Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Pokiaľ zlodeji národného pokladu nebudú za mrežami, pokoja nebude

Pokiaľ zlodeji národného pokladu nebudú za mrežami, pokoja nebude

o_markusNárodný poklad je ukradnutý, Podielové družstvo Matice Slovenskej je vytunelované. Peniaze darcov od zahraničných Slovákov na nákup kníh zmizli.

V štáte práva by sa prípady vyšetrili.

Na Slovensku sa posledných 23 rokov spoliehame, že spravodlivosť je nielen slepá, ale aj hluchá. Zlé znamenie. Na prekrývanie podvodov najposvätnejšími ideálmi vlastenectva sme si „zvykli“. V týchto dňoch, kedy som dostal veľa mailov o dianí v Matici Slovenskej, som pochopil, že jestvuje niečo oveľa obludnejšie. Výzva na „morálnu očistu“, lebo ona je tou obludnosťou, kultúrnej ustanovizne ma dojala. Keď som si prečítal zoznam jej signatárov môžem povedať, že rátajú nielen so slepou a hluchou spravodlivosťou, ale aj so „slabou“ pamäťou ľudí.

Dostanem sa k nim, no najprv niekoľko slov k pozadiu a motívom „očistného procesu“.

Pozerám na oznam pre veriteľov Podielového družstva Slovenské investície a oči sú presvedčené o tom, čo vidia, no myseľ vzdoruje. Družstva, ktoré bolo personálne prepojené s Maticou slovenskou. Podpredsedom PDSI bol Jozef Markuš, áno ten istý, ktorý stál na čele Matice Slovenskej. Zdeněk Jurica bol jeho predsedom a hlavným predstaviteľom CI Holdingu, personálne prepojenou s družstvom.

Dnes, po dlhých rokoch, je rozhodujúcim správca konkurznej podstaty. Píše žaloby, ktorými sa voči PDSI domáha:
Vrátenia investícií PDSI do personálne prepojených spoločnosti vo výške najmenej 10 miliónov eur.
Náhrady škody voči členom predstavenstva PDSI z poistky vo francúzskej poisťovni Chartis 8,29 miliónov eur.
Vrátenia výberov z PDSI v poslednom období vo výške 2 milióny eur.
Vrátenia sumy 210 tisíc eur vyplatenej advokátskej firme.
Vrátenia akcií personálne prepojených spoločností PDSI na projektoch v Tatrách a Bratislave.

Spočítané, ide o sumu minimálne 20 miliónov eur, kde punc dôveryhodnosti investovania dodávala Matica Slovenska. Inštitúcie málokedy znetvorujú našu povahu. Ľudia z bývalého vedenia Matice slovenskej môžu, spolu s tými ktorí podvod spáchali, pokojne „spávať“, lebo tlak mocných na vyparenie sa tohto podliactva silnie.
Lenže ľudia z bývalého vedenia Matice nespia.

Model podvodu a aj jeho výsledky v podobe osobných ziskov sú väčšou hybnou silou, ako strach. A tak pripomínajú sedliaka, ktorý cepmi mláti prázdne snopy aj keď o nezmyselnosti, ktorá unavuje vie svoje. Človek z bývalého vedenia Matice slovenskej dá výzvu podpísať kamarátom, ktorí za neho finančne profitovali. Za človeka, ktorý je s najväčšou mierou zodpovedný za straty Matice, podpisuje výzvu družka zo spoločnej domácnosti. Za ľudí, ktorí sa dostali k majetkom za vlády Vladimíra Mečiara, sú podpísaní vlastným menom, lebo tak, ako ich hanba neobchádzala v minulosti, tak sa im vyhýba teraz. Za ľudí, ktorým hrozila, pri zmena šéfa Ústavu pamäti národa, výpoveď sú podpísaní pravým menom. Ak im prejde jedno kriváctvo v podobe založenia „odborov“ a tak si vytvoria prekážky nemožnosti dostať výpoveď, rátajú, že model funguje plošne aj inde. Za ľudí, ktorí pracovali v ústavoch marxizmu-leninizmu, sú podpísaní oni sami, lebo veria, že pamäť je to posledné, čo sa na Slovensku cení.

Zlo, keď mu padne maska, je pripravené vždy prekvapiť.

Pokiaľ zlodeji národného pokladu nebudú za mrežami, pokoja nebude.

Pavol Kaplan

O ::prop

71 komentárov

 1. to je len ZACIATOK……..zanedlho Z VAS VSETKYCH UROBIA HOMOSOV : http://aktualne.atlas.sk/novela-trestneho-zakona-je-v-boji-s-homofobiou-na-slovensku-krokom-vpred/slovensko/spolocnost/ mam dojem ze jedinou cestou z tohto moralneho marazmu je von z EU a integrovat sa spolu s ruskom kde v sucasnosti vladnu uplne ine pomery….

