Domov / Hlavná strana / Z domova / Pavel Kamas vystúpil v Košiciach

Pavel Kamas vystúpil v Košiciach

kamas1Meno Pavla Kamasa z nakladateľstva guidemedia etc zaznelo na stránkach prop-u už viackrát. Najmä v súvislosti s aférou okolo knihy „Projevy“ Adolfa Hitlera. Nakladateľstvo guidemedia etc sa totiž rozhodlo vo svojej činnosti ísť na dnešné časy cestou neobvyklou. Nezvolilo si cestu najmenšieho odporu, práve naopak. V nakladateľstve začali vychádzať dobové knihy a dokumenty, s ktorými má zákon a právo Českej (ale aj Slovenskej) republiky – a najmä rôzne mimovládne organizácie – problémy. Využili sme preto pracovnú cestu Pavla Kamasa na východné Slovensko a podarilo sa nám na 12.3.2014 dohodnúť prezentáciu zaujímavej knihy Michaela Winklera „Pranýř“ spojenú s malou prednáškou na tému „Sloboda slova, alebo o čom sa hovoriť môže a o čom nie“.

Po úvodnom príhovore dostal slovo Pavel Kamas, ktorý svoj výstup zahájil vo veľkom štýle prezentáciou knihy Michaela Winklera „Pranýř“. Viete, o čom je dilema väzňa? Aký je rozdiel medzi kvalitou života a životnou úrovňou? Kto sú to „ovčania“ a prečo sa správajú tak, ako sa správajú? Kto má posledných 300 rokov vplyv na dianie okolo nás? Kapitalizmus, dekadencia, demokracia, možnosti boja proti systému – toto všetko sú témy (a mnoho ďalších), nad ktorými sa Michael Winkler vo svojej knihe zamýšľa. A Pavel Kamas, ktorý toto zaujímavé dielo prekladal, dokázal, že nie je iba majstrom pera, ale aj rétoriky. Zanedlho zverejníme na serveri www.protiprudu.org aj recenziu tejto pútavej knihy.

V ďalšej časti svojho vystúpenia sa Pavel Kamas venoval afére „Projevy“ a s tým súvisiacou slobodou slova. Objasnil poslucháčom, o čo v celej kauze vlastne ide. O tejto kauze sa písalo v článkoch „Demokracia, sloboda slova a knihy“, „Aféra guidemedia etc“, Tlačová správa vydavateľstva a trestné oznámenia, „Rozhodnutie o trestnom stíhaní v kauze guidemedia etc“. Ďalšie informácie môžete nájsť na serveri „Náš Směr“. Obecenstvo pobavil prehlásením, že vydavateľstvo podalo samo na seba ďalšie trestné oznámenie – práve za knihu Michaela Winklera. V knihe – dokonca na obálke – je totiž text nasledovného znenia:

„Dnes smíte diskutovat o tom, kolik andělů se vejde na špičku jehly. Smíte dokonce zpochybňovat, že vůbec nějací andělé jsou. Co však ale rozhodně nikdy nesmíte, je začít počítat, kolik mrtvol lze spálit pomocí pár tun koksu, přinejmenším ne tehdy, jestliže jde o pálení, které mělo probíhat před 65 lety v Osvětimi. A už vůbec nikdy se nesmíte zeptat, jak to, že z jednoho a půl milionu Židů v Hitlerově mocenském teritoriu jich bylo zavražděno 6 milionů a devíti milionům je vypláceno odškodné. Tato svoboda vám byla odňata.“

Keďže v dnešnej dobe vôbec nie je jasné, čo človek ešte môže povedať a čo už nie, vydavateľstvo usúdilo, že by mal o tom rozhodnúť nezávislý vyšetrovateľ. Takže sme dospeli do stavu, keď o slobode slova rozhodujú policajné orgány.

