Domov / Hlavná strana / Ekonomika / Pravda o eurofondoch: Žiadna charita, ale drsný nástroj geopolitiky

Pravda o eurofondoch: Žiadna charita, ale drsný nástroj geopolitiky

Vo večernom vysielaní je 48 reklám, z toho 41 reklám niečo ponúka, predáva, chce zarobiť. 7 reklám je však iných. Je to moderný propagandistický šot Dobré správy, ktorý prináša dobré správy pre Slovensko: rastieme vďaka eurofondom. Určite nikomu neunikli. Politici verejnosti prezentujú eurofondy ako peniaze zadarmo a idú sa o ne roztrhať. Pozrime sa na ne reálnou optikou: ako na drsný nástroj geopolitiky.

Čerpanie eurofondov

Aj takto ich politici čerpajú. Obec s päťdesiatimi obyvateľmi má kruhový objazd. Chodník, ktorý nikam nevedie, zaplatil Trebišov z eurofondov. V obci Krásnohorské Podhradie (okres Rožňava) sa vedľa starého mosta začal stavať ďalší financovaný. V tesnej blízkosti vedľa toho pôvodného. V obci Dojč neďaleko Senice majú WC za 65-tisíc eur. Toaleta je veľmi moderná, zaplatili ju z eurofondov, akurát v zime nefunguje, pretože obec nemá peniaze na vykurovanie. Obec Oslany kúpila za 400-tisíc eur auto, ktoré má zametať 14 kilometrov ciest. Eurofondy minuli v Hnúšti na luxus. Len za osem lavičiek, kovovú plastiku plameňa a preliezačky zaplatili vyše 151–tisíc eur.

Za obdobie 2004 až 2010 bolo na prijatie 1 eura z rozpočtu EÚ potrebné vynaložiť 90 centov zo slovenských zdrojov. Slovensko tak získalo v rámci čerpania eurofondov len o 11 % finančných prostriedkov viac, ako odviedlo. „Do roku 2009 to bolo dokonca rovné euro,“ uviedol v decembrovom mesačníku Market Finesse Radovan Ďurana, analytik INESS.

Takýchto nezmyslov a absurdností nehospodárneho čerpania je omnoho viac. Avšak eurofondy majú ďaleko horšie účinky.

Eurofondy nie sú peniaze zadarmo

Úsmevný a najčastejší argument zastáncov eurofondov je, že sú to peniaze zadarmo. Logika týchto ľudí je takáto: príspevok Slovenskej republiky do EÚ 9,3 miliárd a príspevok od Európskej únie pre Slovensko je 12,8 miliárd. Takže dostaneme 3,5 miliardy zadarmo.

Jednoduché a jasné, však? Lenže také jednoduché to nie je. Síce „dostaneme“ o 3,5 miliardy viac, ale k tomu „dostaneme“ tiež predaj strategických podnikov do zahraničných rúk, povinné kvóty a tisíce utečencov, kultúrnu dekadenciu, protiobchodné regulácie eurobyrokratov, priemysel v troskách a v neposlednom rade, vzdanie sa suverenity. Európska únia nás prinútila prijať také zákony, ktoré smerujú presne sem. Toto všetko je pribalené v balíku 12,8 miliárd. Teraz to tak výhodne už nevyzerá.

Je to takto: Európska únia Slovensku nadiktuje pre naše hospodárstvo totálne likvidačné zákony a my nemôžeme rásť ani prosperovať, naše podniky strádajú, nie sú konkurenčné a bankrotujú. Vo výsledku máme málo peňazí v rozpočte. A potom prídu tí istí eurobyrokrati, ktorí nám nadiktovali tie zákony, kvôli ktorým máme malý rozpočet a pod maskou nezištnosti nám ponúknu „peniaze zadarmo“.

Treba rešpektovať fakt, že Slovenská republika je nemecko-americkou kolóniou. Politicky sme riadení Spojenými štátmi a ekonomicky Nemeckom. Slúžime ako lacní nekvalifikovaní otroci, naše trhy sú odbytisko pre podradné tovary, čím udržiavame vysokú zamestnanosť na západe. V štáte nič nefunguje a ani fungovať nemá. My nemáme prosperovať. Slovenská ekonomika je nastavená tak, aby bola zdrojom lacných pracovníkov, nie tak aby prosperovala. A za takýchto okolností, ako skrachovaná kolónia kde všetko zlyháva, máme rozpočet 9,3 miliárd.

Aký rozpočet by sme mali ako vyspelá ekonomika? Ak by sme mali nízke dane a výbornú legislatívu, ak by sme všemožne podporovali slovenských podnikateľov, vybudovali slovenské strategické podniky, mali kvalitné školstvo a oslnivú kultúru, správne fungujúce súdníctvo a vládu, ak by mladé slovenské mozgy nemuseli odísť do zahraničia?

