Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Prezident Putin: Podporujem Izrael

Prezident Putin: Podporujem Izrael

putin-zidiaPodpora pre operáciu „Záchranný okraj“ – Izraelská vojenská snaha o zastavenie neustálych raketových útokov Hamasu proti izraelským civilistom – prichádza priamo z Kremľa.

„Pozorne sledujem, čo sa deje v Izraeli,“ poznamenal v stredu ruský prezident Vladimír Putin na schôdzke s delegáciou vrchných rabínov a predstaviteľov Európskeho rabínskeho centra (Rabbinical Center of Europe).

Účelom stretnutia bola podľa Kremľa diskusia o spoločnom úsilí proti prepisovaniu dejín, boji proti neonacizmu a neofašizmu, xenofóbii a antisemitizmu.

„Je dôležité diskutovať o téme holokaustu počas Druhej svetovej vojny. Aj medzi rabínmi existujú ľudia, ktorí prežili holokaust, majú svoje osobné, dramatické príbehy,“ povedal pre Interfax-Religion predseda Federácie židovských obcí Ruska rabín Alexander Boroda.

Počas schôdzky sedel Boroda oproti Putinovi, vedľa ruského vrchného rabína Berel Lazara, izraelského vrchného rabína sefardov Yitzchaka Yosefa, vrchného rabína z Tel Avivu Jisraela Meir Laua a ďalších.

Pri jednom bode počas rokovaní rabín Yosef poznamenal, že „pár hodín predtým, než som sem letel, dopadla raketa neďaleko môjho domu v Jeruzaleme, hlavnom meste židovského národa.“

„Je samozrejmé, že moje deti a vnúčatá trpia veľkou úzkosťou, keď sú nútené skrývať sa v protileteckých krytoch a to bez vlastného zavinenia,“ povedal a dodal, že je „ťažké opísať emocionálne poškodenie, ktoré je na nich konané. Všetko je to len pre ten zločin, že sa narodili ako židia.“

Vrchný rabín to uzavrel žiadosťou na prezidenta, aby použil svoju moc „na zastavenie násilia. Nemôže existovať situácia, keď ľudia používajú náboženstvo k porážke nevinných.“

Väčšina izraelskej populácie v súčasnej dobe žije pod hrozbou raketového útoku. Život medzi sirénami, behaním dovnútra a von z krytov sa stal každodennou realitou pre milióny Izraelčanov.

Teroristi Hamasu v Gaze vystrelili viac ako 200 rakiet na Izrael od začiatku operácie Záchranný okraj, ktorá začala v pondelok 7. júla – a viac ako 650 rakiet od začiatku roka 2014.

Podľa správ Putin požiadal rabbiho Yosefa, aby odovzdal do Izraela správu pre premiéra Benjamina Netanjahua, že Rusko je skutočným priateľom Izraela a jeho premiéra.

„Podporujem boj Izraela, ktorý je určený k ochrane svojich občanov,“ povedal o operácii Izraelských obranných síl na obnovu pokoja v regióne a zastavenie teroristických útokov Hamasu.

„Tiež som počul o šokujúcej vražde troch tínedžerov,“ dodal Putin o únose a vražde Naftali Fraenkela, Eyal Yifracha a Gilada Shaara, troch študentov Izraelskej ješivy. „To je nehorázny akt, doručte moju úprimnú sústrasť rodinám.“

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Federation of Jewish Communities

Poznámka redakcie:
V súvislosti s nedávno schválenými zákonmi, ktoré zavádzajú tresty odňatia slobody za verejné výzvy na podporu extrémistických aktivít, ako aj za poskytovanie finančnej pomoci extrémistom, označením internetu ako hlavného kanála šírenia nebezpečných informácií, krokmi proti nacionalizmu, mohutnej podpore Izraela, musím sa pýtať – kam kráčaš, Rusko? Kam kráčaš, Putin? Cui bono?

putin-zidia1

putin-zidia2

putin-zidia3

O ::prop

32 komentárov

 1. Voloďa, Voloďa, to je už tvoja tretia zásadná chyba ! Tak nás viacej neser, lebo pripojíme Rusko k Slovensku ! A my tu nemáme takéto sionfilné drísty radi !

  • Nie je to tak dávno čo bol Putin zle informovaný (skôr správne inštruovaný:) aj o 911,keď vyhlásil,že sú za tým tí pastieri z chlieva Tora Bora.
   Nedávno zas ,že má dôkazy o tom,že to bola práca Buschkompany a je pripravený to zverejniť.
   Ale nezverejnil,lebo asi už nieje dôvod:)
   Ono sa nám to pomaly začína rozmotávať.
   Nakoniec sa ukáže kto za koho kope.

