Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Prečo som nebol voliť

Prečo som nebol voliť

urna-volby-vucV piatkový večer, pri odchode z práce, ma prekvapila kolegyňa otázkou: „A koho budete zajtra voliť?“. Už som držal otvorené dvere a jednou nohou som stál na chodníku. Nedalo mi to však a pomaly som sa otočil a povedal: „Ja voliť nejdem.“ A tým som (očakávane) spustil stavidlá výrečnosti a dôvodov, prečo ísť voliť. Ani jeden z uvedených dôvodov (mimochodom, neustále opakovaných aj masmédiami) ma však neoslovil a nedonútil zmeniť rozhodnutie.

1. Treba ísť voliť, pretože inak sa k moci dostane ten a ten, ktorý je strašný zlodej a klamár. Jeho protikandidát síce nie je omnoho lepší, ale predsa je lepšou voľbou.

Neúnavne nám médiá a politici ponúkajú iba jediné – voľbu medzi väčším a menším zlom. Hovoria nám to tak, ako keby iná voľba neexistovala. Ale ona existuje. Tým, že nevolím, dištancujem sa od akéhokoľvek zla. Aký je totiž rozdiel, keď budem voliť človeka len preto, že ukradol menej, než ten druhý? Tým vlastne prijímam aj ja svoj diel viny na ich zločinoch a stávam sa spolupáchateľom.

2. Preto je tu taký stav ako je, lebo ľudia nechodia voliť. Tí, čo nevolia, sú na vine.

Omyl. Ten stav je tu taký ako je preto, lebo ľudia chodia voliť. Nie ja, ale oni zvolili tých darebákov, ktorí sú pri moci. Pristúpili na ich pravidlá hry, ktorú hrajú s nimi a ešte navyše zo svojho zlyhania obviňujú tých, ktorí sa odmietli týchto podvodných hier zúčastniť.

3. Je znakom demokracie a slobody, že sa môžem zúčastniť na voľbách, preto to každý musí využiť.

Znakom demokracie je to, že sa na voľbách NEMUSÍM zúčastniť. Tie časy, keď sme sa povinne museli na voľbách zúčastňovať a účasť bola okolo 99 % sú už našťastie dávno za nami. Nútiť druhých do účasti na voľbách je vynucovanie si spoluúčasti na zločine. V skupine je totiž všetko lepšie.

A teraz sa pozrime pravde do očí. Po posledných voľbách, vyzeralo by niečo inak, ak by bola volebná účasť 99 %? Ja si myslím, že odchýlka vo výsledkoch by bola iba štatistická a zásadným spôsobom by sa volebné výsledky nezmenili. Vďaka tomu, že sa na voľbách zúčastnilo približne 20 % voličov, máme proti politikom jeden silný morálny argument. Nemôžu verejne vyhlasovať, že zastupujú občanov svojho kraja! Zastupujú iba mizivé percento obyvateľov Slovenska, čo im nesmieme zabúdať neustále pripomínať.

A na záver jeden známy bonmot: Ak by voľby mohli niečo zmeniť, už by ich dávno zakázali.

Preto urobíte lepšie, ak strávite víkend výletom do prírody spolu s rodinou, ako bezcenným výletom do volebnej miestnosti.

Autor: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

28 komentárov

 1. A iné riešenie ?

  • Ján: riešenie je prestať platiť úvery a dane. Ale musí to spraviť toľko platcov, koľko sa nezmestí do väzenia. Jediná cesta je ukázať silu a keďže nemáme zbrane, treba pichať do ich achilovky.
   A samozrejme získať si na svoju stranu policajtov a vojakov.
   Druhá možnosť je sformovanie kontramafie, zohnať ostreľovačky a muníciu a strieľať parazitov najprv do kolien a keď nepomôže, tak do čela. Toto by mohlo pomôcť na držanie managerov štátu na uzde.

 2. Ake ine riesenia ? Toto je riesenie – nedat im legitimitu a na volbach ucast 0% (slovom nula percent). Jasne odmietnut tuto hru a zvrateny system a zacat si riesit veci sami zdola. Organizovat si zivot v komunitach- obciach a soajat sa do vacsich kooperujucich celkov a na zaklade spolocnych strategickych zaujmov vytvorit statny aparat so servisom pre ochranu spolocnych zaujmov jej clenov. Nie vytvarat ziadne vlady – my nepotrebujeme aby nad nami niekto vladol, ale aby dobre riadil a manazoval spolocne veci, ktorych delegovanie na celostatnu uroven bude mat zmysel a bude najefektivnejsie. Preto nepotrebujeme ziadnu vladu , ale najlepsich manazerov delegovanych na riadenie procesov na udrzanie prosperujuceho statneho celku – navonok proti ostatnym konkurujúcim zájmom a dovnútra na zabezpečenie integrity a garantujuceho kazdemu jednotlivcovi moznost realizovat co najviac zo svojho potencialu a viest plnohodnotny dostojny zivot.

