Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Pravicoví radikáli v Maďarsku založili novú stranu

Pravicoví radikáli v Maďarsku založili novú stranu

magyarhajnal29.10.2013 / Pravicoví radikáli v Maďarsku založili novú stranu, ktorá chce nastúpiť pri parlamentných voľbách 2014. Médiá o tom informovali v utorok večer. Pod menom „Maďarský zlatý úsvit“ (Magyar Hajnal) mala byť vo štvrtok oficiálne vyhlásená. Ako vzor poslúžila grécka neonacistická strana „Zlatý úsvit“.

Táto maďarská strana chce kooperovať „so všetkými organizáciami národných a radikálnych strán“, ktoré neplatia za spojencov pravicovo-radikálnej parlamentnej strany Jobbik. Balazs Lenhardt, ex-parlamentný poslanec Jobbiku, dnes ako nezávislý v budapešťskom Parlamente, patrí k zakladajúcim členom. Lenhardt bol podľa jeho vlastnej výpovede Jobbikom „sklamaný“, pretože tento stratil v Parlamente svoj „nacionálny radikalizmus“. Medzi „radikálnymi organizáciami“ existujú už rok „intenzívne rokovania a kooperácie“.

Podľa Online-portalu z „Nepszabadsagu“ bude túto novú stranu viesť Andras Kisgergely. Tento bol na jar 2012 zo strany Jobbik vylúčený, pretože sa pokúšal, stranu rozštiepiť. Podľa Kisgergelyho, delegovali už rôzne nacionálne radikálne organizácie členov do predsedníctva „Maďarského zlatého úsvitu“.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: kleinezeitung

O ::prop

2 komentáre

 1. Pekný príklad pre Slovensko !

  • maršal Žukov

   áno, keby sme ho nasledovali, tak do roka je Slovensko-Maďarská vojna a Slovák 1 by strieľal na Slováka 2. Slovák 1 je Slovák rozprávajúci po sovensky, Slovák 2 je Sovák bľabotajúci nejakou cudzou hatlaninou. Jeho predkovia sa stali obeťou násilnej maďarizácie a teraz sa v hrobe obracajú.
   Tu máš príklad postoja vedenia tejto „strany“ pomaďarčených Slovákov k Slovensku a slovensky hovoriacim Slovákom:
   http://magyarhajnal.com/video-a-szerdahelyi-tot-terrorcselekmeny-evfordulojara/
   Béla, ako je to s tvojimi predkami? Nemal by si náhodou byť Vojto?

Leave a Reply