Domov / Glosované správy / Pápež František píše židom

Pápež František píše židom

17.3.2013; Vatikán: Židovskí lídri uvítali zvolenie prvého argentínskeho pontifika. Považovali ho totiž za svojho spojenca ešte v časoch, keď bol arcibiskupom v Buenos Aires. „Voľbou takéhoto skúseného muža, ktorý je známy svojou otvorenosťou iným názorom, vyslali kardináli významný signál celému svetu“ povedal šéf Svetového židovského kongresu Ronald Lauder. Áno, tak je to správne. Najvyšší služobník boha na zemi musí pred ním pokľaknúť a kajať sa zo svojich hriechov. Tešme sa a kričme hosana, hosana. Veď Jehova pozorne načúva…

O oliolijanko

73 komentárov

 1. Prosím Vás, pápeža a cirkev tu neočierňujte …

 2. Keby bola tak prelezená už dávno by bol zrušený celibát, povolila eutanázie a potraty, nemala by nič proti buzerantom a na znak toho by si zbolili za pápeža tepľoša …

  • Celibát je zrejme len výsadou rimokatolickej vetvy. Potraty sú oficiálne povolené vo viac ako polovici kresťanských krajín na svete. O eutanázii sa už dlhší čas hovorí a buzerantov veselo vo vlastných radoch inštitúcia zvaná cirkev, zatĺka. Čo takto pohovoriť o vyhlásení Benedikta o svetovej centrálnej banke, ako o jedinom východisku z tejto situácie? Krv na rukách božích bojovníkov nazývaných Križiaci je v poriadku, lebo to inštitúcia v rámci hrabania majetku schvália? Veď nemusíte byť ani veľmi sčítaný, aby ste videl rozpor medzi Božím slovom a Cirkvou. Ak teda máte záujem o pravdu.
   Prečo na rozhovor s Bohom potrebujete cirkev? Mne stačí lavička pod stromom…
   Prečo pletiete náboženstvo s inštitúciou zvanou cirkev?

   • Pretože sa súčasný človek identifikuje s inštitúciami ktoré kvázi reprezentujú jeho svetonázor (v podstate tu ide iba o ego a nie racionalizmus). Ak sa človek s takouto inštitúciou identifikuje dostatočne dlhú dobu je odhodlaný ju brániť, pretože útok na ňu chápe ako útok na seba samého. Ľudský mozog a psychológia je proste mrcha.

   • Pokiaľ viem tak aj v pravoslávnych cirkvách je celibát (na vyšších úrovniach), potraty sú možno povolené v polke kresťanských krajín ale cirkev to neschvaľuje a kritizuje, sú povolené pretože nemá veľkú moc sa proti nim postaviť keď hovoria nech sa cirkev stará o veci duchovné (čo je celkom zvláštne, keď ju potom obviňujú že sa mala postaviť Hitlerovi alebo neviem komu pretože to už je politika svetská), a čo majú s buzerantmi robiť ? Veľa z nich je skrytých tak to sa ťažko, jej náuka o nich sa nemení. Že nepotrebujeme cirkev ? Ježiš povedal ty si skala a na tejto skale založím svoju cirkev. Mnoho rozlišných cirkví (siekt) vzniklo ktorý si hovorili že nejakú cirkev neporebujú ale kým RKC je najväčšia kresťanská cirkev tak oni sú socky. A pokiaľ ide o ten chazarský plán, tak ten je že pošpinia cirkev vo vašich očiach a vy sa od nej obrátite, možno budete ešte vy veriaci ale z Vaších detí sa stanú ateisti ako hrom a o to im ide, zničiť kresťanstvo pretože Ježiša neuznávajú a nenávidia ako pred 2000 rokmi. Mylite si že máte otvorené oči ale vravím vám že ste najväčšie ovce.

    • Tak na tomto príspevku by si SITRA AHRA zgustol. Ale predbehnem ho.

     V prvom rade je zaujímavé nazývať nás ovcami len preto, že nepodporujeme degenerátsku organizáciu akou je rímskokatolícka cirkev už niekoľko storočí a to hlavne z toho dôvodu, že služobníci tejto organizácie sa sami za „ovečky“ pasujú. Mimochodom ateistmi sa rodíme všetci, náboženská viera je niečo čo sa naučíme od rodičov a okolia postupne ako rastieme.

     V ďalšom rade je zaujímavá pasáž o sektách. Kresťanstvo samo o sebe totiž je sektou odpadlou od judaizmu ak sa bavíme o jeho začiatkoch. Neexistoval žiaden hlavný prúd kresťanstva. Ten sa začal formovať až v roku 325 v Nicejskom koncile, predtým bolo neuveriteľné množstvo interpretácií toho čo to kresťanstvo vôbec je. A tak vznikla tá vaša krásna cirkev. Bludy o jej vzniku v prvom storočí Petrom sú falzifikáty. Peter naviac nie je meno ale v gréčtine znamená skala („petra“) a to isté s Kristom alias mesiášom („christos“), ktorý sa v skutočnosti volal Jehoshua ben Joseph. To sú všetko krásy literárnych misinterpretácií.

     Nakoniec sem dám predsalen niečo od SITRy aby sme vedeli akú fascinujúcu organizáciu to hájite:


     Objasnime si niekoľko históriou podložených poznatkov:
     Ako som už spomenul, kresťanstvo akéhokoľvek druhu nie je náboženstvo, ale sekta, odpadlá od Judaizmu. Je presne, ako piše známa autorka mnohých kníh, o ktorej mnohi nikdy nepočuli, Savitri Devi Mukherdži (Dr.M.Portas): “Catholic Church: The twin sister of Freemasonry” (Katolícka Cirkev, dvojička/sestra slobodomurárstva) ako aj “Christianity, the diluted form of Jewish poison for Aryan consumption!” (Kresťanstvo, rozriedená forma židovského jedu pre árijskú konzumáciu).
     Keby títo ‘kresťanstvom zhypnotizovaní’ mentálni trpaslíci poznali svoju vlastnú mytológiu, ktorej nesprávne hovoria ‘biblia’, správne je to Nový Testament alebo Nový Zákon, čo je vlastne opísaný židovský Starý Zákon, museli by vedieť že je tam jasne uvedené, že Jehoshua ben Joseph, ich ‘Kristus’ (čo nie je žiadne meno ale odvodenina od gréckeho ‘Christos’ čo znamená ‘mesiáš’) včetne všetkých okolo neho, ako aj jeho 12 lenivých darebákov, zvaných “apoštoli” alebo “učeníci” boli Židia. Taktiež autori tých banálnych nesmyslov, zvaných ‘evanjelia’ (Gospels), všetko Židia. Však ani nikým iným nemohli byť, len Hebrejci (názov Žid vtedy ešte neexistoval) lebo iní v tej zemi nežili. Milióny kresťanov ani nevie, že kresťanský boh je totožný s bohom židovským a jeho meno je JAHWE (YHWH). Samozrejme ani nevedia že ‘Aleluja’ čo s takým zanietením vykrikujú pri tom slobodomurárskom rituáli, ktorý nazývajú sv. omša, znamená “Všetka chvála Jahvemu!” To im však ich ‘duchovní pastieri’ nikdy neprezradili.
     Taktiež nevedia, že tzv. sv. Peter je vymyslená osoba, nie je to meno ale ‘peter’ znamená (predpokladám v staro-hebrejčine, ktorá sa nazýva Ivrit) ‘skala’ a jeho meno je Simon bar Jonah.
     Podobne je to s menom Tomáš. Keď v decembri roku 1945 egyptský sedliak našiel pri oraní pôdy pri dedine Nag Hamadi v Hornom Egypte nádobu so sväzkami kníh v koži viazaných, archeologovia zistili, že sa vlastne jedná dnes už o známe evanjelium Tomáša. Prečo je toto evanjelium schované a zatajované? V prvom rade Tomáš taktiež nie je meno, ale znamená ‘dvojča’ a Tomáš v ňom píše o Joshuovi (Kristovi) ako o svojom bratovi ‘dvojičke’ a aj o tom, že on vôbec nebol ukrižovaný. V Gospel of Thomas je menovaný ako Judas Thomas teda Judáš Dvojča. O tomto by sa však dalo napísať ine siahodlhé pojednanie.

     Milióny tých ‘veriacich v to spravne náboženstvo’ nevedia absolútne nič ani o autoroch tzv. ‘evanjelií’ (Gospels), ba nevedia ani mená tých, ktorí sú tam spomínaní (Mark, Matúš Lukáš a Ján). Doteraz každého kresťana ktorého som sa pýtal či si prečítal Nový Zákon a či ho má doma vo svojej knižnici, rovnaká odpoveď – NIE! Ako teda aj môžu o tom niečo vedieť, keď 99% ani Nový Zákon nikdy nečítali! Však ani nevedia v čo veria. Ale hovoria si kresťania, ako podotýka Voltaire.

     A čo ine ‘evanjelia’, ktoré sú pod zámkom v prísnej tajnosti vo Vatikánskych pivniciach, pretože ich obsah ‘nepasuje’ do celkového scenára? Viete o existencii týchto: The Gospel of Thomas; The Gospel of Mary; The Gospel of Philip; The Gospel of Bartholomew; The Gospel of Judas; The Gospel of the Egyptians; The Gospel of Truth?
     Zatajovanie, klamanie, podvádzanie, ale hlavne výhovorky, zastieranie ale hlavne odvádzanie pozornosti, o čo sa cirkev pokúša, sú príznakmi slabosti kresťanstva už po dve tisíc rokov. Samozrejme odhliadnúc od iných krutejších zločinov včetne vraždenia v mene kresťanstva ide tu este aj o homosexualitu a pedofíliu v cirkvi. Dejiny kresťanstva sú najkrvavejším obdobím histórie ľudstva a vláda kresťanstva je v histórii považovaná ako Doba Temna.
     Žiadna kresťanská civilizácia.
     Že kňazi a ostatní hodnostári nemôžu nič vlastnit? Čuduj sa svete! To vieme, ale vieme aj to, že všetko vlastní cirkev a oni vlastnia cirkev! Zase sa tu stretávane s nedostatkom vedomostí. Čo vytýkali cirkvi a boli za to upáleni, John Wycliff (tu sa títo komedianti obzvlášť vyznamenali a o tomto sa zmienim nižšie) a jeho žiak z Oxfordu Jan Hus? Čo obsahovalo 95 bodov ktoré univerzitný profesor Martin Luther pribyl na dvere Wittenbergskej Katedrály? My nie sme padnuti na hlavu a nie sme ani od útleho veku naprogramovaní týmto šialenstvom. My sme sa už dávno prebudili a začali rozmýšlať tým modzgom, ‘ktorý nám, podľa vás, dal ten váš pán boh keď nás stvoril’.
     Že cirkev je preplnená slobodomurármi, homosexuálmi, pedofílmi a kadejakými perverznými úchylákmi každého druhu je známe, nehovoriac ani o homosexuálnych životoch takých predstaviteľov americkej cirkevnej hierarchie, ako William Cardinal O’Connell v Bostone a Francis Cardinal Spellman v New Yorku. (viď knihu Randy Engel “The Rite of Sodomy: Homosexuality and the Roman Catholic Church”).

     Katolícki kňazi, ktorých ja, na rozdiel od tych veriacich v to ‘pravé’ náboženstvvo nazývam ‘choré indvidua’ znásilňovali v Nemecku hluchonemé deti, viac ako 30 rokov! Jeden chlapec vypovedal, že ho prznili do konečníka 3 hodiny! Museli mu vraj dávať čipky aby si mohol sadnúť! To sú vyvrhelovia najhoršieho druhu a títo zbesilci, ako si ešte ja pamätám z mojej mladosti, sa nechávali oslovovať “dôstojný pán”. A ten fagot Ratzinger, ktorý bol vtedy nemeckým kardinálom a o všetkom vedel sedí dnes na pápežskom stolci a miliardy zavedených sa tomuto šašovi klania.
     Mimo iného, aký odkaz môže mať Kristus, tento primitívny tesár zpred dve tisíc rokov pre moderného človeka dvadsiateho prvého storočia?

