Domov / Hlavná strana / Ekonomika / Pľundrovanie, ožobračovanie a vysávanie ziskov: vysvetlenie podvodu so zvyšovaním zamestnanosti a zahraničnými investormi

Pľundrovanie, ožobračovanie a vysávanie ziskov: vysvetlenie podvodu so zvyšovaním zamestnanosti a zahraničnými investormi

urad_prace-zamestnanostŠtvrť storočia počúvame rozprávku o zahraničných investoroch. Rozprávka je taká, že naši utrápení spoluobčania nemajú prácu. Tak príde statočný zahraničný investor, ktorý investuje svoj kapitál, založí fabriku a zachráni ich. Nezamestnanosť sa znížila a všetci sú šťastní. Čím viac ich príde, tým lepšie sa budeme mať. Práve preto im musíme vytvoriť vhodné prostredie. Zazvonil znovec a rozprávke je koniec. Dobrú nôcku, môžeme ísť spinkať.

Ale táto politika zvyšovania zamestnanosti nefunguje a zlyhala na plnej čiare!Štvrť storočia sa spoliehame na zahraničných investorov a výsledkom je masová nezamestnanosť napriek masovému vysťahovalectvu. Pracujúci, ktorí ešte neodišli, živoria za niekoľko stoviek euro. Zahraničné investície očividne nepomáhajú a nefungujú, nezlepšujú krajinu, nezvyšujú prosperitu. Zahraniční investori nám neprinesú prosperitu nikdy. Dokedy to politici budú zapierať a tváriť sa, že všetko je ok? Dokým všetci nepokapeme od hladu?

Potrebujeme vlastné nezávislé bankovníctvo, vlastný kapitál, slovenské podniky a vývoz, obrovskú podporu podnikania a silnú strednú spotrebnú vrstvu, ktorá bude veľa nakupovať. Poniektorí podnikatelia už prišli na to, že ak chcú predávať, zamestnanci musia zarábať toľko, aby si ich výrobky mohli kúpiť. Ale toto tie hnisavé krysy zo štedro financovaného inštitútu INESS nepriznajú.

Liberálna propaganda hlása takúto jednoduchú asociáciu. A: Západné krajiny sú bohaté. B: Západné krajiny sú kapitalistické. C: Ak zavedieme kapitalizmus, budeme bohatí tiež. Začiatok je tvrdenie A, nasleduje tvrdenie B, tvrdenie C je záver. Ale veď takmer celý svet je kapitalistický! Prečo nezavládla svetová prosperita? Prečo takmer všetky trhové ekonomiky nie sú bohaté? Prečo nie je celý svet bohatý ako napríklad Anglicko?Veď predsa keď zavedieme kapitalizmus, automaticky sa staneme bohatými!

Celá pointa je v tom, že ak schválime rovnaké zákony ako Nemci, Angličania, Francúzi, Holandania, Dáni, … v mene voľného hospodárstva, nebudeme bohatí a nebudeme prosperovať. Schválenie rovnakých zákonov v krajinách s inými pozíciami bude mať iné následky. Krajiny sú buď kapitálové centrá, ktoré kumulujú kapitál alebo naopak – ekonomické periférie, ktoré slúžia ako zdroj lacnej pracovnej sily, lacných surovín a ako odbytiská pre vyspelé trhy. Pre centrá je voľný pohyb kapitálu priaznivý, pre kolónie škodlivý. Investori investujú do ekonomických periférií za účelom zisku. Investujú jeden milión a získajú dva milióny. Vyvezú viac ako privezú, preto sa príliv kapitálu nekoná. Nakoniec vysajú všetky zisky z peňažného obehu a peniaze sa prestanú v ekonomike točiť. Zákazníci nebudú mať za čo nakupovať a firmy nebudú môcť zamestnávať. Bohatstvo krajiny sa nezvýši. Z tohoto dôvodu je len niekoľko bohatých kapitalistických krajín a desiatky chudobných či priemerne bohatých: väčšina trhových ekonomík sú kolóniami bohatých krajín a zvyšujú ICH blahobyt, nie svoj vlastný. „Zahraničný investor“ je teda len obyčajná naničhodná pijavica žijúca zo šťastia a snahy slovenského otroka!

