Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Pat Buchanan o vydedencovi prezidentovi a priznanie sýrskych rebelov

Pat Buchanan o vydedencovi prezidentovi a priznanie sýrskych rebelov

pat_buchanan„Zastaví Brener nášho prezidenta – vydedenca?“. /Vydedenec – človek, ktorý stratil svoje pôvodné postavenie v spoločnosti – pozn. autora/ Pod takýmto titulkom vyšiel 30.augusta článok Pata Buchanana na protivojnovom portáli Antiwar.com, novinára, spisovateľa, autora knihy „Smrť Západu“, človeka s veľkou politickou minulosťou, pomocníka prezidenta R. Nixona, poradcu prezidenta G. Forda, šéfa oddelenia pre styk s verejnosťou za prezidenta R. Reagana, kandidáta na prezidenta USA v rokoch 1992, 1996, 2000.

Článok o prezidentovi – vydedencovi sa objavil niekoľko hodín potom, ako v noci z 29. na 30.augusta David Cameron, ktorý niekoľko mesiacov vystupoval ako jeden z lídrov euro-atlantickej koalície za napadnutie Sýrie, utrpel porážku v britskom parlamente. Za požiadavku Camerona, aby sa Veľká Británia podieľala na vojne proti Sýrii britský parlament odmietol 285 hlasmi, proti 272 hlasom. Noviny Guardian nazvali túto porážku Camerona bezprecedentnou a noviny The Mirror,“ ponižujúcu a katastrofickú“.

Porážka Camerona, to je signál upozorňujúci na to, aká búrka sa môže strhnúť v najbližšom čase v amerických politických špičkách.

S ostrým sarkazmom Buchanan hovorí, že hovorca Snemovne reprezentantov Kongresu USA John Brener mohol by aj informovať Baraka Obamu v tejto situácii, že v súlade s Ústavou USA, „v situácii, keď USA nikto nenapadá, len Kongres má právo rozhodnúť o vstupe USA do vojny“. Okrem toho, pokračuje Buchanan, hovorca Snemovne reprezentantov by mohol pripomenúť prezidentovi, že “útok amerických okrídlených rakiet na Sýriu, ktoré spôsobia smrť tak vojakom, ako aj obyčajným občanom, bol by neústavným aktom a ktorý by spôsobil impičment prezidenta – vydedenca“. A samozrejme, dodáva Buchanan, útok na Sýriu by bol „prejavom darebáctva“ toho, kto rozhodol o sankciách proti Sýrii.

„Skutočne chce Obama začať vojnu, ktorej rozsah a finále možno predpovedať a ktorá privedie, tak ako to chcú a predpokladajú autori divadla, k vojne proti Iránu? Nie náhodou zvolenie nového prezidenta Iránu, ktorý sa snaží dohovoriť s USA na iránskom jadernom programe, vyvolalo takú paniku v radoch Strany Vojny?“ – kladie otázku človek, ktorý ma skúsenosti v práci pre troch prezidentov USA.

A čo bude potom? Veď Irán má toľko obyvateľov ako Sýria, Irak a Afganistan dohromady, stojí tvrdou nohou na Hornomuzskom prieplave, cez ktorý prechádza ropa pre mnohé krajiny sveta!

„No ktože bude našim spojencom – pýta sa Buchanan – ak budeme útočiť na armádu Asada? Front Al-Nusra, vetva Al-Kajdy, ktorá by mala prevziať moc po páde Asada?“

Naozaj do neba volajúca perspektíva pre krajinu, ktorá ešte nezabudla 11.september!

„Ak Bohovia chcú niekoho zničiť, tak ho zbavia rozumu“ končí svoj článok Pat Buchanan.

Opozícia sa priznala k použitiu chemických zbraní

Dale Gavlak, korešpondent AP a Mint Press News /mintpressnews.com/ pre Blízky Východ uverejnil článok v ktorom hovorí, že sýrski rebeli sa mu fakticky priznali k útoku chemickými zbraňami, ktorý sa stal pred týždňom vo východnej časti Damašku.

„Po mnohých rozhovoroch s lekármi, obyvateľmi a povstalcami z Guty, mnohí z nich si myslia, že povstalci dostali chemické zbrane od šéfa rozviedky Saudskej Arábie, princa Bandara bin Sultana a práve Saudská Arábia je zodpovedná za chemický útok na Gutu – píše Gavlak vo svojom článku.

„Môj syn pred dvoma týždňami prišiel ku mne a spýtal sa ma, čo sú to za zbrane, ktoré mu kázali doviezť“, povedal novinárovi Abu – Abdel Moneym, otec jedného z povstalcov, ktorý žije v Gute.

Ako píše Gavlak, syn Abu-Abdela a ešte l2 povstalcov zahynuli v podzemnom kryte, kde skrývali túto muníciu. Abu–Abdel povedal, že povstalci dostali túto muníciu od saudského dôstojníka, ktorý povedal, že sa volá Abu Ayesha. Muníciu, ktorú im odovzdal opisujú ako rúry, alebo ako dlhé fľaše naplnené plynom.

Žena z oddielu povstalcov, ktorú Gavlak uvádza pod menom K. sa sťažovala, že o munícii, ktorú dostali „nevysvetlili ako s ňou zachádzať a ani nepovedali, čo to vlastne je. My sme nevedeli, že sú to chemické zbrane!“

„Keď Bandar odovzdáva ľudom takú muníciu, mal by vedieť, že ju môže dať len tým, ktorí s ňou vedia zachádzať“, povedala K.

Aj ona, tak ako ostatní povstalci, nechcú povedať svoje skutočné mená, píše novinár Gavlak.

Autor: Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

Pridaj komentár