Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Politicky nekorektné správy zo sveta

Politicky nekorektné správy zo sveta

obamaGenocída kresťanov

Republikán Frank Wolf hovorí, že v Iraku je páchaná genocída proti kresťanom a Biely dom o tom nepovedal ani slovo a už vôbec sa ju nesnažil zastaviť. „V roku 2003 bolo v Iraku 1,5 milióna kresťanov. Dnes ich je už iba 250 tisíc,“ hovorí Wolf. „Je to genocída.“ Je to tak zlé, že pravdepodobne vidíme v Iraku koniec kresťanstva.

Izrael mieri na civilistov

Izraelskému bombardovaniu školy 30. júla padlo za obeť najmenej 16 školákov a desiatky ďalších bolo zranených. Neskôr v ten istý deň Izrael bombardoval trh, kde zabil 17 civilistov a ďalších 200 zranil. Deň predtým bola bombardovaná elektráreň v Gaze a 90 % obyvateľov ostalo bez dodávok energie. Izrael tvrdí, že sa jednalo o omyly, ale všetko nasvedčuje tomu, že Izrael úmyselne útočí na civilistov a to vrátane detí. Odhaduje sa, že bolo zabitých už 1800 Palestínčanov, väčšinou žien a detí.

Obama rozširuje prezidentské právomoci

31. júla Obama rozšíril zoznam nákazlivých chorôb, pri ktorých je federálna vláda pripravená spustiť povinnú karanténu. Podľa správ, zoznam teraz obsahuje tak širokú sadu spúšťačov na obmedzenie práv Američanov, akú Amerika ešte nevidela. K tomuto vôbec nemuselo dôjsť, pokiaľ by USA neimportovali nákazy z tretieho sveta.

Zlé investície

Americká administratíva minula od roku 2009 takmer 11 miliárd dolárov na vývoj rýchlejšej osobnej vlakovej dopravy v Spojených štátoch. Všetky projekty skončili bez výsledku. Úplne ako na Slovensku – pozn. prekl.

Profit z nerestí

Na tento rok očakáva Colorado o 114 miliónov dolárov vyšší príjem z daní vďaka poplatkom za legalizáciu predaja marihuany. Maryland, ktorý nedávno liberalizoval svoje zákony o hazarde, zdaňuje výhry na hracích automatoch daňou vo výške 61 %. V podstate sa týmto stali vlády štátov novými výpalníkmi a drogovými dílermi.

Najväčší dodávateľ

Pokiaľ ide o vyzbrojovanie vraždiaceho, darebáckeho štátu Izrael, je Washington D.C. jeho najväčším dodávateľom. Podľa nedávnej správy ruskej tlačovej agentúry RT Spojené štáty „dodávajú až 95 % zbraní v Izraelskom arzenále od roku 2009.“ V správe nebola zmienka o tom, za koľko týchto zbraní Izrael skutočne zaplatil. Môžete sa staviť o svoj dom, že Kongres dal zbrane do rúk Izraela zadarmo a snaživí americkí daňoví poplatníci s radosťou účet zatiahnu.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: AFP

O ::prop

Leave a Reply