Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Prasačie hlavy zaslané na izraelské veľvyslanectvo a do synagógy v Ríme

Prasačie hlavy zaslané na izraelské veľvyslanectvo a do synagógy v Ríme

hanna_frankVyšetrovanie v pravicovo-extrémistických kruhoch – vláda je zhrozená

Rím – Akurát pred medzinárodným spomienkovým dňom holokaustu sa postarali urážky voči židovským zariadeniam v Ríme o škandál. Tri balíky s prasacími hlavami boli zaslané synagóge v Ríme, izraelskému veľvyslanectvu a jednému rímskemu múzeu, v ktorom sa nachádza výstava o holocauste, informujú talianske médiá.

Niektoré obecné budovy v Ríme boli počmárané protižidovskými heslami. Začalo sa vyšetrovanie v pravicovo-extrémistických kruhoch. Prípad sa postaral o rozhorčenie vo vláde v Ríme. Prezident židovských obcí v Taliansku, Renzo Gattegna, je zhrozený. „Stojíme pred ohavným gestom, urážkou pre židovské náboženstvo, históriu a kultúru“, hovorí Gattegna.

„Ide o strašnú urážku iba jeden deň pred slávnosťami na počesť obetí Národného socializmu“, komentovala talianska ministerka pre integráciu Cecile Kyenge. Premiér Enrico Letta sa vyhlásil za solidárneho so židovským spoločenstvom. (APA, 26.1.2014)

Poznámka prekladateľa a redakcie:
Keď sa prednedávnom jedna „aktivistka“ vymočila počas obradov na oltár v Kolínskom dóme, nevyvolalo to zďaleka také rozhorčenie, ako niekoľko prasacích hláv, ktoré zburcovali talianskú vládu.

prop: Keď sa to isté deje muslimom – viď prípady v Španielsku a Nemecku – židovské organizácie to sledujú s pobavením a dokonca tichou podporou (viď neutrálne, či ironicky ladené správy v tlači, ale žiadne odsudzujúce). Keď sa to isté stane im, hneď je oheň na streche…

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Der Standard

O ::prop

14 komentárov

 1. Toto bol nápad isto nejakého jedinca s nadpriemerným IQ. Inak, zaujíma ma ako chcú talianski nacionalisti uspieť v krajine, keď na seba upozorňujú takýmto spôsobom. To si myslia, že s „antisemitizmom“ si získajú priazeň medzi väčšinou spoločnosti a vyššie postavenými ľuďmi ? Leda prd ! Akurát len u pofidérnych individuí, krčmových skinheadov, ktorým keď sa nepáči niekto a nesúhlasia s ním, tak im nenapadne inak vyjadriť svoj nesúhlas len „geniálny“ nápad poslať mu poštou prasačiu hlavu.
  Ľudia sú totiž zhrození z holokaustu. Pre nich budú takýto ľudia nič iným než morálnym troskami.

  Ostatne, prečo si vytvárať zbytočných nepriateľov ?

  • Ahoj Martin, dobre si vystihol probematiku. Dovoľ aby som to rozviedol. Qui bono? Kto sú tý, ktorý zasielali? Prečo to urobili? Nieje náhodou táto monštrózna odozva médií a bežných ludí, ktorá sa práve dištancuje od tohoto činu, účelová? Čmárať svastiku nieje vôbec komplikované. Dokaže to každý, bez rozdielu. Keď to však niekto urobí, nalepí sa na to nálepka NACISTI a všetko takto označené ide na konto nejakej národnostne zmýšlajúcej skupiny. Preto by som sa skôr opítal: Qui bono? a tam nájdeme aj viníka.

   • Určite by si to židia spravili sami. Už len ten obsah balíkov. Prasačie hlavy ! Kde by k nim židia prišli ? Veď dobre vieme, že bravčové nejedia lebo to majú zakázané. A hľa, hneď máme aj motív prečo prasačie hlavy. Chceli ich znechutiť, lebo pre nich je prasa nečisté zviera.

    • Nehnevaj sa na mňa, vedel si že 6 mil. žid. obetí sa spomína už v „The American Hebrew – strana 582“ z 31. oktobra 1919?
     A teraz dám otázku:
     To od roku 1919 čakali na Hitler alebo na politickú situáciu?
     …odpovedz si sám…

 2. martin!
  ľudia sú zhrození tak akurát s priemyslu holokaustu a ostatných židovských výmyslov smerujúcich k zničeniu kresťanstva a hodnôt, ktoré hlása.

  • No založ si stranu a jeden z jej pilierov postav na židovskej otázke. Hlásaj, že holokaust je len židovský výmysel a chceš ich vykopať z krajiny. Charakterizuj židov ako najväčších podvodníkov sveta a v histórií, ktorí sa spikli proti kresťanstvu a západnej civilizácií, ako červov, ktorí podrývajú hodnoty spoločnosti a podobné negatívne stereotypné názory o nich. Povedz, že chceš popularizovať Protokoly sionskych mudrcov a zaviesť ich do škôl, ako povinné čítanie. Potom som zvedavý na tie preferencie, hádam aj 0,1 %. Ľudia ťa budú mať za blázna alebo hlupáka.

   A nebuď naivný. Taký ako Hitler by dnes v Európe nemal šancu uspieť. Alebo ty si to myslíš ?

 3. Martin ty sa nezaprieš si ŽID

  • To, že je žid je irelevantné. Otázka je len, aký žid, či múdry, ako napr.
   Gilad Atzmon, alebo Mordechaj Kapusta,
   alebo
   blbý, ako sú tatarsko-turecko-mongolskí Chazari.

 4. ze prasace hlaviny to je nadhera ako ich vystihli bozik to je radosti

  • Myslím, že sa Židom krivdí. Tatarsko-turecko-mongolskí primitívovia, ktorí geneticky nemajú so židovstvom nič spoločné,
   agírujú
   raz pod firemnou tabuľou Rusi, raz Američania, ale hlavne pod firemnou tabuľou Židia..
   Nutné je dodať,
   že
   Chazari niekedy v 8. storočí konvertovali na židovskú vieru,
   ale
   tým automaticky nekonvertovali na židovský IQ.

   Židom robia len hanbu. Ako? Svojou BLBOSŤOU !!!.

   Svojimi primitívno-priehľadnými scenármi,
   ako 9/11, agresívnymi vojnami, viď Irak, Líbya, Sýria, teraz Ukrajina a pod.

   Inteligentní Židia-semiti sa začínajú proti týmto primitívnym tatro-turecko -mongolským kreténom búriť.

   Viď napr. Gilad Atzmon, Mordechaj Kapusta a mnohí iní.

   Lenže, to ešte potrvá, pretože ani medzi Židmi -semitmi nie sú všetci takí múdri a charakterní,
   ako vyššie uvedení géniovia !!!

Leave a Reply