o krytí meny zlatom a jej členmi boli Francúzko, Taliansko, Švajčiarsko a Belgia.
  Čo sa týka II.ww tak reparačná komisia mocností zahrnula do platby reparáciíí aj súkromný majetok Nemeckých občanov na území, ktoré nepatrili Nemecku a ktorí boli odsunutí. Komunisti zhabali majetok aj výťazným mocnostiam, ale /na rozdiel od ZSSR/ všetko časom vyplatili. Reparácie voči Nemecku sú stále otvorené a neukončené a preto Nemecká vláda nemôže vyskakovať.
  Nemecko pri zabraní Sudet dostalo podiel zo štátneho pokladu ČSR, suma sa blížila miliarde korún. Že ich nemci predrbali vo vojne je druhá vec. Keď Nemci zabrali Čechy, zhabali celý štátny mojetok, časť zlatého pokladu, devízové rezervy a iné ceniny, avšak Slovensku nedali nič zo spoločného mejetku, sproste nás okradli. To Nemcovi píšucom po Slovensky samozrejme nevadí, ale Slováci / a Češi / majú na to iný názor.

  • Takže ešte raz, bod po bode:
   – „Československu aj ostatným nástupníckym štátom po Rakúsko-Uhorsku bolo uloţené zaplatiť za majetok bývalej monarchie, ktorý sa ocitol na ich území.“

   Samozrejme, že museli za majetok zaplatiť Rakúsku. Rovnako, ako pri delení Československa sa musel vysporiadať federálny majetok. V žiadnom prípade to neboli žiadne vojnové reparácie, ale vyplatenie majetku, ktorý zostal na území ČSR.

   – „Naviac museli prevziať predvojnové a vojnové dlhy po Rakúsko-Uhorsku.“

   Predvojnové a vojnové dlhy taktiež v žiadnom prípade nie sú vojnové reparácie. Opäť použijem ako príklad rozdelenie Československa. Tiež malo dlhy a tiež si ich adekvátne rozdelilo.

   – „Okrem toho mali zaplatiť tzv. príspevok za oslobodenie v hodnote jeden a pol milardy zlatých frankov“

   Tak toto už ani náhodou nespadá do kolónky „vojnové reparácie“. Aby bolo jasné, vojnové reparácie sú finančné náhrady uložené porazeným krajinám víťazmi. (Tu by som si dovolil dať do pozornosti, že neplatí ten, kto zavinil vojnu, ale ten, kto prehral) Československo rozhodne nebolo porazenou krajinou, ale presne naopak. Patrilo (aj keď podfukom – podobne ako v Druhej svetovej, to je tá čecháčkovská vychcanosť – ospravedlňujem sa za výraz všetkým čestným Čechom) k víťazom a boli mu prisúdené vojnové reparácie.

   Váš názor je možno iný, ale viete ako to je s názormi – rovnako ako s dierou v riti. Každý má nejakú. Fakty však nepustia. Československo po Prvej svetovej žiadne vojnové reparácie nemalo platiť a ani neplatilo. Bodka.

 11. Vaše fakty sú fakt tou dierou v riti. Medzi nami je podstatný rozdiel, ja sa zaujímam o históriu a považujem sa za realistického slovenského vlastenca, vy ste podla všetkého vyznavač NS a propagandista, váš vzťah k Slovensku nebudem komentovať, ohodnoťte sa sám.

  • Problém je v tom, že vy pod pojem „vojnové reparácie“ zahŕňate úplne všetko, vrátane splácania štátnych pôžičiek z obdobia dlho pred vojnou a platieb za hmotný majetok, ktorý zostal na území ČSR po rozpade RU.

   Na propagande nevidím nič zlého, pokiaľ je pravdivá. 🙂

 12. Denis, začiatok vášho komentáru ma udivuje tým, že mi prisudzujete niečo, čo som vôbec nenapísal. Zrejme si ma s niekym mýlite.