  • Pokiaľ si niekto myslí, že ak by sa zmenilo mocenské rozdelenie Európy a dostali by sme sa pod ruskú “ochranu”, tak že by sa na Slovensku žilo lepšie, je na veľkom omyle. Miesto kolónie západu by sme sa stali kolóniu východu. Nemyslím si, že Rusko by z nás spravilo výkladnú skriňu východu tak, ako to spravili svojho času američania zo Západného Berlína. Podnikateľ z Moskvy nie je o nič milosrdnejší, než podnikateľ z New Yorku. Každý z nich pozerá na jediné – svoj vlastný zisk. Jediné v čom sa možno líšia sú metódy, ktoré používajú na dosiahnutie svojho cieľa – podľa zvyklostí krajiny svojho pôvodu. Vyháňať čerta diablom nie je riešením.

   http://www.protiprudu.org/sloveanske-vajatanie/

   • Svätá pravda!!!
    Ľudia nechápu, že dôvody, prečo USA pred 2 storočiami odmietli kolonizáciu angličanov spočívajú v protestantizme. “ Ľudia majú právo rozhodovať o svojich veciach tak ako v čase po kristovi“ – J. Kalvin. Reformácia vznikla na ako protest proti centralizzácii katolickej církvi. “ Najlepším správcom je monarchia na čele s osvieteným panovníkom“ – Tomáš Aqinský. A keďže človek je zlý – ako píše biblia, osvietený panovník potrebuje svojho Machiaveliho. Bol to americký prezident medison, ktorý položil základy konca ameriky s návratom centralizmu v podobe najvyššieho súdu USA. A z jeho príkladu vznikol aj Háagsky tzribunál. A z centralizáciou prichádza aj morálny rozklad. Rusko nikdy procesom decentralizácie moci neprešlo. A dnes tak ako kedysi centralizované Rakusko-Uhorsko čaká na svoj rozklad, neschopné uvoľniť sily vlastného národa pre tvorbu sofistikovaných výrobkov. Oligarchický model , ktorý USA dosadili za Jeľcina do RF bezpečne dovedie RF k zániku. Dnešní oligarchovia, tak ako kedysi ruskí bojari uprednostnia zahraničný kvalitný tovar pred podporou domacej produkcie. Jednoducho si ho kúpia vonku za doláre, nemusia investovať ruble na rozvoj výroby doma! Čítajte Solženicinovu knihu Dvesto rokov spolu! Tam to nájdete v retrospektíve zas a znova. Iba imperetívny mandát môže zmeniť tento systém prirodzeného práva tak v Rusku ako na Slovensku. Lenže tak v Rusku ako na Slovensku chýba vedomie decentralizovanej spoločnosti postavenej na morálnom práve. Referendá, ľudové poroty v súdoch, imperatívny volebný mandát a základ – malé volebné obvody so slobodným právom na ich zriaďovanie. Ak pár obyvateľov v Žehre chce vlastnú obec, nikto nemá právo im zabrániť v jej vytvorení !!! To musí platiť všeobecne na každom stupni + nulové dotácie !!! Iba tak budú ľudia spokojní vo vlastnom štáte a nebudú manipulovateľní za cudzie peniaze. Iba tak sa zničí majetková nerovnováha medzi ľudmi, ktorá je základom manipulácií!!!

   • Jediné čo sme od západu dostali, boli zhubné židobolševickosionistické nemoci v podobe, liberalizmu, multikulturalizmu, homofílie, genderizmu, pseudohumanizmu, globalizácie, konzumu, finančného systému založenom na dlhu a úroku, čo má za následok skúpenie celého národa západným brezceným mamonom. Teda dostali sme darčeky v podobe ničenia tradičných kresťanských hodnôt, morálky a bielej rasy, na ktorej stojí celá naša civilizácia. O takéto hodnoty nestojím.

 2. osmoza, tvoj nazor si samozrejme vazim, ale nesuhlasim s tebou. S rusmi sme jazykovo, geneticky a kulturne pribuzny narod, co sa neda povedat o nasich zapadoeuropskych homoesexualno-uchylnych partneroch. Okrem toho ten clanok – to vajatanie je tak trapny hlupy PROTISLOVANSKY a RUSOFOBNY GRC ze sa k nemu a jeho autorovi radsej ani nebudem vyjadrovat.

  • Mám dve otázky. Nemáme jazykovo, geneticky a kultúrne bližšie k Čechom? A z toho vyplýva – nemali by sme sa teda radšej integrovať s Českom? Čo ty na to?

   • Teba bude dovtedy trapit opatona integracia do chorych spolkov, ktore nikdy nefungovali a historicky sa neosvedcili az sa tvoja zena zacne integrovat s tvojim susedom . Potom ta prejde chut na integraciu a pochopis , ze ak si nepomozes sam a budes cakat , ze to sused urobi za teba , tak dopadnes zle resp na ulici 🙂

    Zena ta so susedom oberie o vsetko a skoncis ako kontajnerista . Dufam, ze pochopis hlboku zmyselnost tejto skvelej uvahy !