Pavel Kamas taktiež informoval o plánoch vydavateľstva a už v krátkej dobe sa môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé tituly – Hitlerovi Češi a ďalšiu knihu prejavov Adolfa Hitlera, ktoré určite nájdete v ponuke kníhkupectva prop-u.

Pokiaľ bola prezentácia knihy vydarená, druhá časť bola excelentná a Pavel Kamas zožal potlesk na otvorenej scéne. Nasledovala diskusia, keď prichádzala jedna otázka za druhou. Je obrovskou škodou, že Kamas mal ešte ďalšie povinnosti a museli sme sa s ním rozlúčiť po necelých dvoch hodinách. Táto časová tieseň bola jediným negatívom inak veľmi vydarenej akcie. Pevne verím, že sa s Pavlom ešte stretneme. Zatiaľ mu len môžeme zaželať pevné nervy, vytrvalosť a odhodlanie pokračovať. Veľa šťastia, Pavle!

Autor: Erich Vinclav, www.protiprudu.org

O ::prop

30 komentárov

 1. Teda, Kamas by sa mal ako Čech za seba hanbiť !

  • Prečo by sa mal za seba hanbiť ?

   • Alebo si chcel povedať, že ako Žid by sa mal za seba hanbiť ?

    No, ak je to Žid typu Gilad Atzmon-t.j. Žid inteligentný, tak to sa on bude ťažko za seba hanbiť, skôr bude na seba hrdý.

    A blbí židkovia s tatarsko-tureckými mozgami ho veru nebudú mať radi.
    Ani ty nie, že ?
    Nuž čo sa dá robiť, bude musieť s tým žiť:-))

   • Kamas nepriamo obhajuje Hitlera a nacizmus, ktorí Čechom nepriniesli takmer nič dobrého, ale naopak veľa zla a utrpenia. Nehovorím, že to čo mali Česi pred vojnou, Masaryka, Beneša a spol., bolo dobré, ale myslím si, že vytvorenie Protektoráru bolo len vyhnanie čerta diablom.

    • Kamas neobhajuje nikoho, konštatuje historické fakty, namiesto boľševických rozprávok. Narovnáva pokrivené vnímanie histórie. To len vy, židia, vidíte za všetkým nacizmus, Hitlera a holokaust(tm). Národného socializmu máte plné huby, ale keď dôjde reč na červený teror, hneď sa karta obracia. Nepáčia sa vám Prejavy, ale Leninove spisy sú v poriadku. Nepáčia sa vám koncentráky, ale gulagy trvajúce 60 rokov sú v poriadku. Zamyslite sa nad sebou, nad tým, čo robíte a pochopíte, že chyba asi nebude vo všetkých národoch okolo vás… Svojimi neustálymi klamstvami, aroganciou, pýchou, neznášanlivosťou, povýšenectvom, večným mentorovaním, si len ešte viac kazíte svoju aj tak mizernú karmu.

     • Aha, takže, to že Hitler nenávidel Čechov, pohŕdal nimi, a dokonca ich chcel vysídliť a ponemčiť v prípade víťazstva na východe (je o tom dôkaz), to je „bolševická rozprávka“ ? Teror proti českému obyvateľstvu počas celej doby protektorátu, Lidice, Ležáky, aj to sú len táraniny komunistov aby mali čím osočiť Hitlera ? Čo sú potom tie historické fakty ? Že to Hitler a nacisti mysleli s nimi dobre a chceli ich len „oslobodiť od židov“ ? A oni „hlupáci“ sa mali poddať, lebo v skutočnosti odbojárskou činnosťou sa dopúšťali podpory židovskej svetovlády a úpadku svojho národa, ale naopak budúcnosť ich národa bola v područí nacistov, nie ?