  Píšete ironicky:
  “Takže taký bol ten český útlak”.
  Nuž, ako to kto berie, ľudia, hlavne slovenskí, ktorí sú odjakživa ľudia skromní si privykli ku porekadlu “nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie”.
  Nemyslím však, že Češi toto porekadlo poznajú.
  To čo tu popisujete ste určite vypísal z “historického dokumentu” nejakých českých historikov – všetko je take pekné, len tí nevďační Slovácii – ale ručím vám za to, že ak ich boh pozná tak, ako ja, tak sa do neba nikdy nedostanú.
  Všetko by ste mal (možno nie) jasné, keby vám oni povedali, čo vám však nechcú povedať:
  Výrok z Ottova slovníku naučného z roku 1926:
  “Slovensko bude naší koloniální zemí“

  …. výroky Masaryka ako “Slovenský jazyk jest archaickým dialektem češtiny“ (31. august 1918 v Memorande)

  ….či “Není slovenského národa. To je výmysl maďarské propagandy … český národ jest i pod Tatrami“ (Le Petit Parisien zo 14. septembra 1921), je jasným dôkazom zámerov “veľkého českého národa“.

  * * *
  “Hitler to vyriešil, asi tak ako slon v porceláne….“
  Hitler si prial zostať neutrálnym v treniciach medzi Čechmi a Slovákmi. Ríšske ministerstvo zahraničia dostalo 19. novembra pokyny sledovať udalosti v Prahe s rezervou. Nemecká tlač bola inštruovaná, aby nenadržiavala žiadnej strane v správach o napätí na Slovensku. Hitler prikázal: “V súčasnej dobe nie sú vhodné žiadne politické rozhovory so Slovákmi.” [131]
  Praha stratila svoj stisk, ktorým zvierala nelojálne menšiny. V októbri založili Slováci a Rusíni regionálne parlamenty; právo nakoniec priznané centrálnou vládou ako krok smerom k autonómii. Delegáti využívali svoj vplyv a autoritu a riadili regióny smerom k väčšej nezávislosti. Nový český prezident Dr. Emil Hácha sa uchýlil k obvyklej metóde kladiva. Na Podkarpatskej Rusi nasadil 6. marca armádu pod velením generála Leva Prchalu, ministra vnútra a financií. Na Slovensku rozpustil Hácha parlament. V hlavnom meste Slovenska Pressburgu (Bratislava) nariadil stanné právo a uväznil 60 slovenských politikov. Českí vojaci a polícia sa presunuli na Slovensko. Hácha čelil stúpajúcemu chaosu a hrozbe otvoreného povstania. Vyzval Dr. Jozefa Tisa, ktorého si Slováci zvolili za premiéra, aby pomohol nastoliť poriadok.
  Dňa 13. marca navštívil Tiso Berlín a spýtal sa Hitlera, ako by reagoval na slovenské vyhlásenie nezávislosti. Vodca odpovedal, že nemá záujem na obsadení Slovenska, pretože toto územie nikdy nepatrilo k nemeckej ríši….atď., atď…..

  * * *
  “zaviedlo vlastnú menu, ktorá bola neskôr krytá zlatom….”

  ….ano, krytá zlatom, ukradnutým Rusku, ale Stalin nebol hlupák, on si ho od Československa nechal zaplatiť Jachymovským uránom….to vám, Denis Svoboda, nikdy nedošlo?

  * * *
  “Historický spis „Helmoldova Slovanská kronika“, alebo inak aj „Kronika kňaza Buzevského“ o tom pojednáva, presne popisuje aké národy Slovanov žili na území dnešného Nemecka a Nemci ich postupne ovládli a ponemčili….”

  ….tu máte možno aj trochu pravdu v tom, že môže byť niečo, čo som nečítal…… je ale zaujímavé, že za 18 rokov, čo som sedel v školských laviciach, žiadny učiteľ ani profesor dejemi nikdy nepovedal o “kronikách’ nejakého Helmolda ani Buzovského a nikdy som, počas môjho už dosť dlhého života, o nich ani nepočul….ale čítal som niečo, čo ma hneď priviedlo – keď píšete o slovanskom pôvode Švédov, Germánov aj Vandalov – k poznaniu, kde to beriete.
  Je mi jasné, že vami spomínané ‘kroniky’ čerpajú z jeho diela“The Slavic Kingdom” (1601 v taliančine), v ktorom sa pokúša podať históriu všetkých Slovanov. Mavro Orbini je podivuhodný historik, o ktorom je známe, že jeho “história” je založená na legendách. Čo mohol Mavro Orbini vedieť v roku 1601 o Slovanstve? Preštudujte si niečo o ňom. Podľa neho, boli Slovania aj Macedónci, ktorí boli Gréci a Gréci boli Macedónci a aj Germáni boli Slovania a dokonca aj Turkické kmene (ak viete ktoré to sú), to všetko boli Slovania – a podobný guláš.
  Že Slovania obývali Európu a boli pogermánčení? Európa, hlavne stredná, Čechy, Morava ako aj Slovensko boli zeme, ešte v siedmom storočí obývané germánskymi kmeňami.