    • Mňa žiadna integrácia netrápi. Ak by si čítal pozorne príspevky, iste by si prišiel na to, že môj postoj je práve opačný a len som sa snažil vyvrátiť logické nezmysly „predrečníka“ dariusa – snaživého integrátora s Ruskom. Takže nerob zo seba hlupáka, pretože takým ľahko rastú parohy práve na ich hlavách.

 3. darius – aký matroš užívaš?

 4. osmoza – s cechmi, poliakmi, ukraincami, bielorusmi, rusmi, srbmi…. problem nemam. Mam problem s fasistickymi NEMECKYMI hajzlami. http://www.szpb.sk/rezoznam.htm Netreba zabudat co Hitler v knihe Mein kampf o slovanoch pisal a AKE SO SLOVANMI MAL PLANY. Vcitane Slovakov.

  Christian – no comment, nemam ti na to co povedat. Ak hladas fetakov, chod do ustredia SMERu a pytaj si Pociatka. Urcite ti radi pomozu…

  • 1. Nedostal som odpoved na moje dve predosle otazky
   2. Poprosil by som uviest, kde konkretne pisal Hitler vo svojej knihe o slovanoch a co o nich pisal

 5. osmoza – odpovede sa zrejme nedočkáš.
  darisu – fašistickí NEMECKÍ hajzli – tak ja neviem, asi Ti, panáčik, uniklo masívne osídlenie nemeckými kolonistami na Spiši a v oblasti Karpát (odtiaľ pomenovanie spišskí a karpatskí Nemci), to budú zrejme tiež hajzli fašistickí…Inak je zaujímavé, do akých extrémov to „pro-slovanstvo“ poniektorých dokáže doviesť. A „s Rusmi sme jazykovo, geneticky a kultúrne príbuzný národ“…to myslíš vážne? s Rusom sa normálne nedohovoríš (tých pár slov, čo si pamätáš možno niekde zo školy, si strč niekde, rukami-nohami sa dohovorím s každým), geneticky? čo ja viem, štúdie existujú ohľadom osídlenia Kyjevskej Rusi pôvodne Švédmi, takže „uwaga“ aby si si nedal vlastný gól tuná …a kultúrne? Pravoslávni by ti za pravdu zrejme dali, aj vodkopiči 🙂 a to je tak všetko. A fakt, vymeniť EU za nadvládu Ruska…z blata do kaluže…nuž, ale komu nie je zhora dané, v lekárni nekúpi…

 6. osmoza, precitaj si sam, co hitler pisal o SLOVANOCH a CO S NIMI PLANOVAL : http://uloz.to/xVyhRY/adolf-hitler-mein-kampf-cz-pdf
  Nekolaborovali karpatski nemci nahodou s hitlerom pri etnickych cistkach slovanov??? Asi ano……len pre istotu znovu pripominam. Poprosim POZORNE PRECITAT : http://www.szpb.sk/rezoznam.htm

  • Ešte raz vás prosím, aby ste odpovedal ma moje dve otazky na Cechov, ktorym sa neustale uspesne vyhybate.

   Taktiez vas prosim, aby ste VY SAM napisal (resp. zacitoval), co to ten Hitler pisal o Slovanoch vo svojej knihe. Vase odvolavanie na to, aby som si to precital sam je len cisty alibizmus, kedze ste ho URCITE sam necital a som si isty, ze tvrdite bludy.

   • precitaj si to. Dal som ti odkaz, mozes si ho stiahnut. Nebudem teraz koli tebe vytvarat stranku o hitlerovom majn kampfe aby som pre teba mohol vytvorit odkaz. Nebud lenivy.

 7. Dariusa musíte pochopiť. Deti čo vedeli po nemecky a anglicky ho šikanovali a brali desiatu, oproti rusky sa učiacim, ktorí mu dávali cigarety a cez prestávky pili vodku na záchode. Tak sa stalo, že si vypestoval veľkú lásku k všetkému ruskému a slovanskému no a zvyšok znenávidel.

  Niekto by mu mal vysvetliť, že Nemecko fašistické nikdy nebolo a že Hitler reprezentuje len minimálnu historickú časť tohto národa z 3000 ročných dejín a tiež že Rusko má rovnako krvavú minulosť. Národy netreba obviňovať, ja osobne viním ideológie ktoré nimi v tom čase lomcovali. To isté teraz s prosionistickou USA. Všetko raz prejde. Inak darius určite Mein Kampf nečítal, keď napísal takú somarinu.
  Čo sa týka jeho „proslovanstva“ a antigermanizmu, tak by mu niekto mohol objasniť genézu západných aj východných Slovanov.
  Západní Slovania: prvý zjednotiteľ Slovanských kmeňov – franský kupec Samo (Frankovia – Germáni).
  Východní Slovania: Zjednotení Škandinávcom (Varjagovia – Germáni) Rurikom 1.