  • lacg, hovoris mi z duse! ved ked sa clovek fakt zamysli, tak politicke strany su absolutnym nezmyslom, zeru peniaze a dolezity cas pri rozhodovani. politikov nepotrebujeme vobec, stacia nam zastupcovia pre kazde odvetvie, ktorych si zvolime priamov volbou a ti budu pracovat pre spolocnost, nie kalkulovat pre politicku stranu. platy podla vysledkov, ziaden obri pausal a ked bude neschopny, musi byt moznost kedykolvek odvolat, nie ako to mame dnes, 4 roky sa len pozerame

 3. Škoda že v sobotu pršalo, chcel som ísť do lesa na huby. Ísť do volebnej miestnosti. ma ani nenapadlo.Rozhodovať sa medzi väčším a menším zlom ma už nebaví. Červení, modrí, ľavica, pravica, všetko rovnaká banda. Ale niečo majú spoločné. Občan je až na poslednom mieste.

 4. A čo Kotleba?

  • Čo, narazil si na čestného a poctivého človeka? Studnicu ľudskej lásky a pochopenia, za ktorú stojí ísť aj voliť? 🙂

   • Nie, je to človek ako ostatní, ale takýto impulz (ako Hranol povedal – voľba extrémnej pravice) by podľa mňa naštartovala zmenu na Slovensku. Ja som voliť nešiel inak.

 5. to, že mal Kotleba toľko hlasov, je signál, že sú ľudia veľmi nasratí. Poloblb v kanadách a maskáčoch im je lepší, ako všetci ostatní. Prečo sa neobjaví niekto inteligentný, normálne pôsobiaci človek, ktorý vie súvislo rozprávať s podobnými myšlienkami, ako má Kotleba, ktorých je mimochodom nie málo? No asi preto, lebo takých ONI nepotrebujú, takých oni nefinancujú. ONI financujú takých ako Kotleba, aby sa zdegradovala myšlienka nacionalizmu a patriotizmu, aby si ľudia vžili predstavu, že každý, kto má názory podobné ako Kotleba, je aj na podobnej mentálnej úrovni ako Kotleba. Aby sa každý národne cítiaci a zdravým rozumom mysliaci človek mohol označiť za extrémistu a nácka.
  Kotlebu financujú ONI. Veď už od francúzskej revolúcie ONI financujú všetky spoločenské pohyby. Využívajú tupé masy, ktorým ťahajú pred nosom motúziky namočené do akejsi demokracie a pomocou nich zvrhnú tých, ktorých chcú vymeniť za svojich. Vo francúzskej revolúcii išlo hlavne o vydobytie občianskych práv pre židov – konkrétne pre ich úžernícku elitu.
  Už vtedy boli nimi ovládnuté slobodomurárske lóže, ktoré túto revolúciu spackali.
  Takto je to aj dnes, nemajú na tom čo meniť, keďže takto to funguje.
  Videl niekto účty Kotlebovej strany, od koho konkrétne mu prichádzajú peniaze – mená, adresy…
  Samozrejme, že kvôli ochrane darcov to nezverejní…
  Preboha, to ešte stále toľko málo ľudí čítalo Protokoly?

  • A tak Kotleba sa dokáže súvislo porozprávať s ľuďmi, o tom nie je pochýb. Takže poloblb asi nie. A keď sme už pri inteligentnom, normálne pôsobiacom človekovi – mali ste na mysli niekoho ako Vasky? 🙂

   • samozrejme, Vaský – ten, čo sa nechá kamerovať a potľapkávať Martinom Daňom – členom B’nai B’rith http://www.martindano.com/?hl=sk&seid=ECCDJKRS4TNCUQM
    Takže ty myslíš, že by sa nenašiel nikto, kto by pôsobil oveľa lepšie ako Kotrba?

    • Aby bolo jasné – ja nekritizujem príspevok. A nehovorím, že nedáva zmysel. Ale naozaj by ma zaujímalo, koho by ste navrhol – kto by mal požadované vlastnosti.

     • mám takého, je inžinier ekonómie, venuje sa politike a odhaľovaniu konšpirácií. Ak mu ostane čas, občas pracuje aby mal peniaze na jedlo a internet. Toho keby zafinancovali tí, čo financujú Kotlebu, tak by to hneď inak vyzeralo.
      Na dolezite.sk ho nájdeš ako Bazooka. Ak sa chceš aktívne spolupodieľať, skontaktuj sa s ním na bazooka.joe@azet.sk

    • No, podľa mňa je Vasky AGENT, platený tými, proti ktorým burcuje národ do tzv.“krvavej revolúcie“,
     čím sa
     BEZTRESTNE dopúšťa trestného činu v zmysle § 337 Tr.zákona -Podnecovanie k trestnému činu.

     Čo sa tým sleduje ?
     1.
     zmapovať tých, ktorí by boli pre Mafiu Globalizovaných PSYCHOPATOV ,
     (ďalej len MGP)
     prípadne nebezpeční
     2.
     nablázniť nejakých naivných mladých ľudí na vyvolanie nejakých krvavých
     šarvátok,
     pri ktorých by sa určite nič nestalo MGP poslušným politikom,
     ale
     a) politikom, ktorí dobre MGP neposlúchajú
     b) boli by zlikvidovaní samotní „revolucionári“
     c)ako aj zopár nevinných občanov
     3.
     Potom, akože pre zabránenie podobným nepokojom,
     akože na ôchranu občana,
     sprísniť policajný režim, podmienky zhromažďovania, atď.