Ako kolónia máme 9,3 miliárd takže ako životaschopná ekonomika by sme mali povedzme minimálne dvojnásoboch peňazí. (Reálne však viac, to je jasné.) To je hneď 18,6 miliárd. Celkom o 5,3 miliárd viac ako je eurofondová dotácia.

Bez eurofondov a ako vyspelá ekonomika by sme určite mali diametrálne viac peňazí oproti dnešku. Ale vyspelé hospodárstvo sa vylučuje s eurofondami pretože práve členstvo v EÚ nám bráni prijať zákony dobré pre Slovensko a Slovákov, zákony prinášajúce blahobyt.

Preto sú eurofondy strata za každých okolností: v skutočnosti dnes dostaneme menej ako dáme kvôli nevyčísleným škodám likvidačných zákonov a za druhé, bez eurofondov a únie by sme nepochybne mali vyšší rozpočet ako je množstvo „darovaných“ peňazí.

Argument o „peniazoch zadarmo“ je teda nepríčetný nonsens.

Drsný nástroj geopolitiky

Argumenty zastáncov sú mimo reality a námietky odporcov nejdú k podstate veci.

Najzávažnejšie riziko plynúce z eurofondov je strata štátnej suverenity. Hlavným cieľom eurofondov je pod maskou nezištnej pomoci nahradiť štátny rozpočet a prehĺbiť našu závislosť na EÚ. Eurofondy nie sú ani charita ani dobročinná pomoc, ale drsný nástroj geopolitiky.

Fakt, že 80 % z verejných investícií je z európskeho rozpočtu znamená, že sme závislí od EÚ takmer úplne. Dobré správy vlastne hlásajú, že nemáme vlastné zdroje pre budovanie priemyselných parkov, diaľníc, čistiarní vôd, vytvorenie pracovných miest, protipovodňových zariadení a bez EÚ sme nahraní, skončili sme. Naša holá existencia závisí od európskych peňazí a my musíme robiť všetko preto, aby sme ich získali. Napríklad prijať 100 000 imigrantov.

Vôbec neplatí, že ak prispievame do spoločného rozpočtu, musíme i dostať peniaze. Za to, že sme členmi EÚ a prispievame do únie nedostaneme sankcie, pokusy o štátny prevrat a armádu NATO. Ale povinnosťou EÚ nie je vyplatiť eurofondy, môže ich kedykoľvek pozastaviť a vydierať členské krajiny. V minulosti už pozastavené boli.

Je to krutá realita. Talianský premiér Matteo Renzi podľa agentúry DPA vyhlásil, že Európska únia by mala odobrať finančné prostriedky tým východoeurópskym členským štátom, ktoré nie sú ochotné súhlasiť s kvótami na prerozdelenie imigrantov. Ak neprijmeme niekoľko desaťtisícov arabských násilníkov, nepostavíme im mešity a nedáme vreckové 800 EUR za mesiac, teda ak nesúhlasíme s očividným šialenstvom, zastavia nám eurofondy a štát prestane fungovať, základné funkcie nebude možné udržať – polícia, zdravotníctvo, školstvo až sa štát napokon zrúti.

Toto je úloha eurofondov: mať moc nad členskými štátmi a môcť ich kontrolovať a vydierať.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

8 komentárov

 1. Výborný článok a ešte lepší postreh. A na tomto je v podstate založená naša polit.-ekonom. závislosť. Čo je však na celej veci nepochopitelné že sa s tým naši politici chvália ba dokonca predháňajú, kto viac prečerpá eu-fondy.Len zabúdajú že si týmto dobrovolne uťahujú slučku. Zásadne odmietam tzv. zvyšovanie život. úrovne na úkor budúcnosti. A okrem toho , to bude jeden z dôležitých háčkov ak nie hákov, v prípade vystúpenia z NATO prip. EU.

 2. …výborný článok,ešte by som pridala že EU-fondy sú páka pre udržanie súčasného politického systému a skorumpovanej MOCI na čele s bruselským politickým aparátom EU….politické-bábky vo všetkých štátoch EU tu majú zostať na veky vekúce!!!… získané financie z EU-fondov priklepnú svojim sponzorom vo forme získaných štátnych zákaziek, ktorým tak vracajú sponzorské financie za získanie MOCI pri voľbách a potom pri štátnych a vládny válovoch = korupcia riadená štátom a EU-stratégia pre udržanie dnešnej MOCI a jej cieľov NWO za cenu otroctva a zničenia národných štátov….

  • “NESTRIEĽAJTE NA LAVĺRISTU, ROBĺ ČO MÔŽE”!