     O tom že vo Vatikáne na pápežskom stolci sedelo už mnoho všeliakých nielen dobrodruhov a podvodníkov, ale dokonca vyvrhelov a vrahov, áno vrahov, vie každý čo len trochu vzdelaný človek, samozrejme okrem miliónov kresťanov.
     Spomeniem niektoré skvosty katolíckej cirkvi:
     • V skutočnosti prvým pápežom nebol Peter, ale Mária Magdaléna, Kristova žena,
     podľa kresťanskej demagógie vraj ‘prostitútka’.
     • V roku 882 zasadla na ‘trón’ žena ako pápež Jan VIII. Z anglickej rodiny, do Ríma
     prišla ako milenka nejakého benediktínskeho mnícha preoblečená za muža/mnícha. Po smrti jej milenca sa stala pápežom.V starých kronikách Vatikánu je spomínaná ako Papess Joan. Keď priamo na pápežskej procesii porodila, na mieste ju ukameňovali. Jej busta je stále vystavená v Siena Cathedral v rade iných, označená ako “Johannes VIII, femina ex Anglia” (Pápež Jan VIII, žena z Anglie). (E.R. Chamberlin: “The Bad Popes”).
     Vatikán, veľmi znepokojený touto príhodou, zaviedol opatrenie, aby sa podobný škandal nikdy viac neopakoval. Všetci kardináli, kandidáti na pápežský ‘trón’ si museli, nahí pod róbou, sadnúť na špeciálne skonštruované sedadlo, ktoré bolo zdvihnuté, otvorené ako sedadlo na záchodovej mise, aby ich genitálie mohli byť odspodu skontrolované ich kolegami, ktorí museli formálne zahlásiť “Testiculos habet, et bene pendentes” (Má vajcia a správne mu visia) (T.Simons: “Sex and Superstition”).
     To sedadlo stále existuje, Vatikán to priznáva, ale odmieta ho ukazať verejnosti.
     Myslí si skutočne niekdo, že táto cirkev je hodná nasledovania?
     • Jedným z najohavnejších prípadov bola tzv. “cadaver synod” (synoda pozostatkov)
     v roku 896 po zvolení chorobne pomstychtivého pápeža Štefana VI. Dusil v sebe toľko hnevu a nrnávisti na svojho predchodcu, pápeža Formosusa, že nechal exhumovať jeho telo. Už rozkladajúce sa telo bolo oblečené do pápežského rúcha, podopreté posadené na tróne a súdené za zločiny proti cirkevným zákonom a za krivoprísažnictvo. ‘Neschopný’ svojej obrany, jeho rozpadajúce sa pozostatky boli odsúdené. Ako trest, tri prsty ktoré Formosus používal na požehnávanie ‘ovečiek’ boli z jeho pravej ruky odseknuté. Jeho telo vláčili a hodili do rieky Tiber. Dopúšťajúc sa zločinu za zločinom, sám Štefan bol zakrátko uvrhnutý do väzenia. Formosusoví priatelia sa vkradli do jeho cely a uškrtili ho.
     • Pretože pápežovanie bolo mnohokrát záležitosťou politickou, úbohý Ján XVI,
     dosadený na ‘trón’ v roku 997 si myslel, že je právoplatným pápežom. Na neštastie, niekde v Európe žil ešte iný, politicky silný pápež, Gregor V. Gregor sa vrátil do Ríma na čele armády, nie moc nadšený skutočnosťou že má protivníka, rozkázal vypichnúť Jánovi oči, ako aj odrezať mu nos a uši. Potom na zdôraznenie svojho stanoviska, exkomunikoval ho z cirkvi. Keby ale Ján náhodou chcel niečo namietať, nasledovalo odstránene jeho rtov, zubov a jazyka. A jeho zmučené, znetvorené telo bolo uvrhnuté do kláštora.
     • V roku 1138 zasadol na ‘trón’ Žid Anacletus II, člen židovskej rodiny Pierleone.
     • Wycliff, John (circa 1330-1384);
     Wycliff, professor university Oxford, nebol upálený za živa, nie však preto, že by ‘svätá’ cirkev bola taká humánna a odpúšťajúca, ale preto, že na neho jednoducho nemala dosah.
     Skutočná pravda však vyznieva pre Cirkev omnoho horšie a robí ju omnoho krutejšou, čo nie je v dejinách cirkvi ojedinelé. Samozrejme, ‘svätá Cirkev’ by to rada zatajila všemožnými spôsobmi a nechce si uvedomiť, že sa to zatajiť nedá!
     Wycliff zomrel prirodzenou smrťou 31decembra 1384. V máji 1415 Koncil v Kostnici (Constance – kde bol odsúdený aj Hus), znovu‘zvážil’ Wycliffove ‘kacírstvo’ a rozkázal vykopať jeho telo a upáliť ho!! Tento príkaz bol vykonaný v roku 1428 (!); táto kresťanská tragikomédia bola prevedená o 44 rokov neskoršie! Jeho ‘kacírstvo’spočívalo v tom, že bol proti odvádzniu majetkov a bohatsva pápežovi do Ríma a tvrdil, že duchovenstvo, ktoré mimo iného považoval za úplne nepotrebné, má žiť v jednoduchosti a chudobe.
     • V roku 1492 zasadol na’trón’ Rodrigo de Borgia, ako pápež Alexander VI. Okrem
     niekľko druhoradých nileniek, za svoju prvoradú si vybral vydatú rimanku Vanozza de Cataneis. ktorá ho ‘obdarila’ tromi synmi a jednou dcérou. Svojho najstaršieho syna, menom Juan, Duke of Gandia, menoval kardinálom keď mal ešte len 17 rokov! V roku 1501 na Večer Všetkých Svätých, Alexander usporiadal vo Vatikáne ‘balet’ v ktorom všetky tanečnice boli kurvy pozbierané z rímskych ulíc. Mimo iného, Alexander bol aj vrahom. O tejto skvostnej ‘pápežskej rodinke’ by sa dalo ešte napísať mnoho zábavných detailov.
     • K jednej z najhroznejších tragédií Renesančného umenia došlo v roku 1857, keď
     pápež Pius IX rozhodol, že skutočné zobrazenie mužskej formy môže vyvolávať vo Vatikáne sexuálne túžby. A tak vzal majzlík a kladivo, a poodsekával genitálie každej mužskej soche vo Vatikáne. Zdeformoval práce takých majstrov ako Michelangelo, Bramante a Bernini. Tieto nesmierne škody zaplácali sádrovými figovými listami. Stovky sôch boli takto vykastrované. Toto obdobie je aj označovane ako ‘Veľká Kastrácia’. Človek by sa divil, či boli niekde vo Vatikane uschované bedne kamenných penisov.
     • V roku 1963 zasadol na ‘trón’ Jan XXIII, Angelo Giuseppe Roncalli,
     slobodomurár
     • V roku 1978 zasadol na ‘trón’ Pavol VI, Giovanni Batista Montini, slobodomurár
     a aktívny homosexuál, vraj Žid, mal matku Židovku

     Ak má niekdo pochybnosti o uvedených údajoch, nech si pozrie soznam pápežov vo vatikánskom „Annuario Pontificio“, čo je oficiálna vatikánska kniha faktov.
     AKÉ FASCINUJÚCE NÁBOŽENSTVO !!! A predsa milióny na tejto planéte sa nevie prebrať z tejto hypnózy. Smutné.
     Samozrejme tí, ktorí popierajú existenciu akéhosi boha sú hneď svojsky označení; pomýlení, poblúdení, ‘Satan’ ako aj ‘Lucifer’ beztoho aby ‘tí pravoverní’ vôbec vedeli vznik a pôvod týchto názvov. Málokdo, ak vôbec niekdo vie, že ‘satan’ je z islamskeho ‘Shaitan’ a znamená jednoducho ‘neveriaci’ a Lucifer z latinskho Lux, čo znamená ’svetlo’ a ‘fero’, čo znamená ‘niesť’, ‘nosiť’, teda ‘nositeľ svetla’, čiže veda, pokrok. Kresťanstvo ako je známe bolo vždy proti vede, pokroku, humanite a vývoju.

     • Čítal som Tomášove evanielium a nie je tam nič o tom že Ježiš nebol ukrižovaný.

      Zabúdaš na to že kresťanstvo stále MOHUTNE rástlo až je z neho svetové náboženstvo kým tieto sekty zostávajú v rovnakom počte aj z 200 rokov kým nevymiznú
      nikdy neoslovia masy.

      Že má veľa spojené zo židovstvom ? No nehovor, vôbec som nevedel že sme vznikli zo Židov, vôbec sa to nijako nezatajuje, myslíš že prečo kresťania prijali aj
      starý zákon… Kresťania vedia že máme rovnakého boha ako židia a moslimovia.

      Peter nie je vymyslený, čo je na tom že sa volá Skala (najskôr sa volal Šimon) a Kristus pomazaný, neviem či si si všimol ale veľa panovníkov má mená podľa ich činov alebo vlastností
      napr. Peter Veľký (činy aleaj veľkosť, Jaroslav Múdry) a keďže Peter bol zvolený za základ cirkvi ktorý má byť pevn má meno skala.

      Ja som vás nazval ovcami kukaj na seba ,,Ľudský mozog a psychológia je proste mrcha.´´ viď vyššie.

      Kresťania nečítajú písmo – tak asi sa stretávaš s takými vlažnými, ak niekto chodí aspoň v nedele do kostola tak písmo počúva takže jeho obsah pozná.

      Vláda kresťanstva doba temna ? Pozri sa na byzantskú ríšu ktorá sa pokresťančila čo to bola doba temna. Alebo v Baroku bol tiež návrat k bohu ty doba temna.
      doba temna je to preto lebo európu zbúrali a ovládli barbarské národy ktoré so správou nemali veľké skúsenosti no časom ich získali. Kresťanstvo má na rukách veľa krvi ?
      Pozri koľko krvi má na rukách ateistický komunizmus, je ich tisícekrát viac. Plus kresťanstvo si aj veľa vytrpelo .

      Aj keď za to upaľovanie asi nevystačí, tak si vezni že Ján Pavol II sa za to verejne ospravedlnil a za veľa pochybných činov tiež.

      Že sa rodíme ateisti – keď sa dieťa narodí tak neovláda jazyk, je to normálne že mu rodičia vštípia vieru ako jazyk, to je ich úloha.

      Ak je sa buzerant ovláda, koná normálne svoju činnosť a svoju vadu prekonáva nevidím dôvod prečo by nemal vykonávať funkciu.

      Čo má povedať Krisus človekovi 21 storočia ? – prečítaj si písmo nájdeš tam veľa múdrych vecí.

      Vyvrheli na pápežskom tróne – s Máriou Magdalénou si ma rozosmial :D, normálne vie sa že boli aj vyvrheli, pretože cirkev nie je dokonalá nie preto
      že je Boh nedokonalý ale preto že je nedokonalý človek. O pápežke Jane – protestantská legenda, rád by som vedel či veríš aj na legendu o Nibelungoch
      hlavne o pasážach s drakom

      Pápež Formosus – fíha, tak to je zasa chyba človeka, namiesto toho aby si pomáhal cirkvi svojou činnosťou aby bola lepšia tak sa na ňu radšej vykašleš a necháš to tak

      Ohľadom kňazov čo zneužívali deti – sú vylúčený z cirkvi, nech si potom súdy s nimi robia čo chcú ale s nimi pretože cirkev ich neznásilnila ale iba jedna osoba. Akokeby niekto z tvojej rodiny
      zabil človeka a ty si s ním povinne odsedíš trest.

      O veľkom kastrovaní – príklad prevencie homosexuality 😀

      žid pápež – to že mal matku židovku, svedčí iba o tom že to čo nedokázali pochopiť židovia pred 2000 rokmi (Ježiš je mesiáš), tak to pochopil teraz on.

      Satan znamená neveriaci – prečítaj si pasáž z písma kde ježiš hovorí že aj diabli veria v boha

      Nositeľ svetla – no áno pokrok, budete ako boh, to sa myslelo tým pokrokom. Každý pokrok nie je správny keď neuvážene postúpi časť vojska dopredu môžu ju obkľúčiť.

      😉

     • • Tomášove evanjelium nespomína ukrižovanie Joshua, spolu s ďalšími vecami (zmŕtvychvstanie atď..), nepriamo teda tvrdí, že ukrižovaný nebol.

      • Mohutný rast katolíckej sekty nič nedokazuje, už vôbec nevypovedá nič o kvalite. Aj „farmára, ktorý hľadá ženu“ pozerajú masy.

      • Mnoho kresťanov popiera spojitosť s judaizmom (hlavne u nás), preto to SITRA spomenul. Bola to diskusia ešte v starom prope (r. 2010), kde niektorí diskutéri odhodlane oponovali tejto myšlienke.

      • Neexistuje žiaden dôkaz o existencií Petra, nový zákon bol spísaný vyše storočie po Kristovej smrti.

      • Čo má môj výrok spoločné s ovcami? Každý človek má mozog a vlastnú psychiku.

      • Tak barok bol návrat k Bohu? Ja hlupák som myslel že odnož umenia. Ešteže máme kresťanov aby nám vysvetlili ako to naozaj bolo. Renesancia bola o presnom opaku (sekularizácia Európy, voľnomyšlienkárstvo, vznik vedy, Francúzka revolúcia a podobné „pobožné“ veci).

      • Komunizmus má na rukách veľa krvi. Súhlasím. Nemá to však nič spoločné s preberanou témou. Ateizmus sa nerovná komunizmus mimochodom.

      • Rodičia by mali rešpektovať slobodu svojho dieťaťa. Nech si samo vyberie čomu chce veriť a či vôbec.

