Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Politicky nekorektné správy zo sveta

Politicky nekorektné správy zo sveta

boyscoutsusaFoxman v Grécku

Riaditeľ ADL Abe Foxman vycestoval do Grécka, aby vydal pokyny gréckemu premiérovi Antonisovi Samarasovi. Foxman je znepokojený výsledkami jeho štúdie o antisemitizme, ktorá ukazuje Grékov ako top antisemitov v Európe. Podľa tejto štúdie je až 69 % Grékov antisemitov. Foxman prisudzuje mnoho z nich ku Zlatému Úsvitu a pochválil Samarasa za to, že ich drží za mrežami. Samarasovi však vytýka, že ponechal vo svojom kabinete neonacistu Makisa Voridisa počas nedávnej výmeny ministrov. Voridis je považovaný za priateľa Jean-Marie Le Pen, ale rýdzosť jeho priateľstva je diskutabilná.

Rakovina z Fukušimy

Fukušimská Medical University v Japonsku v poslednej dobe otestovala približne 375 tisíc mladých ľudí aby posúdili zdravotné riziká spôsobené zrútením jadrových reaktorov po ničivom cunami v marci 2011. Z celkového počtu 200 tisíc testovaných detí až 48 % trpelo rakovinovými abnormalitami štítnej žľazy. Ešte horšie je, že výskyt rakoviny bol 40x vyšší ako je norma. Navyše, lekári identifikovali 120 rôznych typov rakoviny medzi týmito subjektmi. Napriek tomu, japonská vláda naďalej popiera, že by bol niekto v blízkosti Fukušimy postihnutý. Je zrejmé, že pokiaľ japonská vláda nepožaduje úplnú evakuáciu celého regiónu, dopúšťajú sa zločinov proti ľudskosti, ktoré sú na rovnakej úrovni ako pri katastrofách v Three Mile Island a Černobyle

Je pápež populista?

Pápež František oslovil 16. júna západných bankárov, firemných manažérov a politikov, ktorí zbohatli nekonečnými špekuláciami na finančných trhoch, aby použili svoje nečestné zisky v prospech ľudstva. Populistický pápež často hovorí o „peňažnom modlárstve“. Nedávno povedal: „Je stále neznesiteľnejšie, že finančné trhy slúžia skôr na utváranie osudu národov než na uspokojovanie ich potrieb a len niekoľko málo získava z finančných špekulácií nesmierne zisky, zatiaľ čo mnohí sú hlboko zaťažení ich dôsledkami.“

Holo – čo?

Podľa najnovšej správy ADL (Anti-Defamation League) o antisemitizme takmer polovica (46 %) z opýtaných na celom svete nikdy nepočula o holokauste. Zo zvyšných 54 %, ktorí o holokauste počuli, tretina sa domnieva, že ide o mýtus alebo sa značne preháňa. „Získané dáta poukazujú, že práca na vzdelávaní o holokauste … musí byť globalizovaná ďaleko agresívnejším spôsobom, než sa predpokladalo,“ povedal David N. Myers, profesor Židovskej histórie a predseda katedry histórie UCLA.

Skauti vs. LGBT

Americký skauting je posledným cieľom homosexuálnej agendy. Generálny prokurátor Eric Holder uviedol, že odmietnutie skautov Ameriky, aby sa stali homosexuáli skautskými vodcami, „zachováva najhorší druh stereotypov.“ Holder povedal, odvolávajúc sa na armádnu politiku „Nepýtaj sa, nehovor“, že „odvážne lesbické, gay a bisexuálne osoby bežne nasadzujú svoje životy v ozbrojených silách… Ak sú tieto ženy a muži schopní pre vojenskú službu, iste sú schopní slúžiť aj ako vzory a modely vodcov budúcich generácií.“ Väčšina Američanov však nesúhlasí. Odkedy skauting pristúpil v roku 2013 na to, aby mohli byť členmi skautingu aj homosexuáli, utrpeli výrazný pokles členskej základne.

Preklad: prop, www.protiprudu.org
Zdroj: AFP

O ::prop

Jeden komentár

  1. maršal Žukov

    Holo-čo? Predsa Holo-hoax, alebo Holly-caust (caust namiesto wood)

Leave a Reply