Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Politicky nekorektné správy zo sveta

Politicky nekorektné správy zo sveta

shylockTajná dohoda

V septembri minulého roku uzavrel minister zahraničných vecí USA John Kerry tajnú dohodu s kráľom Abdalláhom zo Saudskej Arábie, podľa ktorej zaplavia Saudi trh s lacnou ropou, oznámil londýnsky Guardian. To by mohlo vysvetliť, prečo cena ropy klesá v dobe, keď stále prebieha vojna v Iraku a Sýrii a za normálnych okolností by rástla. Cieľom tejto dohody je finančne poškodiť Irán a Rusko – krajiny, ktoré tradične spoliehajú na príjmy z ropy ako na zdroj financovania svojich ekonomík.

Shylock nie je kóšer

Podľa britských novín Independent sa chystá židovský autor Howard Jacobson „prepísať najkontroverznejšiu Shakespearovu hru Kupec Benátsky kvôli jej antisemitizmu.“ Židom je zakázané prepísať Tóru a nikto nemôže spochybňovať židovskú históriu. Ale pri prepisovaní Shakespeara nemajú žiadne pochybnosti. Čoho sa dočkáme? Bude nový Shylock filantrop? Alebo obeť holokaustu?

Tentoraz bez následkov

Vodca Islamského národa Louis Farrakhan vo svojom prejave pred viac ako dvoma tisíckami ľudí vyzval k rasovej vojne. Velebil násilie vo Fergusone a označil Jesse Jacksona, Baracka Obamu a Erica Holdera ako „pacifistov“ a „zbabelé, prehnité čierne vedenie“, ktoré sa snaží zastaviť násilie proti „bielej tyranii páchanej na čiernych.“ Podľa neho sú mladí černosi pripravení na vojnu a nechcú „reči o kompromisoch.“ Mladí čierni muži sa „neboja tankov,“ vykrikoval. „Ak by padlo 50 % čiernych v boji s bielymi, stálo by to za to.“

Vojnový štát

Pew Research Center vykonal v USA prieskum o tom, či metódy CIA vrátanie mučenia používané po 9/11 boli správne. Výsledky prieskumu jasne poukazujú na súčasný morálny úpadok USA. Mierna väčšina 51 % uviedla, že tieto metódy boli odôvodnené. Iba 29 % opýtaných uviedlo, že mučenie väzňov nie je nikdy prijateľné. Ďalších 20 % respondentov nebolo rozhodnutých. Okrem toho 43 % opýtaných uviedlo, že zverejnenie správy Senátneho vyšetrovacieho výboru o mučeniach vykonávaných CIA bolo chybou a iba 42 % uviedlo, že Kongres urobil správnu vec.

Pripravil a preložil: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

Leave a Reply