Domov / Hlavná strana / Náboženstvo / Podľa vrcholného ministra izraelskej vlády majú i homosexuálni židia “hodnotnejšie duše“ ako nežidia

Podľa vrcholného ministra izraelskej vlády majú i homosexuálni židia “hodnotnejšie duše“ ako nežidia

Eli_Ben-DahanIzraelský námestník ministra pre náboženské záležitosti a bývalý generálny riaditeľ najvyššieho rabínskeho súdu v Izraeli oznámil, že i homosexuálni židia majú hodnotnejšie duše než nežidia.

Výbuch nenávisti proti pohanom spôsobil rabín Eli Ben Dahan, člen pravicovej strany Habajt Hajehudi, ktorý slúži v koaličnom kabinete Benjamina Netanjahuja.

Dahan sa tak vyjadril v rozhovore s izraelským denníkom Maariv počas diskusie o postojoch strany k homosexuálnym manželstvám v Izraeli.

Podľa Dahana sú „sobáše ľudí rovnakého pohlavia zakázané rovnako, ako sú zakázané sobáše medzi židmi a pohanmi” (teda nežidmi, gójmi – pozn. editora), a „homosexuálni židia majú ‚hodnotnejšie duše‘ ako nežidia, či už homosexuálni alebo heterosexuálni.“

Noviny ďalej citovali Dahana, keď hovoril „Dokonca (aj keď nežidia majú menejcennejšie duše) by nesúhlasil s akýmkoľvek zákonom o sobášoch ľudí rovnakého pohlavia, tak isto ako by nesúhlasil s manželstvom medzi židom a pohanom.“

Dahanov odpor k homosexuálnym manželstvám „vyplýva z jeho vernosti izraelskej židovskej povahe. Musím zachovať štát židovským,“ povedal.

Dahan momentálne slúži ako člen Knesetu a námestník ministra pre náboženské záležitosti. V roku 1989 sa stal generálnym riaditeľom rabínskeho súdu, pričom tento post zastával 21 rokov. V auguste 2013 Dahan opísal Palestínčanov ako „zvieratá, ktoré si nezaslúžia žiť.“

Skúste si na sekundu predstaviť, ako by hocijaký európsky, arabský, ázijský alebo africký politik vystúpil na verejnosti a oznámil, že židia majú “menejcennejšie duše“ ako nežidia, a homosexuálne manželstvá by mali byť postavené mimo zákon rovnako, ako manželstvá medzi židmi a nežidmi.

Na takéhoto politika a jeho krajinu by sa znieslo obrovské rozhorčenie svetového židovstva cez ich médiá, cez nimi riadené Západné vlády a cez ich finančnú moc.

Taký politik by sa bez pochyby ocitol na „sledovacom zozname“ ADL, a bol by zaradený na zoznam „nenávistných organizácií“, vedenom židovským supremacistickým SPLC – medzi inými.

Médiá kontrolované židovskými supremacistami by denne na medzinárodnej úrovni vypúšťali príbehy o tomto „zlom rasizme“ a “antisemitizme“, a celý svet by bol pobádaný k odsúdeniu a útoku na dotyčnú osobu, alebo jej krajinu.

Napriek tomu môžu poprední židovskí supremacisti znova a znova robiť najpoburujúcejšie protipohanské poznámky a vyjadrovať svoje názory, v ktorých dávajú nežidov na jednu úroveň so zvieratami a nižšími tvormi – a médiá kontrolované židovskými supremacistami mlčia.

Židovskí extrémisti v ADL a SPLC sú ticho, a nikdy nepovedia ani slovko o najjedovatejšom rasizme na svete: o tom, ktorý pochádza z ich vlastných kmeňových pozícií.

Je to starý príbeh: jedno pravidlo pre židovských supremacistov, iné pre nežidov.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: David Duke

O ::prop

4 komentáre

  1. Gojom napchali do huby toleranciu a humanizmus,tak sa teraz predbiehajú,ktorý je tolerantnejší a humánnejší:)
    Týmto zdravím kibuc charizmatikov:)

  2. Ja len pripomeniem že bývalí poštár z STV1 dostal padáka za to že si robil srandu popri ostatnom aj zo židov…..strašne by som rád vedel čo sa budú učiť deti za 500 rokov v školách o našej dobe a ako ju budú vlastne nezívať….

  3. to je ale nadherny prasacousaty nosaty krasavec,by ma zaujimalo kolko a ake roztomile zvierata ma v tej uchvatnej brade,hee

  4. No a čo ? Ved, aj pre ortodoxného/ultrakonzervatívneho kresťana má určite „hodnotnejšiu“ dušu homosexuálny kresťan, ako „pohan“.

Leave a Reply