Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Prezidentský kandidát: Americké tajné služby zaberajú celé poschodie v kyjevskej centrále SBU

Prezidentský kandidát: Americké tajné služby zaberajú celé poschodie v kyjevskej centrále SBU

zarjovMOSKVA, 14. apríl (RIA Novosti). Americké tajné služby zaberajú celé poschodie ukrajinskej bezpečnostnej služby SBU v Kyjeve, informuje ukrajinský prezidentský kandidát Oleg Zarjov. Ukrajinskí dôstojníci tam majú zakázaný prístup.

Ako predtým zaznelo z ukrajinských bezpečnostných kruhov voči RIA Novosti, mal do Kyjeva v sobotu doraziť šéf CIA John Brennan a stretnúť sa so zástupcami ukrajinských bezpečnostných síl. Na to oznámilo ukrajinské ministerstvo vnútra zvláštne nasadenie voči prívržencom federalizácie Ukrajiny na východnej Ukrajine.

„Ja som počul od mnohých dôstojníkov SBU, že americké tajné služby sa aktívne zúčastňujú na všetkom dianí v Ukrajine“, povedal Zarjov v nedeľu na TV-vysielači Rossija-24.

Došlo to až tak ďaleko, že pre americké tajné služby bolo vyhradené jedno celé poschodie ukrajinského bezpečnostného úradu. „Ukrajinskí dôstojníci tam nemajú žiadny prístup“, dodal.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: RIA

O ::prop

47 komentárov

 1. No, tak keď to povedal Oleg Caryov, tak to musí byť zaručená pravda. Ten má vedomosti a intelekt, že by ste sa všetci čudovali! Dá vám na čokoľvek presnú odpoveď skôr než poviete što!
  Zaujímavé, že po nočnej nakladačke pred televíziou, keď ho paradoxne pred úplným zlynčovaním zachránil jeho „milovaný“ Pravý sektor so svojou dodávkou, ešte vôbec na SBU niečo videl. No mal ho ten blbý Pravý sektor kam odviesť, teraz prezradil čo za tajomstvá sa na SBU skrývajú… Mali ho radšej odviesť na majdan, kam ho chceli dotiahnúť ľudia :)))))

  • Pôsobí na mňa dosť dementným dojmom, to musím uznať. To ale neznamená, že nemôže hovoriť pravdu. Keďže súčasnú ukrajinskú vládu si tam nainštalovali prozápadné sily v spojení s mimovládkami, do ktorých naliali 5 miliárd dolárov. V týchto súvislostiach mi to pomerne dobre zapadá do konceptu. Všímam si že často sa tu podaktorí jedinci dopúšťajú jednej veľkej chyby, t.j. prenášanie zodpovednosti z jednotlivcov na celé národy. Pritom za súčasný stav v spoločnosti sú zodpovední konkrétni jednotlivci, popr. skupiny a nie národ, alebo ľudstvo ako celok. Z teba Jozef tu priam srší nenávisť k všetkému ruskému, často hovoríš o ruskej propagande, chŕliš rôzne univerzálne pravdy a pritom neuvedieš konkrétny príklad.

  • si obyčajný chudák bez charakteru a hlboko v americkom vraždiacon zadku!

 2. icik – prečo sa schovavaš za nick Jozef?

  • Nemám najmenší dôvod schovávať sa, jednak sa volám Jozef a jednak sa nehanbím za svoje postoje. Alebo by si ma chcel presviedčať o tom, že v noci Caryov nedostal pred ICTV naložené a že ho nezachránil práve ním nenávidený Pravý sektor, ktorý ho odviezol vo svojej dodávke na v článku zmienené SBU? Nie že by som obdivoval Pravý sektor – ten je len okrajová záležitosť Ukrjainskej spoločnosti – ale Caryov je skrátka kus blbca, nech je už číkoľvek kandidát na prezidenta. Keď neveríš, pobav sa:

   • Tak to je fakt magor… Ľupták je oproti nemu iba taký slabý odvar (keď si ešte niekto pamätá na Ľuptáka za ZRS). 🙂