      • Osvieť ma. Čo mi môže Židovský tesár z doby bronzovej takého múdreho povedať? Čo tento ujo vedel o modernej vede? Fyzike, astronómií, chémií, biológií, DNA, geológií, elektotechnike, IT atď.. Ja som Bibliu prečítal 2x ak by ťa to zaujímalo.

      • Zvyšok som ja nepísal iba citoval.

     • Neprijamo naznačuje ? No som sa zasmial 😀 To že to nespomína vôbec nenaznačuje 😀 Takže keď v Koráne sa mlčí napr. Mohamedovom synovi tak on nemal syna ? Korán má funkciu duchovnú tak nejde tam trepať iné veci. Taktiež Tomášove je zamerané na isté témy tak tam nejde rozoberať veci z iných tém.

      Farmára pozerajú masy no za 20 rokov sa naň zabudne kým kresťanstvo drží 2000 rokov

      O tom Judaizme, si ešte pamätám ako mi katechétka hovorila ako sa kresťanstvo vyvinulo z Judaizmu, preto sme prebrali aj starý zákon. Asi sa stretávaš so zlými ľuďmi

      Písaný bol po vyše 100 rokoch lebo predtým to rozširovali priamo učeníci, a keď aj Pavol písal listy tak sa jeho pôvodné nezachovali (skús hádať prečo) iba prepisy. Napr. ako keby keď teraz
      nemáme Aristotelovu poetiku iba jej prepis tak ideme hovoriť že neexistovala.

      Ateizmus a komunizmus nesúvisí – tak ľaľa, to je akoby som povedal že výčiny Španielov nesúvisia s kresťanstvom
      pretože to bol príkaz svetských kráľov, nie cirkvi, pápeža.

      Tým viď vyššie som myslel celý tvoj príspevok Pretože sa súčasný človek identifikuje s inštitúciami ktoré kvázi reprezentujú jeho svetonázor (v podstate tu ide iba o ego a nie racionalizmus). Ak sa človek s takouto inštitúciou identifikuje dostatočne dlhú dobu je odhodlaný ju brániť, pretože útok na ňu chápe ako útok na seba samého. Ľudský mozog a psychológia je proste mrcha.
      Mňa sa to normálne že dotklo že ju vraj bránim iba preto lebo som dlho s ňou. Bránim ju preto lebo si myslím že je to správne. Ja som sa ťa dotkol ovacami,
      ty mňa tým.

      Rodičia by mali rešpektovať … – aha, tak teraz ho nemajú učiť vôbec jazyk, do 18tky by nemal ceknúť ani slova kôli takej slobode aby si vybral či chce spíkovať alebo šprechovať či gavariť ?!
      Prepáč, musíš uznať že je to pritiahnuté za vlasy …

      Ak si predstavuješ Renesanciu že každý človek sa nasral na cirkev a bol úplne svetský, na Boha zabudol tak si na omyle. Normálne len boli viac zosvetskejšení, ale na Boha nekašľali. Normálne chodili do kostola
      ako keď teraz nejaký podnkateľ tiež ide si vypýtať nejaké milosti. Akoby sa mohol vykonať prevrat so Savonarolom keby boli taký mimo Boha úplne ?
      A Barok – normálne aj myšlienkový prúd, nie len umenie. Vidno to aj na literárnych dielach doby ktoré dosť zobrazujú myšlienky ľudí.

      Aha, ty si asi mýliš slovo múdrosť s vedomosťami. To sú 2 rozdielne veci. Zamysli sa a pochopíš.
      Tak skúsim ti povedať niektoré veci čo nám má povedať dám ti dokonca z Tomášovho evanielia :
      Ono království je jako pastýř jenž má stero ovec. Jedna pak pobloudola TA Z NICH NEJVĚTŠÍ
      opustil on devět a devadesát a tu hledal až nalezl. I znavil se a jí pravil : tebe více než jich devět a devadesát miluji.
      alebo
      Mrvu, jež je v oku bratra tvého, zríš, avšak trám ve vlastním oku již nespatříš. Až trám vyvrhnete z oka svého, tehdy jasně uzříte i mrvu z oka bratrova vyvrhnete.
      alebo
      Jest nemožné člověku v sedla dvou koní vsednout neb tětivy dvou luku napínat, jest i nemožné sloužicímu dvěma pánum sloužit, neb tehdy
      uctěním jednoho druhého urazí.
      alebo
      Ježíš pravil učeníkum svým : Nyní mne porovnejte i povězte, kým se vám zdám býti. (Je to dlhé tak si to vygúgli :))
      alebo (toto už nie je z Matúšovho)
      „Šesť dní pred Veľkou nocou prišiel Ježiš do Betánie, kde býval Lazár, ktorého vzkriesil z mŕtvych. Pripravili Mu tam pohostenie a Marta posluhovala; Lazár bol medzi tými, ktorí s Ním stolovali. Tu Mária vzala funt pravej, veľmi drahej nardovej masti, pomazala Ježišovi nohy a poutierala Mu ich svojimi vlasmi. A dom sa naplnil vôňou masti. Tu sa jeden z Jeho učeníkov, Judáš Iškariotský, ktorý Ho mal zradiť, opýtal: Prečo nepredali túto masť za tristo denárov a nedali ich chudobným? Ale to nepovedal preto, že by mu šlo o chudobných, ale preto, že bol zlodej, a keďže bola pokladnička u neho, brával z toho, čo do nej vkladali. Ježiš mu však riekol: Nechaj ju, nech to zachová na deň môjho pohrebu! Veď chudobných vždy máte medzi sebou, ale mňa nemáte vždy.“
      Zdá sa ti to nudné že nič nepovie človeku keď to čítaš a nad ničím sa nezamyslíš alebo si k tomu neprečítaš aspoň výklad nejakého teológa. Treba sa nad tým aj zamýšľať.

      Čo povieš teraz ?

     • • Veci ako zmŕtvychvstanie alebo ukrižovanie nie sú práve charakteristické tým, že by sa jednalo o maličkosti, ktoré ti náhodou „vypadli“ pri rozprávaní. Hovorím nepriamom naznačovaní, nie že to niečo dokazuje.

      • Kresťanstvo sa tých 2000 rokov menilo, reformovalo a prispôsobovalo okoliu, nie je to to isté učenie čo na začiatku (čo si vlastne sám priznal). Aj reality show nebudú stále rovnaké. Raz bude ženu hľadať farmár a o 10 rokov opravár potrubia to je jedno, ten idiotizmus más je tam stále.

      • Asi áno.

      • Nechápem tvoj argument. Nikto od Aristotelových diel nežiada vieru v to čo hlása, ani netvrdí že myšlienky v nej sú históriou.

      • Ateizmus a komunizmus sú 2 rôzne veci, rovnako ako teizmus a kresťanstvo. Ateista nemusí byť komunistom a teista nemusí byť kresťan.

      • O akých výčinoch Španielov sa bavíme? Rekonquiste? Inkvizícií?

      • Mňa si sa ničím nedotkol, len konštatujem známe fakty z poľa psychológie. Ak sa identifikuješ s nejakou organizáciou alebo skupinkou osôb dostatočne dlho a niekto na nich „zaútočí“, mentálna reakcia tvojho mozgu je „sebaobrana“ napriek tomu, že teba konkrétne sa to netýka. Je to priamo spojené s tým ako fungujú Naše egá (psychologická terminológia sebaidentifikácie). Ten útok so sebaobranou môžu mať aj verbálny charakter a nie fyzický.

      • Rodičia by mali rešpektovať vieru svojho dieťaťa o jazyku som nič nepovedal. Jazyk potrebujeme v dennej komunikácií, viera je „dodatočný element“ v spoločnosti, prakticky neslúži na nič.

      • Nie, renesanciu chápem ako historické obdobie Európy v ktorom prestávala mať Cirkev moc (kvôli čomu potrebovala reformáciu, len tá sa im veľmi nepodarila), zušľachťovalo sa umenie, vznikol nacionalizmus a začali vznikať nové nenáboženské myšlienkové prúdy bez dogmatiky (osvietenstvo), v ktorom boli položené základy modernej vedeckej metódy, vďaka čomu nasledoval technologický a rozumový pokrok, ktorý trvá dodnes. To následne katapultovalo Európanov na svetovú špičku po stránke vedomostnej aj intelektuálnej. Barok bol len jedným z renesančných období definovaný hlavne umením.

      • Prečítal som si to. Necítim sa o nič múdrejšie. To už skôr poprosím diela od spomínaného Aristotela.

     • Presne sa bavíme o inkvizícii. Inkvizícia alá dominikáni (myslím tú rímsku) nevykonala toľko procesov ako španielska (ktorá bola založená svetskou mocou). Ale zločiny inkvizície španielskej sú často
      cirkvi pripisované.

      ,,Neexistuje žiaden dôkaz o existencií Petra, nový zákon bol spísaný vyše storočie po Kristovej smrti.´´
      1) Takže podľa teba keď je niečo písané 100 rokov po nejakej udalosti tak sa to nestalo ?
      2) Kde sa vraví že nový zákon bol písaný až 100 rokov po Kristovej smrti, Pavol písal listy rôznym ľuďom už predtým len jeho originály sa nezachovali, zachovali sa ich prepisy.
      Preto som spomenul tú poetiku – aj keď nie je originál ale máme jej prepis tak ju všeobecne uznávame že bola napísaná a nie že prepisy si niekto mohol o 100 rokov vymyslieť.

      ,,Tým viď vyššie som myslel celý tvoj príspevok Pretože sa súčasný človek identifikuje s inštitúciami ktoré kvázi reprezentujú jeho svetonázor (v podstate tu ide iba o ego a nie racionalizmus). Ak sa človek s takouto inštitúciou identifikuje dostatočne dlhú dobu je odhodlaný ju brániť, pretože útok na ňu chápe ako útok na seba samého. Ľudský mozog a psychológia je proste mrcha.
      ´´ Keďže som dlo členom cirkvi tak je podľa teba prekvapujúce že budem obhajovať jej učenie ? Jej členom som asi preto lebo sa mi to učenie pozdáva a vidím že na ňom niečo bude. A keď vidím že to učenie niekomu prekáža a útočí naň tak to samozrejme že obránim lebo som presvedčený že sa mýli.
      ,,V prvom rade je zaujímavé nazývať nás ovcami len preto,´´ Neviem neviem či ťa to nenaštvalo lebo toto znie čudne …

      Kresťanstvo nie je to isté – no jasné nie je, teraz sa tak pomenilo že máme v prikázaniach smilni kým sa len dá, zabi nepriateľov, svojich rodičov, úplne sme poprepisovali písmo tak že Jozef bol Američan a nie Žid.
      Učenie cirkvi je v základoch rovnaké a káže to čo na začiatku. Ako povedal Ježiš že z písma sa nemá zmeniť ani čiarka …

      Rodičia by mali rešpektovať – jasné, pre ateistu je viera ničím , možno iba takým doplnkom tak je mu ťažké vysvetliť že pre kresťana je vštiepenie viery niečo ako vštiepenie jazyka.

      Renesancia – zušľachtovalo sa umenie aj v Baroku (strašne pekné sochy a spol.), osvietenstvo vznikalo po renesancii :D, veľký vedci toho obdobia a nie len toho boli hlboký kresťania (Newton sa sám obával, či jeho objavy nenaštrbia vieru v Boha), a to že barok bol len jedným renesančným obdobím (skús sa spýtať nejakého historika umenia, pochybujem že bude mať rovnaký názor).
      Dajme tomu že ja Barokom nechápem len sochy aj spol ale aj celé to obdobie ktoré sa vyznačuje opäť nábožnosťou ktoré na to malo vplyv.

      Keďže si nezmúdrel skúsim iné
      ,,Kdokoli jest mi nablízku
      jest nablízku ohni
      kdokoli jest mi vzdálen
      jest vzdálen království´´
      (Myslím že by si sa nad tým mal zamyslieť hlavne keď si prečítaš tvoje príspevky dole ,,Každopádne odmietam už s Vami strácať čas s diskusiou o hovne a lingvistickými hrami na slovíčka, mám aj lepšiu robotu.´´
      ktoré by si asi nenapísal keby si toto vedel pretože ako vyplýva z tejto pasáže ak sa chceš zlepšiť, nabrať z prameňa múdrosti nesmieš sa stretávať so ,,šmejdmi´´ ale s ľuďmi ktorý ,,vyšší´´ a ,,silnejší, skúsenejší´´ – sú oheň, stretnutia s nimi ťa vyťahujú hore aj keď prehrávaš, pretože keď porážaš ,,šupákov´´ na ktorých stačí malá ,,sila´´ tak sa tvoje znalosti nezlepšia)

      Tomáš – aha, tak keď sa tam nespomína ukrižovanie (a pripustime ako hovoríš že sa nestalo) tak prečo sa tam potom nespomína Ježišov život potom ? To ti nepríde dôležité ? To evanielium je zamerané na isté obdobie jeho života a veľa z neho sa zhoduje s inými evanieliami.
      Keďže si zrejme predým čakal keď si napísal že sa v tom evanieliu píše ,, a aj o tom, že on vôbec nebol ukrižovaný´´ že som ho nečítal, tak si čakal že hneď uznám tvoju pravdu ale pŕ, pŕŕŕ, vypadá to tak že si ho nečítal ty, tú zmienku že Ježiš nebol ukrižovaný si vytiahol z nejakej vašej
      ateistickej knihy a potom keď som obrátil veci na správnu mieru tak nasledovali ,,výhovorky´´ že sa tam ukrižovanie iba nespomína čo NEPRIAMO 😀 😀 😀 naznačuje že ukrižovaný nebol.