Pri pleptaní o zahraničných investoroch sa politici tvária akoby zachránili svet. Bijú sa do pŕs koľko pracovných miest zabezpečia pre slovenský ľud. Ale ten „investor“ nie je nik iný než súkromná firma, ktorá vytvára bohatstvo pre cudzí štát vďaka práci slovenského otroka. Firma, ktorá zneužíva chamtivosť politických elít, daňové úľavy, dotácie a odpornú chudobu. Zo Slovákov sú otroci pracujúci za pár drobných pre cudzie štáty – a toto je tá veľká pýcha politikov, ktorou sa verejne chvastajú!!! Zapredali nás, judáši. Nemecký investor pomôže znížiť akurát tak poľnohospodársky fond ornej pôdy. A neskôr budeme žobroniť u Nemcov o rožok a chlebík.

To sa im to podniká: daňové prázdniny, dotované pracovné miesta, minimálna mzda, fyzická šikana a psychické vydieranie, nútené a nepreplácané nadčasy, stovky nezamestnaných klope na dvere, 12 hodinové smeny, zadarmo cesty a infraštruktúra… Slovenský podnikateľ a živnostník platí likvidačné dane aby štát mohol zadarmo, za nič, dať peniaze zahraničnej pijavici, ktorá následne „vytvorí pracovné miesta.“ Číre šialenstvo a totálna vlastizrada!! Takúto hlúposť by nedovolil ani posledný francúzsky ekonóm z čias Ľudovíta XIV.!!! Riešenie je jednoducho znížiť dane našim ľuďom a práve oni začnú vytvárať nové pracovné miesta – lebo si to budú môcť dovoliť.

Aké je to pracovať v zahraničnej montovni? Robiť 12 hodinové smeny od 18:00 do 06:00 cely týždeň za smiešne peniaze a v piatok prísť domov ráno o 06:00 a rýchlo si ľahnúť lebo o 14:00 ideš ešte do poobednej. A potom v sobotu do rannej. Ale nie že si chceš privyrobiť, ale musíš lebo ťa vyhodia. Nadčasy sú nariadené povinne aj pre 55 ročné ženy. To nie je život. To je des, trápenie a mučenie. Stane sa, že z práce pre zahraničného investora príde žena alebo mama domov s plačom…

Šíri sa názor, že títo zdierači iba využili zlú situáciu na Slovensku. Omyl! Súčasná otrasná situácia bola vytvorená úmyselne a so zámerom aby sme boli donútení stať sa lacnou pracovnou silou. Situácia po 89 bola takáto: nevedeli sme podnikať lebo už 41 rokov sme mali KSČ vo vedení a ani predtým sme to dobre nevedeli, ľudia netušili ani ako vzniká trhová cena, museli si naštudovať takúto triviálnosť. O konkurencii vedeli asi toľko, že dám nižšiu cenu, budem mať lepšiu reklamu alebo kvalitnejší výrobok a vyhrám súťaž. Aj poslednému dementovi muselo byť jasné, že slovenský podnikateľ nemá šancu zvíťaziť nad americkou korporáciou s 300 ročnou tradíciou! Elity západných krajín dobre vedeli čo sa stane, nie sú idioti, napriek tomu trvali na voľnom trhu, to znamená rovnaké podmienky pre americkú korporáciu ako pre slovenský podnik. Pretože chceli skupovať, ničiť, demontovať a dobiť naše trhy.

Výsledkom tohoto nehorázneho nezmyslu s „investormi“ ako zdrojom zamestnanosti je každodenná slovenská realita. 300-500 eurové platy. Najdrahšie ceny benzínu v EÚ. Najdrahšia daň na potraviny v EÚ. Vzdelaná mládež chodí umývať riady do Ameriky a Anglicka. Ženy v päťdesiatke chodia starým Nemcom a Rakúšanom utierať zadky. Masová nezamestnanosť. Celá armáda nezamestnaných. Masové vysťahovalectvo. Nezamestnateľnosť. Prepúšťanie. Zvyšovanie cien. Znižovanie platov. Rozbité rodiny roztrúsené po celom svete. Rozvody. Radikálny pokles pôrodnosti. Perspektíva tmavých a ešte tmavších zajtrajškov. Slovák nenávidí svoju rodnú krajinu a ak sa chce mať niekedy dobre, musí ju navždy opustiť.