  Genetika? R1a je historicky dokázaná v Škandinávii od pozdného neolitu. V Nemeckom Eulae sa našli pozostatky staré 5000 rokov (cca 3000 BC), haploskupinu tuším nemusím prezrádzať. http://dienekes.blogspot.sk/2008/11/y-chromosomes-and-mtdna-from-eulau.html

  Lingvistika sa prelína nie je úplne smerodajná (viď. naša južná menšina). Taktiež Česi, ktorí dariusovi „nevadia“ oficiálne prebrali mnoho nemeckých slov (napr. jo) atď..

 8. Suhlasim s ferom, christian pre strom nevidi les. http://uloz.to/xVyhRY/adolf-hitler-mein-kampf-cz-pdf

 9. chcel som pridat odkaz na mein kampf, stranka ho vsak FILTRUJE. Asi vedia preco. Osmoza, musis si ho naguglovat sam a pozorne precitat. A nemci hitlerove slova pocas vojny velmi starostlivo plnili. Aj na slovensku. Osmoza, Nithus a dalsi nekriticki obdivovatelia nemcov – NEMCI VAS POVAZUJU ZA NIZSIU, PODRADNU RASU. Vas obdiv voci nemecku je z tohto dovodu nelogicky az hlupy. Nemci su pre nas slovanov VELKOU HROZBOU!! Nithus, mein kampf som cital a to dokonca dnes. Dal by som odkaz, ale znovu opakujem STRANKA HO FILTRUJE. A dalej je uplne smiesne a trapne tvrdit ze R1a pochadza z nemecka, kde je len maly vyskyt tohto haplotypu. Nithus, ty si uplny demagog a klamar Slotovskeho typu.

  • Stranka nič nefiltruje. To je antispam ochrana a robi to automat.

  • Neskutočne ma fascinuje, ako sa niektorí ľudia dokážu dostať od témy „Matica a rozkradnutý poklad“ k témam ako Hitler, fašisti, panslavizmus, genetika, Sýria. Zrejme fungujú voľné asociácie. 🙂

   Mimochodom, stále čakám, kedy mi darius odpovie na moje otázky o Čechoch.

   • uz som na to odpovedal….staci pozorne precitat moje komentare.

    • Nie, darius, neodpovedal. Preto otázky zopakujem:
     1. Nemáme jazykovo, geneticky a kultúrne bližšie k Čechom?
     2. Ak áno, nemali by sme sa teda radšej integrovať s Čechmi ako Rusmi?

     Prezraďte mi, čo vám vadí priamo a jednoznačne odpovedať na tak prosté otázky? Že by ste nebol až taký panslavista, ako sa hrdíte? Veď predsa na každú otázku sa dá odpovedať jednoduchým áno/nie. Tak v čom je problém?

     • neviem co chces pocut. Ja mam cechov rad, je to bratsky narod a verim ze aj oni to iste citia k nam. Ano verim ze nech sa stane cokolvek, s cechmi zostaneme vo velmi uzkom integracnom zvazku, partnerstve. Rovnako verim ze aj ostatne slovanske narody by mali byt v tomto zvaze zahrnute vcitane rusov, poliakov, ukraincov, srbov, chorvatov, bulharov. A snad aj madari a rumuni. Spaja nas totizto nieco co nas so zapadnou europou nikdy spajat nebude. Pokrvne pribuzenstvo.

     • Vykrúcaš sa teda poriadne. Akosi ti tí Češi nejdú pod nos, aj keď sú slovania. Takže tu končí tvoj panslavizmus, keď ani nechceš povedať, či sú nám kultúrne a jazykovo a geneticky bližší Češi ako Rusi? Dobre. Zjednoduším ti to. Vynechajme genetiku, keďže sa nikto z nás zrejme nezaoberá profesionálne genetickým inžinierstvom. Berme do úvahy iba kultúru a jazyk. Kto je nám bližšie: Česi alebo Rusi?

 10. Len som rad, že panbickari a otroci tupych ideologii typu christian su na okraji spolocnosti. Keby sa tito demagogovia dostali k moci tak …….druha syria

 11. osmoza otazka nestoji ci cesi vs rusi. OTAZKA STOJI- NEMCI vs RUSI. Cesi su malinky narod tak ako aj my. Nemaju ziadne slovo. Koho si vyberies Nemcov pred ktorymi sa budes musiet triast ze ta vykynozia aj s tvojou rodinou s rasovych dovodov, alebo slovanskych rusov??? Vies existuje nieco ako kolektivna pamat. Ked tu boli nemci umierali tisice ludi. Ked tu boli rusi neumieral nik. A Neviem kde si vycital ze mam nieco voci cechom. To je hlupost.