 2. Tak zrejme rabini zistili ze urcita financna podpora hamasu prichadzala z nejakych kruhov z Ruska ,preto sa rabinat vydal do Moskvy ziadal od Putina aby vyjadril svoj konkretny postoj k obrane a ochrane Izraela.

 3. Putin je Politik a musí sa stretávať aj z rabínmi. Inač v Rusku je silná Jevrejska menšina predstav si čo by obrezanci robili ak by Putin neprijal rabínov. Ako politik musíš zúčastniť aj nepopulárnych stretnutí. Na jednom školení nás učili nemusíš mať rad toho človeka s ktorým jednáš hlavne aby si dosiahol dohodu ktorú potrebuješ a následné keď sa rozijdete od jednácieho stola a dotyčný pôjde domov tak sa bež vybľuť na záchod keď ti je z toho človeka zle.

  • Veď ako inak.

   • Pre čo by to tak nemohlo bit. Dnes sa stretáva s rabínmi kde kto okrem mňa. Pokiaľ sa nezačali vo veľkom stavať v Rusku sinagogi a mešity nech sa stretáva Putin s kým chce. Zatiaľ sa v Rusku stavajú hlavne Pravoslávne cerkvi a to je hlavne. Videl som noho záberov z Ruska z oblasti kde žijú hlavne Jevreji, alebo Musolmani vždy je neďaleko od ich bohostankov postavená Pravoslávna cerkov. Dobrý politik vie používať hlavu prvé sa pýta až tak koná. V EU, NATO a USA je to presne naopak prvé sa koná a niekedy sa aj kladu otázky. Je zbytočne sa navážať do Putina ten sa snaží Rusko postaviť z kolien a darí sa mu to. Ma podporu obyvateľov a nie malú a pokiaľ bude Rusko prosperujúca krajina a obyvatelia v nej budú spokojný nech sa stretáva aj z … je mi to jedno.

 4. Jak je Rusko ovládáno ze zahraničí – Jevgenij Fjodorov https://www.youtube.com/watch?v=iydULcpLAx8

 5. Domino Svetík

  Priatelia, Putin je diplomat,
  ale ak by som sedel ja na pive s rabínmi a povedali by mi, aby som sa vyjadril, povedal by som toto:
  1. Je mi ľúto zavraždených izraelských chlapcov.
  2. Je mi ľúto upáleného Palestínskeho chlapca.
  3. Strieľanie zo strany Hamas na obývané územia je nezmysel, násilie, terorizmus.
  4. Strieľanie zo strany izraelskej armády na obývané územia, je nezmysel a terorizmus.
  5. Sadnite si a rokujte, rabíni aj immámovia a dohodnite si mier.
  6. Uznajte, rabíni, Palestínu.
  7. Uznajte, immámovia, Izrael.
  8. Riadi Vás ten istý Boh, tak sa ho spýtajte, spolu, či Vám káže nenávidieť a zabíjať.
  9. Robte to, čo Vám káže:,,Miluj blížneho svojho, ako seba samého.“
  domino

 6. Som presvedceny ze konflikt vyvolal izrael.dovodom je uplna ignoracia sveta na genocidu na ukrajine.pochopili ze teraz je spravny cas sa zviest na tejto vlne a palestinu riadne rozcesat.ved verejnost a media to akceptuju.chytre hlavy

 7. “Je samozrejmé, že moje deti a vnúčatá trpia veľkou úzkosťou, keď sú nútené skrývať sa v protileteckých krytoch a to bez vlastného zavinenia,” ….. je “ťažké opísať emocionálne poškodenie, ktoré je na nich konané. Všetko je to len pre ten zločin, že sa narodili ako NEžidia.”

 8. Chazar (sefard) = terorista; palestincan = semita = konvertoval na inu vieru ( http://www.youtube.com/watch?v=TsS54zGOu6o ). Palestina (+ilegalny Izrael) patri vyhradne palestincanom. Chazar nema na to uzemie ziadny narok, nech sa vratia do svojej pravlasti, kde ich radi zderu z koze.
  Keby ‚ich‘ nebolo, svet by zazil 100 rokov mieru.

 9. Tak to je už naozaj silný tabak.

  Oni obsadia bezprávne Palestínčanom územie, zversky tých chudákov masakrujú
  a
  ešte sa oni sťažujú, keď sa tí bezmocní skúšajú ako tak brániť.

  To je už priamo psychopatická neschopnosť sebareflexie !!!