     • 1) Áno. Hlavne ak máš po ruke 30tich dobových historikov, ktorí udalosť nespomenú. Hovorí ti niečo euhemerizmus, odkedy sa praktikoval a v akých regiónoch?
      2) Prepis a fabrikácia vyzerajú veľmi podobne (rovnaký problém s neviditeľným a neexistujúcim pánom Bohom). Skús svoju logiku otočiť a aplikovať na iné náboženstvá. Zachovali sa aj prepisy nordického náboženstva/mytológie tesne pred pokresťančením. Znamená to, že Tór existoval pretože máme dobre zachovanú Eddu?

      Ja viem, že budeš cirkev brániť. Veď dokonale vystihuješ č osom napísal o identifikácií sa s organizáciami ktoré vystihujú ľudský svetonázor. Tak funguje ľudská psychika. Pointou na začiatku tejto diskusie bolo, že ľudská viera (v Našom prípade kresťanstvo) nie je závislá od externých inštitúcií ktorá sa nimi oháňa.


      ,,V prvom rade je zaujímavé nazývať nás ovcami len preto,´´ Neviem neviem či ťa to nenaštvalo lebo toto znie čudne …“

      Nie nenaštvalo. Mňa nálepky typu ovca, sviňa, debil, k***t neurážajú. Skôr si pri nich spomeniem na dobu keď som ich sám používal (mal som 12).

      No tak takú novú verziu kresťanstva som nevidel.

      Kde som povedal že je viera ničím? Len ju nepotrebujeme na „prežitie“ narozdiel od verbálnej komunikácie. Vieru by si mal nechať na každého vlastné uváženie a nie mu ju pchať dole hrdlom, toto zase nechápu kresťania. Potom sa čudujú prečo im z košiara toľko katolíkov odchádza a identifikuje sa s ateizmom, budhizmom alebo New Age, či inou ideológiou (pre nich kamarátskou) keď dospejú.

      Odkiaľ máš, že osvietenstvo vznikalo až po konci renesancie? Toto sú časté omyly laikov, ktorí históriu vidia ako nejaké odrezané kusy kmeňa, ktoré sú od seba ďaleko. Tieto obdobia sa prekrývajú rovnako ako sa stredovek prekrýva s renesanciou a ako sa antika prekrýva so stredovekom. Ak by si sa spýtal historika aké bolo obdobie v Európe v 15 storočí, 1. by sa ťa spýtal akú geografickú oblasť máš na mysli predtým než by ti odpovedal, 2. by povedal pozdný stredovek a 3. renesancia a všetci by mali pravdu.
      Osvietenstvo vznikalo na konci renesancie (z mainstreamového pohľadu) vďaka ľuďom ako Spinóza, určite nie potom. Prakticky ho sprevádzalo od začiatku (z koreňov humanizmu) a z myšlienok aké mal Leonardo Da Vinci napríklad. Súhlasím s tebou, že mnoho renesančných vedcov bolo veriacimi. Ale akými veriacimi? Dogmatickými veriacimi, čo papajú veci ako im boli naservírované čiernoprdelníkmi v kostole? Alebo veriacimi, ktorí síce verili v Boha/kresťanstvo ale rozhodli sa skúmať vesmír SKEPTICKY bez náboženského dogmatizmu? Títo „veriaci“ boli viac „ateistami“ a „agnostikmi“ svojiim racionálnym prístupom k poznávaniu než je Richard Dawkins.

      Myslím, že by si svoje náboženské múdrosti mal poskytovať ľuďom ktorí o to stoja, ja sa budem zlepšovať vlastným spôsobom akým doteraz; skrz vedu, filozofiu a literatúru.

      Ako to myslíš, že sa tam nespomína Ježišov život? Máš tam údajných 114 citátov z jeho učení. Ja mám najradšej ten úplne posledný dríst (mohol by si mi ho morálne vysvetliť ak by sa ti chcelo).

      Čo to trepeš? Ja som nepísal, že „on vôbec nebol ukrižovaný“, ale SITRA ani som nepísal, že si Tomáša nečítal (však ťa nepoznám). Ja môžem hovoriť iba za seba a nie iných.

      Osobne som ho čítal veď to nie je dlhé a nikde nespomína tie „dôležité“ veci, ktoré by tam podľa mňa mali byť keďže je to vo Vašich katolíckych dogmách top priorita.

     • 1) A čo židovský historik Flávius dačo čo napísal dielo židovská vojna myslím, on ho spomenul, že nebolo spomínané tak asi preto lebo Židia sa ho snažili ututlať (nenávideli ho), a Rimanov židovské pletky nezaujímali
      2) Až na to že v Novom zákone sa hovorí o normálnych dobových veciach ako sčítanie ľudu, rímska nadvláda, rímsky cisári, úradníci a významní Židia (historické osobnosti) 😉 30 historikov ti potvrdí že Ježiš žil, ak budeme postupovať podľa tvojho
      a nie len tvojho postupu ale aj sv. Tomáša (neuverím kým neuvidím) a budeme ignorovať pramene tak môžme povedať že žiadna rímska ríša nebola.

      Sviňa debil – ahá, tak teraz zveličuješ, ak som použil nejakú nadávku tak daj príklad lebo sviňa debil sa tu teraz objavila po prvý krát. Napísal som iba ovce (čo ani nie je nadávka ale myslím že metafora), tak si zasa nevymýšľaj a neprekrúcaj.
      12 nemám 😉 ale zas je to už taký typický znak pri prehre typu ja sa s tebou nejdem baviť lebo ty nič nevieš …

      Obhajujem cirkev lebo myslím že má pravdu ona a cítim povinnosť brániť názor s ktorým súhlasím ako ty svoj.

      Takú verziu si ešte nevidel – asi nie keď som to myslel ironicky 😉

      Skrz vedu literatúru – aha ty si povedal že tam nič múdre nie je, dal som ti príklad. Vôbec som tu túto tému nezačal slovami kajajte sa a verte evanieliu ale nech už prestanú útočiť na pápeža a cirkev
      pretože mi vôbec neprišlo na tom nič zlé že píše naším starším bratom – Židom (čo ma prekvapilo keď si prišiel s úžasnou doteraz neobjavenou myšlienkou že pochádzame zo Židovstva). Vy ste začali stereotypné veci typu cirkev je zločinecká organizácia a spol…

      Ten príklad s Isacom Newtonom bol krásny príklad pobožnosti, a ak si pozisťuješ akého vierovyznania bola drvivá väčšina západných vedcov tak to budú kresťania. Aj keď bádanie museli mať založené na pochybnosti – pretože veda je opakom viery, je založená na pochybovaní že každá vec čo vedia nemusí byť pravda.
      Fíha, ďakujem, nevedel som vôbec že veci sa vyvíjajú postupne. Ale tie osvietenské myšlienky sa vygradovali na osvietenstvo také ako ho poznáme dnes až po Renesancii, preto som napísal to čo som napísal. A ak ide o Humanistov –
      Tomáš Mórus, Erazmus Rotterdamský ďaľší príklad zbožných kresťanov.

      Ako som napísal, neprišiel som tu kajajte sa a verte evanieliu viď príspevok vyššie. Ty si to vygradoval na úroveň kde je to teraz tvojimi myšlienkami a citáciami. A zdá sa ti že ťa upaľujem keď mi odpíšeš ?

      Ako myslíš že sa tam nespomína Ježišov život – prečítal si si ty vôbec čo som napísal ? Lebo to tak nevypadá keď kladieš také hlúpe otázky …

      Tomáš – ahá, tak teraz mi povedz, kde sa evanielium skončilo a prečo ho Tomáš nepísal ďalej keď keď podľa teba Ježiš nebol ukrižovaný mal ešte dlhý život pred sebou. Mal o ňom napísať ešte spústu vecí …
      Keďže sa tam nehovorí že Ježiš NEBOL ukrižovaný myslím že toto by už bolo uzavreté.

      ,Čo to trepeš? Ja som nepísal, že “on vôbec nebol ukrižovaný”, ale SITRA ani som nepísal, že si Tomáša nečítal (však ťa nepoznám). Ja môžem hovoriť iba za seba a nie iných. ´´
      Že si nanapísal že vôbec nebol ukrižovaný ?! 😀 Tak keď niekoho cituješ tak to značí asi že máš ten istý názor 😀 A ja som nevravel že si vravel že som to nečítal. Napísal som kedže si ZREJME predtým čakal (prečítať lepšie nazaškodí) …

      Posledný drist – ach jaj, je celkom známe že ženy majú niekoľko zlých vlastností charakteristické pre nich. Preto by sa ich mali zbaviť (zhrnuté). Stačí ?

     • Mám teraz trocha práce, takže nemám veľmi čas s vypisovaním, takže ak neodpoviem aj pár dní maj pochopenie.

      1) Pán Flávius spomína Ježiška to je pravda. Pravda je však aj to, že je to známa fabrikácia o ktorej sa už v podstate ani nediskutuje. Naviac písal aj o tom, že mal brata Jakuba. Ako sa k tejto myšlienke stavajú katolíci? Ak uznáte autenticitu tohto Židovského historika znamená to aj podkopať vlastné dogmy.
      2) História sa celá nedá vyfabrikovať, ale niektoré jej aspekty oklamať áno. Na túto otázku som už tuším odpovedal protiotázkou, či vieš čo je euhemerizmus (bohužiaľ tento pojem si nevygúgliš a z môjho prieskumu nie je ani na wikipedii). Kde vznikol, čo bolo jeho myšlienkou a kto každý ho aplikoval? 30 historikov? Argument ad populum, meria sa sila dôkazu nie počet veriacich.

      Si príliš vzťahovačný, to jediné ti k tomuto misinterpretovanému výlevu poviem.

      Názor maj, nechcem po nikom aby so mnou súhlasil. Pointou bolo len to, že názor môžeš mať aj bez toho aby si sa hlásil k nejakej inštitúcií.

      Stereotypné? Cirkev je zločinencká organizácia, ktorá má na rukách krv, klamstvá, úplatkárstva, pedofíliu a ďalšie nechutnosti. Sami pápeži (napr. JP II) sa za niektoré z minulosti ospravedlňovali. Čo sa týka samotnej správy, tak tú si prop nevymyslel iba prekopíroval z webu, takže na tejto stránke strieľaš aj tak mimo terč (čo ti už sám admin asi 3x márne snažil vysvetliť).

      Veď som ti odpísal, že súhlasím s pobožnosťou mnohých vedcov aj umelcov. Nechápem čo to má dokazovať. Validitu toho, že kresťanstvo je odrazu pravdivé, lebo Newton mal fasa názory na gravitáciu? Aj Darwin bol teista a kresťania ho na pár výnimiek nenávidia. Einstein bol zase panteista a neveril v kresťanstvo a v JAHVEho a kresťania s ním nemajú problém atď.. Mne je úprimne jedno kto má aký svetonázor pokiaľ ho dokáže odseparovať od objektívnej reality, uvedomujúc si ideologické mantinely svojej viery a vie triezvo narábať s vedeckou metódou, môže byť stále prínosom pre svetovú inteligenciu. To veriacim šúchajúcich lavice v kostoloch nehrozí, lebo ich mentálna úroveň je niekde inde, takže to je bezpredmetné tu preberať. Ako čerešničku ti postnem link na ateistov, ktorí tiež svojou troškou do vedy prispeli http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_atheists_in_science_and_technology

      Myslím, že s Tomášom si to do chuti vydiskutuješ za chvíľu dostatočne so SITROM. A vďaka za tú morálnu osvetu o ženách, to som nevedel, že sú všetky na jedno kopyto.