 12. darius – Ty si sa tu nejak ocitol z minulého storočia? Otázka „Nemci vs Rusi“ je hodná tak do 19. prípadne 20. storočia – a presne toto vyčítaš iným. práve tak, ako bol nesprávny pan-germanizmus 19. storočia, tak je blbý aj pan-slavizmus v celej svojej histórii. Odpoveď totiž je – Európania. A tam, ak dovolíš, patria tak európski Rusi, tak Nemci, Angličania, Švédi atď. (bez ohľadu na subjektívne vnímanie toho-ktorého národa).
  A mimochodom – ked tu boli Nemci, bola vojna. NKVD a ruskí poradcovia futrovali nepohodlných do jáchymova a do gulagov aj po vojne, tak neklam, že „neumieral nik“…lebo aj o tom je kolektívna pamäť, že vieme.
  A inak, ja som otázke od „osmoza“ porozumel úplne v pohode. Radšej s Čechmi, ako s Rusmi. tam nie je o čom.

  • Christian Freman
   „ked tu boli Nemci, bola vojna..“
   Zajímavé. Tak Němci k nám přišli protože u nás „bola vojna“. Jinak by tady asi nebyli, že. Krásná demagogie. Pokud to nevíš, tak Němci nás napadli. A nejenom nás.
   A s tím „jachymovem“ (mimochodem, předpokládám, že i ve slovenštině se píše s velkým „V“). Do Jáchymova Rusáci nikoho neposílali. Pokud to nevíš, tak ruská armáda odešla z ČSR hned po válce. Vrátila se až v srpnu 1968.
   P.S. Odvoláváš se na „kolektívnu pamäť“, ale Ty, jak vidím toho moc napamatuješ.

 13. pre zidokrestana .- europa je blaf. Letmy pohlad na mapu sveta napovie, ze europa je len ZAPADNOU CASTOU AZIE. A ked si das tu namahu pozriet sa na tu mapu zistis ze europa nie je dokonca ani sub-kontinent tak ako napr. India. Europa je gen brainwashing, umela entita, hlupost demagov. Poloostrov.
  dalsia vec : Netreba zabudat na OBETE FASISTICKEHO NEMECKA NA SLOVENSKU. Zidokrestanom to skratka treba stale pripominat, pretoze oni pouzivju dvojaky meter, stary aj novy zakon, co sa im kedy hodi. SELEKTIVNA MORALKA, MORALNY RELATIVIZMUS. Fakty nemeckej genocidy SLOVAKOV vsak spochybnit nemozu. Moj prastary otec bojoval v partizanskych jednotkach proti FASISTICKYM NEMCOM a ja som nanho preto velmi hrdy. Musi sa vsak v hrobe obracat ked vidi aka vyrastla nova generacia K.kotov ktori ospravedlnuju nemecky fasizmus.

 14. a teda Védy na tú tému čo prorokujú? inak, „židokresťan“ ako realita neexistuje. buď si žid, alebo kresťan…alebo aj ty si „germanorus“? 🙂 A ako ti to už niekto, tuším to bol Nithus, napísal, Nemci nikdy fašistami neboli – si naštuduj. Lebo ak sa oháňaš takýmito „poznatkami“, tak si na smiech a na smiech aj budeš. S boľševickými drístami bež ku komunistom, tu na to nie je nikto zvedavý. O nemeckej genocíde Slovákov zrejme okrem teba netuší nikto 😀 „morálny relativizmus“ máš ako osobnú mantru? 🙂

 15. Zaujímavé. Podľa tejto logiky je zrejme Amerika zložená z dvoch poloostrovov – severného a južného. 😀

  „Netreba zabudat na OBETE FASISTICKEHO NEMECKA NA SLOVENSKU“. Rád by som ťa upozornil, že Nemecko nebolo fašistické ani náhodou, jedine ak v tvojich snoch. Myslím, že tu sa jasne ukazuje, čo o tom vieš (teda vlastne nič). A keď už chceš spomínať na slovenské obete, nezabúdaj na obete boľševického teroru na Slovensku počas vojny. A to ako pred pučom, počas neho a aj po ňom. A už vôbec nespomínam na povojnové slovenské obete. Ich výpovede nájdeš aj tu: http://slobodnemedia.wordpress.com/2013/05/11/prezili-sme-gulag/

  • tak uz nevies kde ma zaskatulkovat tak som bolsevik???? Mylis sa som proti AKEJKOLVEK totalitnej ideologii vcitane fasizmu, komunizmu, sionizmu aj zidokrestanstvu.

   • Človeče, veď ty nerozoznávaš písmenká. Našťastie dnes sa to dá liečiť. Ja som ťa neoznačil za boľševika, tak si sa otituloval sám, gratulujem. Označil som ťa za nezvdelanca, ktorý nepozná rozdiel medzi fašizmom a nacizmom (zrejme produkt „školy“ humanitného smeru).