  P.S

  Že toho nevinného 16 ročného Palestínčana za živa izraelskí grázli uplálili,
  to je
  dokázaná skutočnosť, pretože sa už traja z nich priznali.

  Ale, že kto zavraždil izraelských chlapcov, to sa doteraz nevie.
  Zaujímavé,
  pretože Mosad všetko vypátra. Keď chce !

  Čiže,
  to nemuseli byť Palestínčania, veď načo aj,
  načo by provokovali oveľa silnejšieho nepriateľa, keď ten s neprimerane tvrdou odvetou nikdy nemešká !

  Preto si myslím,
  že to boli izraelskí psychopati, ktorí potrebujú pre blaho svojich duší znovu krvavé nepokoje.

  A svet blbcov-blbých gójov im všetko zožerie. Alebo, možno aj nie,
  možno
  mnohí, dokonca aj politici, to vidia tak ako ja, ibaže, čo si pomôžu.

  Veď komu z normálnych ľudí sa chce merať si hubu s hysterickými psychopatmi ?

  Ako sa hovorí, „bláznom a nadriadeným sa neodporuje“ .

 10. Rabín Yosef sa sťažuje:

  “Je samozrejmé, že moje deti a vnúčatá trpia veľkou úzkosťou, keď sú nútené skrývať sa v protileteckých krytoch a to bez vlastného zavinenia,” povedal a dodal, že je “ťažké opísať emocionálne poškodenie, ktoré je na nich konané.

  Ale ako rabínko, akou úzkosťou, veď oni majú zábavu !

  Pozri, ako sa Izraelci zabávajú na vraždení Palestíncov :

  “ Izraelci si přinesli židle na dva kopce kolem Palestiny, popíjejí, baví se, smějí se a mají příjemný, piknikový čas při sledování bombardování Palestiny. Při explozích tleskají.“

  Viď: http://www.zvedavec.org/vezkratce/8645/

  Asi tak by sa bavili aj Cigáni.

  Ak už toto nie je PSYCHOPATIA, tak potom už neviem….

 11. Zdrasvujte,… Tovaris Chazar Putin…

  • Hm…. ale čo si o tom myslia čitatelia Sme, to si už nemôžu dovoliť zverejniť.
   Komentáre,
   resp.diskusia k tomuto článku neexistuje !

   A tým je povedané všetko :-))

 12. Keďže ste ma navnadili z hľadaním tak som hľadal chazarske korenie terajšieho prezidenta Putina. Vymenil som si par mailov s priateľmi v Rusku a predvolal som nejaké peniaze s dobre informovanými Rusmi sa Slovensku a nič. Žiaden naznak čo by len kúsočka Jevrejskej krvi u pána Putina. Na druhej strane sa mi potvrdilo to čo som tušil. V Rusku sa piata kolóna USA to jest mimovladky, alebo lepšie povedané zahraničný agent snaží vytvoriť dojem že Putin je Jevrej. Dôvod je jednoduchý zvrhnúť Putina a na jeho miesto dosadiť svojho človeka. Putina sa pokúsia zvrhnúť za pomoci krajných nacionalistov v ktorých sa snažia vytvoriť dojem že Putin je chazar. Aj tato posledne stretnutie s rabínmi to ma iba dosvedčiť. Rusko je významná krajina na politickom bojovom poli. Ak by Putin bol chazar dnes v Sýrii vládnu radikálny islamisti presne tak ako si to Izrael spolu s USA prial a takýchto príkladov je veľa. Prečítajte si o čom jednal Putin rabínmi stačí hľadať na nete a potom píšte. Na tomto stretnutí Putin kritizoval Izrael za postup Izraela na palestínskych územiach zároveň potvrdil záujem dodať Iránu raketoví systém S 300 ktorého dodávka bola odložená takže je to chazar však. Áno treba v nás ostatných vyvolať dojem že Putin je nepriateľ číslo 1. Treba zabudnúť na to ako sa podporuje za Putina výstavba Pravoslávnych chrámov, ako sa podporuje Pravoslávia v Rusku, ako sa podporuje rodina v ponímaní žena chlap, na to všetko treba zabudnúť a v našich očiach vykresliť Putina ako zloducha. Zabudli ste na všetko dobre čo urobil Putin pre Rusko. Vždy sa nájde niekto kto povie dalo sa urobiť viac áno vždy sa dá urobiť viac. No mam pocit že keby svojim neprajníkom zniesol aj modré z neba tak mu povedia práve bolo zamračene keď si to modré z neba znášal na zem.