     • Ahoj Nithus

      1) Flávius – Ježišovi bratia sú spomínaný aj v evanieliách. Uznáva sa, že Aramejčina je ,,chudobný´´ jazyk ktorá má rovnaký výraz pre bratov aj bratrancov. Ako sa k tomu stavajú katolíci – Ježiš sa narodil z panny to je základná ,,dogma´´, takže myslím
      keby aj tak to že Jakub, Júda … boli jeho nevlastný bratia tak to nič nepodkopáva. Mimochodom, čo hovoríš na Fatimu a Lurdy ?
      2) Na googli je všetko (http://www.thefreedictionary.com/euhemerism), a na wikipédii skoro všetko (http://en.wikipedia.org/wiki/Euhemerus) hlavne nižšie, rád by som sa ťa spýtal či uznávaš že existoval svätý Augustín. Ježiša spomínalo veľa jeho
      učeníkov ktorý o tom napísali (alebo nadiktovali) zvesti o ňom, taktiež rôzny iný ,,33 Keď však prišli k Ježišovi a videli, že je už mŕtvy, nepolámali mu nohy, 34 ale jeden z vojakov mu prebodol kopijou bok, odkiaľ hneď vyšla krv a voda. 35 Ten, čo to videl, vydal o tom svedectvo a jeho svedectvo je pravdivé. On vie, že hovorí pravdu — aby ste aj vy verili.… ´´
      To, že Ježiš žil je fakt. Dotvrdzujú to aj historici.

      Som vzťahovačný – asi hej

      Stereotypné – samozrejme, to som aj vyššie napísal že je nedokonalá kôli človeku a aj, že sa Ján Pavol II verejne ospravedlnil za niektoré výčiny. Ale nevidel som nič zlé na tom, že František napísal židom ale komentár bol na to posmejšne nastavený. O
      správe – ,,Áno, tak je to správne. Najvyšší služobník boha na zemi musí pred ním pokľaknúť a kajať sa zo svojich hriechov. Tešme sa a kričme hosana, hosana. Veď Jehova pozorne načúva… ´´
      Toto už proti prúdu neskopíroval. Pointou toho celého bolo, že toto ti nevadilo, kým na The Parallax View si reagoval takto – ,,Čo máte toľko s tými chazarmi?´´. Asi si si mal lepšie prečítať
      ten úsek Tomášovho evanielia ktorý som tu prekopíroval, pretože je to veľmi podobné tejto situácii. Ale uvediem ho tu ešte raz.
      ,,Mrvu, jež je v oku bratra tvého, zríš, avšak trám ve vlastním oku již nespatříš. Až trám vyvrhnete z oka svého, tehdy jasně uzříte i mrvu z oka bratrova vyvrhnete.´´

      Vedci – asi si nesprávne pochopil čo som napísal (misinterpretoval). Bola to skôr rekcia na to že vláda kresťanstva je v histórii považovaná ako Doba temna. Preto som dal tie príklady veľkých
      vedcov ktorý boli kresťania. Preto som dal aj príklad Newtona, preto som aj napísal že ľudia boli zbožný naďalej (toto sú tiež 1000 ročné dejiny kresťanskej Európy).

      Ženy – Íri sú ožrani, Škóti zlodeji, Taliani lenivci, Nemci pedanti. Keď sa toto vyslovuje, nemyslí sa že úplne každý ale veľká časť.

     • 1) Pekne si z toho vykorčuľoval. Problém je asi len v tom, že Fláviove diela sa dochovali v gréčtine (údajne sám dozeral na preklad) ktorá tento problém nemá. Ak priznáte existenciu brata podkope to dogmu o nepoškvrnenej čistote Márie. http://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_virginity_of_Mary
      Čo mám povedať na Vaše pútnické miesta? Dobrý buisness z turizmu, podobne ako Osvienčim. Čo sa týka samotných halucinácií, tak k tým sa vyjadrovať nebudem, osobne sa mi zdá, že existencia ružového slona (potvrdený 9timi z 10tich krčmových štamgastov) je o čosi lepšie zdokumentovaná.
      2) Našiel si si to, gratulujem, si lepší hľadač ako ja. Len tie definície nie sú celkom presné, ak chceš vysvetlím ti detailnejšie tento „izmus“. Na začiatok otázka – veríš v historickú existenciu Herkulesa?
      Svätý Augustín? Podľa dôkazov áno. Prečo? Potiera ho tu niekto?

      Že Ježiš žil nie je fakt a neexistuje o tom jediný dôkaz, iba Vaše mytologické texty a 3ja historici (z 50tich), ktorí v tej dobe ani nežili a ktorých texty boli zmanipulvané cirkevníkmi (dokázané v prípade Flávia, ktorého „doplnil“ ujo Eusebius), takže ani tie sa brať do úvahy príliš nedajú. Súčasní historici nič nepotvrdzujú, to sú iba Vaše želania keď ste konfrontovaní s verifikačnou slabosťou tejto postavičky. Ale aj keby to tak bolo a odpustím Vám tieto bludy ala ad populum a ad verecundiam, stále je to argument o ničom, pretože história už mnohokrát dokázala, že vo vede bolo pravdivým to čo pôvodne nebolo populárnym „názorovým prúdom“ – napr. teória tektonických dosiek. Vedomosti sa vyvíjajú a myšlienkové prúdy (aj vo vede) sa opravujú, flazifikujú a varifikujú neustále. O 10 rokov už môže byť Higgsov bozón vyvrátený, napriek tomu, že je dnes „in“ atď..

      Čo mi na tom komentári od propu má vadiť? Urážali niekde židov, alebo kresťanstvo? Použitý výraz hosana je presný, vystihuje súčasnú situáciu. Neviem či vôbec chápeš mienenú pointu z toho celého výňatku. Znamená to, že pápež a RKC ako prvú vec po zvolení musí získať „priazeň“ jedného nemenovaného náboženstva. Nepríde ti to podozrivé? Vieš vôbec čo sa práve deje okolo teba?
      Nevadil mi ani príspevok od Parallax View o chazaroch. Len konštatujem, že je na nich zaťažený keď ich doslova v každej druhej vete spomína (podobne ako súdruhov), potom jeho príspevky vyzerajú smiešne. Mne sú v skutočnosti chazari aj s komunistami ukradnutí.

      Problém misinterpretácie v Dobe Temna je ten, že nie je definovaná kresťanskými vedcami, ktorí aplikovali teologický skepticizmus (skôr presný opak, prinášali svetlo do tejto doby čo sa cirkvi nepáčilo). V tejto dobe ide o oficiálny postoj Cirkvi k tomuto pokroku, rovnako ako k ich krutosti. Spomeň si na proces s Galileom (heretický heliocentrizmus), alebo prečo zavraždili Williama Tyndala (hajzlík si dovolil preložiť Bibliu do angličtiny) potom pochopíš, prečo ľudia referujú k RKC týmto spôsobom a že tvoj pohľad na „progresívnu cirkev podporujúcu poznanie“ je rozprávkový a nie historický.

     • 1) Viď nižšie. Dobrý biznis – to si o tom hovorili aj mnohý ateisti kým tam neprišli. Vedcov tam bolo dosť. Pred niektorými vecmi si zatváraš oči a zapchávaš uši.
      2) Augustín bol spomínaný s vecou o ktorej píšem pri Homérovi. Existenciou Herkula som sa nazaoberal a za pár hodín (dní) si trvalý názor o veciach nerobím.
      O veciach spojených so zbošťovaním postáv som čítal už predtým aj v Historickej revue.

      Tých historikov (a nie len ich) je viac, ale ty si pred nimi zakrývaš oči. Epifanus napr. potvrdil Matúša, ak je potvrdený jeden apoštol, ktorý spomínal ostatných, sú potvrdený aj oni. A máme ďaľšie priame svedectvá o Ježišovej existencii. Cirkevných historikov aj ranných aj terajších (ktorí o ňom napísali mnoho) neuznávaš so zaujatosti, z rovnakých dôvodov potom to isté ja môžem povedať o tvojich.
      Správy typu – veď vtedy ani nežili sú asi také že Tróju spomína Homér dávno po jej páde. Vtedy mali ľudia o istých dejinných veciach omnoho viac vedomostí ako máme my s odstupom 2000 rokov.
      Eusébius – povedz mi psychológ, prečo Eusébius nezmenil aj prvý text ? Rovnako sa hovorí aj to že ku pasáži s Jakubom dopísal slovo Kristus taktiež niekto (Ježišov vtedy žilo mnoho). Oslovenie Kristus sa začalo používať až v skutkoch apoštolov, kým v tej pasáži spomínal
      že Ježiša tak oslovovali ešte pred tým.

      Urážali niekde židov ? – prečo to potom nenapísali o liste k iným náboženstvám ? Je tu istá zaujatosť. Ja im to nevyčítam ,vytýkam to táto zaujatosť ti nevadila.
      Čo je podľa teba zlé na tom že chce mať dobré vzťahy so židovstvom. Na jednej strane tu reveš ako hrozné je keď cirkev ide na veci priamo a upaľuje, na druhej strane keď ide na veci
      diplomatickou cestou (predstav si že list v podobnom tóne pápež poslal aj moslimom) tak je to vtieranie. Keďže kresťania majú so židmi viac spoločné (ohľadom viery) ako moslimovia, tak
      ten počin ma vôbec neprekvapuje. Ty si na kresťanov zaťažený podobne (,,žijú v bubline´´), Paralax spomenul chazarov raz, súdruhov asi preto lebo so SITROU má skúsenosti. A ,,diplomatický´´ spôsob vychádza, pretože katolícka cirkev sa už spojila s rôznymi cirkvami východu a najnovšie
      som zachytil správu že do 50tich rokov sa zjednotí aj s pravoslávnymi (konštantínopolský patriarcha).
      Teraz netvrdím že všetci židia sú dokonalý.

      Doba temna – kedy som napísal “progresívnu cirkev podporujúcu poznanie” ?! Povedal som (napísal) že nie je dokonalá, aj to že sa za niektoré
      z vecí ospravedlnil Ján Pavol II, lenže cirkev má aj iné dejiny viď vyššie. Keď som ja takto súdil vládu ateizmu (komunizmu) tak si sa tiež ohradil.

  • dobrý den -nebyt ramianky a jej blogu a tu nedostanem-
   ked som po zvoleni papeza napisala svoj nazor vsade mi ho zmazali-
   Je to papez z noveho sveta ako je predpovedane a je jezuita to znamena ze je cierny papez-po jeho vyhlaseni na balkone v rime som povedala -ze je to nasledovnik J.P.II a potvrdilo sa –

  • Niekto: skuste sa vyjadrit, aj toto je loz? Cim dalej, tym viac indicii o jeho napojeni na slobodomurarov…

   Pápež bol členom Rotary klubu v Buenos Aires
   Nedávno zvolený pápež František je už od roku 1999 čestným členom Rotary klubu Buenos Aires. Správa o zvolení argentínskeho kardinála Jorge Bergoglia za pápeža potešila členov Rotary klubov vo všetkých častiach sveta, vrátane slovenských a znovu dokazuje, že táto organizácia uznáva a rešpektuje všetky viery. Uviedli to vo vyhlásení poskytnutom TASR zástupcovia Rotary International Distrikt 2240 pre Českú republiku a Slovenskú republiku.

   Len taka poznamka, taky moj poznatok na zaver. Ked niekoho chvali Markiza, SME, Jojka, s tym nebude vsetko s kostolnym poriadkom… Ako s Bezakom…

 3. Cirkev nie je a nikdy nebola nič posvätného. Je to čisto len a len politický nástroj ovládania ľudí. Treba sa na svet dívať vlastnými očami a myslieť vlastným rozumom.

  • jasne ze cirkev je politicka organizacia ako ktora kolvek ina -pod ruskom viery chce vladnut krestanom – davno uz zabudla preco jezis zomrel na križi-bohatsvo karierizmus tu prevlada tak isto -vatikan nema rad ludi starich ci mentalne postihnutych je to len zavadzanie -deti nech sa rodia oni ich nezivia a bude dostatok krestanov –

   • 13 kmen zidou su chazari myslim ze su pravy potomci sumerov -mozno ste poculi o vyraze cierna slachta -patri tam breznski ci rotchild -pravy zidia boli podobny arabom-plosky zidia chasidi su najhorsi co do spolu nazivania –

 4. Cirkev je už dávno v rukách slobodomurárov:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KazMzS5Ejks

  http://www.youtube.com/watch?v=3G_6BQFNjb0

  Wojtyla je v pekle:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZHhDDelKkn8
  Tu je preklad:
  http://www.youtube.com/watch?v=maAwm7zity0
  Za čo bol beatifikovaný?
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D_92CKHFS78

  Redakcia ::PROPu sa ospravedlňuje, Váš príspevok bol automatom vyhodnotený ako spam.

 5. Nithus…na také hlúposti škoda reagovať. Savitri Devi bola nudná NS hinduistka (mám od nej pár kníh a číta sa to ťažko), takže operovať jej názorom je ako prizvať vegana ku grilovaniu steaku..zvyšok sú somariny, ktoré by som rád vedel, odkiaľ máš….Peter je skala? Kresťanstvo odpadlíckou sektou judazimu? Apoštoli Židia? no…dozvedeli sme sa zase novinky…odporúčam nedomnievať sa, že niečo vieš, skús najprv poštudovať trošku viac než svoje obvyklé zdroje typu Maxwell či Acharya S …a potom sa bavme…

  • No vidíte, škoda reagovať a predsa reagujete.
   Pokiaľ by ste čítal pozornejšie, zistíte, že celý môj príspevok je len parafrázovanie od SITRy AHRy, ktorý má od každého uvedeného tvrdenia zdroj. Takže reči k mojej osobe sú márne, skúste radšej fakticky tieto veci vyvrátiť. Že je niekto hinduista neznamená, že sa v danej téme neorientuje. Táto argumentácia sa nazýva ad hominem a je to jeden z argumentačných logických omylov (logical fallacy).