 16. ty totizto nevies ani co si. Uznavas tak stary zakon ako aj novy zakon a mas v tom taky zmatok ze je pre teba moralne prijatelne americka genocida indianov a zotrocenie cernochov. Na smiech ste vy zidokrestania aj s vasimi ideologiami. Nie som hinduista, neviem co prorokuju vedy. Znovu ti davam na znamost ze FASISTICKI NEMCI VYKONAVALI GENOCIDU TISICOV SLOVAKOV, je to pomerne dobre zdokumentovane http://www.szpb.sk/rezoznam.htm staci precitat.(znovu dvojaky meter, zmasakrovani slovaci nestoja za rec, menejcenna rasa, neda sa hovorit o genocide podla zidokrestanskeho metra).

 17. ešte raz…neviem o tom, že by u nás Taliani počas vojny boli – lebo to boli fašisti. v Nemecku bol nacizmus. ak nevieš rozlíšiť tieto dva pojmy, neoplatí sa s Tebou strácať čas (o tom, že by si vedel rozdiel medzi Starou a Novou Zmluvou – nie Starým a Novým Zákonom (nič také neexistuje)), ani nehovorím..menej píš, viacej čítaj a študuj. a možno sa niekam posunieš..

 18. pocuvaj zidokrestan – nevies argumentovat tak sa chytas slamky a oznacujes ma za takeho, onakeho, chytas ma za slovicka a pritom staci priznat, ano my zidokrestania sme prij.bane fanaticke otrokarske svine pretoze to mame prikazane v nasich posvatnych textoch. Ok, rozumiem, nieco s tym robte. Vyhodte stary zakon so vsetkymi genocidami, incestom, vojnami, nechutnostami, pedofiliou, otrokarstvom a kamenovanim von a az potom mozte mat plne huby lasky, jezisa a moralky. A potom sa snad, mozno zbavite moralnej schizofrenie a relativizmu a snad pochopite rozdiel medzi DOBROM a ZLOM

 19. Herman J. Gál

  Vážení, presne tak sa rozbíja diskusia. Trieskate piate cez deviate, ale hlavne od témy. Vie niekto z vás niečo o „Výzve za morálnu očistu“? Prečítal si to vôbec niekto z diskutujúcich? Zisťoval, z dostupných zdrojov, niekto niečo o stave v Matici? Nik. Ale v 45.tich komentoch sa tu rozobrá slovanstvo, DNA, židokresťania, genocídy, fašizmus…

  A k článku, len toľko. Nerozumiem mu, nechápem ho. Prečítal som si ho viac krát a je mi jasné len to, že národný polkad Matice rozkradol ON a JEHO brat. Aha a ešte je tam spomentý Markuš.
  Prečo autor, ak v tom teda má jasno, nekonkretizuje, nemenuje…

 20. Herman, že sa diskusia rozvíja, je v poriadku. Práve preto, že sa k téme ako takej nedá nič extra viac napísať. Lenže „morálna očista“ musí nastať aj vykoreňovaním takých boľševických názorov a zblúdilých pan-germánskych, pan-slovanských, pan-hungárskych a ja neviem akých ešte pan-názorov, ktoré sú pre Európu 21. škodlivé. Ja to vidím tak.

  • kamarat, koho ty chces vykorenovat ty otrok stredovekej ideologie?? Davaj si pozor aby niekto nevykorenil TEBA aj s tvojim zidokrestanskym pedofilnym klerom vsetkych siekt a odnozi. Davaj si pozor na svoje SPROSTE slova lebo ludia pozorne sleduju co vy ideologicky spiatocnici tliachate. Ak TY budes chciet niekoho vykorenovat tak narazis na velmi velmi tvrdy odpor. A vedz ze dnes si si s tymto svojim vykorenovanim spravil dalsieho nepriatela ty zidobolsevicky splasok.

 21. Len PAN ZIDOKRESTANSKE NAZORY SU POVOLENE VSAK??

 22. tak za a, uz som napísal, že nič také ako „židokresťan“ neexistue, to možno tak v Tvojich pomýlených názoroch…a teší ma, že trafená hus zagágala…normálne sa bojím, čo len so mnou bude :-))))

 23. Toto je ukazka ako manipulovat diskusiu.
  Vratme sa vsak k MATICI !!!
  1/ Kde je narodny Poklad ???
  2/ Kde su peniaze z podieloveho druzstva ???
  Kto su to ti co to pokradli ???
  Preco sa autor nevyjadri konkretne aj s ich menami ???
  Kde su trestne oznamenia , co robi pan Tkac ???
  Ako keby to chcel vsetko ututlat mi to pripada.
  A co robi nasa slavna policia
  pod vedenim pana ministra Kalinaka ???

