Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Polícia je pre verejnosť nebezpečnejšia než zločinci

Polícia je pre verejnosť nebezpečnejšia než zločinci

policia_teror1Bezočivo násilní psychopati už netýrajú iba menšiny – nastala lovecká sezóna na nás všetkých. Najnovšou obeťou je drobná mladá biela matka dvoch malých detí.

Najhoršia hrozba voči Američanom prichádza od ich vlastnej štátnej moci.

Na federálnej úrovni je hrozbou už siedma vojna (Sýria) za posledných dvanásť rokov, ktorá povedie k ôsmej a deviatej (Iránu a Libanonu) a potom k nukleárnej vojne s Ruskom a Čínou.

Zločineckí psychopati vo Washingtone premrhali bilióny dolárov na svoje vojny, vraždenie a vypudenie miliónov moslimov, zatiaľ čo milióny amerických občanov bolo vyhnaných zo svojich domovov a boli zničené ich kariéry. Dnes je celá sieť sociálneho zabezpečenia osekávaná, takže Washington môže financovať viac vojen.

Na štátnej a miestnej úrovni každý Američan čelí brutálnym ozbrojeným psychopatom známym ako polícia. „Zákon a poriadok“ konzervatívcov a „súcit“ liberálov mlčí, zatiaľ čo policajní psychopati týrajú deti a babičky, vraždia invalidov s amputovanými nohami na vozíčkoch, vylamujú dvere na zlých adresách, zabíjajú domácich miláčikov a desia obyvateľov, mieriac do tvárí detí automatickými zbraňami.

Americká polícia neplní žiadnu pozitívnu funkciu. Predstavuje oveľa väčšiu hrozbu pre občanov ako sú zločinci, ktorí pracujú bez policajného odznaku. Američania by boli vo väčšom bezpečí, ak by bola polícia zrušená.

Polícia bola zmilitarizovaná a rozsiahlo federalizovaná Pentagónom a gestapáckou vnútornou bezpečnosťou. Úlohou federálnej vlády pri vyzbrojení štátnej a miestnej polície armádnymi zbraňami, vrátane tankov a tréningu ich použitia, malo za cieľ v podstate dostať políciu spod štátnej a vládnej kontroly. Bez ohľadu na to, aký brutálny je policajný dôstojník, je zriedkavé, aby bol potrestaný viac ako niekoľkomesačným suspendovaním – zvyčajne s plným platom – pokiaľ sa v hlásení nepríde na to, že vlastne neurobil nič zlého.

V súčasnej Amerike vraždí polícia beztrestne. Všetko, čo musia psychopati povedať, je: „Myslel som si, že jeho peňaženka je zbraň,“ alebo „Museli sme použiť taser na chlapa ležiaceho v bezvedomí na zemi, pretože nechcel počúvnuť naše príkazy, aby vstal.“

Existuje nespočetné množstvo prípadov, keď 110-kilový psychopat v uniforme zmlátil do modra a čierna 50-kilovú ženu. Alebo spútal a odviezol do väzenia 6 – 7-ročných chlapcov za hádku na školskom ihrisku.

Mnoho Američanov sa utešuje chybným presvedčením, že toto sa deje len menšinám, o ktorých sa domnievajú, že si to zaslúžia, ale psychopati používajú bezdôvodne svoju moc proti všetkým. Americká polícia je brutálny kriminálny gang mimo civilnej kontroly.

Nevysvetliteľná sila, ktorú má polícia, vždy lákala psychopatov. Budete mať šťastie, ak narazíte iba na tyranov, ale policajné sily priťahujú hlavne jedincov, ktorých teší zraňovať ľudí a deptať ich. Násilie na verejnosti je dôvodom, prečo psychopati vstupujú do radov polície.

Volanie na políciu je riskantným podnikom. Často je to práve osoba, ktorá požiada o pomoc, alebo nejaký nevinný človek, ktorý skončí brutálne zavraždený políciou. Napríklad 15. septembra uviedla CNN prípad mladého muža, ktorý havaroval s autom a išiel do blízkeho domu po pomoc. Žena, paranoidná vďaka „vojne proti zločinu,“ si myslela, že je v ohrození a zavolala políciu. Keď prišla polícia, mladík pribehol k nim a polícia ho zastrelila. http://www.cnn.com/2013/09/15/justice/north-carolina-police-shooting/

Ľudia, ktorí hovoria, že riešením je lepší policajný výcvik si neuvedomujú, ako trénuje polícia. Polícia je vyškolená vnímať verejnosť ako nepriateľa a využiť maximálnu silu. Sledoval som, ako miestne policajné sily trénujú. Dve alebo tri desiatky dôstojníkov súčasne vyprázdnilo svoje vysokokapacitné zásobníky na rovnaký terč, najmenej 300 striel vystrelených na jeden cieľ. Účelom je úplne zničiť všetko pred hlavňou zbrane.