   To nie je Brusel, to nie je EU, tí sú len tajtrlíkovia svetovej banky! Tie vládnu svetom, rozhodujú o všetkom a to by už dnes predsa malo byť jasné každému; nejaké Slovensko, ak vôbec o ňom vedia, je ich posledná a najmenšia starosť.

   “Vedomá a inteligentná manipulácia organizovaných zvykov más je dôležitý element v demokratickej spoločnosti. Tí ktorí manipulujú tento neviditeľný mechanizmus spoločnosti určujúci neviditeľnú vládu, ktorá je skutočnou vládnucou mocou v krajine…..Sme ovládaní, naše mysle sú formované, naše chute sú formované, naše idey vnucované mužmi o ktorých sme nikdy ani nepočuli….sme ovládaní relatívne malým počtom ľudí……Sú to oni, ktorí ťahajú povrázky ktoré kontrolujú verejnú mienku, obmedzujú staré sociálne sily a vymýšľajú nové spôsoby ujarmiť ľudstvo a viesť svet”. (Edward Bernays, “Propaganda” (1928).

   Sovietsky Zväz bol zastúpeny v OSN (Spojené Narody) od založenia tejto organizácie, avšak keď bola v roku 1948 sformovaná Medzinárodná Banka, všetky väčšie národy boli zastúpemé, len Sovieti nie. Sovieti museli byť označení ľudstvu celého sveta ako “nepriateľ”.

   KONTROLA SYSTÉMOM ÚŽERY
   Štyridsať pät percent akcií všetkých korporácií v Amerike je držaných v bezpečnosti (trust) v bankových bezpečnostných areáloch. Banky určujú podľa týchto akcií voľby riaditeľov korporácií. Riaditelia ‘poradia’ korporáciám koho podporovať a dať mu finančnú podporu (grant).

   Týmto spôsobom banky kontrolujú:

   • Národné media: Každá televízna stanica, novinové vydavateľstvo alebo radiová stanica, ktoré majú neisté akcie, sú určite kontrolované. Podívať sa do televízie je ako vidieť do duše jej prevádzateľa.

   • Menšie media: Ak lokálne radio, TV alebo noviny podporujú záujmy banky, dostanú reklamu. Keď táto reklama je im odmietnutá, sú vytlačení von z biznisu. Malé media musia byť tiež liberálne. A tak ďalej a tak ďalej….

   • Iné národy: “Dlžník je služobníkom požičiavateľovi”. Väčšina národov sveta je dlžníkom bánkám. Ako dôsledok, väčšina národov sveta sú služobníkmi systému amerických bánk, známy ako ‘10 za 11’ a budú robiť čo im je nariadené
   Tu to teda máme! Médiá, politika, výchova, polícia a iné národy. Celá pozemská AUTORITA je v rukách tých, ktorí vládnu svetovým fnančným systémom. Nemôžeme sa obrátiť na nikoho z vyššie uvedených o pomoc.

 3. Užitočný článok. Fakty bez emócií – aj keď smútok by som ospravedlnil. Jednoducho vysvetľuje zdanlivo zložité veci. To robí len ten, kto rozumie problému. Taký sa neskrýva za cudzie slová a nejasné súvislosti. Navyše to, čo tvrdí je pravdepodobné a má to zmysel. Je jasný aj motív, prečo sa to deje.
  P.S.
  Nerozdeľujem médiá na mainstreamové a ostatné, a neviem čo je toto za médium (celkovo moc nesledujem toto divadlo okolo nás). Keď si niečo prečítam, urobím si názor – to mi úplne stačí. Mám vlastný rozum a učím sa ho používať lepšie a lepšie. Tento článok som vyhodnotil ako užitočný. Nemusí byť zrovna pravdivý, ani dobrý alebo zlý. Pravdivosť sa overuje ťažko a hodnotenie „dobrý / zlý“ je subjektívne. Ale pre mňa bol užitočný. Za ďalšie plus považujem možnosť pridať komentár relatívne jednoduchým spôsobom. Už som sa totiž stretol s obmedzením prihlásenia len cez FB, Twiter, Google a dosť.
  Takže ďakujem.

