Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Plocha Gazy má byť redukovaná o 44%

Plocha Gazy má byť redukovaná o 44%

Gaza40ProzentOd začiatku masového vraždenia obyvateľstva v Gaze 8. júla, bolo doteraz usmrtených viac ako 1.100 Palestíncov a viac ako 6.500 ich bolo zranených (stav k 29.07.14). Podľa údajov OSN je najmenej 75 % z toho civilistov. Izrael stratil 53 vojakov a 2 civilistov. Izraelská armáda IDF vyhlásila okolo Gazy tzv. „nárazníkovú zónu“ a tamojšiemu obyvateľstvu povedala, že majú z tejto oblasti zmiznúť, pretože bude kompletne zničená. Plocha ktorá tým bude neobývateľná zodpovedá 44 % Gazy.

Obyvateľstvo si má hľadať útočisko na zostávajúcom území, pritom je Gaza s 1,8 miliónmi obyvateľov najhustejšie obývané miesto na svete. Redukovaním obytnej plochy o 44% sa skoro zdvojnásobí počet ľudí na štvorcový kilometer a títo budú ešte viacej na seba natlačení.

Konečné riešenie, ktoré sledujú sionisti, je kompletná deportácia obyvateľstva pásma Gazy s následnou anexiou. Úplne neprimerané použitie vojenskej sily je len tak vysvetliteľné, že sa má Gaza stať úplne neobývateľná. Tak ju zúžia, odstavia od vody a elektrického prúdu, redukujú potraviny na minimum, až sa vzdajú.

Nejde len o teritoriálne rozšírenie Izraela pre väčší životný priestor po tom, čo vyženú Palestínčanov, ale ako pri všetkých konfliktoch aj o zdroje, ktoré ležia pred pobrežím Gazy. Totiž obrovské zásoby zemného plynu v Stredozemnom mori. (Čítaj tiež: Rozšírenie plynovej vojny do Levantu) Palestínci z toho isto nesmú profitovať.

Ostatne, podľa bývalého egyptského ministra zahraničia Ahmeda Aboul Gheita organizovali Spojené štáty pád Hosni Mubaraka v roku 2011 za fasádou „arabskej jari“ len preto, že bol proti Washingtonom požadovanej deportácii obyvateľov Gazy do Sinajskej púšte.

Pretože Egypt je teraz po Západom povolenom vojenskom puči znova diktátorsky ovládaný, nestojí exodu z Gazy a usídleniu Palestíncov v Sinajskej púšti viacej nič v ceste. Financovanie nových obydlí má zabezpečiť USA a EÚ, zbytok dôjde zo Saudskej Arábie.

Či sa Palestínci toho zúčastnia, je iná otázka. Radšej sa nechajú vraždiť, ako sa mali nechať vyhnať z ich dedičného domova a ísť do nového utečeneckého tábora v egyptskej púšti. Tým by stále ale nemali svoj vlastný štát.

Kedy budú masový vrah Benjamin Netanjahu a velitelia jeho zvláštnych kománd pre etnické čistky konečne volaní k zodpovednosti a dopravení pred Medzinárodný súdny tribunál? Ako dlho sa bude svet len prizerať a trpieť vyvražďovanie Palestíncov?

V nasledujúcom videu vidieť ako sú systematicky, v hodinových intevaloch, obytné budovy bombami a raketami vyhadzované do vzduchu, aby sa vytvorila 3 kilometre hlboká zóna bez ľudí. Pripomína to tzv. „pásy smrti“ na hraniciach NDR so Západom, ktoré boli však len 10 až 30 metrov široké. V popredí vidieť izraelské tanky.

V ďalšom videu vidieť sionistov tancovať od radosti okolo delostreleckých granátov a prikladať nálepky s posolstvom „Smrť Palestíncom“ predtým, než budú vypálené na Gazu:

Na tomto videu vidieť radikálnych sionistov, ktorí sa zhromaždili na Rabinovom námestí v Tel Avive, ktorí najprv vykrikovali hrozby voči „arabským“ poslancom Knessetu Ahmedovi Tibimu a Haninovi Zoabimu. Potom vyvolávali: „My nenávidíme všetkých Arabov“ a „Zajtra nebude žiadna škola, pretože už neexistujú deti v Gaze !“ a „Gaza je cintorín!“

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Freeman

O ::prop

Pridaj komentár