Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Pápež František vyzýva každú európsku farnosť, aby si vzala utečeneckú rodinu

Pápež František vyzýva každú európsku farnosť, aby si vzala utečeneckú rodinu

Pápež František vyzval každú európsku farnosť, aby si vzala jednu utečeneckú rodinu na znak dobrej vôle, ktorý začne vo Vatikáne. Vyjadrenie prichádza v čase, keď Európa čelí najhoršej utečeneckej kríze od druhej svetovej vojny.

„Vyzývam farnosti, náboženské komunity, kláštory a svätyne v celej Európe, aby si vzali jednu rodinu utečencov,“ povedal pápež František po svojom nedeľnom prejave.

Dodal, že utečencom podnikajúcim nebezpečnú cestu do Európy nestačí povedať „majte odvahu, vydržte“.

Pápež, ktorého komentáre sa stretli s potleskom z davu na námestí Svätého Petra, tiež povedal, že dve farnosti vo Vatikáne si v najbližších dňoch vezmú po jednej rodine.

Podľa Františka je výzva na akciu „konkrétnym gestom“ na prípravu na mimoriadny Svätý rok na tému milosti, ktorý začne 8. decembra.

Výzva smeruje desiatkam tisícom katolíckych farností v Európe. Len v Taliansku je viac než 25 000 farností a viac než 12 000 je ich v Nemecku, kde sa mnohí utečenci túžia usadiť.

Toto nie je po prvý krát čo pápež František vyjadril súcit ľuďom utekajúcim z vojnou zničených krajín. V júni povedal, že zlé zaobchádzanie s imigrantmi „človeka rozplače,“ keďže sú iba „obeťami nespravodlivosti, tejto konzumnej ekonomiky“ a vojny.

Začiatkom toho mesiaca pápež povedal, že nechať imigrantov zomrieť na mori je „útokom proti životu“ porovnateľným s potratom alebo eutanáziou.

Nedeľné komentáre prichádzajú v čase, keď Európa čelí najhoršej utečeneckej kríze od druhej svetovej vojny. Len v roku 2015 vstúpilo do EÚ viac ako 350 000 utečencov, smerujúcich do Západnej Európy. Nemecko a Švédsko sú kľúčové destinácie po tom, čo obe krajiny otvorili svoje hranice pre novo prichádzajúcich.

Podľa utečeneckej agentúry OSN Európa potrebuje vytvoriť až 200 000 miest pre nových utečencov, hoci mnohé krajiny sa zdráhajú na tom podieľať. Maďarsko vybudovalo pozdĺž svojej hranice so Srbskom masívny múr s ostnatým drôtom, kým Slovensko chce iba kresťanov.

Európska únia zvolala na 14. september núdzové rokovanie o utečeneckej kríze. Mítingu sa zúčastnia ministri vnútra všetkých 28 členských štátov.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

9 komentárov

 1. USA vydáva na svoje sionistické dobrodružstvá miliardy…Irak, Lybia, Sýria, ďalší budú nasledovať, o tom niet poch…a svet nepovie ani slovo.
  Prečo?
  Lebo svet nie je vedený statočnými ľuďmi…
  Edward Gibbon nám to už dávno povedal:
  “Slabému panovníkovi vždy rozkazujú jeho sluhovia”.

  Lord Welby (kedysi hlava British Treasury) povedal už pred Prvou svetovou vojnou:
  “Sme v rukách organizácie podvodníkov. Sú to politici, generáli, výrobcovia zbraní a novinári. všetci sú chtiví neobmedzených útrat a vymýšľajú ‘strašiakov’ pre zastrašovanie ministrov…”

  Dá sa povedať niečo krajšie, než ako to povedal Charles Sumner…?
  “Dajte mi peniaze, ktoré boli utratené vo vojne a ja oblečiem každého muža, ženu a dieťa do takých šiat v ktorých by boli králi a královné pyšní.
  Vybudujem školy v každom údolí na celej zemeguli. Budem korunovať svahy každého kopca chrámon, zasvätenom mieru”.
  Ovšem na tých darebákov nič neplatí, pokiaľ neskončia na popravisku…

  Pápež František by mohol uvoľniť nejaké tie Vatikánske miliardy a nikdo by nemusel odnikiaľ utekať….