 4. Za socializmu,ako Československo,po ekonomickej a hospodárskej stránke, sme boli riadení radou RVHP(rada vzájomnej hospodárskej pomoci)ako aj ostatné soc.krajiny s rôznou ekonomickou vyspelosťou. My sme vtedy patrili medzi popredné eknomicky a hospodársky vyspelejšie krajiny v rámci RVHP. Ale aj napriek obmedzeniam a rôznym nariadeniam, mali sme aj určitú samostatnosť v rozhodovaní vo výrobe a obchodovaní kde,s kým a čím. V terajšej kapitalistickej spoločnosti, kde vládne demokracia(aj keď nikto nevie čo to je,alebo lepšie povedané,každý kto má v riti dieru,si ju vysvetluje po svojom,bez rozdielu,aby bral na zretel aj iných)nás zotročuje,ako vazalov, EU, ktorej by sme mali byť akože vďačný,za to ,že si Slovensko vôbec všimli na mape Európy,a pomohli nám k ekonomickému a hospodárskemu rozvoju. Opak je však pravdou! Urobili si z nás len otrokov s lacnouu pracovnou silou. Nanútili nám kopu nezmyselných,pre nich výhodných, nariadení,predpisov a záväznych zákonov, ktoré nám nie že pomáhajú k samostatnému rozvoju a raste, ale nás len a len obmedzujú a utláčajú k ešte väčšej viazanosti a poddanosti voči tzv. Západnej a vyspelej Európe. Ba čo viac, chcú nám zobrať aj našu hrdosť a samostatnosť v rozhodovaní byť či nebyť. Nanútiť nám s kým mame žiť, koho prijať aj proti svojej vôli,čo máme jesť,(vždy sme si to vhodné pre náš región dopestovali), čo máme vyrábať atď. Už aj na prd z riti Vám vydajú certifikát a musíte zaplatiť daň. Komu, to neviem! Hlavne že platíte,, či už Európskej alebo Svetovej banke,ktoré ovládajú židáci, a Tí nevidia radi srarty aale len zisky. A to čo najväčšie. Potom sa nečudujme, ak amerikáni rozpútajú kdekoľvek vo svete vojnový konflit,pod rúškou boja proti terorizmu,a dodávajú zbrane za niekiľko miliárd jednej či druhej strane. Veď ide o veľké penize. Podporovali afgáncov a aj Usáma bin Ládina proti Rusom. Vyškolili a vyzbrojili teroristov za nemalé zisky, no vrátilo sa im to 11 septembra. Neschvaľujem to,ale zasiali vietor, prišla búrka. To isté urobili aj na Balkáne s pomocou Nemcov. Prišla vojna, ktorá rozborila celú Juhosláviu,a Nemci profitovali z Albáncov a ich distribúcie drog, v zjednotení Nemecka. Potrebovali financie, ktoré nemali, a ah teraz nemajú, a snažia sa ich získať od takých im zaviazaných vazalov a otrokov ako sú Slováci a im podobní. Maďari ich prehliadli, a riadia sa svojim rozumom,Poliaci tiež prišli na to, že nie všetko, čo sa blýska,je zlato. Neviem ako dlho potrvá aj našim politikom kedy prídu k rozumu. Nejedná sa len o Ficovu vládu, ale aj o tie predchádzajúce, ktoré sa pchali amíkom a celej Západnej európe do zadku. Dnes tu máme vysledok! Sme otroci a aj naďalej zostaneme, ak neprinútime našich vládnych predstaviteľov aby nehazardovali s našim vedomím, svedomím a bytím. Len my,rodený Slováci, môžeme tento trend EU zastaviť a postaviť sa proti jej chamtivosti, zbedačovaniu a demokratickému(v uvodzovke) otroctvu. Protestujme, poďme do ulíc že chceme baše Slovensko nezávyslé od eurofondov, že chceme, aby naše peniaze zostali doma a nie uleteli cudzím okupantom našej ekonomiky. Veď načo nám sú tu fabriky ktoré sa teraz budujú,keď im vláda dá dotácie, daňovvé prázdniny a zisk.Aj tak bude všade inde, len nie na Slovensku. Tých pár pracovných miest navyše. Len ilúzia. Otročina za ťažkú drinu a málo muziky. Doma si to nemôžu dovoliť. Lebo by ich roznosili na kopytách a preto hľadajú blbcov, ktorí by na nich za malú cenu pracovali a držali krok a hubu. Slováci,otvorte oči a nenechajte aby s Vami vybabrali a vnucovali Vám falošnú predstavy akí ste nepostrádelní. Veď nás nič nestojíte,my Vám dáme všetko čo my už nechceme, a Vy na nás makajte, aby sme sa mali dobre. Veď na to sme vás vzali do NATO a potom do EU. Howgh!

 5. Poprosil by som autora i ostatných autorov, aby sa podpisovali pod svoje názory a tvrdenia (články), aby mali väčší dosah a účinok
  Alebo sa za ne hanbia a májú strach? Ďakujem

  • Nežiadajte od druhých to, čo ani sám nerobíte.

  • Christian Freeman

   nič v zlom, ale odkedy sa dosah a účinok článku odvíja od uvedenia mena autora? 🙂 Či máš problém s analýzou, kto je kto? 😀 lebo v dnešnej dobe žiadať, aby sa pod nie celkom politicky korektné názory ľudia podpisovali, je alebo naivita, alebo zámer 🙂 čo z toho u teba platí?

Leave a Reply