Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Politik Jobbiku inscenoval verejnú popravu

Politik Jobbiku inscenoval verejnú popravu

jobbikFoto: Voči maďarskému starostovi bolo zahájené vyšetrovanie. Medzinárodne udržuje Jobbik dobré vzťahy k islamským krajinám, predovšetkým k Iránu.

Maďarská najvyššia prokuratúra zahájila vyšetrovanie voči jednému pravicovému radikálnemu starostovi, ktorý symbolicky obesil dvoch vedúcich izraelských politikov. Izraelské veľvyslanectvo v Budapešti proti prípadu protestovalo a vyzvalo úrady na zakročenie. V utorok sa zaktivizovala prokuratúra.

Bola inscenovaná verejná poprava

Na pozadí vojny v pásme Gazy inscenoval starosta severomaďarského malého mesta Erpatak, Mihaly Zoltan Orosz, cez víkend verejnú popravu. Boli pritom „obesené“ bábky, ktoré mali znázorňovať izraelského predsedu vlády Benjamina Netanyahua a izraelského ex-prezidenta Šimona Peresa. Na snímkoch uverejnených na internete je Orosz počuť so slovami: „Izraelské vedenie slúži Antikristovi.“ Pri tejto verejnej akcii išlo očividne o protest voči izraelskej vojenskej ofenzíve.

„Bola prestúpená veľmi nebezpečná červená čiara“, napísal veľvyslanec Ilan Mor. Antisemitizmus a „výzvy na vraždu“ nie sú akceptovateľné. „Maďarská vláda musí teraz konať, aby zastavila tieto nebezpečné prípady“.

Politik pravicovej radikálnej strany Jobbik

Orosz je členom pravicovej radikálnej parlamentnej strany Jobbik. Lokálna prokuratúra v blízkom meste Nyiregyhaza by mala proti tomuto mužovi viesť vyšetrovanie kvôli podozreniu z podnecovania voči spoločenstvu.

Aj maďarské ministerstvo zahraničia odsúdilo tento prípad. Jobbik je po pravicovo-nacionálnej vládnej strane Fidesz druhá najsilnejšia sila v Maďarsku. Vládnemu Fideszu sa stále predhadzuje, že sa nedostatočne jasne dištancuje od pravicových radikálov. Medzinárodne udržuje Jobbik dobré vzťahy k islamským krajinám, predovšetkým k Iránu.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Kurier

O ::prop

6 komentárov

 1. maršal Žukov

  Hajrá!

 2. Keď sa na Slovensku môžu v pesničkách urážať Kresťania a vyzývať na ich zabíjanie, prečo by sa nemohli symbolicky obesiť podporovatelia takýchto piesní???????????

 3. SomTenKtorySom

  Mám vážnu obavu že takéto „snívanie“ môže podobné modely správania a konania pretransformovať do reality. Súc poučení dejinami a tiež vzhľadom k obmedzenej faktickej sile a geografickému vplyvu t(ak)ýchto vykonávateľov „spravodlivosti“ však ona realita prinesie plody vytúženej „spravodlivosti“ v tomto konkrétnom prípade len nám Slovákom (prípadne ostatným nemadarským susedom), a to v zmysle madarských „nárokov“ na Hornú zem so všetkými možnými, poväčšine násilnými konsekvenciami.
  Cím chcem povedať, že všetky projekcie o vykonaní vyššej spravodlivosti, zo začiatku prenášané na širšie okolie alebo dokonca svet (samozrejme za účelom naverbovania fanúškov), skončili len útlakom a biedou oponentov (či už skutočných alebo účelovo onálepkovaných) týchto „projektantov“.

  • SomTenKtorySom

   Prinesie biedu a útlak oponentom, žijúcich v bezprostrednej blízkosti projektantov spravodlivosti, bolo myslené.

   • maršal Žukov

    Orban je kral madarov, budu ho posluchat kym bude zivy. A tak je to dobre. Orban je mudry clovek, nie az tak ako Putin, ale kto vie ako by si poradil s vyzvami, ktorym celi Putin… Snivanie o velkom Madarsku je len propaganda na nahnanie co najvacsieho poctu oviec do svojho kosiara. Kto chce niecim pohnut, musi mat moc a v tomto systeme sa da ziskat moc len tak, ze si vladca ziska aj tych najtupsich debilov, resp. hlavne tupych debilov, lebo ich pocet je vyssi ako pocet homosapiensov

 4. maršal Žukov

  Prvy nevyhnutny krok: konecne doriesit židovskú otazku. Za statne peniaze Talmud do kazdej jednej domacnosti aby ovciam konecne svitlo v tych zidovskou propagandou vymletych kotrbach

Leave a Reply