Slovensko nakoniec skončí ako americké mesto Detroit. Mladí ľudia odídu kvôli neexistencii pracovných miest. Nebudú sa zakladať žiadne rodiny a nebudú sa rodiť deti. Ostanú tu len dôchodcovia, ktorí budú dožívať svoje posledné chvíľky a cigáni. Aj oni časom odídu. Krajina zostane opustená. Všetci odídu. Nebude tu nik. Len ľudoprázdne územie.

Vyhladenie slovenského národa bude dovŕšené. Slováci vykapú a prestanú existovať. Dokonalá sociálna genocída.

Ďakujeme vám, naši zahraniční investori a parlamentné beštie! Ďakujeme za všetky v pote tváre vytvorené pracovné miesta! Ste úžasní! Investujte, investujte, investujte! Ďakujemeéééééé !

Takže takto funguje švindelsystém s investormi a investíciami.

A tie zapredané novinárske presstitútky majú nehoráznu drzosť nového „investora“ verejnosti odprezentovať takto: „Ľuďom bez práce v okrese by mohlo svitnúť na lepšie časy. Do Piešťan sa sťahuje investor z Kóreje, ktorý tu chce spustiť výrobu komponentov pre televízne prijímače.“

Autor: Majkl Spiritus, www.protiprudu.org

O ::prop

24 komentárov

 1. ŠTÁT ako sme ho poznali pred ZAVLEČENÍM do „EÚ a ZÓNY“ bol ZLIKVIDOVANÝ !!! „Naši „ŠTANDARDNÝ (skorumpovaní) POLITICI A STRANY“ – zapredanci, farizeji a judáši, ho za judášsky groš svojimi činmi v NÁRODNEJ ZRADE SLOVENSKEJ REPUBLIKY N(Z)RSR odovzdali KORPORÁTNEJ KOLÓNII EÚSA a urobili to preto, lebo NEMAJÚ POŇATIA ako „náš“ ŠTÁT SPRAVOVAŤ !!! To je SKUTOČNÝ DÔVOD takzvaného „ODOVZDÁVANIA KOMPETENCIÍ“ a hlavne NÁRODNÉHO BOHATSTVA cudzej firmičke „BRUSSELS(EU)-FRANKFURT(ECB) Ltd.“.
  Sú to NESCHOPNÍ LOKAJI so zmluvou na DOBU URČITÚ, ktorí len PREKLADAJÚ DIREKTÍVNE NARIADENIA do slovenčiny !!!
  Pre pripomenutie (všetkým s kratšou pamäťou ako 20 rokov), aspoň tie „NAJ“ skutky z dielne našich „ŠTANDARDNÝCH POLITIKOV A STRÁN“ (zapredancov, farizejov a judášov):
  – (KDH) hlasovanie proti vyhláseniu memoranda o zvrchovanosti a samostatnej SR (v poslednej volebnej kampani do N(Z)RSR sa vyhlasovali za „to najlepšie pre Slovensko“ – Farizeji a čo chrbtová kosť ?)
  – (KDH) likvidácia slovenského poľnohospodárstva a potravinovej sebestačnosti – Farizeji, „DAKUJEME“.
  – (SDKÚ+KDH) oddĺženie slovenských bánk na náklady občanov SR a ich odovzdanie nenažranej KOLÓNII EÚSA – Judáši, kam ste zdupkali ?
  – (SDKÚ+KDH) odovzdanie strategických podnikov SR za srandovný judášsky groš nenažranej KOLÓNII EÚSA a VRCHOL je SLOVNAFT maďarom !!!
  – (SMER „SD“+SDKÚ+KDH) prijatie „Lisabonskej zmluvy“ v N(Z)RSR bez vyhlásenia referenda a tým degradovanie ÚSTAVY SR na srandovný pamflet – Zapredanci, vaši rodičia sa za vás musia HANBIŤ.
  – (SMER „SD“) zavedenie „EURA (cudzej meny)“ bez pravdivého informovania občanov o jeho skutočnom stave a bez vyhlásenia referenda – ČERVENO – ŽLTÝ MAŇÁSKOVÉ a neschopný „SD“ = SOCIÁLNY DILETANTI.