  Prvé usadlosti zemí Bohemia a Moravia, čo je teraz Česká republika, boli pôvodne osadené germánskymi kmeňmi, známymi ako Bojern. Mená regiónov Boehmen (Bohemia) a Bayern (Bavaria) sú odvodené od Bojern.
  Počas piateho a šiesteho storočia, slovanské kmene pochádzajúce z Ukrajiny prenikli do tejto blasti a usadili sa v nej. Bojern sa pohli na západ, čo je dnes známe ako Bayern (Bavaria), ale tiež ostali v kopcoch a v horských oblastiach Bohemie (Bohmerwald), čo je časťou horského pásma, včetne Bavorského lesa (Bayrischer Wald). Tieto dve sekcie boli rozdelené len politickou hranicou. Bayern a Boehmen boli nezávislé kráľovstvá až do roku 1918. Všetci pôvodní osadníci boli Boehmerwaldu boli vyhodení v roku 1945-46, lebo boli Germáni.
  Horské oblastiv severnej Bohemie a Moravie, ktoré sa stali známe ako Sudetenland, boli úplnou divočinou, okrem malých údolí, až do dvanásteho storočia. V tomto čase, kráľ Bohemie a biskupi celého regiónu povzbudzovali germánskych usadlíkov z Franken, Thueringen a Schlesien (Silezia) kolonizovať túto úplne neosídlenú oblasť.
  Zatiaľ čo Češi boli v nížnách poľnohospodári, zrejme založené na ukrajinskom dedičstve, germánski osadníci sa nebáli hôr. Taktiež vyvinuli baníctvo a iné druhy rôzneho priemyslu, pretože samotná zem nemohla poskytnúť obživu ich rodín.
  V dvanástom a trinástom storočí, 300 rokov predtým, ako Pútnici pristáli v Plymouthe, germánski predkovia, prevážne frankenskí sedliaci tiahli na východ. Kultivovali drsné územia a budovali farmy a dediny, podobne ako to robili osadníci v Severnej Amerike v osemnástom a devätnástom storočí.
  Pôvodne toto územie patrilo Svätému Rímskemu Impériu (Holy Roman Empire) germánskych národov.
  Neskoršie, po storočia, tento domov germánov, bol časťou Rakúsko-Uhorskej Monarchie, ktorá bola nezodpovedne zničená Spojencami po Prvej svetovej vojne (Dohoda St. Germain).
  V roku 1918, českí nacionalisti Masaryk a Beneš stvorili v Pittsburgu mýlnu koncepciu Československa s požehnaním Anglicka, Francúzska a Spojených Štátov. Sľubovali, že budú druhým Švajčiarskom s aboslútnou autonómiou všetkých rozdielnych národností.
  Namiesto autonómie, české guľomety priniesli do Sudet novo-vzniklú “demokraciu“. V skutočnosti Češi boli v tej republike 48 % -nou menšinou, ostatné menšiny reprezentovali väčšinu.
  A história ukázala, že dokonca aj Slováci sa dvakrát odtrhli od svojich slovanských bratov, Čechov.
  A tí ‘historici’ vám zrejme ani nepovedali, že ešte v roku 1900 sa v Prahe vyprávalo len nemecky a že tí “veľk” českí králi, sv Václav a Karel IV česky vôbec nevedeli, vyprávali nemeclky!

  A keby som vám ja, ten ‘nedoštudovaný’ napísal o reparáciách Nemecka po Druhej svetovej, zatočila by sa vám hlava z toho, čo všetko ešte, vy ‘študovaný znalec histórie”, neviete.

