Domov / Hlavná strana / História / Prepadnutie ZSSR – fakty a mýty. Časť I.

Prepadnutie ZSSR – fakty a mýty. Časť I.

Roky počúvame o tom, ako bol Sovietsky zväz zákerne prepadnutý nacistickými hordami. Ako sa oceľové zväzy Nemecka nezadržateľne valili sovietskymi stepami a nič ich nemohlo zadržať. Ako bol mierumilovný a nepripravený Sovietsky zväz nečakane prekvapený nemeckým útokom. Už sa nad tým ani nezamýšľame, keď počujeme, akú prevahu malo (aspoň na začiatku vojny – 22. júna 1941) vojnychtivé nacistické Nemecko nad boľševickými mierotvorcami. Nie je veľa ľudí, ktorých napadne poobzerať sa po faktoch a zistiť, akú to vlastne Nemecko malo prevahu.

Problémom je, že v máloktorých knihách o dejinách Veľkej vlasteneckej vojny dostaneme fakty. Väčšinou nájdeme všeobecné deklarácie, ale málo faktov. A keď sa už objavia aspoň nejaké fakty, vyzerajú približne takto: „Sovietske ozbrojené sily vtedy rozdrvili 507 nemeckých fašistických divízií a 100 divízií nemeckých spojencov… Na sovietsko-nemeckom fronte bola zničená hlavná časť vojenskej techniky nemeckej brannej moci – viac než 70 tisíc lietadiel, asi 50 tisíc tankov a útočných diel, viac než 2 500 vojnových, dopravných a pomocných lodí.“ (zdroj: armádny generál Machmud Achmedovič Garejev, prezident Akadémie vojenských vied, člen korešpondent Akadémie vied Ruskej federácie, doktor vojenských a historických vied)

To sú naozaj silné čísla. Na jar 1940 – keď prebiehala vojna na západnom fronte – malo Nemecko k dispozícii celých 156 divízií. V deň útoku na ZSSR – 22. júna 1941 – zaútočilo na sovietske územie 115 divízií nemeckej brannej moci a to vrátane Zbraní SS. Neskôr počet divízií stúpol o niekoľko desiatok, ale nikdy na také vysoké čísla. Samotný Garejev uvádza: „V júni 1941 proti sovietskej armáde bojovalo 181,5 nemeckých divízií… Pred poslednými bojovými akciami roku 1945 mali sovietske vojská proti sebe 179 nemeckých divízií.“

Generál Garejev túto nezrovnalosť vysvetľuje nasledovne: „Jedná sa o straty nemeckých vojsk na východnom fronte, ktorými by bolo možné zaplniť celkom 507 divízií.“ Napriek logicky znejúcemu vysvetleniu počty opäť nesedia. Týchto 507 divízií predstavuje celkom 8 miliónov (!) ľudí. Pritom všetky straty nemeckej brannej moci – mŕtvi, nezvestní a zajatí – na všetkých bojiskách druhej svetovej vojny dosiahli 4,6 milióna.

Ďalšou perlou sú počty zničených lietadiel vo výške 70 tisíc lietadiel, čo je minimálne 5x viac než skutočnosť. O 2 500 zničených vojnových lodiach ani nehovoriac (jedná sa o Baltské a Čierne more). Na Čierne more sa totiž z Nemecka dostalo iba to, čo sa dalo prepraviť po železnici, teda malé ponorky, torpédové člny a podobne. Dôvodom bolo Turecko, ktoré nepovolilo presun nemeckých lodí cez Bospor a Dardanely. Na Baltskom mori zasa nebolo sovietske loďstvo, ktoré bolo od prvých hodín vojny uväznené vo Fínskom zálive nemeckými mínovými poľami. Navyše, väčšina „zničených nepriateľských bojových lodí“ bola zničená ich posádkami v okamihu kapitulácie. V skutočnosti bolo za 4 roky vojny zničených sovietskym loďstvom sedem torpédoborcov, jeden krížnik a jeden (fínsky) obrnenec pobrežnej ochrany.