    • A to si nevidel celú reláciu. V skratke – Caryov zrejme nevie po ukrajinsky a moderátorovi sa napr. snažil tvrdiť, že je potrebné aby bola ruština uzákonená, ako druhý oficiálny jazyk Ukrajiny, na čo mu moderátor povedal, že potom ale musia byť oficiálnymi jazykmi aj všetky ostatné jazyky ukrajinských menšín, tak ako sa potom budú všetci dorozumievať… A rovno mu moderátor povedal, že sa s ním ale môže baviť kľudne nie len po ukrajinsky a rusky, ale aj po rumunsky alebo tatársky. Caryov odpovedal že sa môžu baviť po poľsky, načo moderátor začal hovoriť po poľsky a Caryov samozrejme ani to nerozumel 🙂 No ale hlavne, že tvrdil, že voľby určite vyhrá. Priebežne by ho volilo asi tak do 3% voličov, čím by si mohol podať ruku s druhým exotom z opačnej strany politického spektra – s Jarošom. Ten má ešte menšie preferencie :)))

   • Veď to je to najhoršie „Jozef“,že vy pridelení poskokovia a spochybňovači sa nehanbíte za to,čo robíte.V tom to celé je.Keby ste vedeli čo je to hanbiť sa ,tak by ste to robiť nemohli.

    • Najhoršie je, že pridelení poskoci sa nechávajú zneužívať proruskou panslávskou propagandou. Dobrovoľne a s nadšením napomáhajú expanzívnym snahám Ruska a to aj proti svojim ďalším slovanským bratom. Títo poskoci sú svojimi metódami úplne rovnakí, ako poskoci USA a EÚ. Žiaden rozdiel. Ak by boli trocha starší, robiť by to nemohli a hanbili by sa až pod čiernu zem.

     • Osmoza, tak tomuto sa hovorí abortus mozgu. To čo tu preboha predvádzaš?

     • Na rozdiel od teba cielene a vedomo neklamem. V týchto diskusiách, najmä u niektorých diskutérov, vládne taká zaslepenosť, taká neschopnosť vidieť problém v širšej perspektíve, že je to až neuveriteľné. Ja nemám nič proti Rusom. Pokiaľ nebudú brázdiť tankami po cudzích zemiach. Nemám nič proti amíkom, pokiaľ nebudú bombardovať cudzie zeme. Nemám nič proti nikomu. Keď ale niekto vidí iba jednu stranu mince, keď nemá problém ani ak by stáli ruské tanky pred Washingtonom (Parížom, Berlínom – dosaď si sám), lebo to pokladá za „oprávnenú sebaobranu“, tak s týmto problém mám. Rovnako, ako by som mal problém s americkými tankami pred Moskvou. Nemám rád takéto morálne relativizovanie, ako predvádzajú niektorí diskutéri – ak konajú dvaja to isté, použijú sa dva rôzne metre. A presne toto predvádzaš aj ty. Dokonca vedome a cielene manipuluješ a klameš, ako si sám priznal. Veď účel svätí prostriedky.

     • A ešte dodám. Správaš sa úplne rovnako ako zapredanci zo SME, Markízy, či z vlády. Len znamienko je u teba opačné. O čo si lepší než oni?

   • Ale mal by si sa hanbiť. Normálny človek by na tvojom mieste počúval múdrejších, ale tebe nejde o to, aby si sa dozvedel pravdu. Si len troll. Niet rady, niet pomoci

    • To by sa teda mal, namiesto vecných argumentov tu šíri pre nich typickú diskreditačnú kampaň. Domnienky, urážky, nálepkovanie, prekrúcanie faktov… Netreba im skákať na lep, takto sa len uškŕňajú nad svojim úspechom, resp. žiadúcej, emocionálne preexponovanej reakcii.

 3. Pises ako keby si ho poznal.

 4. Ten chlape je skor posrany ako hlupy 🙂

 5. Pozri si to cele.

 6. Ne, to nie je zasahovanie do vnútorných záležitostí Ukrajiny.

 7. Stratilo sa 2O chlapcov z Blackwaters, či ako sa dnes volajú na Ukrajine, preto sa v noci ilegálne prihnal do Kyjeva šéf CIA, kde sa asi podeli, vie to niekto ?

 8. re: afk 16. apríl 2014 at 7:51

  Caryov hovorí nezmysly bez ohľadu na to, ako vyzerá.

