Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Prečo podporujem škótsku nezávislosť

Prečo podporujem škótsku nezávislosť

Saltire and union flagPodporujem škótsku nezávislosť, pretože som nacionalista, konkrétne etnonacionalista. Etnonacionalizmus je stanovisko, že odlišné národy, etnické skupiny atď., by mali mať politicky autonómne domoviny.

Argument etnonacionalistu je jednoduchý: na identite záleží. Odlišní ľudia sú odlišní, pretože majú odlišnú históriu, odlišné kultúry, odlišné vnímanie toho, čo je dobré. Tieto odlišnosti môžu byť úžasné. Nechceli by sme svet bez Francúzska, Talianska, či Anglicka. Ale keď majú odlišní ľudia zdieľať rovnaký politický systém, tak tieto odlišnosti vedú ku konfliktom, hnevu, ba až násiliu.

Etnická a rasová diverzita vždy povedie ku konfliktom, hnevu a násiliu. Diverzita nie je silou, ale slabosťou. Preto najlepším spôsobom ako zaistiť mier a pokrok je premena diverzitných spoločností na etnicky a rasovo homogénne.

Medzi Anglickom a Škótskom existujú hlboké kultúrne a historické odlišnosti, ale primárne politické otázky, v ktorých sa rozchádzajú sú celkom prosté. Škótsko je v drvivej väčšine podporovateľom labouristickej strany, zatiaľ čo Anglicko nie. Škótsko je progresívne, Anglicko konzervatívne. Povedané jazykom politiky, obe krajiny dosiahnu to čo chcú, ak sa rozídu. Bieli nacionalisti sa nepotrebujú príliš strachovať o výsledok. Ani socialistické Škótsko, ani kapitalistické Anglicko by nemali žiadne problémy, ktoré nemôžu byť vyriešené rasovým nacionalizmom.

Trochu stranou chcem poznamenať, že som celkom zdesený diskusiou o tejto otázke na stránke American Renaissance. Jared Taylor oponuje škótskej nezávislosti, pretože Škóti chcú vytvoriť ďalší nordický sociálny štát. Mnohí z komentujúcich sa zdajú byť „uctievačmi voľného trhu“ a omieľajú zúfalé predpovede ako socializmus povedie k chudobe a útlaku (ako napríklad v Nórsku, Švédsku, Fínsku a Dánsku, že?). Je to ďalší dôkaz, že biely nacionalizmus sa zúfalo potrebuje oslobodiť od dogiem voľného trhu. Príliš veľa bielych nacionalistov si stále myslí, že kapitalizmus, konzervativizmus alebo kresťanstvo sú dôležitejšie ako národné sebaurčenie belochov. Naši ľudia nebudú nikdy v bezpečí, dokým biela rasová ochrana – t.j. biely etnonacionalizmus – nebude dôležitejší než kapitalizmus, socializmus alebo konzervativizmus.

Ako etnonacionalista principiálne podporujem škótsku secesiu. Mám za to, že národné sebaurčenie produkuje tie najlepšie výsledky pre každého. To znamená, že podporujem tiež nezávislosť Walesu, Cornwallu, Ulsteru , ostrova Man… a dokonca Anglicka! Snívam o dni, kedy sa i Sark (malý ostrov v Lamanšskom prielive, pozn. preklad.) vráti k svojmu feudálnemu systému, ktorý bol zničený anglickými plutokratmi a byrokratmi z EÚ.

Tiež si myslím, že škótska nezávislosť môže viesť k mnohým dobrým výsledkom.

Bez Škótska totiž labouristická strana, ktorá kvôli „novej voličskej základni“ zaplavovala Spojené kráľovstvo nebielymi migrantmi, nebude opätovne vládnuť Anglicku. A keďže labouristi majú v Škótsku solídnu voličskú základňu, tak nepotrebujú Škótov nahrádzať nebielymi (hoci je možné, že sa o to pokúsia z iných dôvodov).

Samozrejme, že toryovci sú len odlišným druhom zla, ale Spojené kráľovstvo bez Škótska má skutočnú šancu ísť smerom „doprava“ v otázke imigrácie a to je rozhodne dobrá vec. No a rovnako má tiež i väčšiu šancu, že opustí Európsku úniu, čím by výrazne oslabila jednu z najzákernejších anti-európskych síl.

Škótska nezávislosť tiež vyhadzuje multikulturalizmus cez palubu. Pretože ak nedokážu natoľko podobní ľudia akými sú Angličania a Škóti zdieľať rovnaký politický systém, tak ako ho môžu Angličania zdieľať s Pakistáncami, Sikhami, či Afričanmi, ktorí sú ďaleko odlišnejší? Multikultúrny establishment nechce, aby si ľudia kládli takéto otázky.

