Domov / Hlavná strana / Sionizmus / Podľa iránskych médií používa ISIL izraelské zbrane

Podľa iránskych médií používa ISIL izraelské zbrane

zbraneZ času na čas vyvstávajú otázky o tom, kto je za Islamským štátom. Mohol by byť za teroristickou skupinou Izrael?

Iracké dobrovoľnícke sily, známe ako Hašíd Šábi, objavili vo štvrtok izraelské zbrane na pozíciách Islamského štátu (IS) v irackej provincii Anbár, tvrdí televízia Al-Majadín, informovala spravodajská agentúra Fars.

Minulý mesiac sa objavili správy, že iracké protiteroristické sily zatkli štyroch zahraničných vojenských poradcov zo Spojených štátov a Izraela, ktorí údajne pomáhali ISILu.

Navyše, podľa februárových vyjadrení vyššieho irackého zákonodarcu Wahába al-Tajího, izraelská armáda cvičí ISIL na Sinajskom polostrove pre teroristické operácie v Egypte.

Iránsky vyšší poradca najvyššieho vodcu, Ali Akbar Velajatí povedal, že ISIL bol vytvorený Západom a Izraelom, aby nasledoval ich záujmy na Strednom Východe:

„ISIL bol v skutočnosti vytvorený západnými koloniálnymi mocnosťami a sionistami, pretože čokoľvek táto teroristická skupina robí je proti islamu a pravidlám všetkých islamských siekt.“

Americký historik Webster Tarpley tiež zdieľal podobnú myšlienku a vyhlásil, že Spojené štáty vytvorili ISIL, aby použili džihádistov ako svoju tajnú armádu na destabilizovanie Stredného Východu.

Tento štýl uvažovania môže byť trochu provokatívny a extrémny, ale napriek tomu sa treba zamyslieť. Ak boli Spojené štáty za vznikom al-Kájdy po zapojení USA do Afganistanu v 80-tych rokoch, podľa tvrdení niektorých ľudí môže existovať spojenie medzi Bielym domom a džihádistami ISIL, terorizujúcimi veľkú časť Stredného Východu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: SputnikNews

O ::prop

Jeden komentár

  1. Od moslimov sa môžeme len učiť:

Leave a Reply