  – (SMER „SD“+SDKÚ+KDH) zatiahnutie občanov SR do splácania cudzích dlhov (EuroVálov) bez vyhlásenia referenda – Zapredaní Judášsky Farizeji, všetci máte v názve „D“(demokratická), ale o tej D len DRÍSTATE pred kamerami a ani sami tomu neveríte !!!.
  Zapredanci (SMER „SD“ so silným (cigánskym) NÁRODNÝM PILIEROM v programe), farizeji (KDH s rovnou a pevnou PRO-SLOVENSKOU chrbtovou kostou) a judáši (SDKÚ s 30 striebornými v kešeni za slovenské banky a strategické podniky) svojou neschopnosťou nielenže nenaplánovali, nepostavili a nespustili žiadnu výrobu vlastých konkurencieschopných slovenských výrobkov, ale NEDOKÁZALI ani UDRŽAT a ZMODERNIZOVAŤ ešte fungujúce podniky a poľnohospodárstvo, ktoré by poskytovali slušnú prácu za dobrú mzdu a vlastné, kvalitné potraviny pre OBČANOV SR !!!
  OBČANIA SR, koľkože rokov pozeráte na TIE ISTÉ KSICHTY našich „ŠTANDARDNÝCH (skorumpovaných) POLITIKOV“ v ich „DEMOKRATICKÝCH VLÁDACH a N(Z)RSR“ a nechávate sa NIMI klamať, okrádať a ožobračovať takzvanými UZÁKONENÝMI „REFORMAMI“, (stále sa zvyšujúcimi) DAŇAMI (DPH), ODVODMI a POPLATKAMI, ktoré NIČ NEZLEPŠUJÚ len svedčia o tom, že ONI NEMAJÚ ŠAJNU AKO SPRAVOVAŤ ŠTÁT !!!
  Ďalšie nové DOTÁCIE a DAŇOVÉ ÚĽAVY pre ZAHRANIČNÉ KORPORÁCIE, ktoré Slovákov zamestnajú za takmer MINIMÁLNU MZDU a ZISK si prelejú do svojej DOMOVSKEJ KRAJINY. Navyše NÁS tzv. „vláda SR“ NEHANEBNE OKRADNE NAJVYŠŠOU DPH v širokom ďalekom okolí a „štátna pokladnica permanentne PRÁZDNA !!!
  Nech nám títo HURVÍNKOVIA vysvetlia – PREČO sa tu nepestuje OBILIE, OVOCIE a ZELENINA, nedorába MLIEKO a MÄSO. Ahááá, každý rok si na to POŽICIAME za „VÝHODNÝ ÚROK“ a DOVEZIEME v 3-ťo triednej kvalite, ale za AAA-čkové CENY !!! Napriek tomu, že PÔDU, PASIENKY a VODU (zatiaľ) máme. Aj ĽUDÍ (zatiaľ) je tu dosť (cigánsky NÁRODNÝ PILIER v programe SMER „SD“). Potrebujeme len STROJE, PHM a na začiatok OSIVO (toho je dosť v RUSKU).
  To sú ekonomicky efektívne a národu prospešné investície !!! Na také nám však „BRUSSELS(EU)-FRANKFURT(ECB) Ltd.“ financie z EURO-FONDOV NIKDY neposkytne a tzv. „vláda SR“ je NESCHOPNÁ urobiť čo je SPRÁVNE a PROSPEŠNÉ pre NÁS !!!
  Podľa ich STRATÉGIE VZDELANOSTNEJ EKONOMIKY, národ pozdvihnú, absolventi na vysokej vzdelanostnej úrovni – VEĽKÉ OČI. Tí odtiaľto ZDUPKAJÚ len sa tak za nimi ZAPRÁŠI !!!

  • Bravo aj tebe aj autorovi článku. Konečne je niečo na prope čo nie je špekulatívno-špiritistické.
   25 rokov pozerám ako to takto postupovalo. Snažil som sa niečo aj robiť ale výsledok NULA. Vždy to skončilo na prízemnosti a nedvižnosti nejakého idiota. Plus celá tá plejáda tých čo židom olizujú chrastavé osraté rite aby mali pocit, že sú niečo.