     • Nedajte sa vysmiať. Samozrejme, že sú to boľševické rozprávky, najmä to o tom „odboji“. Hitler Čechmi nepohŕdal, vedel dobre, že Česi sú árijskejší ako Nemci. Ponemčiť v prípade víťazstva – to je veľmi silné a podsúvačné tvrdenie, naštudujte si o tom prosím niečo. Áno, takto to prezentovali boľševici – ale nielen oni. Teror proti českému obyvateľstvu a odboj – no pri tomto som skoro spadol od smiechu zo stoličky… 🙂 Česi boli národom, ktorý v podstate kompletne a bezproblémovo spolupracoval s Nemcami. Keď Beneš žiadal rádiom z Londýna, aby Česi zahájili podvratnú činnosť a dokonca vysielal návod na vytvorenie horľavých bômb, ktoré si mali dať do kabáta, v kine odložiť do šatne a tam nechať vzniknúť požiar, nenašiel sa jediný(!) Čech, ktorý by bol ochotný za Beneša obetovať svoj kabát. 🙂 A k tomu oslobodeniu od židov. Po „oslobodení“ masovo prevládal v Čechách názor, že Hitler urobil dobre jednu vec – urobil poriadok so židmi… 🙂 A Lidice, Ležáky – za to musia poďakovať Česi hrdinovi Benešovi. Iste to ale nebolo výsledkom domáceho „odboja“.

      Nepríjemné slová, však? Pravda je skoro vždy nepríjemná… 🙂

     • No, ty svoju diagnózu nezaprieš. To čo si vypotil, to proste normálny človek neurobí. Tak napr. :
      „….. vedel dobre, že Česi sú árijskejší ako Nemci.“

      Ano ? A čím boli „árijskejší“ ako Nemci ? A keď boli „árijskejší“ a Hitler nimi nepohŕdal, prečo boli potom v Protektoráte občanmi druhej kategórie a nemali také privilégiá ako Nemci ?

      Alebo : „Česi boli národom, ktorý v podstate kompletne a bezproblémovo spolupracoval s Nemcami.“ A prečo asi ? Domysli si. Myslíš, že to robili dobrovoľne vo vlastnom presvedčení v nutnosť boja proti „židoboľševizmu“ ?

      K zbytku príspevku sa nebudem vyjadrovať, to je len stráta času.

     • Opakuješ tú boľševickú propagandu ako mantru.

      K arijskosti Čechov. Česi boli menej dotknutí miešaním ako Nemci. Výskumy z tej doby preukázali, že Česi sú v priemere čistejší árijci ako samotní Nemci.

      Zacitujem, relevantné zdroje si iste dokážeš nájsť aj sám:
      Je naprostou hloupostí tvrdit, že „obyvatelstvo ČR“ nespadalo do konceptu „árijské rasy“. Naopak – nežidovští obyvatelé Čech a Moravy, tudíž i příslušníci českého národa, byli chápáni jako„Árijci“. Nemůže být taktéž žádná řeč o vnímání „nadřazenosti árijské rasy“ (nemluvě o tom, že žádná „árijská rasa“ definována nebyla) a už vůbec ne o chápání „podřadnosti českého národa“ vůči této „rase“.

      Ešte by som odporučil naštudovať si protektorátny zákon o ochrane Českej krvi a rasy.

      K spolupráci. Ja si nemusím nič domýšľať, ja totiž viem, prečo Česi bez problémov a s radosťou spolupracovali s Nemcami. Bolo im totiž – lepšie. Platy takmer ako v Nemecku, nemuseli na front, zlepšené sociálne podmienky, zamestnanosť… Jednoducho predali slobodu za chleba.

      K zbytku príspevku, ku ktorému sa nechceš vyjadrovať – nechceš sa vyjadrovať, pretože nemôžeš poprieť fakty, „odbojár“. 🙂 Že Český odboj 😀 😀 Ešte stále sa pri tom od smiechu plieskam do kolien 😀 „Český odboj“ sa prejavil až v máji 1945, keď odvážne strieľali do prechádzajúcich odzbrojených nemeckých vojakov…

      Už sa teším na knihu Hitlerovi Češi… 🙂

     • Ano, chrobáčik ? Árijskosť Čechov ? A môžeš mi potom odpovedať na čo som sa ťa pýtal ? Prečo boli Česi po okupácií postavení do pozície občanov druhej kategórie, dolnej vrstvy tzv. Unterschicht, keď boli teda „menej dotknutí miešaním“ a „čistejší“ ako samotní Nemci, t.j. podľa nacistickej doktríny tí lepší a hodnotnejší ?