  Akú že to ukrajinskú vládu si tam nainštalovali prozápadné sily? Ako si ju tam pre boha mohli prozápadné sily nainštalovať, keď tam sú jednak stále aj ľudia zo starej vlády a jednak tí revoluční politici neboli schopní ani len vyhnať Janukovyča z kresla a podpísali s ním dohodu o budúcich voľbách v decembri? Oni sa predsa dostali do svojich terajších pozícií len na základe úteku Janukovyča a spol. Navyše, Janukovyč rozhodne neutekal zo strachu pred nimi, ale zo strachu z toho, čo sa potom dialo na majdane, keď týmto politikom jeden obyčajný sotník vytrhol na majdane na tribúne mikrofón z rúk a povedal, čo si o tom všetko myslí:

  https://www.youtube.com/watch?v=4ys0FDfXQak

  Prozápadné sily nainštalovali leda tak trt baraní, bol to naštvaný majdan, ktorý sa po masakroch nechcel uspokojiť s nijakou dohodou s Janukovyčom a to pomohlo zmieneným politikom, ktorý navyše ani nie sú všetci prozápadní.

  Pokiaľ by som mal naozaj niečo nenávidieť, tak sú to veľmi konkrétne veci, z ktorých sa mi chce zvracať. A je mi úplne jedno na ktorej strane by sa tieto odpornosti vyskytovali, nenávidel by som ich stále rovnako.

  Z ruskej strany tu boli roky hrubého ovplyvňovania ukrajinskej politiky a vydierania, no a to čo sa začalo diať počas majdanu je niečo otrasné. Zosmiešňovanie, ohováranie, hanobenie, prekrúcanie, zastrašovnie, manipulovanie a všetko to ostatné svinstvo lejúce sa z ruských médií sa dá prirovnať jedine tak k štvavým kampaniam ktoré predchádzali vojnám na balkáne alebo ku kampani pred masakrami vo Rwande.
  Keď tak veľmi túžiš vidieť nejaké konkrétne príklady, tak mám zopár, ktoré sú priam skvosty propagandistickej stupidity a neviem ich z mojej kemene dostať, hoci by som chcel. Tak napríklad moje tri naj:

  1. – U mňa absolútna jednička, smial som sa ešte týždeň. Protimajdanovský reportér dostal nakladačku v tábore titušiek (platených provokatérov, ktorí mlátili majdanovcov) keď robil rozhovor s ich vodcom – ober idiotom Topazom. Titušky reportéra zbili lebo ich nakrúcal bez masiek, darmo kričal že je ich a že je Zinčenkov človek (Zinčenko bol „veliteľ“ celého toho Antimajdanu) :

  https://www.youtube.com/watch?v=F5D3YC8ngQA

  Ale v ruských médiách to už bol útok majdanovcov/ „radikálov“ na ukrajinského novinára. Obzvlášť ma zaujalo, ako zmienený reportér opisuje udalosť:

  http://www.ntv.ru/novosti/852760/

  ——————————————————————————
  2. – Tiež absolútna bomba – jeden a ten istá človek v dvoch ruských reportážach – v jednej ako nemecký nájomný majdanovec, ktorý priniesol vražednej majdanovskej skupine 500 000Euro, v druhej naopak ako nevinná ruská obeť Pravého sektoru z potyčiek 7.4. :)))

  https://www.youtube.com/watch?v=yPDSJcn0XME

  https://www.youtube.com/watch?v=9IjVD90ocS0

  ——————————————————————————–
  3. – Toto je tiež šťavnaté: Prezident Turčynov o prvom celoukrajinskom pochode homosexuálov

  http://news2.ru/story/404940/

  Samozrejme je to lož, v skutočnosti článok vyzeral takto:

  http://www.unian.net/politics/906759-turchinov-poruchil-proveryat-prisutstvie-zaregistrirovannyih-v-zale-nardepov.html

 9. Zaujímavé je, ako sa inteligentuál Hromadskej televízie snaží bavkať skúšaním kohosi, kto má možno viac rozumu ako celá TV. Mali by si radšej všímať tuposť svojho majdánskeho establishmentu.

 10. Jozef kto je viac smiesny ci moderator alebo Oleg neviem preto som tam dal pozri si to cele.

 11. „Z ruskej strany tu boli roky hrubého ovplyvňovania ukrajinskej politiky a vydierania, “

  A tam to nenavidis a tu to tolerujes ale tu sa to vola smernica a potom ked sa nedodrzi tak je to sankcia. 🙂 To je vlastne uplne nieco ine ci?