  • Ak by strádanie más viedlo k duchovnej obrode národa mohli by sme z toho vyjsť víťazne. Bohužiaľ nie sme rusi, nie sme pravoslávni, nikdy nepovstaneme proti pánovi, nikdy nevyhráme pokiaľ nás bratia rusi znova nevyslobodia z koloniálnych chápadiel západu.
   http://youtu.be/5cIOKU6369g

   • Christian Freeman

    a Ty si inak normalny/normalna? Ak Ti Rusi chybaju, tak sa mars zbalit a padaj do Ruska. Neskutocne, kolko ruskych zapredancov na tom Slovensku je, do Ruska to maju na skok, ale ani jeden tam nejde….
    Pravoslavie vyhrou nie je (v podstate je to este o stupen vacsie pohanstvo ako katolicizmus), to, ze nepovstaneme, mame asi v genetickej vybave, ale na druhej strane je to pochopitelne (preco ja? pockam, az to niekto iny zacne)….a pri vybere kolonizacie Zapadom alebo Vychodom… no, Rusov sme tu v podstate mali od 1945, od 1968 aj fyzicky, to len pre tych, co su bud prilis mladi alebo prilis blbi na to, aby to vedeli.

    • Vidím, že Talmud ti vysvetlil, čo je pohanstvo. Sovietsku armádu sme tu mali od 1968 do 1989.
     V ostatnom len urážaš.

    • nekecaj tu o roku 1968 prezil si to ?ja ano a tieto politicke zap.prostituky si madlili ruky -v tej dobe v amerike bojovala domobrana s cernochmi a amerika to potrebovala zakryt!!

   • ZNOVA? Kedy nás rusi z niečoho oslobodili? Uveď jediný príklad. Rusi sú nám asi takí bratia ako židovskí bankári naši dobrodinci. Magor. A tie kolónie – jasné, Rusko nikdy nemalo a nemá žiadne kolónie.

    • Rusi nás od nikoho nikdy neoslobodili ani nás nikdy neokupovali ani nám nikdy neukradli nijakú fabriku ani od nás nechceli aby sme za nich bojovali. Rusi boli pod židoboľševickým režimom takisto ako my.
     Akurát pri Világoši porazili maďarskú armádu čo zachránilo život Jankovi Kráľovi, Ľudevitovi Velislavovi Štúrovi, Hurbanovi, Hodžovi.
     P.S. Nie som si len istý s tým bojom za ruské záujmy. Belo IV podporoval Rusov v bojoch proti Zlatej Horde a ten tatársky vpád 1241/1242 bol vlastne trestná výprava za túto spoluprácu.

     • Nie som si istý, čo si myslel svojim príspevkom, tak zareagujem iba na prvý odstavec.

      Píšeš veľmi dobre, že Rusi boli pod židoboľševickým režimom. Len si to žiada dodatok – Rusi boli zároveň súčasťou židoboľševického režimu. Pretože podľa tvojho tvrdenia nemáme právo označovať nemcov za nacistov, keďže len boli pod nacistickým režimom. Američania sú dobrí, len trpia pod žido-banksterským-kapitalistickým režimom, atď.

      Nie je to také jednoduché, ako to staviaš. Je jasné, že istotne nie všetci Rusi súhlasili s boľševikmi, ale je aj nespochybniteľné, že mnohí k nim patrili. Ako v každom režime. Ale keď niekto príde so zbraňou v ruke na Slovensko a hovorí rusky, pochádza zo ZSSR a nie je to priam mongol, bude to pre nás Rus, aj ak by bol pôvodom hocikto. Viem, možno to nie je úplne korektné, čo ale dnes je na 100 % korektné?

     • Ja skutočne označujem za nacistu len člena NSDAP. V Rusku ani napríklad neexistovala komunistická strana – tá vznikla až po rozpade Sovietskeho zväzu.
      Tie ďalšie dva odstavce hovoria, že s Rusmi sme mali v histórii sem tam dotyky ale nič moc.

     • uryvok z knihy!
      Fakta v ní obsažená se od roku 1945 nesměla objevit a publikovat nikde v celé střední a východní Evropě. Situace se ale příliš nezměnila ani dnes. V současnosti se sice čtenáři dozví mnoho o historii a zločinech komunismu, ale jakákoliv zmínka o židovství, o roli sionismu, judaismu v těchto zločinech je prostě TABU. Stejně tak i o jiných židovských zločinech – a není jich málo od počátku lidských dějin až po současné dění. Kdo se „prohřeší“ a tohle TABU nerespektuje, je pronásledován a označen za „antisemitu“, zločince či extremistu.