     • A ja som ti jasne napísal, že tie benešovsko-chňoupkovsko-boľševické klamstvá opakuješ ako mantru. Tie klamstvá som ti vyvrátil a stále točíš svoje. Češi NIKDY neboli postavení do pozície občanov druhej kategórie. Moment. Ktorú okupáciu máš vlastne na mysli? 🙂

     • „Češi NIKDY neboli postavení do pozície občanov druhej kategórie.“

      Ano ? Zisti si o tom niečo, a ešte povedz, že židia neboli prenasledovaní.

      Hitler a nacisti Čechmi pohŕdali a nepovažovali ich za rovnocenných. Ak by to nebolo pravda, potom by mali v Ríši – Protektoráte rovnaké práva a povinnosti ako Nemci. Potom si môžeme aj domyslieť, čo by bolo s Čechmi v prípade víťazstva na východe.

      Ostatne vrátim sa k tomu prečo vznikla táto debata. Hitler a nacizmus spôsobili Čechom veľa zla a utrpenia. Je toto „benešovsko – boľševické“ klamstvo ? A čo spomienky kvanta pamätníkov ? Žiadny teror neexistoval ? Veď by si len skúsil vystrčiť hlavu z davu a hneď by s tebou zatočili.

      A ešte ma zaujíma to, no, čím sú Česi „árijskejší“ od Nemcov, na čom to vidno ?

     • Dokolečka, dokola… 🙂 Odporúčam prečítať napr. niektorú z Krystlíkových kníh „Zamlčené dějiny“. Nebrať „vedomosti“ len zo SME a Markíza… Ale to pánovi nevyhovuje, však? 🙂

     • Ano ? Dokolečka, dokola …. ?

      Ja informácie neberiem zo SME a Markízy, ale od priamych pamätníkov a svedkov. Čo už o tom môže vedieť Krystlík, ktorý Protektorát, a besnenie v ňom, nezažil na vlastnej koži. Nacisti viedli také rečičky, ako Čechov majú radi a vážia si ich a že sú vlastne s Nemcami jedno a to isté. Z toho hneď usúdiť, že s Čechmi by nezatočili v prípade víťazstva je blbosť, pretože v praxi tá ich láska vyzerala často úplne inak.

      A stále si mi neodpovedal, čím sú tí Česi „árijskejší“.

     • A pán 90 ročný martin samozrejme „besnenie“ v Protektoráte zažil 🙂 Pokiaľ si mám vybrať medzi tvrdeniami Krystlíka, ktoré obvykle podkladá aj relevantnými odkazmi, a tvrdeniami anonymného diskutéra „martina“, výber je jasne v prospech Krystlíka, napriek tomu, že pár výhrad k jeho textom mám, na rozdiel od teba som totiž jeho knihy aj čítal. 🙂

      Na tvoju poslednú vetu ti ani neodpoviem. Za prvé som to v tom zmysle ako píšeš nepovedal – povedal som „čistejší árijci“. Za druhé, to netvrdím ja, to tvrdia výskumy z tej doby. Pokiaľ ťa zaujímajú detaily výskumu, skús google.

     • Ty skutočne nezaprieš, že trpíš duševnou chorobou, teda máš poruchy vnímania. Veď ti hovorím, že čerpám zo svedectiev priamych pamätníkov a svedkov, ktorí Protektorát zažili. Ale vzhľadom na tvoju diagnózu, oni budú zrejme podplatení Benešom.