Argumenty za škótsku nezávislosť sú podľa mňa pôsobivé s výnimkou jedného: ich opozície k jadrovým zbraniam. Nezávislé Škótsko by si nukleárne zbrane malo ponechať. Nemali by urobiť rovnakú chybu ako Ukrajinci, ktorí predali tretí najväčší nukleárny arzenál na planéte za sľuby Američanov a Rusov, ktorí sa zaviazali že budú rešpektovať ich teritoriálnu integritu. Ukrajina by bola dnes nedotknutá, nie roztrhaná a krvácajúca, ak by sa mohla spoľahnúť na svoje vlastné zbrane a nie na sľuby druhých. Nikdy sa nezbavujte svojej nukleárnej prevencie!

Samozrejme, že nezávislé Škótsko rovnako ako trochu zredukované Spojené kráľovstvo budú čeliť bežným problémom. Jedným z najväčších je európska cesta smerom k vyhynutiu kvôli nízkej pôrodnosti a rasovej náhrade prostredníctvom imigrácie. Ako zvyčajne, žiadna z krajín nebude zachránená politikmi.

Rasovo uvedomelí Škóti a Angličania – rovnako ako Welšania, obyvatelia Cornishu a ďalšie biele etniká na Britských ostrovoch – potrebujú nahradiť etnocídny systém, ktorý nás ničí. Každopádne čím viac európskych národov bude nezávislých, tým je väčšia šanca, že v niektorom nimi založenom štáte sa dostane k moci nacionalistická strana.

Navyše nezávislosť vôbec nevylučuje medzinárodnú spoluprácu. A etnonacionalizmus nevylučuje pan-európske povedomie. V skutočnosti nezávislosť tieto hodnoty posilňuje. Predtým než bieli budú môcť čeliť svojim spoločným nepriateľom – a možno i spolupracovať v boji proti nim – potrebujú prestať medzi sebou bojovať kvôli malichernejším problémom. Či bude Škótsko socialistické alebo Anglicko konzervatívne je ďaleko menej dôležité ako to, či belosi budú na tejto planéte žiť aj o 200 rokov. Ak raz Škóti a Angličania prestanú medzi sebou bojovať kvôli takýmto otázkam, tak možno oba národy budú môcť upriamiť svoju pozornosť na otázku spoločného rasového prežitia.

Ale prvým krokom je národné sebaurčenie. Anglicko a Škótsko sa potrebujú rozviesť. Áno, dokonca i zlý vzťah býva bolestivé opustiť. Ale ak sa raz bolesť stane minulosťou, obe strany znovu nadobudnú energiu, energiu, ktorú budú môcť konštruktívne využiť, pretože už nebude dlhšie premárnená vzájomnou frustráciou, bojom a odmietaním.

Dúfam, že škótska nezávislosť je iba prvým krokom v zániku Spojeného kráľovstva a zrodením nových možností ako pre Škótov, tak i pre ostatné európske národy.

Autor: Greg Johnson
Preklad: Aman, www.protiprudu.org

O Roland Edvardsen

6 komentárov

  1. Na podporu anonymných blogerov a diskutérov predstavujem názor Anny Frankovej, anonymnej blogerky, s ktorým nesúhlasím, ale v mene slobody informácií ich uverejňujem.
    http://www.mordechajkapusta.com/2014/09/tragedia-anny-frankovej-v-mene.html

  2. vytesat do kamena!

  3. Podla mna pri referende rozhodli hlavne ekonomicke otazky etnicke su druhorade i ked historicky dolezite.Londyn a jeho vplyvni murari si nemozu dovolit pustit Skotov k vode ,to by malo ine nasledky otriaslo by to celou koncepciou centralizacie EU politiky lobistov Tak isto katalanci v Spanielsku ( podla mna neuspeju ) ale nechajme sa prekvapit.Ropa v severnom mori hra dolezitu ulohu rysavi anglos maju z toho 60 % .Skoti su zadlzeni asi 12,5 milard libier a vlastnia ich banky su viac lavicovo orientovani ,vlada vyhlasila ze po oddeleni prijmy z ropy sa pouziju na bezplatne univerzity,co urcire nevonia tym nafukanym monarchom dole vo Wensminstri,ktori su historicky obchodne imperialne zalozeni,nejake socialne programy nie su prilis vitane.Hrozba skotskeho socializmu je desiva )),nasiel som jeden vladny server tychto hrdych keltov kde ukazuju aka je ich ekonomicka buducnost https://www.youtube.com/watch?v=KUQ6QOvATAw

  4. Mal som raz frajerku jednu skotku trochu som vnikol do ich mentality,su tvrdsi a viac priamociarejsi ano slizki anglos Skoti maju vela spolocne aj s nasou mentalitou,radi si vypiju a piskaju na pistalach https://www.youtube.com/watch?v=OmberDpriXg

Leave a Reply