 24. 1 poklad je v p…
  2 platí bod 1.
  3 mrkni do politiky
  4 si nejaký zvedavý že mená a čísla účtov nič?
  5 pán Tkáč asi odpočíva v pokoji, lebo nič iné mu nedovolia urobiť
  6 polícia je na behaviorálnom školení o komunikacií ako pomáhať a chrániť alebo buzerovať a mlátiť to je jedno vyjde to narovnako..

 25. Osmoza
  odvodil si si nick od tvojho vysuseneho modzgu? Ty pako odkedy boli Varjagovia Svedi? To mas kolko rokov ze mas take chatrne vyjadrovacie schopnosti (nechcel som povedat znalosti).. Kde bolo Svedsko v case Vikingov ty vsevedko?

 26. O vsetkom moznom sa tu bavime len nie k veci.
  Stale platia nezodpovedane otazky co sa pyta Igor z 26.maja.
  Kde je poklad ,kde su peniaze a co robi pan Tkac
  a co robi policajny vysetrovatel vo veci?

 27. Tento článok je súčasťou špinavej kampane proti Matici Slovenskej.!
  Iste viete,komu leží Matica v žalúdku.Okrem iných aj našim ,,bratom,,..

  • Pokiaľ si myslíte, že v Matici je všetko v poriadku a čisté ako čerstvo napadaný sneh, musíte byť slepý. Ako sa hovorí „ryba smrdí od hlavy.“ A to platí aj pre Maticu.

 28. Dovoľte mi ako slepcovi poznamenať,že z každého Vášho slova srší očividná láska k Matici a k
  vlastnému národu.

  • Ďakujem za vaše hodnotenie. Aj keď to je pravdepodobne irónia. A tak vás poprosím, aby ste mi tu uviedli aspoň jediné moje vyjadrenie proti Matici.

   No a aby sme si boli narovno, skúsim sa vyjadriť ja k vášmu postoju. Zakrývaním si očí pred zločinmi darebákov, ktorí si z Matice urobili dojnú kravu, jej robíte medvediu službu. Keď kradnú politici, každý nadáva ako môže. Fuj, Mečiar kradne, Dzurinda kradne, Fico kradne. Keď sa ale rozkráda a dehonestuje Matica, vtedy nič nevidím, nič nepočujem. Podľa mňa sa takto môže správať iba ten, kto sám má maslo na hlave. Môžete sa hanbiť. Vďaka ľuďom ako ste vy, má Matica v národe také meno ako má. Odíďte do zabudnutia a vráťte Matici dobré meno, ktoré mala! Sto rokov po vás ešte bude trvať, kým napravíme všetky škody, ktoré ste napáchali! Aj to sa podarí len preto, že v Matici sú stále, napriek vašim sabotážam, lajdáckosti a kriminálnym činom, aj slušní a čestní ľudia, ktorí robia pre Maticu prvé aj posledné. Musím sa hanbiť, keď počúvam čo o nás ľudia hovoria. Ale to nehovoria o nás, drobných a čestných matičiaroch, ale o vás! O lumpoch a darebákoch, ktorí sa stavajú na piedestál, ako akísi spasitelia národa. Pritom hľadíte iba na osobný prospech a zisk, na svoje ego. A ja sa musím za vás hanbiť. Ale na každú sviňu sa voda varí, nebojte sa, už sa blíži tá chvíľa.