 13. A ešte by ma zaujímalo, kde ste vzal tie reparácie po Prvej svetovej v
  zlatých frankoch”?
  Kde ste to vzal? Ja som síce ‘nedoštudovaný’, ale predsa mäm o tom nejakú informáciu a dávam vám ju aj v angličtine a aj zdroj:
  “V roku 1921 bola konečne určená fenomenálna, možno povedať mytická suma, 132 miliárd zlatých mariek. Toto bola tak enormná suma, že keby neprišla Druhá svetová vojna, nebola by zaplatená pred rokom 1970.
  (In 1921 the amount was finally fixed at the phenomenal, almost mythical, sum of 132 billion gold marks. This was so enormous that, if the Second World War had not intervened, it would not have been paid off before the 1970s). (Picknett, Prince and Prior “Double Standards”, str.28)

 14. Veď o tú pravdivosť ide.

  K problematike reparácií, Francúzko utrpelo obrovské straty a preto je logické, že požadovalo od porazených reparácie, aj Rakúsko Uhorsko bolo porazené a požadovali na ňom reparácie a jeho rozpad povolili mocnosti len za podmienky, že reparácie a iné dlžoby štátu budú zaplatené. Logické, nie? Ja som v texte vyššie napísal: O platbe Československa za vojnové reparácie a dlhy CK monarchie je písané…… Ako boli nazvané tieto platby je iná vec, podstatou je, že Československo za svoj vznik, okrem iného, muselo zaplatiť obrovskú čiastku v peniazoch, čo malo vplyv na mnoho nasledujúcich vecí, napr. tempo rozvoja krajiny, štátne investície do infraštruktúry, školstva a pod. Porozumenie problematike, vrátane čítaného textu je o tom čo sa stalo a prečo. Vy ste o tom že ČSR musela za svoj vznik zaplatiť nevedeli, teraz už viete a idete sa slovíčkariť. Nech sa páči.

  Sitra Ahra, viete o tom že Francúzko svoju vojnovú pôžičku /za IIww ešte nesplatilo a Británia ju splatila len pred pár rokmi? Nemecko vojnové reparácie z prvej svetovej vyplatilo, už dávno, možno je to aj dvadsať rokov. Vy ste tvrdili že zlatý frank neexistoval, ja som Vám napísal že bol a dal som Vám nápovedu. Slovko ďakujem zrejme nepoznáte. Je úplne jedno či dlžobu vyjadríte v zlatých frankoch, alebo v zlatých markách, možno si však myslíte že to jedno nie je. Aj Vám poviem nech sa páči. Každý súdny človek si však spravý obraz o Vašej súdnosti.
  Samozrejme že Nemecko má večšinu vojnových reparácií z II.ww ešte pred sebou. Máme porekadlo: priatelia buďme, dlhy si plaťme. Neviem prečo tie temné sily v pozadí blokujú naše spravodlivé požiadavky. Ja len dúfam že ten dlh Nemecka voči nám sa úročí.

  • Vojnové reparácie sú jedna vec, náklady za vznik štátu úplne iná. To nie je „slovíčkarenie“, to je podstatná, základná vec. Nebudeme predsa tvrdiť, že napríklad finančné vyrovnanie pri rozdelení Česko-Slovenska boli „vojnové reparácie“! (porovnajte to s majetkovým vyrovnaním pri rozpade RU) Práve tieto nedôslednosti pri svojvoľnom výklade presných pojmov vedú k nedorozumeniam a nepochopeniu. Ešte raz a naposledy. ČSR žiadne vojnové reparácie nikdy neplatilo, a to je fakt, bez ohľadu na to, ako okolo toho budete mlžiť, obviňovať ma zo slovíčkarenia, či nechápania.