 2. Pápež ale aj iní by nie nám ale do Vašingtonu, Paríža, Londýna ale aj Ríma mali ísť kázať o kresťanskej láske. Lepšie by urobil. Treba liečiť základnú chorobu a nie následky. Západ predtým, nerž zbombardoval Kaddáfiho, dlhoval mu okolo 190 miliárd dolárov za naftu. Kde sú tie peniaze? Nech ich dajú utečencom a nech nás neobťažujú kvótami. Kašu, ktorú navarili nech si pojedia sami! Nám ta kaša smrdí a nemáme žiadnu morálnu povinnosť ju pojesť miesto západu. Holland nech sa pozrie do zrkadla kto bol medzi prvými, kto začal bombardovať Lýbiu. Nemá žiadne právo okrem jeho drzosti a bezcharakternosti nám niečo vyčítať. Dokonca sa nám ešte aj vyhrážajú. Najvyšší čas také „spolky“ ako EU a NATO opustiť.

  • Západ bombardoval Libyu , Sýriu ? NATO ? USA United States of Antichrist ? USA- United Satan Army ? Všetky tieto tzv. západne terroristické organizácie ovládajú ŽIDIA !!! USA-EU-Australia-Canada sú okupované štáty Židovkou Bakovou Mafiou !!! Centrálna Banka EU je Súkromná Židovská banka, ktorá tlačí peniaze na papier a my im zato platíme dane. Tí isti čovlastnie v USA Federal Reserve Banku vlastnia aj EU Centrálnu banku. Tá tzv. kríza je umelo vytvorená zničit židmi nenávidenú Európu !!!

 3. Neviem prečo, ale tento František mi pripadá ako vlk v barančom rúchu, od začiatku hrá na nás divadlo.

 4. http://www.hrnko.sk/2015/09/01/najde-sa-v-europe-novy-karol-martel/

  Naozaj chybaju nam ludia ako Karol martel a Jan Sobieski

  • Tento pseudopapež slouží židovské moci a je zednář!

   Maurice Pinay; SPIKNUTÍ PROTI CÍRKVI
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com

   • A kto sú tí Slobodní Murári ? Cigáni ? Iri ? Maďari? Škóti? NIEEEE !!! Slobodumurárstvo bolo odjakživa židovské a z času na čas prijalii aj nie židovkých hlupákov, ktorí sa chceli cítiť „SPECIAL“ ako pravý JUDÁŠI z plemena antikristovho !!! Ždia boli vyhnaní z Europských kraín 109 krát a preto sa musia kryť ako POTKANY.
    Ždia nie sú tí Júdejci z Biblie ale, KANAANCI !!! Slovo Kanaanec je starohebrejské slovo a znamená KUPEC. Kanaanec pochádza zase od slova KAIN ako Boh povedal Kainovy“ Budeš VAGABUNDOM na Zemi .Tá chamraď čo sa dneska skrýva za slovom ŽID jen degenerovaná špína a DNA židov je IDENTICKÉ s DNA Araba !!! Slovo ARAB je starohebrejské slovo a znamená „MIEŠANEC alebo ako to Biblia správne nazýva BASTARD !!! Boh Náš Nebeský Otec nenávidí bastardov-mišancov, Deuteronomy 23:2 !!! Preto je dneska táto tzv. imigračná kríza v režii arabov a židov, zničiť Europsku Bielu Rasu Adama, jedinných potomkov Božích na ZEMI !!! Saudko-Arabské Kráľovstvo sú židia a všetci SUNI moslimovia sú manipulovaní zo Saudskej arábie ako aj všetká moslímska špína imigrujúca do EU je SUNI moslimká parazitská chamraď !!!

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/sci/tech/742430.stm

    http://fgcp.org/

    http://christogenea.org/

 5. Jíž dávno se ví,že katolická církev včele se svým vůdcem papežem je jedna z největších zločineckých organizací na světě.Mají na svědomí hodně životy milionu lidí.Kdyby tomuto vydřiduchovi záleželo na životě lidí,tak by se hlasitě ozýval proti režimu USA,Izraele ,Británie a jejich poskoků ze zemí EU proti jejich zločinným válkám .

Leave a Reply