Americkí žalobcovia sa vyrovnajú polícii z hľadiska psychopatov vo svojich radoch. Spojené štáty, to „svetlo sveta“, nielenže má najvyššie percento svojej populácie vo väzení zo všetkých krajín sveta, ale má aj najväčší absolútny počet ľudí vo väzení. Väzenská populácia USA je v absolútnych číslach oveľa väčšia, než väzenská populácia Číny a Indie, krajín so štvornásobkom americkej populácie.

Skúste nájsť prokurátora, ktorému záleží na vine či nevine obvineného, ktorého má vo svojich pazúroch. Všetkých prokurátorov zaujíma iba počet rozsudkov. Čím vyšší počet rozsudkov, tým je väčší jeho úspech – aj keby bol každý odsúdený nevinný. Čím má vyšší počet rozsudkov, tým je väčšia pravdepodobnosť, že môže kandidovať na verejnú funkciu.

Mnoho prokurátorov – ako Rudy Giuliani – sa zameriava na známe osoby, aby mohli získať popularitu vďaka menu svojich obetí.

Americký justičný systém slúži politickým ambíciám prokurátorov a vražednej žiadostivosti policajných psychopatov. Slúži ziskom majiteľov privatizovaných väzníc, ktorí potrebujú vysokú vyťaženosť pre svoje účtovníctvo.

Ale môžete staviť svoj život, že americký justičný systém neslúži spravodlivosti.

Počas písania tohto príspevku som googloval výraz „police brutality“ a Google mi vrátil 4,1 milióna výsledkov. Ak sa pokúsi niekto vygooglovať „police brutality videos“ zistí, že existuje viac videí, ako môže pozrieť za celý život. A to sú výsledky len tej policajnej brutality, ktorá mala svedkov a bola zachytená na kameru.

Zdá sa, že fakty podporujú verziu, ktorá hovorí, že polícia v USA sa dopúšťa viac zločinov a násilných činov voči verejnosti než kriminálnici, ktorí nenosia odznaky. Podľa kriminálnych štatistík FBI (http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2010/crime-in-the-u.s.-2010/summary) za rok 2010 bolo spáchaných 1 246 248 násilných trestných činov osobami bez policajného odznaku. Treba mať na mysli, že definícia násilného trestného činu môže byť veľmi široká. Napríklad aj strčenie do niekoho iného je považované za útok. Ak si dvaja ľudia v rámci argumentácie vyložia svoje názory päsťami, obaja spáchali útok. Avšak, aj s takto širokou definíciou násilného trestného činu, sú policajné útoky početnejšie a nebezpečnejšie, pretože je zvykom, že viacerí suroví násilníci s odznakom a nadváhou útočia a používajú tasery proti jedinej osobe.

Správy o policajnej brutalite sú samozrejmosťou, ale sotva sa niečo niekedy s tým urobilo. Napríklad 10. septembra hlásila AlterNet, že houstonská polícia v Texase neustále mláti a vraždí miestnych obyvateľov.
(http://www.alternet.org/investigations/cops-are-beating-unarmed-suspect-nearly-every-day-houston)

Hrozba, ktorú pre verejnosť znamenajú policajní psychopati, rýchlo rastie. Minulého roku 19. júla napísal Wall Street Journal: „Vyzbrojení bojovou rétorikou a armádnou výzbrojou – od bajonetov a automatických pušiek M-16 až po obrnené transportéry – americké policajné zložky prijali myslenie, ktoré bolo predtým určené iba pre bojiská. Vojna proti drogám a najnovšie antiterorizmus po 9/11 vytvorili novú postavu na scéne USA: po zuby ozbrojený policajt–bojovník, pripravený tvrdo zasahovať voči páchateľom a rastúcemu ohrozeniu známych amerických slobôd.

Wall Street Journal, noviny establišmentu, to musia podať tak pekne, ako sa len dá. Holým faktom je, že dnešní policajti v nepriestrelných vestách, s útočnými zbraňami, granátmi a tankami tu nie sú na to, aby zatýkali podozrivých z trestnej činnosti. Stoja tu a očakávajú protesty verejnosti, testujúcej ústavné práva, ktoré by mohli rozbiť.

rise_warrior_cop

Potlačenie verejných protestov je taktiež cieľom ministerstva pre vnútornú bezpečnosť, federálnej polovojenskej policajnej sily, ktorá je novým vylepšením Spojených štátov. Nikto so zdravým rozumom si nemôže myslieť, že obrovská militarizovaná polícia bola vytvorená kvôli „hrozbe terorizmu“. Teroristi sú takí vzácni, že FBI medzi nich zahŕňa aj dementných ľudí a zaťahuje ich do sprisahaní, takže „hrozba terorizmu“ môže byť udržiavaná pri živote medzi verejnosťou.