 15. Československo prevzalo za Rakúsko Uhorsko podiel jeho dlžôb voči výťazným mocnostiam, medzi ktoré boli zarátané aj vojnové reparácie. Súhlas ČS reprezentácie s touto platbou bol podmienkou pre vznik ČSR. Náklady na vznik štátu bola úplné iná kapitola.
  Vaše mlženie je pochopitelné, hájite iné záujmy.
  Sitra Ahra, to ste kde nabrali tieto rozprávky: Pôvodne toto územie patrilo Svätému Rímskemu Impériu (Holy Roman Empire) germánskych národov. České královstvo nepatrilo Holy Roman Empire, ono bolo súčasťou tohoto virtuálneho Rímskeho cisárstva a český král bol kurfirstom, teda volitelom cisára. Nie každý germánsky národík, či štátik mal toto privilegium. Svätá ríša rímska bola samozvanou ochrankyňou katolicizmu a keď Nemci prešli na protestantizmus, tak táto fikcia skončila.
  Vaše znalosti o takzvanom sťahovaní národov a príchode Slovanov na územie Slovenska, Moravy a Čiech približne v 5 -6 storočí pochádzajú od nemeckých historikov. Oni boli prví ktorí napísali tieto dejiny a tak sa to traduje stále dokola. Je to jedna velká hlúposť a presuny ludských populácií sú dnes spolahlivo popísané podla ludskej Y-DNA. Kronika kňaza buzevského zázrakom unikla zničeniu, prečo by ste sa o nej mali učiť Vy, keď sa o nej neučia v školách ani dnes Slovenské deti. Po približne 80 rokoch vyšla znovu, máte možnosť si ju kúpiť. Mauro Orbíny je mne známy, napísal svoje dielo podla zdrojov ktoré uviedol, ani jedno z ním citovaných diel sa nezachovalo, nepriatelia Slovanov ich systematicky ničili.
  U nás starí ludia hovorili : najkrajšou nemčinou sa hovorilo v Prahe a najkrajšou češtinou vo Viedni. Bol to možno idylický svet a zničil ho nemecký nacionalizmus.
  Nemci, ktorí prišli do Českého královstva na pozvanie českých králov boli gastarbajtri, čo si budeme nahovárať. V prípade že sa im nepáčilo, mohli hocikedy odísť a vrátiť sa do svojej vlasti. Ak by odišli dobrovolne, nemuseli ich vyhnať. Otázka je či to vôbec bolo vyhnanie, takmer všetci Nemci sa vzdali občianstva ČSR a prijali občianstvo Nemecka, po vojne tu teda boli cudzinci. Rozhodli sa sami.
  Keby Hitler nepodrazil Stalina, tak sa tu dnes nebavíme. Ktovie čo by z nás Slovanov tuná zostalo, možno len spomienka a asi ani to nie. Aj o Polabských Slovanoch Nemci dlho tvrdili že neexistovali.

  • „Československo prevzalo za Rakúsko Uhorsko podiel jeho dlžôb voči výťazným mocnostiam“ Československo prevzalo za Rakúsko Uhorsko podiel jeho dlžôb (predvojnových a vojnových) voči VŠETKÝM VERITEĽOM, teda nielen „výťazným“ mocnostiam.

   „medzi ktoré boli zarátané aj vojnové reparácie.“ Že vás huba nebolí z týchto klamstiev! Dajte jeden, jediný dokument, kde by sa uvádzalo, že ČSR platilo vojnové reparácie a v akej výške.

 16. Ale prop, ako sa to vyjadrujete? Myslel som že ste intelektuál a takéto slová k Vám nepatria: „Že vás huba nebolí z týchto klamstiev!“ Takže nebolí a tu máte dôkaz, je to v tých odkazoch čo som Vám dal. To ani nie je o porozumení textu, Vám sa jednoducho nechce čítať.
  V květnu dokonce konference odsouhlasila zásadu, že se na reparacích bývalého
  Rakousko-Uherska mají podílet i nástupnické státy, které převzaly část jeho území, a to
  prostřednictvím nebo spíše formou náhrady za majetek převzatý od bývalého
  Rakousko-Uherska a za konfiskované statky členů bývalé císařské rodiny nacházejících
  se na jejich území, jejichž výši měla určit reparační komise.
  No a teraz mi ješitne napíšete, že reparácie ešte neznamená vojnové reparácie a to už o porozumení textu je.

  • Ja sa vyjadrujem priamo a jednoducho, aby to pochopil každý. Proste klamete až sa vám z huby práši a obraciate význam textu, resp. ho nechápete (v tom lepšom prípade). Ja som tú „diplomovku“ prečítal a žiaden taký text, ako citujete, tam v žiadnom prípade nie je. Pokiaľ mi chcete vyčítať, že som nečítal dokument, ktorý máte uložený niekde u seba na disku, tak to mi je ľúto, ale bohužiaľ taký kúzelník nie som a vaša výtka ide úplne mimo.