 13. STOPA
  Spocitaj si tie zidovske hlavy co sedia s Putinom za rokovacim stolom . Ja som ich naratal 16,
  a Putin sam . Nie je uz same o sebe toto gesto velavravne? Nuz a teraz sa vrat znova k stolu a spocitaj zastupcov Palenstinskeho ludu . ZERO..0.. Ti tvoji kamosi v Rusku maju asi vymyte mozgy z tv. , aj o tom tu bol uz clanok . Nikto neutoci na Putina ako takeho ale snazime sa poukazat , ze zlo je na oboch stranach , ci na zapade , tak na vychode . A kto veri ze Putin nieco robi pre obycajnych Rusov , tak to uz musi byt vazna naivka , ked tak to najnutnejsie , zas asi tolko ako vsade inde . Ked uz je to o boji , tak o boji elit sveta ale oni na obycajnych ludi seru…

  • Милан
   Nehnevaj sa prečo neriešiš Slovensko. Putin a Jevrej no nehnevaj sa čistý drist. Bolo jedno obdobie v KGB kedy ako Jevrej nemal si šancu pracovať pre tento vybor. Putin presne v tomto obdoby nastupoval do školy pre KGB. Takže už to je dôkaz toho že nie je jevrej. Prešiel som si všetko o Putinovcoch ani naznak židovstva dokonca ani manželky na rozdiel od Gorbačova ktorého žena bola židovka. Je zaujímavé že neriešiš Slovensko pozri sa na tým nového prezidenta pozri sa na parlament a potom to rieš. Nechaj to na Rusov oni si to doriešia bez teba. No keď už ide o Jevrejov vo vláde RF buď konkrétny ktorí sú to prezraď mi to. A ja ti prezradím ktorí Rusky vysoký predstaviteľ ma Slovenské korene konkrétne z východu.

 14. Vsetci vo vrcholovej politice a to vsade na svete to poriesia , O NAS BEZ NAS , v tom si bud isty, A je uplne jedno akeho su povodu. Do mafianskych skorumpovanych slobodomurarskych kruhov , ktore su systemovo tvorene uz desatrocia vsade na svete , keby prisiel i sam SVETY PETER, tak nema ani tu najmensiu sancu na neaku pozitivnu zmenu. A kto si mysli opak , nema dostatok info. ako to funguje , klame sam seba alebo je naivka ako Eiffelova veza. Veskere mocenske systemy vsade na svete , su pretkane korupciou , plne parazitov , psychopatov po moci tuziacich osobnosti. Tod vso , co chces riesit . Tento svet je moralne na dne , PRIDE TOTALNY KOLAPS CIVILIZACIE AKO TAKEJ!!! …a to skoro , uz je to znatekne uplne vsade , treba mat len otvorene oci . Putin aj keby padol z neba , nic s tym neukona , ani ziaden iny politik.. Ludi premohli PENIAZE , ktore maju v uplnej moci GLOBALNI BANKSTRI a s nimi , cez korupciu ovladli uz VSETKO A VSADE . a Slovenska pol.scena prrrdddd…. uboziatka utkane zo srackoveho hovna.

 15. Putin je stratég a to hovorí za všetko. Kto také niečo nedokáže pochopiť, tak vidí už bubáka všade…bu,bu,bu…

 16. Tonco…mas pravdu, …nedaj si to vzaiat. Zober samopal a ta do Ruska!!!

  • Milan a aký prezident Ruska by bol pre teba prijateľný. Dal som ti otázku ty si našiel už neviem koľkých Jevrejov v Ruskej vláde myslím 16 vrátané Putina no neodpísal si my. Je zaujímavé že zapredanec Porošenko a ta židovská banda oligarchov na Ukrajine ti nevadí aj s ich najvyšším šéfom európskych obrezancov ktorí sa hraje na gubernátora Dnepropetrovska.

 17. STOPA… nerozumies nicomu ..JE TU SUD !!! ..az potom ,… po ociste bude moct LUDSTVO ZNOVA POVSTAT … Putin je SUCAST PLANU k NWO…tak ako vsetko ostatne . Nastane na 3.5 roka doba TOTALNEHO TEMNA , take suzenie tu este nebolo co teraz ide na ludi,..vid zjv, Jana v Biblii.

 18. Mne pripadá, že Milan Š. všetkému, len či aj on nie je súčasťou plánu NSP – Nového svetového poriadku, tak to nám veru neprezradí. Akurát s ním jednom súhlasí, že stojíme v súde, až po ňom, teda po Veľkej očiste, vzostup ľudstva k lepšiemu!

Leave a Reply