Domov / Hlavná strana / Komentáre / Pravda sa vrátila k odhaľovaniu špiónov, vraj omylom

Pravda sa vrátila k odhaľovaniu špiónov, vraj omylom

lebocky_gazi_kubanekČo sa stalo v štáte slovenskom?
alebo
Súdruhovia bdejte

Neblahej pamäti novodobého Slovenska bola redakcia Pravdy veľmi podobná redakcii SME a obidve periodiká svorne fúkali do jednej píšťalky, vysmievali sa národovectvu, vlastenectvu, jednoducho Pravda zostala Pravdou, iba namiesto útokov na zlých kapitalistov, útočila na zlých národovcov. Odhaľovala špiónov v päťdesiatych rokoch, nadchýnala sa pravdoláskármi a potom, ako sa k moci dostala strana Smer, ako keby jej vyfučala para a zrazu zahorela láskou k strane SMER, ktorej keď sa aj dotkla, tak veľmi jemne.

Tento obrat bol viditeľný a citeľný a nová Mata Hari v úlohe šéfredaktorky koketovala so Smerom celkom zjavne. Zlé jazyky tvrdia, že aj Smer koketoval s pani šéfredaktorkou, hlavne prostredníctvom jedného ministerstva a ministra samotného, ktorý si v žurnalistickej profesionalite môže so šéfredaktorkou podať ruky, obidvaja sú na tom rovnako biedne.

Ale niečo sa asi stalo v tejto už dlhodobej obapolnej koketérii, pretože Mata Hari zrazu objavila hneď troch Jamesov Bondov a vo svojom periodiku uverejnila aj ich fotografie: na všeobecný údiv, všetci traja sú poslanci strany SMER. Samozrejme, CIA, MI-6, Mossad a aj nástupkyňa KGB okamžite po zverejnení super špiónov zo strany SMER v Pravde, založili na každého z nich osobitný spis, pretože v spravodajských službách to tak chodí. A každého z nich hneď aj rozpracovali, nielen faktograficky ale aj psychologicky.

Na druhý deň sa objavilo ospravedlnenie samotnej Mata Hari, teda Nory Sliškovej, šéfredaktorky Pravdy, že došlo k omylu. Ospravedlnenie bolo skutočne neslané–nemastné. Pred tvorbou každého čísla periodika existuje redakčná porada, kde sa rozhoduje o tom, čo pôjde do čísla. A pochopiteľne, ak išlo o takýto „trhák“, museli všetci vedieť, teda aj šéfredaktorka aj parlamentní spravodajcovia, že na tých troch fotografiách sú poslanci za stranu SMER. Takže k žiadnemu OMYLU dôjsť nemohlo, materiál o super špiónoch bol zverejnený zámerne a nie náhodne. Ospravedlnenie Mata Hari je podobná rozprávka, akú rozprávali partizáni pionierom, ktoré niekedy Pravda nadšene zverejňovala.

A tak z pohľadu slov rabína klasika, že všetko je inak a ešte aj to inak je inak, možno prísť k jednoduchému výkladu. Niečo sa udialo v štáte slovenskom (teda v jeho dnešnej vládnej garnitúre). V strane SMER sa rozhýbali škatule. Potom, ako sa premiér Fico vyjadril o svojom možnom nástupcovi, čo evokuje podozrenie, že pôjde kandidovať za prezidenta SR, začal sa boj o jeho predsednícky post v strane. Zverejnenie týchto super špiónov teda nebol OMYL. Strana SMER totiž vznikala na východe republiky a „super špióni“ na fotografiách majú na jej vzniku evidentný podiel, čo na snemom strany SMER neraz odznelo.

Denn9k Pravda je v rukách strany SMER, na čo iste prišiel dávno každý čitateľ, šéfredaktorka je na strane bratislavskej skupiny SMER-u a „vraňare“ či „koňare“ dostali prvý kopanec ergo dôrazné upozornenie, že zo zásluh sa žiť ani v strane SMER dať nebude.

Po takomto akože OMYLE by si každý šéfredaktor okamžite zbalil svoje veci do škatuli od margarínu a porúčal sa po brehu Dunaja kade ľahšie, ak by do Dunaja rovno neskočil. Všetko však končí ospravedlnením, nemastným – neslaným. Uverejnenie splnilo svoj účel. Šéfredaktorke sa nič nestane. Určite všetci vieme prečo.

Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

2 komentáre

 1. Koho zaujímajú podobné veci. Hneď na začiatku ruského vojensko náučného žurnálu Vojennaja tajna je reportáž o teroristovh Carnajevých z Bostonu.
  http://www.youtube.com/watch?v=xBK0z6bHuP4&list=PLA507447339BE041D&index=187
  Rusi tam tvrdia –
  – bratia Carnajevovi boli dvojnými agentami saudskými a americkými podľa izraelských zdrojov
  – Tamerlan Carnajev bol zajatý živý a nie zastrelený v prestrelke
  – Dźochar Carnajev bol zajatý nezranený a nie s prestreleným hrdlom
  – Ich strýko Ruslan Carnajev v USA bol ženatý s dcérou zástupcu CIA
  – Bratia čudne rýchlo dostali zelenú kartu a občianstvo USA a prestížnu univerzitu
  – Tamerlan Carnajev bol teroristicky školený v Gruzínsku organizáciou s pozadím Zbignieva Brzezinského
  – Ruská tajná služba FSB ho žiadala vydať alebo vypočuť ale americká CIA a FBI hrali mŕtveho chrobáka.
  K tomu pasuje aj info z dnešného slovenského Rádiožurnálu. V USA počas výsluchu zabili nejakého ďalšieho Čečenca spojeného s Carnajevovcami. Príbuzní tvrdia, že ho FBI popravila.

Leave a Reply