   Ale aby som išiel k meritu veci. Tu máte originálny tlačový materiál Národního shromáždění Republiky Československé (poslaneckej snemovne), ktorý sa zaoberá touto problematikou a jej dopadom na ČSR. Nikde v tomto dokumente sa nepíše o tom, že ČSR má platiť vojnové reparácie, ale naopak, že bolo príjemcom vojnových reparácií. Prečítajte si materiál pozorne, aby ste si nemýlili pojmy a dojmy. Reparácie platili nástupnické štáty RU, čo bolo Rakúsko a Maďarsko. Zdôrazňujem, že náhrada za majetok RU, ktorý zostal na území ČSR nie je vojnová reparácia. Presne sa píše: „rozhodli spojenci, že mají cessionářské státy platit ve formě náhrady za státní majetek, nabytý po Německu, Rakousku-Uhersku a Bulharsku a zařadili dotyčná ustanovení do FINANČNÍCH A NE DO REPARAČNÍCH klausulí mírových smluv“. Týmto na túto tému končím, pretože jasnejší materiál, ako je v odkaze, asi nenájdete.

   http://www.psp.cz/eknih/1929ns/ps/tisky/t0466_02.htm

 17. Chápem že sa Vám už jedná o prestíž, neomylný prop sa pomýlil, ale neberte si to tak, veď tu vedieme akademickú debatu o tom ako to bolo. Napriek Vášmu slovníku mám pravdu ja, to čo som napísal a Vy neodôvodnene spochybňujete ja na strane 38 hneď od vrchu toho odkazu čo som Vám dal, je to odkaz na JuDr. Adela Pejskarová z Karlovej univerzity, právnicka fakulta, dielo Právni vývoj státnich financí a finanční správy v ČSR v letech 1918 – 1945.
  /file:///C:/Users/Svobodovci/Downloads/IPTX_2010_2_11220_0_325887_0_112175.pdf

  Ste jednoducho propagandista a to nepustí, ja som slovenský vlastenec a to tiež nepustí. Za vznik ČSR zaplatilo aj Slovensko a po protiprávnom zabratí Čiech Nemeckom malo Slovensko nárok na podiel na vyrovnaní. Nič sme nedostali a teda nás Nemci sprosto okradli. Tak to bolo. Váš postoj je pochopitelný, nehájite záujmy Slovenska

  • Vy ste najmä exot, ktorý mi opätovne dáva odkaz na súbor na svojom disku (ktorý je uložený v adresári C:/Users/Svobodovci/Downloads/) a myslí si, že prídem k nemu domov si to prečítať… 🙂 Proste… končím… 😀

 18. Christian Freeman

  Denis, ja sa so Sitrom zväčša sporím, takže z nejakého nadržiavania jeho osobe ma nemožno obviniť, ale to, čo vyššie napísal ohľadom histórie slovanských území, je v podstate akceptované ako fakt. Asi ťažko bude niekto tvrdiť, že Bójovia či Markomani boli Slovania, lebo skrátka a dobre neboli.
  Je pekné vidieť, ako sa novodobý panslavizmus snaží hľadať počiatky Slovanstva aj tam, kde nie sú, ale občas treba aj zabrzdiť a porozmýšľať. Orbini – už len vzhľadom na to, v ktorom období písal – musí byť braný s rezervou. A že ním citované diela zničili nepriatelia Slovanstva? Ja síce mám rád konšpiračné teórie, ale tiež odtiaľ-potiaľ. S Orbinim je to ako s Herodotom – nie všetko, o čom píše je pravda, lebo skrátka a dobre o veľa veciach vedel len z počutia. A tiež sa veľa diel nezachovalo, už len z dôvodu, že papyrus a pergamen nie sú večné. &
  Záloženie Kyjevskej Rusi Varjagovcami (čo sú v podstate Švédi) je známa vec, ale žeby Slovania založili Švédsko, to počujem prvýkrát…ale odkedy sa vynorili védisti a podobní šarlatáni, je tej pseudohistórie akosi priveľa…

 19. Denis, mne je slovo ďakujem dobre známe, len neviem, za čo by som mal poďkovať vám. Zatiaľ som sa od vás nič nedozvedel, čo by zasluhovalo nejaké vďaky. Trasiem sa nedočkavosťou.
  Dám vám jednu dobrú radu a nemusíte mi za ňu ďakovať. Ak sa chcete dozvedieť pravdivú históriu o Prvej, ako aj o Druhej svetovej, nečítajte históriu písanú ‘víťazmi’, ale písanú “porazenými’.