Ako teda vznikli tak obrovské čísla? Dôvodom sú vysoko odborné a vedecké metódy – používanie kúzelného slovíčka „a“. Metóda je to univerzálna, efektná a najmä použiteľná (a používaná) aj v dnešnej dobe. Napríklad: „Pri leteckom útoku na na nepriateľské kolóny bolo zničených 736 tankov, obrnených transportérov A konských povozov“. Na moriach bolo potopených mnoho „bojových, dopravných A pomocných lodí“.

Pokiaľ sa nad týmto zamyslíme, začne v nás hlodať červík pochybností. Začneme si klásť otázky – bol Sovietsky zväz skutočne tak nepripravený na vojnu, ako nám je neustále predkladané? Kto bol skutočný iniciátor najkrvavejších udalostí v histórii ľudstva?

Totalitný komunistický režim bol v každom prípade krvavý a protiľudový. Dnes to už spochybňuje málokto. Prečo by teda práve v 40-tych rokoch minulého storočia mal byť iný? Skôr či neskôr budú všetky jeho obrovské zločiny poznané a odsúdené. Skutočnosť, ako stalinský režim vyprovokoval svetovú vojnu a akým spôsobom do tejto vojny zatiahol sovietsky ľud, môžeme označiť za pravdepodobne najkrvavejší zločin zo všetkých jeho zločinov. O tom ale v ďalších častiach.

Pokračovanie…

Autor: ::prop, www.protiprudu.org

Nasledujúca časť – Prepadnutie ZSSR – fakty a mýty. Časť II.

O ::prop

11 komentárov

 1. Keď som sa dozvedel, že prop.sk je opäť v prevádzke, potešil som sa. No keď vidím, aké bludy sa tu píšu, je mi do plaču. Ako vidno znova sa potvrdilo, že víťaz robí históriu. Takže veselo si tu vypisujte bludy a vymývajte mladým mozgy. Už mi to pripadá, ako keby za 2. sv. vojnu nemohlo fašistické Nemecko (veď dnes mu musíme liezť do zadku), ale ZSSR a hlavne Rusko. Prop.sk ste smiešny, ste úbohý, ste zapredanci. A keď sme u toho, prečo nenapíšete aj skutočné počty mŕtvych židov. Len preto, že nám to zakázali? Prop.sk klesli ste na samotné dno žumpy.

  • Nechápem o čom rozprávate.
   Prop bol vždy o pluralite názorov a hlavne prezentácie tých kontroverzných/anti-mainstreamových. Ak máte pripomienky a kontraargumenty, tak sem s nimi, nikto Vás tu za ne (narozdiel od takého SME) šikanovať nebude.
   Naviac nikto Vám nekáže s každým zverejneným článkom súhlasiť, alebo nekriticky vstrebávať informácie (bez ohľadu od zdroja). To robia iba ovce, patent na pravdu nemá nikto. Pointa je však inde, prop je tu od toho aby prinútil ľudí sa zamyslieť a tiež ukázať druhú stranu mince v dianí vo svete teraz aj v minulosti a nie od toho aby niekoho indoktrinovali. Názor by si mal každý urobiť sám.

  • Nech sa páči, aj vy máte možnosť prispieť k chodu prop-u. Napíšte článok a pokiaľ bude mať hlavu a pätu, radi vám ho zverejníme. Všetko je o diskusii. Nemusíme mať rovnaký názor na historické udalosti, určite ma ale nepresvedčíte o svojej pravde nadávkami a urážkami. Ak, tak jedine faktami a hodnovernými dôkazmi. A dôkazom určite nie je „Súdružka učiteľka na základnej škole hovorila, že to bolo inak“.