      Čistejší árijci, árijskejší ….. to je to isté. Napísal si:
      „K arijskosti Čechov. Česi boli menej dotknutí miešaním ako Nemci. Výskumy z tej doby preukázali, že Česi sú v priemere čistejší árijci ako samotní Nemci.“

      Nedal si tam nikde úvodzovky, to znamená, že sa s tým stotožňuješ, takže čakám na odpoveď.

     • Ty skutočne nezaprieš, že trpíš duševnou chorobou, teda máš poruchy vnímania.

      Ty čerpáš zo svedectiev priamych pamätníkov a teda automaticky z toho vyplýva, že Krystlík z nich nečerpal. 🙂 Vzhľadom na tvoju diagnózu, oni budú zrejme podplatení Hitlerom.

      Odkedy úvodzovky označujú, že sa s textom v úvodzovkách pisateľ stotožňuje alebo nie? Ja som si stále myslel, že do úvodzoviek sa dáva napr. priama reč, alebo citovaný text. Toto počujem prvý krát o tom, že úvodzovky označujú, že sa s tým stotožňujem. 🙂 Svedčí to ale o tvojej poruche vnímania reality a fabulačných schopnostiach. 🙂 Dnes vám zrejme na ústredie došiel nový matroš, čo? 😀

     • „…..teda automaticky z toho vyplýva, že Krystlík z nich nečerpal.“

      No a od koho ? Od sudetských Nemcov a kolaborantov ?

      K druhému odstavcu : Nestotožňuješ sa so svojim argumentom ? Nepopieraš potom teda tvrdenia, že Hitler Čechov neznášal, výskumy o ÁRIJSKOSTI ČECHOV sú blábol aby si ich lepšie obmotali, získali medzi nimi sympatie a teda ponemčenie, a vyhnanie Čechov v prípade víťazstva nie je boľševická propaganda ?

     • Jasne. Sudetskí nemci sú občania druhej kategórie, na ktorých spomienky sa nemá brať ohľad. Jediné správne spomienky sú tie komunistické a tie z táborov. Sudetskí nemci si zaslúžili všetko, čo sa im stalo, Česi celú vojnu neúnavne bojovali proti Hitlerovi, územie protektorátu celý čas bolo v jednom ohni, 50 divízií SS neustále potláčalo občianske nepokoje, neúnavne sa vraždilo civilné obyvateľstvo, z českých tovární nevyšiel ani jediný tank, ani jediný náboj. O tomto sa nediskutuje. Bodka.

     • Dobre, dobre, ujo. Ja už končím, lebo vidím, že s tebou nie je normálna reč, ty si si niečo nové prečítal a teraz si tým nadšený, že ani nerozmýšľaš. Si zaslepení, len sa nesieš na vlnách eufórie, alebo tak nejak. Ale časom to prejde a potom začneš (možno) uvažovať. Poznám to, tiež som to pred pár rokmi zažil. Ale možno že sa MÝLIM, neviem, píšem len svoj názor. Tak sa zatiaľ maj. Čáááú.

     • Toto bude kniha pre teba – aby si si rozsiril obzory a nielen to, co ti hovoria „pamatnici“

      Češi byli za Hitlera výslovně uváděni jako árijský národ v osobních průkazech s rodokmeny předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněna před míšením se Židy…

      http://obchod.protiprudu.org/index.php?id_product=54&controller=product

  • Ešte šťastie, že Kamas nie je Čech, rovnako ako Bugár nie je Slovák… 🙂

   • Ešte taká drobná poznámočka k Lidiciam a Ležákom, ktoré boli odpoveďou na atentát na Heydricha, čiže vyprovokovaným aktom pod taktovkou súdruha Beneša, ako bolo spomenuté. Slováci tam mali svoje želiezko v ohni 😀 Súdruh Gabčík bol jedným z tých, ktorí majú „zásluhy“. V duchu kolektívnej viny, ako to na nás Hebreji praktikujú do zblbnutia, by sme sa aj my Slováci mali cítiť previnilo…

 2. Ale no, veď ako možno pripustiť nejaké pochybnosti a diskusiu o nich,
  keď…….. atď.:-))
  Viď:
  http://pravdatvcom.wordpress.com/2013/01/27/agent-hitler-im-auftrag-der-national-zionisten-grundung-israels-videos/

  Židia vraj nechceli ísť do Izraela, tak ich bolo treba vystrašiť anisemitizmom,
  pracovnými tábormi, Hitlerom a hrozbou plynových komôr.