  • Porovnávaš neporovnateľné, nejaké smernice sú v porovnaní s tým len slabý odvar. Okrem toho, odkiaľ vieš, čo ja tolerujem. Nepoznáš ma.

 12. Slaby odvar. Si robis srandu. So sovieckou europou na vecne casi a nikdy inak. Tak dik

 13. „…..pokračuje naplno propagandistická kampaň, která má zafixovat v hlavách veřejnosti představu, že i za vzbouřením na východní Ukrajině stojí Vladimír Putin a „ruská říše zla“.

  „Povinný jednohlas“ však zásadně narušil bývalý prezident Václav Klaus.
  V diskusi se studenty Vysoké školy finanční a správní řekl,
  že
  krizi na Ukrajině vyvolaly Spojené státy,
  že
  prezident Vladimir Putin byl proti své vůli donucen jednat a že sami Ukrajinci jsou pouze obětí tohoto sporu.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/955-velikonoce-v-horici-ukrajine-utopi-puciste-povstani-vychodnich-regionu-v-krvi-co-kyjevu-radil-reditel-cia-pri-sve-utajene-navsteve-vaclav-k

 14. Zaujímavé, že autor článku Juraj Borský, nevie, kto je Oleg Carev a nazýva ho
  „Zaryov“
  a
  diskutér „Jozef“ ho nazýva Caryov.

  Pritom český „Protiproud“, ako aj „Zvědavec“ ho nazývajú správne,
  jeho menom , ktoré je Oleg CAREV !!!

 15. Inak, diskutér „Jozef“ je výborným príkladom toho, ako dokážu PSYCHOPATI,
  alebo
  nimi najatí diskutéri, bez hanby tvrdiť očividné nezmysly, bez toho, aby im to bolo vôbec trápne.
  Napriek tomu,
  že existuje množstvo článkov, napr. v „Zvědavci“, alebo „PROTIPRODU“,
  ale aj v iných inojazyčných portáloch, tiež na You tube, atď.,
  ktoré články hovoria jasnou rečou o situácii na Ukrajine,
  napriek tomu,
  že napr. český exprezident Klaus hovorí jasnou rečou o tom, kto je za vývoj
  na Ukrajine zodpovený,
  napriek tomu,
  že normálne uvažujúcemu mozgu Homo Sapiensa to musí byť tiež jasné,
  dokáže tento „Jozef“
  otočiť situáciu o 180° a tvrdiť, že tráva je modrá .

  Napríklad povie : “ Akú že to ukrajinskú vládu si tam nainštalovali prozápadné sily? “
  Hoci len IDIOTOVI to nemôže byť jasné, že je to tak,
  ano Západ a prozápadné sily.

  A nie je mu vôbec trápne isť zosmiešňovať a osočovať inteligentného
  a udatného syna svojej vlasti, Olega Careva,
  o ktorom
  vie tak málo, že nepozná ani jeho správne meno !!!

  Zjavne dostal príkaz z centrály, alebo filiálky Mafie globalizovaných PSYCHOPATOV, ovládajúcich svet :
  “ Tohto budeš zosmiešňovať a osočovať podľa smernice x, metódou č. y,
  ktorú
  všeobecne používame voči našim nepriateľom, teda tým, ktorí sa snažia krížiť
  naše HYENISTICKÉ plány “ !!!

  No a zjavne v anglickom príkaze si meno Carev preložili ako Caryov
  a „Jozef“
  zjavne poslúcha na slovo :-))

  • Bože, už choď za svojim psychiatrom, nech ti predpíše vyššie dávky Haloperidolu. Mne je jedno čo tu táraš, ale doma trápiš celú svoju rodinu.

   • „Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na jeho skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.“

    Týmto sa často prezrádzate, tuším je to jeden z vašich obľúbených spôsobov ako odvádzať pozornosť od podstaty k žiadanej emocionálnej reakcii.

    • Ďakujem za podporu. Môj príspevok musel dobre trafiť do čierneho,
     keď sa „Jozef“ nezmohol na nič iné
     ako
     na tie úbohosti ad hominem , čo vypotil.