 29. Ste jeden sprostý nenávistný smrad.Pomodlím sa za Vás,aby Ste sa tou žlčou nezadrhli.

 30. Zopar ludi to napisali spustu „grcov“ ci byt zo Zapadom alebo s Vychodom…Riadia sa kratkou minulostou,kde,kto a co materialne dosiahol…Ani jeden z nich tu nie je „jasnovidec“ a s patricnou znalostou sveta…Aj Americky dostojnici sa ucia na akademiach Cinske bojove umenie od Sun Tzua…No a ja by som tu siahol do ineho Cinskeho zdroja jedinecnej ‚pravdy nebies‘, Tao-Chod nebies,na ktory blizko navazuje aj I-Cing,Kniha zmien(vo svete)…Precesia Zemskej osi posuva aj OSVIETENIA DUCHA NARODOV kazdych 72 rokov o 1 oblukovy stupen.Nas svet je DUALNY a DVOJPOLARNY. Negativnym polom bola byvala Vychodna Europa a hlavne ZSSR,ktory tajne loze v tichosti rozobrali a posunuli zapadne do Bruselu,EU,buduceho ‚Gulagu zajatych narodov’…Byvaly pozitivny pol sa prave usadza v Cine posunom z USA…Cina zacne dalsie kolo a cyklus OSVIETENIA narodov(ludi)…Historia toto jasne potvrdzuje. Najprv bola hore Cina,potom Tibet,India,potom Perzia a Turecko,potom Byzancia a Rim.Potom preslo toto OSVIETENIE do Zapadnej Eurpoy a kolonialnych mocnosti,ktorych moc a slava tiez zvadla a dnes su radovymi ci menej ako radovymi krajinami…Ich slava presla do Severnej Ameriky,hlavne USA…Kedze su USA sirokou krajinou,ich OSVIETENIE trvalo cez 230 rokov…No a tento pozitivny pol nasleduje aj negativny pol ktory sa presunul z byvaleho ZSSR do EU…A tak isla aj vybojnost,poroba a migracia narodov z Vychodu smerom na Zapad…A Cina zacne dalsi cyklus kolesa dejin ludstva,z Vychodu na Zapad…Kedze je Cina na vzostupe,coskoro nastane aj vzostup Indie a Ruska,ale aj Mongolska ako takeho…Takze buducnost patri Cine a Rusku,a nie EU ci USA,ktore su na upadku a vstupuju do veky tmy ako negativny pol…Aj preto mozno si Ukrajina (jej slobodomurarske vedenie) uvedomuje aj tento fakt a odmietlo podpisat asociacnu zmluvu s EU ! A tento fakt to nevie ani jeden z radov prispievatelov,hadajuc sa o vyhodach a nevyhodach Vychodu a Zapadu,kam sa pridat…Je len smutne ze nasi slovensky lokaji-politici v sluzbach ‚Ciernych baronov‘ zatiahli Slovensko uz po aspon 3.krat na stranu prehravajucich! Najprv do sfery nacistickeho Nemecka,potom do sfery ZSSR a teraz do Europskej ‚sovietskej‘ Unie,ktora vsetko diktuje a vnucuje vsetkym clenskym statom kde nie vsetci su si rovni a zrejme ani nikdy nebudu…EU sa pravdepodobne zakratko rozpadne. Mozno vdaka Britanii,ktora je Atlantickym spojencom USA a sedi v EU len jednou nohou…Kedze je to City of London kde sidli svetove financne centrum „Chobotnice a Ciernych baronov“ktori kontroluju aj USA a jej stvorcovu korporaciu hlavneho mesta,je nemyslitelne aby Bruselska byrokracia diktovala Londynu! Skor naopak! Londyn pouzije EU na koncentraciu viac bohatstva a moci vo svete…

 31. – prvym zakladnym predpokladom kazdej diskusie je drzat sa temy, nenechat sa unasat roznymi asociami k teme, ktore diskuter z nejakych dovodov preferuje. potom to vyzera ako v krcme 4. cenovej kategorie tesne pred zaverecnou, kde si hovori kazdy to svoje, nikto nikoho nepocuva, pripadne padaju aj nadavky…

  – druhym predpokladom je zistit si dostupne informacie, kde vlastne a kedy kto co ukradol, alebo spreneveril. no a pravdaze informacie k blogerovi – aby niekto nahodou nebol prekvapeny…

  kto je plateny clovek pavol kaplan je napriklad tu:

  http://pavolkaplan.blog.pravda.sk/2013/10/11/chcem-sa-priznat-lebo-ide-o-20-milionov-eur-ako-je-to-s-pavlom-kaplanom/

 32. KED TO TI KRETENI PODPISALI ASPON SA ZLODEJI PRIHLASILI A VIEME KDE SI ICH HLADAT
  MINCA MA DVE STRANY ! ! !

 33. V tej 24 rocnej ZOO(SR) kde basuju Gorily a gaunerpolitici a ich cinnost je vlastizrada,genocida naroda,destrukcia Slovenska hajzlov netreba pred sud ale hlaven Kalasnikova.To nie je stat,to nie je demokracia to je zlocin tisicrocia a najvecia hanba narodny poklad ukradnu a nic sa akoze nedeje/Je cas pre hlaven Kalasnikova postavit sudcov a policiu ktora nekona.Ludia nasi bratia a sestry OZBROJUJTE SA a nemajte strach dame hajzlom vyuctovanie.
  Ps.Bol som osobne z Markusom tu v Kanade vo Windsore,Ontariu kde sa chvalil ako je bohaty a bohatstvo nema v ZOO-SR(zlodej sa istil) ale v USA.To su jeho slova cice narodny poklad je v USA.Nie je to kanadsky zartik co tu pisem ale navod kde su peniaze a ten skurvenec Markus uz mal vysiet.Narodny poklad cize najhrubsiu zlodejinu vyvizeli do USA a tento StBak zradil vsetko lebo ako moze mat bohatstvo v USA?Z platu predsedu MS?tAKA JE PRAVDA O NARODNOM POKLADE A HAJZLI POLICIA A SUDCOVIA NEKONAJU ON SI ICH KUPIL Z PENAZI ZLODEJINY NA NARODNOM POKLADE KTORY BASTRAD HAJZLI UKRADLI NARODU!!!!

Leave a Reply