     • mas zaujimave poznatky len v amerike je 30 milionov ludi v satanskych spolkoch!!Za SSSR bolo v rusku len 15 milionov bolsevikov!!komunisticke zoskupenia su trosku ine ako zoskupenia satanistov -ta sa mozeme presvedcit dnes na vlastne usi ci oci-!!Sio usacko a ukrajina!Vyrok americkeho politika -rusov potrebujeme len tolko aby robili v bani ci obsluhovali vrtne veze !!

     • k16ns 3. február 2015 at 9:13 v jenom mas pravdu rusi za 2 svet vojny od svojich hranic uz neslobodzovali male narody ale tymze od hranic ruska boli vsetci spojenci hitlera tak to bola vojna dobyvacna !A este viete co je dobyvacna vojna !! preto si vojaci mohli zobrat ked sa in niecopacilo obrazne povedane -lenze stale plut na rusky narod je hnus !Amerika zo svojimi kowbojmi by uz bola davno zdohla -pretstav si ze len na slovensku bola za 75 rokov 4 zmena penazi!
      kto sa pritom nabali jasne ze zidovske banky !

 2. Takto zdevastovať Slovensko Hitler určite neplánoval.

 3. Osmoza, nieže je to nie 100% korektné, ale je to vyslovene nekorektné a zavádzajúce takto zámerne nepresne informovať o skutočnom pôvode rusky hovoriacich ľudí, alebo akokoľvek hovoriacich židov.
  Nie všetci Nemci sú nacisti, tak ako nie všetci Slováci sú nacisti za to, že ja som nacista (národný socialista pre nevedomých).
  Národný socializmus je jediná záchrana Európy pre nás, ktorým odkakživa patrí.

  • Teraz neviem, či so mnou súhlasíš, alebo nie. Ale poviem ti jedno. Svojho času si tu prehlasoval, že klamať v záujme veci je správne a prospešné. Tak tu teraz nehovor o tom, čo je korektné a čo nie. Taktiež tvoje verejné prehlásenie o národnom socializme je v kontexte tvojich predošlých výrokov úplne smiešne, obzvlášť ak si sa tu v minulosti vehementne hlásil ku Stalinovi a obhajoval ho pomaly ako jedinú spásu ľudstva. Ty si iba chudák agent provokatér, ktorý sa snaží ľudí zmanipulovať a dotlačiť ich k neuváženým vyjadreniam. Musíš sa lepšie snažiť a hlavne si nešliapať na jazyk. Česť práci, súdruh agentovič nacistovič.

   • Smiešna snaha o opľutie, ale pľuješ proti vetru. Buď sa zle pamätáš, alebo kecáš….máš aj niečo konkrétne k veci?

    • K akej veci? Že sústavne klameš a manipuluješ – ako je vlastné boľševikom? K tomu som sa už vyjadril, súdruženko.

    • V prvom rade sa chcem ospravedlniť. Nepamätám si zle, že to niekto tvrdil, ale asi si to nebol ty. Bolo to asi pred rokom, len vyhľadávanie v komentároch nefunguje, tak je dosť problém prechádzať články po jednom. Musel to byť niekto s podobným menom – už nechcem menovať, ale chodili tu ľudia s prezývkami ruských bohatierov, možno niekto z nich. Takže ešte raz – odvolávam, čo som napísal na tvoju adresu a ospravedlňujem sa za nepravdivé osočenie. Mrzí ma to.

 4. Pekný článok…aj niektoré príspevky. Jediné čo chcem k článku dodať. Investor je ten, kto ked investuje svoje peniaze – chce MINIMALNE 30-50% zisk ročne z investovaných peňazí.
  Za všetko môžu naši Slovenský politici a tzv. TOP MANAGERI – jeden príklad za všetko:
  Ked sa niekde v 90tych rokoch minulého storočia sťahovala jedna Nemecká firma do okolia Dubnice – ponúkla s malou dušičkou nástupný plat pre robotníka: 1000,- DM (Nemeckých Mariek)….álo to by museli rokovať s niekým kto má v gebuli iné ako nasr,…. sorry za expresionizmus,ale čo na to povedať ked táto podľa nemcov „almužna“ bola odmietnutá Slovákmi ako „…to je príliš vela!“ ???…názor si spravte sami…

 5. Vivat maršal Žukov! Sme na jednej lodi.

Leave a Reply