     Dúfam len, že si to všimli aj viacerí a porozmýšľajú nad tým,
     že
     figurka zvaná „Jozef“ vypisuje to, čo dostane nariadené, bez toho aby porozmýšľala o tom čo trieska do luftu.
     Inak by sa predsa
     nemohla vyjadrovať o niekom, koho ani meno nepozná, nieto ešte jeho vlastnosti !!!

     Na logické a vecné argumenty „Jozefko “ zareaguje ako idiot,
     otrasie sa
     a poďho ďalej, trieskať očividné nezmysly, ktorým by možno uveril
     Dežo s Araňou,
     alebo, ani tí už nie :-))

     Psychopatom nevie byť nič trápne !

     • Neviem čo čakáš, Ugoloo, keď vypotíš hovadinu o tom že ma platí nejaká mafia psychopatov. To sú podľa teba všetci ľudia čo majú iný názor ako ty psychopatmi, alebo aspoň platení psychopatmi?

 16. K článku. Celkom jasne si spomínam, ako pobočka KGB v Československu nechala robiť verejné exkurzie vo svojich priestoroch v Prahe. 🙂

 17. Práve som si zapol Putina v priamom prenose a hneď prvé čo tvrdil bola propaganda, že Janukovyč z Kyjeva neutiekol, ale iba odcestoval na návštevu okolitých regiónov. To ma naozaj pobavilo, lebo o tom, ako naľahko cestoval Janukovyč zo svojej „maľenkoj dačky“ je dosť videozáznamov z ochrany objektu, napríklad:

  https://www.youtube.com/watch?v=Ugu7AKZSxxY&feature=youtu.be

  Tu je pre istotu aj dôkaz, že to Putin naozaj tvrdil. Je to odpoveď na otázku ktorá zaznela o 12:48:

  http://tvrain.ru/articles/putin_priznal_za_samooboronoj_kryma_stojali_rossijskie_voennye_onlajn_transljatsija_prjamoj_linii-367026/

  • Jozef. Už pochop, že propagandu šíri výhradne Obama. Všetko, čo povie Putin, je svätá, nespochybniteľná pravda, aj keby milióny obrazových záznamov hovorilo niečo iné. Tie záznamy, to je iba protiputinovská propaganda zinscenovaná CIA, Obamom a Merkelovou. Koniec správy z iného vesmíru.

   • Začem bukvy – vsjo jasno !
    Ach jo. No fakt si tu pripadám ako Majka z Gurunu 🙂

    • Nie Jozefko, neurážaj Majku z Gurunu !

     Ty by si si mal pripadať nie ako Majka, ale ako IDIOT. A vieš prečo ?
     Pretože
     sa tu s presadzovaním nariadenej „political correct“ verzie , robíš len
     smiešno- trápny.

     Zjavne si si nevšimol, že nie si schopný tu nikoho presvedčiť
     o scenáriu,
     ktoré vymyslela globalizovaná Mafia PSYCHOPATOV, ovládajúcich svet.
     Ale, nedá sa ti to vlastne ani zazlievať, ty robíš len čo máš nakázané.
     Vinná je Mafia,
     pretože jej scenáristi vymýšľajú jedno blbšie a naivno- priehľadnejšie
     scenário ,za druhým.
     Viď 9/11, atď….., ktorým veria len idioti.
     Teraz
     ten s Ukrajinou, podľa otrepaného receptu ……
     No,
     to je už také naivno-smiešne, že až do plaču (alebo na WC) od smiechu :-))

 18. Pre JOZEFA-je katastrofou pre národ,ak sú medzi nami ľudia tvojho zmýšľania.Ak je to tvoje úprimné presvedčenie,nik nemôže za tvoj intelekt,ak to robíš pre špinavé a krvavé doláre,môžeš sa hanbiť a patríš do morálneho suterénu.

  • No, ešte existuje tretia možnosť. Nemusí to byť ani z presvedčenia, ani za peniaze,
   ale
   z kmeňovskej súdržnosti, ktorou sa psychopati, ovládajúci svet, vyznačujú !!!

   Veď akoby inak taká menšina ovládla svet a držala ho v šachu,
   so svojimi špinavými intrigami,zlodejinami, atď…
   keby
   nedržali spolu od prvého bosa až po posledného niktoša ?