 6. Nithus: píšeš, že „na tomto príspevku by si Sithra Ahra zgustol. Priznám sa, nemám toľko času zisťovať, kto to je, ale predbehol si ho, preto som na Teba reagoval, ad hominem či nie. To analógia S. Devi a vegana pri steaku platí.Tam nie je o čom. Každý svojho chváli, a keďže pre Savitri Devi boli bohmi Šiva, Brahma a Višnu (hlavne vo svojom poslednom vtelení v podobe A. Hitlera,čo je názor, ktorý okrem Devi zdieľal aj Miguel Serrano a iní ezoterickí hitleristi – a názor, ktorému by sa snáď aj Hitler vysmial, ale to už je len moj skromný osobný názor), tak asi ťažko čakať, že bude pro-kresťanská.
  To s tou sektou judaizmu ma pobavilo. Odporúčam si pozrieť, čo vlastne judaizmus je, kde a ako vznikol, v čo judaisti veria a porovnať to s kresťanstvom (nie katolicizmom, lebo to je „iná káva). Peter (Petros) rozhodne nie je „skala“ (Petra), Ak chceš operovať gréčtinou, treba niečo z nej vedieť. A samozrejme, Christos nie je meno, je to titul – „Pomazaný“…aj tu treba poznať súvislosti.
  Že sa Sithra Ahra nevenuje Biblii natoľko, aby ju mohol komentovať, je z jeho príspevkov zrejmé. Prvým pápežom Mária Magdaléna? 😀 Že si autor mýli Hebrejov a Židov (ako takých), ma neprekvapuje, nie je prvý a ani posledný. Keďže nepozná vývoj kánonu, jeho počudovanie sa nad Tomášovým evanjeliom je pchopiteľné. Na ďalšie veci škoda reagovať, zástancom katolíkov nie som, a pravosť legendy o pápežke Jane je sporná – síce sa o ňu dosť opierajú pravoslávni, ale keďže pápežstvo ako také nie je kresťanskou ustanovizňou, osobne ma to netrápi.
  Ale možno by sme mali radšej skúmať tisícročné Slovansko-árijské Védy, čo povieš? 😀 😀 😀 😀

  • Christian Freeeman o čom to prosím Vás rozprávate? nečítate príspevky dopisujete nezmysli z vlastnej hlavy. Aké Slovansko-Árijské védy kto tu o nich rozpráva? Aký vtelený Hitler? Kto je Miguel Serrano a čo má spoločné s témou?
   O čom to tu trepete? Kedy som povedal, že Christos je meno? Aj ten Váš „Petros“ znamená skala. O genéze tohto slova nemôžte ako kresťanský ideológ nič vedieť http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_(given_name)

   Že Židia sú pomýlení za Hebrejcov? Objavil ste Ameriku. Čítal ste vôbec pasáž v zátvorke?

   „Však ani nikým iným nemohli byť, len Hebrejci (názov Žid vtedy ešte neexistoval) lebo iní v tej zemi nežili.“

   Neurazte sa, ale zdáte sa mi nestabilný. Asi diskusiu s Vami ukončím.

 7. SA Védy som spomenul, keďže vidím, aký pro-slovanský ste. Nebude dlho trvať a začnete tu vyťahovať slovanské božstvá a od nich je k SA Védam malý krôčik. O tom vtelenom Hitlerovi si skúste ešte raz prečítať môj komentár k S. Devi. Keďže ste operovali príspevkom od Sithru, ktorý ju spomína, zrejme s ním súhlasíte. A opäť raz zopakujem – pýtať sa na názor na kresťanstvo ako také hinduistky a ezoteričky, je ako prizvať vegana ku grilovaniu steaku. Iste uznáte, že je to blbosť.
  Citujem z Vášho príspevku:“Bludy o jej vzniku v prvom storočí Petrom sú falzifikáty. Peter naviac nie je meno ale v gréčtine znamená skala (“petra”) a to isté s Kristom alias mesiášom (“christos”), ktorý sa v skutočnosti volal Jehoshua ben Joseph.“ Implicitne naznačujete, že Kristus je meno. Mne idete hovoriť čosi o nestabilnosti?:D
  Ak ste vynechali vyučovanie slovenského jazyka na základnej škole, napoviem vám, že má tri rody – mužský, ženský a stredný. Tak isto gréčtina. Preto Petros (singulár mužského rodu) nie je rozhdne Petra (singulár ženského rodu). Čo si píše wikipedia, je v tomto – a vo veľa iných prípadoch – irelevantné, odporúčam doštudovať problematiku „skaly“v Mt. 16:18.
  Citujem: „“Však ani nikým iným nemohli byť, len Hebrejci (názov Žid vtedy ešte neexistoval) lebo iní v tej zemi nežili.”“
  Samotný tento výrok Vás dokonale diskvalifikuje v akejkoľvek biblicky orientovanej debate. Kde ste zabudli napr. Samaritánov či Edomčanov? o Grékoch a Rimanoch ani nehovorím.
  Zostaňte Vy radšej pri kydaní na RKC…

  • Už trochu lepšie začínam chytať Vašu frekvenciu, ale stále je to s Vami zlé.

   Slovansko-Árijské Védy implikuje moja láska k Slovanstvu len vo Vašej hlave obávam sa. O Védach viem roky, neoslovili ma, sú predovšetkým nedávno skonštruovanou ideológiou, pre tých čo to potrebujú. Čo sa týka hinduistky opakujte sa donekonečna pre mňa za mňa, stále je to výsledok ad hominem pseudoargumentácie. Aj ten Váš vegetarián môže vedieť viac o mäse ako mäsožravec. Ak ste sa rozhodol filtrovať informácie len v závislosti od zdroja, miesto vecného prieskumu obsahu, to je Váš problém ako ideológa. V skutočnosti ste to vy kto zlyhal ako intelektuál na poli logiky a nie ostatní.

   Výrok o Hebrejcoch a Židoch je od SITRy a dal som ho sem ako reakciu na Váš výrok: „Že si autor mýli Hebrejov a Židov (ako takých), ma neprekvapuje, nie je prvý a ani posledný.“ Takže ak to niekoho diskvalifikuje tak jedine Vás.

   Musím Vás sklamať, ten Váš citát s menom implikuje presný opak. Skúste si to prečítať ešte zopár desiatok krát, tentokrát s pochopením. Hlavne spozornite v pasážach >>NIE JE MENO<>V SKUTOČNOSTI SA VOLAL< skala, čo bolo celú dobu pointou. Že Peter je odvodenina od Petros čo je odvodenina od Petra čo znamená skala je všeobecná vzdelanosť, ktorá Vám ako vidím chýba. Ak neveríte mne ani wikipédií možno pomôžu oficiálne kresťanské stránky z Vášho evanjelia http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew+16%3A18&version=NIV (prečítajte si footnotes). Každopádne odmietam už s Vami strácať čas s diskusiou o hovne a lingvistickými hrami na slovíčka, mám aj lepšiu robotu.

   • Nejak mi tie moje šípky rozhádzali posledný odstavec. Tu je prepis s hviezdičkami.

    Musím Vás sklamať, ten Váš citát s menom implikuje presný opak. Skúste si to prečítať ešte zopár desiatok krát, tentokrát s pochopením. Hlavne spozornite v pasážach *NIE JE MENO* a *V SKUTOČNOSTI SA VOLAL* hádam sa Vám to do bedínky dostane na desiaty pokus. Keď je už teda reč o tej základnej škole a SJ, doporučujem Vám si ho zopakovať keď nechápete ani na 2. deň základnú skladbu vety s nasledujúcimi poznámkami o rodoch v slove Petra/Petros, ktoré sú irelevantné, pretože znamenajú tú istú vec -> skala, čo bolo celú dobu pointou. Že Peter je odvodenina od Petros čo je odvodenina od Petra čo znamená skala je všeobecná vzdelanosť, ktorá Vám ako vidím chýba. Ak neveríte mne ani wikipédií možno pomôžu oficiálne kresťanské stránky z Vášho evanjelia http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew+16%3A18&version=NIV (prečítajte si footnotes). Každopádne odmietam už s Vami strácať čas s diskusiou o hovne a lingvistickými hrami na slovíčka, mám aj lepšiu robotu.

 8. napodobne. škoda strácať čas s niekým, kto nemá základné (o rozšírenom ani nehovoriac) poznanie o téme, o ktorej sa snaží diskutovať. Tých Hebrejov ako jediných v Judei ste taktne vynechali…prečo asi? 😀

 9. Peter sa predtým volal Šimon, Ježis ho potom premenoval na meno Peter pretože vedel že on bude základom pretože cca cirkev je ,,výtvorom´´ svätého Petra. Prvej keď sa mená dávali tak sa aj nejako hľadelo na to čo znamenajú. Prečo odchádzaš ? Nechceš si s nami pokecať v rámci Voltairových zásad ? Tak výborne sa s tebou písalo. Alebo si už nemáš na čom ,,zgustnúť´´ ?

 10. pre niekto: problem je v interpretacii „skaly“ v Mt. 16:18. Katolíci, pravoslávni (a ako som niekoho zabudol, tak sorry) veria, že Peter je spomínaná „skala“. Paradoxne, napriek tomu, ze sa snažia to „dokázať“, že v to verili aj ranní cirkevní otcovia, nie je to tak, v prípade záujmu mám kdesi o tom štúdiu, ale v anglčtine. Skala podľa cirkevných otcov je Petrovo vyjadrenie „Ty si Kristus, syn živého Boha“. a na tomto vyznaní – ergo SKALE – je postavená Kristova Cirkev. Pretože – a to je dôležité – ak platí, že Peter=Skala (čo je lingvisticky nezmysel, Kristus evidentne používa hru so slovami), a ak je na Petrovi vybudovaná Cirkev, ktorú „brány pekelné nepremôžu“…tak potom toto dlho nevydržalo, a brány pekelné Cirkev premohli hneď so zapretím Krista Petrom.

  Inak odporucam kuknut moj blog…vela sa da docitat a naucit. 🙂

 11. The Parallax View

  AD: oli63

  Milý pane, o eutanázii sa so striedavou intenzitou naozaj „už dlhší čas hovorí“. Konkrétne už niekoľko storočí. No a? Zatiaľ som nezaznamenal, že by to bolo oficiálne cirkevné učenie. Zaznamenal som však, že jej zástancovia majú cirkevné učenie pekne v zuboch. No a že „buzerantov veselo vo vlastných radoch inštitúcia zvaná cirkev, zatĺka“, tak to máte odkiaľ? Z Markízy? Podobne je to asi aj s križiakmi. Už si len zanôtiť s mierumilovným Žižkom: Ktož jsú boží bojovníci… Nepočuli ste ešte o skutočných dôvodoch odvolania Bezáka, o boji proti tzv. homomafii v hierarchii? Sodomiti i iní degeneranti boli v cirkvi vždy. Tak ako všade. Cirkev pôsobí v reálnom svete a nie vo vákuu. Ak si prečítate O Božom štáte od A. Aurelia, tak rýchlo pochopíte mnoho vecí. Osobitnú kapitolu v tejto veci tvoria kláštory, o čom píše napr. i G. Klimov. Lavička pod stromom môže slúžiť na všeličo možné, ale… Jednoducho kresťanstvo bez cirkvi, to sú železnice bez železničiarov. Ak nechápete, je mi ľúto….

  AD: Nithus

  K rozsiahlemu textu obdivovateľovi súdružky SHITRY AHRAovej (či samotná SHITRA?) len niekoľko poznámok:

  „…degenerátsku organizáciu akou je rímskokatolícka cirkev…“ Ak to myslíte ako inštitúciu, ktorá neprestajne chránila Európu pred vplyvom chazarských degenerátov á la S. Silverman, tak potom naozaj je to „degenerátska organizácia“.

  „Kresťanstvo samo o sebe totiž je sektou odpadlou od judaizmu..“ Áno, presne tak ako Sokrata inšpiroval Aristoteles.

  „Neexistoval žiaden hlavný prúd kresťanstva. Ten sa začal formovať až v roku 325 v Nicejskom koncile, predtým bolo neuveriteľné množstvo interpretácií toho čo to kresťanstvo vôbec je.“ Až také „neuveriteľné množstvo“ to nebolo. No a ten koncil mal trochu iné pozadie.

  „Bludy o jej vzniku v prvom storočí Petrom sú falzifikáty.“ Áno, je to starý chazarský blud. Poznáme…

  „…Nový Zákon, čo je vlastne opísaný židovský Starý Zákon…“ Upresňujem: Čo je vlastne opísaný židovský Talmud.