  Potom jasné že boli ochotní ísť do Izraela.

  Inak, „Popírání holokoustu – zcela zákonné!“

  Výbor OSN pro lidská práva již předloni přijal usnesení, ve kterém se praví, že pronásledování za popírání holokoustu je pro země, které podepsaly Konvenci o lidských právech, nepřípustné!

  Viď: http://www.zvedavec.org/komentare/2013/02/5362-popirani-holokoustu-zcela-zakonne.htm

  Preto, mal byť aj na Slovensku trestný paragraf na túto tému dávno zrušený,
  Ibaže……
  Robertko Fic-dieťa to vychované k poslušnosti, (akože „právnik“-ha, ha, ha)
  nemal na to odvahu.

  • maršal Žukov

   Hollycaust bol vymyslený na dve veci:
   – vyciciavanie Európanov
   – tlak na ich svedomie, svedomie ich detí, vnúčat, pravnúčat…
   Lebo vedia, že na rozdiel od nich, árijci svedomie majú.

 3. Je z toho aj video??

 4. Osmoza
  cudujem sa ti, si scitany clovek vlastnym nazorom. Preco sa bavis s naivnym hlupacikom martinom?
  To ta baví? Ved tekeho ty nepresvedcis ani keby si mu otrieskal tu sprostu hvalu o pamatnik holokaustu v Osvietcime kde sa uz 3x menil pocet „zamordovanych“ Zidov. Zo 6 mil. (Norimberg) na sucastnych 1.2mil. A este aj izraelsky historik vyhlasil ze realne cislo je okolo 800 tis.
  Ludia ako „martin“ nikdy v zivote nebudu rozmysla vlastnou hlavou lebo ich okamzite rozboli…za nich rozmyslaju autority a texty a papagajovane texty im pisu v HAARETZ ( do SK preklada Fr.Jebeš).
  On nebude ani verit ze K.H.Frank vo svojom inauguracnom prejave povedal pamatnu vetu: „Cechom sa dobre vladne – co Cech to kolaborant“. On si urcite neprecita Solzenicinove knihy „200 rokov spolu“. On veri len usakom a ficzraelu. Proste je to obrezany chuj….teraz su na koni, ale pri zmene rezimu zas budu jednotne na tej „spravnej“ strane.

  • Mňa to baví, keď sa rozčuľujú a navyše keď nevedia preukázať svoje tvrdenia. 🙂 Niekde začať treba. A myslím si, že aj pre mnohých, ktorí to čítajú, môžu byť tieto informácie novinkou. Predsa len – médiá nám ukazujú trocha iný obraz. A to som mu ešte nenapísal o antisemitizme medzi československými letcami v Londýne, to by ešte len skákal dva metre do výšky. 🙂

   • Stotožňujem sa s tvojim názorom, pretože diskutovať s ideologicky zhodne orientovaným človekom istý čas baví, avšak nikdy ťa to neprinúti ísť do hĺbky problému tak, ako diskutovať s ideologickým oponentom. Podstatné fakty vždy nájdeš iba ak chceš svoju pravdu obhájiť. Nie vždy sa ti to podarí, ale podstatné je to hľadanie, ktoré nám ale doba zákonne zakazuje. Existuje oficiálna pravda a skúmanie histórie, či diskusia je tabu. Preto stále budeš pre niekoho debil, hlupák a šialenec, alebo extrémista a iný ista,..

  • Vy GHM, Vám je zle ? Vy trpíte na nejaké záchvaty ?

Leave a Reply