     Teda, celkove oklieštiť občianske práva, zastrašiť občanov, ktorí sa pomaly, aj /alebo hlavne vďaka INTERNETU
     akoby
     začali prebúdzať.

     Moju domnienku utvrdzuje aj ten fakt, že Vaského videá zverejňuje aj HN,
     viď napr.:
     http://moje.hnonline.sk/node/14377
     čím sa
     sama redakcia HN dopúšťa trestných činov v zmysle §§§ 338-340 Trestného zákona.

     Vasky ,ako bloger HN pod menom“Janos von Gugenheim“,
     sám o sebe tvrdí:

     “ I am a retired CIA analyst with 25 years of experience.“

     Aká to pravda !!! Hoci to má byť akože vtip. Dobrá taktika !
     __________________________________________________

     Pozrite si dobre to vyššie uvedené video, hlavne v druhej polovici.
     Pozrite si,
     ako otravuje Vasky policajtov, ktorí sa len buď usmievajú, alebo klopia oči!!
     Ak by to nebola dohodnutá hra, jak by ho Kaliňákovi sluhovia hnali, len by sa tak prášilo, predsa burcuje proti vláde, v ktorej je aj on !!!!

     Inak by Vaskeho už dávno boli buď zatkli, alebo vyhostili zo Slovenska, pretože
     explicitne porušuje trestno-právne normy,
     kopnkrétne
     § 337 Tr.zákona -Podnecovanie k trestnému činu, tzv.“Krvavej revolúcii“.
     ——————————————————————————————-
     Celé to je stará, osvedčená hra á la Hitler :
     Burcovať naoko proti tým, ktorým vlastne slúži. Rovnako Hitler, ako Vasky.

     Ibaže, ľudia sú stále múdrejší, keď to chápem ja, určite to zapne aj iným.

     Často opakovaný vtip už stráca na účinku, že ?

     Len globalizovaná Mafia PSYCHOPATOV si myslí, že všetci sme takí blbí, aká je ona „múdra“:-))

   • okrem toho, vysvetlil ti Kotrba, prečo sa producíruje v kanadách a maskáčoch s holou hlavou? Prečo radšej nechodí normálne oblečený, aby bol prijateľný pre mnohonásobne viac ľudí a získal tak viac %? Alebo jemu stačí toľkoto? Načo to potom robí?

  • Súdruh Žukov, si veľmi, ale veľmi vedľa s financovaním. Vieš veľké nič a trepeš ako boľševici v 1917. Koľko si videl po Slovensku billboardov a plagátov a platených reklám? K

   • zato o to viac má publicity v sionistických médiách, za ktorú sa priamo neplatí reklamným agentúram…
    Okrem reklamy strany nemajú žiadne náklady?

 6. A treba si pozrieť ešte
  najnovšie Vaskeho video: http://moje.hnonline.sk/node/14378

  ako vulgárne a sproste sa vyjadruje o poslankyni Mezenskej, ako násilne presadzuje svoje blbosti.

  Že takému niečomu dáva HN priestor, to svedčí presne o tom čo hovorím:

  Vasky je platený agent tých, proti ktorým chce robiť jeho „krvavú revolúciu“ !!!!!

 7. Súdruh Žukov, si veľmi, ale veľmi vedľa s financovaním. Vieš veľké nič a trepeš ako boľševici v 1917. Koľko si videl po Slovensku billboardov a plagátov a platených reklám? Ty vieš nič, čo si musia títo chlapi prejsť a čo si prešli.Kanady a maskáče sú minulosť, máš staré info. Každý dáko začína a kto si bez viny, hoď kameňom. Tiež si sa nenarodil ako súdruh a maršal.

 8. 100% súhlas a ešte jeden dodatok ja mám ešte cvakať zbytočne lístky aby som dal hlas nejakému človeku bez svedomia…..

 9. Unikatne hlupy clanok. Autor by sa mal nad tymi nonsensmi este raz zamysliet a tiez aj nad sebou, ci sa povazuje za racionalne zmyslajuceho.

  • Ja si tiez myslim, ze ist dnes volit je zbytocna strata casu a energie. Politicko – stranicky system je mrtvy a odmietam sa nim viac zaoberat. Ist volit a dufat, ze dojde k zmene je ako pohanat zdochnuteho kona. Pozri sa na to, kto nas dnes k volbam laka – psychopati, megalomani, klamari, podvodnici. Ak patris k nim – OK, potom rozumiem preco pises tak ako pises. Ak nie, tak mi povedz jeden dovod, preco by som mal ist volit. Ale rozumny dovod, nie v style „pretoze je to tvoja obcianska povinnost“.

  • Karol, Vy iste keď čuráte do mora očakávate, že sa hladina zdvihne o meter, že?

Leave a Reply