  „…že sa vlastne jedná dnes už o známe evanjelium Tomáša. Prečo je toto evanjelium schované a zatajované?“ No ak je to „schované a zatajované“ tak odkiaľ o tom viete. Ja mám českú knihu „Neznámá evangelia – Novozákonní apokryfy I.“ z roku 2001, kde je aj toto „schované a zatajované“ evanjelium. A tiež mnoho iných textov. No a?

  „A čo ine ‘evanjelia’, ktoré sú pod zámkom v prísnej tajnosti vo Vatikánskych pivniciach…“ Ste azda údržbárom v týchto pivniciach, že o tom viete?

  „Dejiny kresťanstva sú najkrvavejším obdobím histórie ľudstva a vláda kresťanstva je v histórii považovaná ako Doba Temna.“ My skôr narodení poznáme túto vetu dokonale ešte zo školských lavíc. Uf… Ešteže potom prišla éra reformácie, osvietenia, Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie… až nakoniec prišiel I. Velikovsky a Z. Sitchin a naplnili aj náš tmársky karpatský región chazarským svetlom pravdy a lásky. Proste sme zachránení!

  Na rozsiahli historický exkurz, ktorý nasleduje a opisuje tmárske vatikánske praktiky, len toľko: Odkiaľ to viete, človeče?

  • AD: The Parallax View

   SITRA AHRA je muž. Má toho viac načítané než celý prop dokopy, vrátane mňa.

   Nie mám na mysli organizáciu čo tajila znásilňovanie detí, mafiánske praktiky svojich bánk, paktuje so slobodomurármi a ďalšie morálne veci súčasnosti. A inak pred tými Vašimi chazarmi nás viac bránili Naši ortodoxní susedia než rímsky katolíci.

   No to ťažko keďže Sokrates žil pred Aristotelom. Nemáte to nejak pomýlené?

   Viem. Ale tých prúdov bolo dosť.

   Čo máte toľko s tými chazarmi? Univerzálny nepriateľ spolu s ateistickými komunistami?

 12. Že čo my máme proti Chazarom ? Neviem kto tu vymýšľa ,,pamflety´´ na to že pápež František píše Židom. A keď sa niekto pápeža zastane tak vtedy vzniká cirkev je zločinecká organizácia, pedofili spol. A to asi katolíci nepísali 😉

 13. The Parallax View

  AD: Nithus

  „SITRA AHRA je muž. Má toho viac načítané než celý prop dokopy, vrátane mňa.“ Že je SHITRA sa tuším už raz dááávno preberalo. Nuž a neviem koľko má toho načítané….Upútala však skôr tým, že čo. Nevšimli ste si? A ktoviečo to teda nie je.

  „Nie mám na mysli organizáciu čo tajila znásilňovanie detí, mafiánske praktiky svojich bánk, paktuje so slobodomurármi a ďalšie morálne veci súčasnosti. A inak pred tými Vašimi chazarmi nás viac bránili Naši ortodoxní susedia než rímsky katolíci.“ Hej, tiež som to počul niekde v televízii. Hoďte nejaký príklad o tých našich ortodoxných susedoch ochrancoch, ktorí….

  „No to ťažko keďže Sokrates žil pred Aristotelom. Nemáte to nejak pomýlené?“ Nie, nemám to nejak pomýlené. Len vám netrklo. Viete kedy vzniklo kresťanstvo a kedy sa sformoval judaizmus?

  „Viem. Ale tých prúdov bolo dosť.“ Na tom koncile išlo hlavne o jeden.

  „Čo máte toľko s tými chazarmi? Univerzálny nepriateľ spolu s ateistickými komunistami?“ Jaaaaaaaaaaaaa??????????? Nečítate, čo tu vypisujete?

 14. Vážený proti prúdu. Preto som ten pamflet dal do úvodzoviek. Mne úplne nevadí že píše Židom ale ten nadpis že ,, pápež František píše židom´´ má v sebe nejaké negatívne emócie, už len z toho že Židom by sa malo písať s veľkým Ž a vyznie to inak úplne inak ako keď je napísané že ,,Pápež židovskej komunite k veľkonočným sviatkom ´´.

  • Ešte raz. Môže sa vám to zdať emocionálne, ale my sme si to (vrátane nadpisu) nevymysleli. Iba sme ho trocha skrátili. A tak ako sa kresťania nepíšu s veľkým K, tak sa ani židia (ako viera) nepíšu s veľkým Ž. Na to ste ale asi prišli aj sám.

   No ale potom mi uniká zmysel vašej kritiky.

   • Dole som sa potom v tom opravil – ,,Áno, tak je to správne. Najvyšší služobník boha na zemi musí pred ním pokľaknúť a kajať sa zo svojich hriechov. Tešme sa a kričme hosana, hosana. Veď Jehova pozorne načúva… ´´ Tak toto mi príde presiaknuté emóciami.

    • Pri tom všetkom, čo sa dnes vo svete deje, sú myslím emócie na mieste. A to nielen pri tejto správe. Ale zopakujem. Pokiaľ sa vám niečo nezdá, napíšte reakciu/príspevok, zašlite nám ho do redakčnej pošty a pokiaľ bude mať hlavu a pätu, radi ho zverejníme. Kľudne aj keď bude bez emócií. 🙂

 15. No nemajú sa písať s veľým Ž. Ale príde mi to trochu emociálne. Preto som dal ten pamflet do úvodzoviek …

 16. Veď hej 😀 To bola taká reakcia na ,,Čo máte toľko s tými chazarmi? Univerzálny nepriateľ spolu s ateistickými komunistami?´´

 17. Zidia vs. zidia… a bavme sa o priamej demokracii. 😀 😀 .D

 18. Nithus, mate pravdu. Skutočne som sa pobavil nad týmito nehoráznosťami.
  Dokonca sú tu aj odvážlivci, ktorí tu argumentujú výňatkami z biblie a to ešte k tomu v češtine.
  Freud mal skutočne pravdu keď povedal:
  “Náboženstvo zapríčiňuje mentálne poruchy”.

  Dovolím si niečo im pripomenúť:
  Noviny „Freiheit“ z 5 februára 1881, charkteriz oval kresťanstvo nasledovne:
  “…švindel, vymyslený žonglérmi” a pokračuje “čítajte bibliu, celú, za predpokladu že premôžete v sebe hnus, ktorý vás musí pojať keď otvoríte stránky tejto najneslávnejšej zo všetkých hanebných kníh (doslovne „das infamste aller Schand-bücher) a rýchlo zistíte, že Boh, ktorého tento nesmysel
  vštepuje do ľudí, je oheň sršiaci, odplatou dýchajúci, zúrivý, million-hlavý drak.
  Niekto:
  “Čítal som Tomášove evanielium a nie je tam nič o tom že Ježiš nebol ukrižovaný.”
  Nerád by som Vás nazval klamárom, ale mohol by ste mi prezradiť ako ste prišiel k Tomášovmu evanjeliu, že ste ho čítal? Ja Vám teda o tom niečo prezradím, čo ste sa zrejme nedočítal v tom Vašom vydaní:
  “Nie je prekvapením, že ‘svitky Nag Hammadi’ obsahujú hodne pasáží, ktoré sú škodlivé ortodoxii a tým, čo sa “pridŕžajú odkazu”. Napríklad v jednom nedátumovanom kódexe zvanom “Druhé pojednanie o Veľkom Sethe” (The Second Treatise of the Great Seth), Ježiš je zobrazený presne ako ho opisuje Basilidesova “heresy” (kacístvo) – ujdúc smrti na kríži geniálnym nápadom – byť nahradený iným. V nasledujúcej stati, Ježiš hovorí v prvej osobe:
  “Nepoddal som sa im, ako plánovali…..a nezomrel skutočne, ale len zdánlivo, aby som nimi nebol zahambený…..lebo moja smrť o ktorej si myslia že ma postihla, postihla ich, v ich omyloch a slepote, pretože priklincovali ‘svojho’ muža, aby zomreli oni…. Bol to iný, ich otec, ktorý pil žlč a ocot; to som nebol Ja. Udreli ma trstenicou; to bol iný, Šimon, čo niesol kríž na svojich ramenách. Bol to iný, na ktorého hlavu nasadili tŕňovú korunu…..a ja som sa smial nad ich nevedomosťou”. (“The Second Treatise of the Great Seth”, in Robinson, J., “Nag Hammadi Library” in English, str. 332)
  “Že má veľa spojené zo židovstvom ? No nehovor, vôbec som nevedel že sme vznikli zo Židov”.
  Vy nie ale vaše náboženstvo. Zrejme ste nikdy nepočul slovo “Judeo-Christianity” a nikdy ste si nevšimol židoské ‘jarmulky’ na hlavách pápežov, kardinálov, biskupov a tej celej hierarchie. A -nota bene – ani neviete, že váš boh je židovský JAHVE? Viete vôbec z čoho toto slovo vzniklo? V najbližších dňoch vám uverejním jeho obrázok, aby ste vedeli ako vlastne vypadá tento váš boh a ustrniete hrôzou!!!
  “…. ak niekto chodí aspoň v nedele do kostola tak písmo počúva takže jeho obsah pozná”.
  Toto nemyslíte vážne. Koľko kresťanov vie z počúvania v kostole, že Kristus je v biblii na viacerých miestach označený ako žid, obrezaný a dokonca oslovovaný titulom “rabín”? Zdá sa, že ani Vy sám, znalec biblie to neviete.
  Uvediem Vám to presne:
  Nový Zákon bol taktiež napísaný židmi – zaoberá sa postavou Ježiša Krista, ktorý je identifikovaný hneď v prvej kapitole (Matus 1) ako priamy potomok Abraháma, Izáka a Jakuba, cez Dávida, Jozefa a Máriu, s veľkým prízvukom na to, že je čistokrvný žid.

  Nový Teastament a Žalmy:
  Ježiš je pomenovaný (Lukáš 2: 21):
  “O týždeň neskoršie, keď prišiel čas aby novonarodený bol obrezaný, bol pomenovaný Ježiš, menom, ktoré mu dal anjel predtým ako bol počatý”. (Ten anjel bol vraj arcanjel Gabriel- moja poznámka).
  Ako teda vidíme, bol obrezaný, jednoducho preto, že bol žid.

  Ježiš a Nikodemus (Ján 3: 2, 3, 4, 5, 6):
  „Bol mž menom Nikodemus, vodca židov, ktorý patril ku skupine Farizejov. Jednej noci išiel za Ježišom a povedal mu: “Vieme, rabín, že Ty si učitel poslaný bohom. Nikdo nemôže robiť takú prácu ako robíš Ty, beztoho aby nebol s ním Boh”.
  Bol teda nielen žid, ale dokonca židovský rabín!

  Ján (4: 22)
  Kristus hovorí k žene zo Samarie: “Vy Samaritáni v skutočnosti neviete koho uctievate; my židia vieme koho uctievame, pretože spasenie príde od židov”.
  Ďakujem pekne za tento druh ”spasenia”. To vyhovuje len príslušníkom tejto židovskej sekty, ktorú nazývate „kresťanstvom“.

  Matúš (10: 5)
  Týchto dvanaáť hlupákov-spoločníkov, ktorí evidentne neboli veľmi ‘bystrí’ aby vôbec rozumeli o čom vlastne hovoril, Ježiš ich potom poslal a nariadil im nasledovné:
  “Nechoďte do žiadneho teritória Gentilov (teda gójov či nežidov- toto je biblický klam, lebo takí žiadni tam ani nejestvovali), ani do žiadnych miest Samaritánov. Choďte ku strateným ovciam ľudu Izraela”.
  Teda zrejme jeho “učenie” bolo len pre židov! Neviem vôbec prečo si krestania myslia, že bolo a je určené pre nich.

  Marek (1: 39)
  “A tak, cestoval po celej Galileji kážúc v synagogách a vyháňajúc diablov”

  Marek (6: 2)
  V deň Sabathu (Šabesu) začal učiť v synagoge.
  Je synagoga, kresťanským kostolom?

  Marek (15: 2)
  Pilát sa ho pýtal: “Si Ty kráľ židov?”
  Ježiš odpovedal: “Tak hovoríte vy”.

  Marek (15: 12)
  Pilát potom prehovoril k davu: “Čo teda chcete aby som urobil s ním, ktorého nazývate kráľom židov?”

  “Vláda kresťanstva doba temna….”
  Zrejme ste mládenci nikdy nepočuli o vypálení alexandrijskej knižnice kresťanmi – 750.000 sväzkov aby sa zničili dôkazy, že celé judeo-kresťanstvo je založené na egyptskej mytológii. Čo všetko sme dnes mohli vedieť!

  “Že sa rodíme ateisti – keď sa dieťa narodí tak neovláda jazyk, je to normálne že mu rodičia vštípia vieru ako jazyk, to je ich úloha.”
  A Vy človeče ste chorý. Ten Freud určite hovoril o Vás.