  “K problematike reparácií, Francúzko utrpelo obrovské straty a preto je logické, že požadovalo od porazených reparácie….”

  …ako vidím, nie sú vám jasné okolnosti “porážky” Nemecka v Prvej svetovej, poďme teda k veci:
  …. Nemecké Hlavné veliteľstvo nežiadalo Prímerie, pretože jeho armády boli v nebezpečenstve porážky. Keď bolo Prímerie podpísané, nemecké armády neboli nikdy na bbojiskách porazené.
  Nemecké Hlavné veliteľstvo žiadalo o Prímerie, aby mohlo obrátiť svoje úsilie
  predísť komunistickej revolúcii v Nemecku. Rosa Luxemburgová, Karl Liebknecht a ich, židmi dominovaný ‘Spartacus Bund’, plánovali zopakovať v Nemecku, čo dosiahol Lenin, presne pred rokom v Rusku.
  Prímerie bolo podpísané ako predohra dohodnutia Mieru. (Cisár abdikoval 9-ho novembra 1918). Je vrcholne dôležité si uvedomiť tento fakt, pretože Prímerie, dohodnuté za týchto podmienok, je niečo úplne iné, ako “bezpodmienečná kapitulácia”.

  Versailská dohoda, bola v prvom rade, pokusom francúzskej finančnej oligarchie zničiť Nemecko ekonomicky; a Liga Národov, táto “pozoruhodná
  sebranka idealistov”, nebola ničím iným, než organizácia požičiavateľov peňazí, na podporu tejto politiky.

  Aká záhadná Moc zredukovala týchto zjavne zodpovedných a vysoko inteligentných štátnikov do impotencie a bezmocnosti?
  Aká hypnotická mágia im zabránila uplatniť ich vlastnú moc, aby oni posúdili situáciu, v tomto osudnom momente?

  “Bol (po Prvej svetovej vojne) len jediný víťaz, Medzinárodní bankári. Potvrdil to britský ministerský predseda Lloyd George, keď povedal, že “Versailská Konferencia bola úplne ovládaná medzinárodnými bankármi a ich reprezentantami”.

  A som si istý, že toto je vám úplne neznáme:
  “Na “Mierovej Konferencii” v Paríži, v roku 1919, keď boli Finančné klausuly – ktoré urobili následnú vojnu nevyhnutou – odsúhlasené, Nemecko bolo “reprezentované” jedným (židom) Warburgom (MaX Moritz) a Spojenci druhým, jeho bratom (James Paul)!
  Nie je to niečo úžasné?

  A nakoniec historickú perličku:
  Versailská dohoda bola podpísaná 28-ho júna, 1919 – ratifikovaná 10-ho januára 1920.
  Je skoro neznáme vonkajšiemu svetu, že čo sa týka dohody samotnej, nikto nikdy nevidel jej skompletizovanú formu, pretože taka neexistuje

  Už bolo dávno priznané, že Versailská dohoda bola jedným z najinkvizítorskejších dokumentov, aký bol vôbec kedy podpísaný predstaviteľmi tak-zvaných civilizovaných národov.
  Jej barbarizmus je príznačný.

  * * *
  “Samozrejme že Nemecko má večšinu vojnových reparácií z II.ww ešte pred sebou….”
  …toto mate odkiaľ? OI tom, ako vidím, zase nič neviete. Dajte mi vedieť….ďakujem.

  * * *
  “Neviem prečo tie temné sily v pozadí blokujú naše spravodlivé požiadavky. Ja len dúfam že ten dlh Nemecka voči nám sa úročí”

  …vaše spravodlivé požiadavky? Dlh Nemecka vám, za čo? Kto ste “vy”?

  A o tom, ž Rusko bolo založené Švédmi a odkiaľ sa vzalo meno Rus sa ani nezmieňujem, aby som vám ešte viac neodobrall spánok.

  Mimo iné, bijete sa do pŕs, aký ste Slovák….prečo ste Svoboda a nie Sloboda?

Leave a Reply