Domov / Hlavná strana / Multikulturalizmus / Prehľad vražedného multikultúrneho obohatenia v Británii za posledné roky

Prehľad vražedného multikultúrneho obohatenia v Británii za posledné roky

Londýn (Reuters) – Britská polícia v piatok zastrelila muža, ktorý si na telo priviazal falošnú bombu a pobodal niekoľkých ľudí pri údajnom teroristickom incidente v oblasti London Bridge.

Tu je prehľad niektorých ďalších vražedných útokov v Británii za posledné roky:

3. júna 2017 – Traja útočníci narazili dodávkou do chodcov na London Bridge, po čom pobodali ľudí v neďalekých baroch, pričom zabili ôsmich a najmenej 48 ďalších zranili, kým polícia všetkých troch nezastrelila. K zodpovednosti sa prihlásil Islamský štát.

22. mája 2017 – Samovražedný útočník zabil 22 detí a dospelých a zranil 59 ďalších v preplnenej koncertnej hale v anglickom meste Manchester, keď davy ľudí začali odchádzať z koncertu americkej speváčky Ariany Grande.
Podľa vyjadrenia polície vyrobil Salman Abedi, 22-ročný Brit narodený líbyjským rodičom, bombu sám pár dní pred útokom.

22. marca 2017 – Útočník dobodal policajta neďaleko britského parlamentu v Londýne potom, ako auto vrazilo do chodcov na neďalekom Westminster Bridge.
Pri „nájazdníckom teroristickom útoku“ zahynulo šesť ľudí, vrátane útočníka a policajta, ktorého dobodal, a najmenej 20 ľudí utrpelo zranenia.

16. júna 2016 – Muž ozbrojený puškou so skrátenou hlavňou a dýkou zastrelil a opakovane pobodal právničku Jo Coxovú pri zúrivom útoku na ulici v jej volebnom obvode v severnom Anglicku, ktorý šokoval Britániu týždeň pred referendom o vystúpení z Európskej únie.

22. mája 2013 – Dvaja útočníci zrazili a zvalili britského vojaka, keď cez deň prechádzal cez cestu v juhovýchodnom Londýne, po čom ho zabili sekáčom na mäso a nožmi.
Vražda upútala medzinárodnú pozornosť, keď jedného z útočníkov nafilmoval okoloidúci na ulici, ako sa so zakrvavenými rukami snaží ospravedlniť svoj útok.

7. júla 2005 – Štyria mladí britskí moslimovia odpálili podomácky vyrobené bomby skryté v ruksakoch v troch metrách a autobuse počas rannej dopravnej špičky pri prvom samovražednom bombovom útoku islamských militantov v západnej Európe.
Zabili seba spolu s 52 ďalšími ľuďmi a zranili asi 700 ďalších.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Reuters

O ::prop

Jeden komentár

  1. Británia vyhrala bitvu s EU. Teraz ju čaká bitva s radikálnym islámom a gangami, ktoré to tam začínajú ovládať.
    https://www.epshark.cz/clanek/2878/londyn-utoky-s-nozem-se-vymkly-kontrole

Leave a Reply