   Hrajú na to, že „tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou“ !

   Ak narazia na iný, normálny názor normálneho človeka, ktorý je v rozpore
   s ich klamstvami a nie sú schopní ho logicky a vecne vyvrátiť,
   tak
   alebo začnú štekať ako besné psy, útočiť „Ad hominem“, teda na osobu,
   ktorú
   buď začnú zosmiešňovať, alebo klamstvami a nepravdami osočovať,
   alebo
   na vecné a logické argumenty oponenta jednoducho nereagujú,
   začnú
   odvádzať od hlavnej témy niečím nepodstatným.

   Táto osvedčená taktika sa im darí už dobrých pár desaťročí,
   lenže,
   v časoch internetu to už nie je také jednoduché.

   Ak je protivník politicky činný a nedá sa umlčať, pokúsia sa ho kúpiť.
   Ak to nejde,
   najprv ho na výstrahu dajú zbiť
   (ako napr. Olega Careva -http://www.zvedavec.org/vezkratce/8129/)
   a
   ak ani to nepomôže, tak ho dajú zabiť- ako napr. bratov Kennedyovcov,
   rakúskeho politika J. Haidera, Dubčeka,
   a nespočetné množstvo iných, po celom svete.
   Sú to
   HYENY v ľudskej koži a zdá sa, že sme proti nim bezmocní.
   Prečo ?
   Pretože, jednať tak ako oni nedokážeme, bráni nám v tom SVEDOMIE,
   ktoré psychopati,
   vzhľadom na biologickú stavbu ich mozgu, nemajú !!!

   • Ale, môžme sa proti intrigám psychopatov aspoň tak brániť,
    že
    sa nimi nedáme oblázniť, že im logicky , vecne a faktami budeme vyvracať
    ich LŽI a odhaľovať ich PODVODY.

    Je nás predsa viac ako ich. Nemali by sme sa nechať znechutiť ich štekaním
    a nepripustiť, aby klamstvami a podvodmi manipulovali verejnú mienku !!!

    Aj keď sa nás to bezprostredne netýka, musíme sa postaviť na obranu
    aj napr.takého Olega Careva,
    ktorému
    „Jozef“ ani meno nepozná, ale ho zosmiešňuje a osočuje.
    Ako to,
    že nevie ani ako sa dotyčný vlastne volá, to doteraz NEVYSVETLIL,
    to prešiel mlčaním, ako sú psychopati zvyknutí !!!

    Ale normálne stavanému mozgu Homo Sapiensa to hovorí jasnou rečou,
    a síce,
    že príslušný text dostal z „vyšších“ miest, kde bolo slovanské meno Carev, preložené ako Caryov,
    a
    pablb „Jozef“si nedal ani tú námahu, aby si overil o koho sa jedná !

    Ešte šťastie,
    že sú takýto „diskutéri“ takí prihorení a preto sa ich ľahko dá odhaliť !!!

  • Chlapci, strácate so mnou zbytočne čas. Iďte si radšej doplňovať prehľad, doučiť sa ruštinu, naučiť sa ukrajinsky atď. Potom budete iné vykrikovať, teda pokiaľ vôbec ste schopní vidieť veci triezvo.

   • Naučiť sa ukrajinsky ? Asi ako ty, keď meno Carev skomolíš na Caryov ?

    S tebou diskutovať vôbec nie je strácanie času, to je dôležitá investícia
    do odhaľovania vredov na tele ľudskej spoločnosti,
    vieš Jozefko ?

    • Ale no tak, taká blbosť ťa trápi? Caryov je ukrajinec, v ukrajinčine sa píše Царьов a nie Царёв, Carev máš teda tiež nespisovne. To za prvé. Za druhé – mohol by som sa síce riadiť napríklad pravidlami slovenského pravopisu, ale aj nemusel. V praxi sa bežne používa transkripcia, transliterácia alebo anglický prepis. Neviem prečo by som kvôli nejakým svojim komentárom mal hneď volať na jazykovedný ústav, len aby som nedajbože nenapísal nespisovne preklad nejakého mena. Vždy si vyberám anglický prevod, pretože je najpohodlnejší a v praxi ho aj najčastejšie využijem. Mať tak tvoje starosti.

Leave a Reply