Americká verejnosť má príliš vymyté mozgy na to, aby sa mohla brániť sama. Vezmite do úvahy skutočnosť, že policajti len zriedkakedy čelia akýmkoľvek následkom, keď vraždia občanov. Vtedy nikdy nepočujeme políciu kričať, ale ak občan zabije nejakého arogantného policajného tyrana, médiá okamžite vyrážajú do útoku: „Vrah policajtov, vrah policajtov.“ Krik neprestane, kým nie je vrah policajta popravený.

Tak dlho, ako budú vymývané mozgy verejnosti naďalej akceptovať, že policajné životy sú cennejšie ako ich vlastné, budú občania naďalej brutálne vraždení policajnými psychopatmi.

Spomínam si na dobu, keď polícia bola iná. Ak došlo k bitke, polícia ju rozohnala. Ak to bol prípad ľudí, ktorí dospeli k pästnej výmene po diskusii, nenasledovali žiadne postihy. Ak to bol jasný prípad napadnutia, s výnimkou brutálneho útoku alebo za použitia zbrane, polícia zvyčajne nechala na obeť, aby podala obvinenie.

Keď som žil v Anglicku, polícia chodila riešiť bitky ozbrojená iba svojimi obuškami.

Kedy a prečo sa to všetko pokazilo? Medzi pravdepodobné príčiny patrí rast populácie v mestách, nápor prisťahovalectva do stabilných a predvídateľných štvrtí, vojna proti drogám a riadenie konzultantmi, ktorí boli povolaní na zvýšenie efektivity, a ktorí zamerali políciu na kvantitatívne výsledky – ako je počet zadržaní – namiesto tradičných cieľov, ako je udržiavanie pokoja a vyšetrovanie zistených trestných činov.

Každý krok na ceste zodpovednosti bol odstránený, aby bolo možné ľahšie zatknúť zločincov a drogových dílerov. „Vojna proti teroru“ bola ďalším krokom, ktorý viedol k militarizácii polície.

Náhrada súdneho konania za dohodu s obhajobou znamenalo, že policajné vyšetrovanie prestalo byť testované pred súdom, prípadne podporilo obhajobu, zvyčajne nájdením fiktívneho nezávažného zločinu pri vyjednávaní s obhajobou. Polícia zistila, že všetko, čo prokurátor potrebuje, je obvinenie, a že len málo závisí na policajnom vyšetrovaní. Policajná práca sa stala nedbalou. Je jednoduchšie nájsť podozrivého, ktorý má záznam o spáchaní podobného trestného činu.

Ako spravodlivosť ustúpila cieľu, zmenila sa aj kvalita ľudí v polícii. Idealisti zistili, že ich motivácia sa nezlučovala s metódami, zatiaľ čo tyrani a psychopati boli priťahovaní neobmedzenou silou.

Veľa viny je možné pripísať konzervatívcom za ich „zákon a poriadok“. Pred rokmi, keď liberáli v New Yorku začali pozorovať rastúcu panovačnosť polície, vyzývali na civilný dohľad nad políciou. Konzervatívci, ako William F. Buckley z National Review, sa rozzúrili a vyhlásili, že akýkoľvek dohľad nad políciou by ju ochromil a zapríčinil explóziu zločinu.

Konzervatívci nevideli žiadnu hrozbu v polícii, len v snahe volať políciu na zodpovednosť. Pokiaľ je mi známe, myslia si to stále.

Čo sme mohli sledovať ako policajnú reakciu na bombový útok počas Bostonského maratónu naznačuje, že situácia je nenapraviteľná. Jedno z najrozľahlejších miest krajiny – 100 štvorcových míľ – bolo pevne uzavreté a nikomu nebolo povolené opustiť svoj domov, zatiaľ čo 10-tisíc ťažko ozbrojených policajtov, v podstate frontových vojakov vyzbrojených tankami, vnikali do domácností a riadili ich spoza hlavní pušiek. Ospravedlnením pre túto bezprecedentnú gestapácku akciu bolo hľadanie jedného zraneného 19-ročného chlapca.

To, že k takejto úplne zbytočnej a protiústavnej udalosti mohlo dôjsť v Bostone bez odvolania zodpovedných úradníkov z ich postov ukazuje, že „krajina slobody“ už viac neexistuje. Americká populácia minulosti, podozrievajúca vládu a žiarlivá na svoje slobody, bola nahradená ustrašenými ľuďmi s vymytými mozgami, ktorých obvykle nazývame „ovce“.

Autor: Paul Craig Roberts, bývalý námestník ministra financií USA a bývalý zástupca šéfredaktora denníka Wall Street Journal

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Paul Craig Roberts

O ::prop

Jeden komentár

  1. Na našich cestách denne vidíme vymleté mozgy ,snažiace sa pre vládnucu vrstvu vyrvať posledné peniaze od chudoby.
    Poslúchnu vo všetkom.

Leave a Reply