  • Docela jste mě pobavil – bohudík ne silou argumentu (nějak absentuje), ale silou své víry. Víra je strašně moc. Díky ní lze manipulovat masami, dává právo na souznění v komunitě, dává její bezpečí a tak nějak člověka ukotvuje v čase a sociálním prostoru. Je to bezva, je to pohodlné a převážná většina Ovčanů s vírou vystačí. Buď se stotožním, nebo odmítám. Jednoduché!! A nebo si položím otázky, na které není v oficiálním výkladu víry odpověď a pak pátrám po info. A tím se ze mě stává REVIZIONISTA (člověk, kterému pro pochopení nestačí veřejně přijmutá verze – víra), nebo hůře hned POPÍRAČ. A to je kurňa hnusná nálepka!
   Nejde mi o to, abych někoho dalšího strhl do víru pochybností o jeho víře. Jde mi však o to, abychom nebyli snádno manipulovatelné Ovce. Dnes v době rozvinutého internetu je třeba jeho možností využít (než nás odstřihnou) a tak si dovolím předložit jeden link k výše uvedenému článku a příspěvku autora „f.castro“.
   http://ww2stats.com/index.html
   Zcela určitě není nutné věřit. Ale již můžete z něčeho vcházet, o něco konkrétného se opřít a začít hledat, srovnávat, utvářet si názor. O dost lepší je se přesvědčit,než být pouze přesvědčen.

 2. Človeče, čo to trepete? Máte v tom riadny maglajz. Veru, plač je dobrý a slzy vyplavujú z tela nežiadúce látky. Len plačte, a veľa, pomôže Vám to. Potrebujete totiž vyplaviť hodne bordelu.

 3. “Keď som sa dozvedel, že prop.sk je opäť v prevádzke, potešil som sa. No keď vidím, aké bludy sa tu píšu, je mi do plaču. Ako vidno znova sa potvrdilo, že víťaz robí históriu. “

  Tomuto teda nerozumiem – kdo je tu víťaz, ktorý píše históriu s ktorou zrejme nesúhlasíte?
  Bolo by možné vysvetlenie k tomuto Vášmu komentáru? A zároveň by som prosil dôkazy o nepravde toho čo pisateľ píše. Diskuzia je taký nástroj kde sa treba vyjadriť keď s niečím nesúhlasíme. Von s Vašou evidenciou!!

 4. “A keď sme u toho, prečo nenapíšete aj skutočné počty mŕtvych židov”.

  Vyhvujem Vašej požiadavke, pán f.castro, predpokladám však, že budete trochu sklamaný. Podľa švajčiarskeho štatistického úradu v Arolsene z 11 mája 1979 zahynulo vo všetkých koncentračných táboroch 271.504 väzňov zo všetkých možných príčin.

  Koľko židov v skutočnosti zahynulo?
  ”World Almanac” z roku 1947 udávajúc čísla ktoré vydal “American Jewish Committee nám prezrádza, že svetová židovská populácia v roku 1939 bola
  15,688,259.
  New York Times zo dňa 22 februára 1948 udáva, že židovská populácia sa pohybuje medzi 15,600,000 do 18,700,000, vynímajúc nejakých 600,000 do 700,000 žijúcich v Paledtíne. Ako mohla židovská populácia tak rýchlo vzrásť po strate 6 niliónov počas Druhej svetovej vojny?

  Historici “holokaustu sa nekriticky opierajú na tzv. “svedectvá tých ktorí prežili” na dokazovanie ‘vyhladzovania’. Avšak takáto evidencia je notoricky nespoľahlivá. Ako poukázal jeden židovský historik:
  “…väčšina vzpomienok a hlásení (tých preživších) sú plné absurdných výmyslov, zveličovania, dramatických efektov, prehnaných odhadov, diletantského filozofovania, neoverených klebiet, zákerných útokov a výhovoriek. (Samuel Gringauz in “Jewish Social Studies” (New York), January 1950, Vol. 12. p. 65)

  Či tieto informácie považujete za BLUDY záleží len na Vás.

 5. Ja si myslím že autor je pravdepodobne nejaký sympatizant neonacizmu

Pridaj komentár