  “Čo má povedať Kristus človekovi 21 storočia ? – prečítaj si písmo nájdeš tam veľa múdrych vecí”.
  Áno Nithus, máte mnoho zameškané. Ten primitív prednášal v tých synagogách o výbušných motoroch, tryskových motoroch, elektromotoroch, že Pluto obieha v elipse a to ešte naklonenej a opačným smerom ako všetky ostatné planéty, že Crab Nebula a Andromedy nie sú hmloviny ale sú to miliardy Galaxií a že vo Vesmíre existuje sila, ktorá sa menuje Element 15, že tzv. Precesia trvá 25.920 rokov, atď., atď.

  “O pápežke Jane – protestantská legenda…”
  Diletant, však jej busta je vo Vatikáne vystavená, na Vás skutočne nič neplatí?

  “Pápež Formosus – fíha, tak to je zasa chyba človeka…”
  Zrejme na Vás si nepríde nikdo. Typicky kresťanské, máte na všetko výhovorky,ospravedlnenia, dôvody, klamstvá, prekrúcania, to tí drhí-nie my, atď.
  “O veľkom kastrovaní – príklad prevencie homosexuality…”
  Ako preventujete homosexualitu medzi samými homosexuálmi a pervertami každého druhu?

  “Satan znamená neveriaci – prečítaj si pasáž z písma kde ježiš hovorí že aj diabli veria v boha….”
  Biblia je snôška nesmyslov a žiadny Kristus nikdy neexistoval.

  Christian Freeman:
  “Že si autor mýli Hebrejov a Židov (ako takých), ma neprekvapuje, nie je prvý a ani posledný.” Takže ak to niekoho diskvalifikuje tak jedine Vás.”
  V prvom rade chcem upozorniť diskutérov aby si všimli, že ja, píšúci pod zn. SITRA AHRA, vždy uvádzam zdroje/evidenciu mojich tvredení, avšak od nich sa nikdy žiadnu nedozviem, preto ich pripomienky, alebo dokonca tvrdenia nemajú žiadnu hodnotu, ale sú to len ‘názory’.
  Predpokladám, že toho ‘autora’ myslíte mňa a ako píšete, neviete kdo som. Páči sa mi Vaša suverenita s akou diskvalifikujete iných, ale Vy, mladý pán, ešte musíte študovať históriu ďaľších 50 rokov aby ste bol v nej dobrý. Ako taký odborník na akého sa tu pasujete nad Nithusom a inými, mal by ste vedieť čo v hebrejčine znamená SITRA AHRA i keď som to už v minulosti na bývalom Prope vysvetľoval asi 3x. Nie, ja si nepletiem Hebrejcov so židmi a som presvedčený, že keď sa Vás opýtam ako sa menuje stará hebrejčina, vyvalil by ste oči a pýtal sa ma o čom hovorím. A keby som sa Vás opýtal z čoho vzniklo slovo ‘hebrej/hebrew”, alebo kdo bola prvá žena Adama, alebo čo povedal vraj ‘boh’ Mojžišovi na hore Sinai, keď sa ho Mojžiš pýtal kdo on je, tak by ste sa možno rozplakal nad tým, čo všetko ešte neviete.
  Taktiež by som rád vedel, čo ste si prečítal od Savitri Devi, že ju- použijem Váš termín- `diskvalifikujete` na základe jej vyznávania hinduizmu a prisudzujete jej nejakú ezoteriu? Áno, je považovaná za “high priestess of National Socialism” čo slúži len ku jej cti, ale mala aj doktorát; aký doktorát mate Vy? Myslíte že mate na to právo len preto, že mala iných bohov ako Vy?
  Prečo Váš Jahve a nie Višna, Brahma, Quetzokoatl, Virakocha, Aten (Sun disc), alebo Amun, prečo nie Mitrah alebo Ahura Mazda ak ste o ňom vôbec v živote počul?
  niekto :
  “ Nechceš si s nami pokecať v rámci Voltairových zásad ?”
  Myslm, že viem o akých zásadách hovoríte, ale chcel by som počuť od Vás, čo horeuvedeným myslíte a potom Vámn vysvetlím ako sa mýlite.

  Nithus, nie je to zábavné? Máme tu zase pár z miliardy, ktorí neveria tisícom dôkazov/evidencie evolúcie, archeológii, astronómie či astrobiológie, ale veria skalopevne, že drevená bakula ktorú Mojžiš držal v ruke sa mu naraz zmenila na hada, že rozdelil more aby 600.000 židov mohlo prejsť, pritom ale hlupáčkovia nevedia, že aj keby prešli, tak by boli stale ešte v Egyopte a že ten slávny židovský Exodus sa nikdy neodohral.

  Keď sa priatelia Jean Jacquesa Russeaua pýtali:
  “Jean Jacques a čo povieš pánu bohu, keď si ťa zavola a opýta sa ťa – Jean a prečo si vo mňa neveril?”
  Odpovedal:
  “No evidence, no evidence!”

  • Zábavné to nie je. Je to skôr smutné. Ale ideológia je ideológia, vždy si nájde svojich zanietencov. Spýtajte sa týchto géniov čo hovoria na evolučnú teóriu a či ju vôbec chápu. Alebo či vôbec chápu princípy ktorými sa riadi moderná veda a pravidlá vedeckej metódy. Väčšina ani nechápe čo znamená slovo teória vo vedeckom žargóne (mýlia si ho s tým hovorovým). Koncept skepticizmu je u nich cudzí viac ako Eskymák v Afrike. Epistemológia tiež na bode mrazu ako mnoho ďalších vecí. Škoda vôbec spomínať. Pravda je to, čo podporuje ideu kresťanstva, všetko ostatné musí byť lož. Jediné čo im nechýba je ich falošné ego vybudované pseudopoznatkami od podobných ideológov. Všimnite si tie ich precitlivelé emocionálne reakcie. Argumentácia dopĺňaná usmievavými smajlíkmi, tupými citoslovcami, logickými „fallacies“, gramatickými chybami, otáčaním pôvodných poínt, nechápavosťou, prípadne dopĺňaním niečoho čo tu ani nezaznelo, lebo sa o niečo podobné v ich chudobnej vedomostnej minulosti otreli (viz. Horus theory) a tonou ďalších skvostov. Všetko pospájajte, poriadne pomiešajte a máte predstavu s kým máte čo dočinenia.

   • Inými slovami, Nithus…nevyšlo, čo? Mimochodom, emotikony (to sú tie smajlíky) sú práve na vyjadrovanie emócií, takže keď dám 😀 😀 😀 tak to sa pri písaní naozaj dobre bavím.
    Je fakt zábavné sledovať prskanie niekoho, kto prišiel ohurovať čitateľov štyrmi naučenými vedeckými termínmi…tak je jasné, že nemôže byť inak, ostalo len zlostné dupkanie ako keď sa decku vezme hračka. Chudobná vedomostná minulosť? :))) Žeby sme tu mali aj telepata? :-)))))) prajem pekný deň…
    …ale tak ma napalo, nebude ten Tvoj príspevok prvoaprílovým? 😀 😀 😀

    • Inými slovami si plne neuvedomujete objektívnu realitu a žijete vo svojej bublinke viery. Z obsahu príspevku vidím, že ste nepochopil pointu. Neprekvapuje ma to. Predmet môjho príspevku nebol konkrétne o Vás o emotikonách, či vedeckej terminológií.
     A vôbec nie som zlostný, emocionálne som sa vyjadril tuším jasne. Poznáte psychologický termín zvaný projekcia? Prajem pekný deň.

     • pripravil som taký malý súhrn tuná povedaného, tvrdenia proti tvrdeniu, podpora argumentov tu a tam…na mňa síce môže diskutér vyťahovať projekcie, skepticizmy a podobne, podstatné je, čo sa dá podporiť dôkazom pri nejakom tvrdení – a ako už je z tejto prebiehajúcej debaty zrejmé, myslíš si, že vytiahneš nejaké veci predpokladaúc, že sme o nich nikdy nepočuli .- ale ako už bolo preukázané, nielenže sme počuli, ale vieme aj na takýto argument odpovedať – ale jaksi potom už niekomu dochádza dych :-)) Dobrá rada ku konštruktívnej debate, od ktorej sa dá parádne začať – nemýliť si katolicizmus s kresťanstvom. a pseudo-argumenty a technické termíny si nechajte pre niekoho, koho týmto môžete ohurovať – že projekcia :-))))

     • Neprišiel som nikoho ohurovať, toto je môj bežný spôsob komunikácie. Že sa Vám používané slová zdajú „príliš komplikované“ pre bežnú diskusiu čo vysvetľujete mnou ako „ohurovačom“ je zase len Váš osobný problém. Inak celkovo tento Váš spôsob argumentácie „k osobe“ je beztak obsahovo prázdny a k ničomu vecnému sa nevyjadruje, čo naznačuje Vašu intelektuálnu úroveň čo ste dokázal hneď v prvom príspevku.
      Druhá vec, kde som ja konkrétne povedal, že ste o niečom nikdy nepočuli? Nemyslel ste SITRu? Samozrejme, že nemôžem pri internetových kresťanoch vytiahnuť veci o ktorých „nikdy nepočuli“, vy viete predsa všetko. Ešte som nevidel geniálnejšiu sortu ľudí, než sú internetoví kresťania a to už som videl všeličo. Vaše hlboké poznatky v mŕtvych aj živých jazykoch, pohanských mytológiách, paleontológií, biológií, fyzike, archeológií, histórií a asi 30tich ďalších vedných disciplínach sú niečím úžasným. Slovo „neviem“ som za celú dobu pôsobenia na internete z kresťanských úst nepočul. No a vy konkrétne spôsobom akým nás tu ničíte kontraargumentmi typu S. Devi je hinduistka ste ultragénius. Nominoval by som Vás na nobelovu cenu, ale bojím sa, že by ste zahanbil svetovú intelektuálnu obec, ktorá by dostala komplex menejcennosti pri predávaní.

 19. Takže poďme debatovať:

  Freud mal skutočne pravdu keď povedal:
  “Náboženstvo zapríčiňuje mentálne poruchy”.

  [Iste, argumentácia Freudom je to pravé orechové.]

  Dovolím si niečo im pripomenúť:
  Noviny “Freiheit” z 5 februára 1881, charkterizoval kresťanstvo nasledovne:
  “…švindel, vymyslený žonglérmi” a pokračuje “čítajte bibliu, celú, za predpokladu že premôžete v sebe hnus, ktorý vás musí pojať keď otvoríte stránky tejto najneslávnejšej zo všetkých hanebných kníh (doslovne “das infamste aller Schand-bücher) a rýchlo zistíte, že Boh, ktorého tento nesmysel
  vštepuje do ľudí, je oheň sršiaci, odplatou dýchajúci, zúrivý, million-hlavý drak.

  [Názor novín „Freiheit“ je zrejme tak podstatný ako názor „Nového Času“. To vážne idete argumentovať týmto? Hm……]

  “Že má veľa spojené zo židovstvom ? No nehovor, vôbec som nevedel že sme vznikli zo Židov”.
  Vy nie ale vaše náboženstvo. Zrejme ste nikdy nepočul slovo “Judeo-Christianity” a nikdy ste si nevšimol židoské ‘jarmulky’ na hlavách pápežov, kardinálov, biskupov a tej celej hierarchie. A -nota bene – ani neviete, že váš boh je židovský JAHVE? Viete vôbec z čoho toto slovo vzniklo? V najbližších dňoch vám uverejním jeho obrázok, aby ste vedeli ako vlastne vypadá tento váš boh a ustrniete hrôzou!!!

  [Judeo-christianity? S týmto oxymoronom na mňa, prosím pekne, nechoďte. Je to niečo ako ožierajúci sa abstinent. Čakal som, že pri Vašej vzdelanosti viete o tom čosi viac. S pápežmi na mňa nechoďte, katolík nie som. Židovský JAHVE? Platí to, čo som napísal Nithusovi – skúste sa baviť o tom, v čom máte nejaké poznatky, nie tipovať od buka do buka. Nielen Vy viete čítať.]

  “…. ak niekto chodí aspoň v nedele do kostola tak písmo počúva takže jeho obsah pozná”.
  Toto nemyslíte vážne. Koľko kresťanov vie z počúvania v kostole, že Kristus je v biblii na viacerých miestach označený ako žid, obrezaný a dokonca oslovovaný titulom “rabín”? Zdá sa, že ani Vy sám, znalec biblie to neviete.
  Uvediem Vám to presne:
  Nový Zákon bol taktiež napísaný židmi – zaoberá sa postavou Ježiša Krista, ktorý je identifikovaný hneď v prvej kapitole (Matus 1) ako priamy potomok Abraháma, Izáka a Jakuba, cez Dávida, Jozefa a Máriu, s veľkým prízvukom na to, že je čistokrvný žid.

  [Ďalší, kto nepozná rozdiel medzi židom a Júdejcom. Ježiš bol oslovovaný „rabbi“ – ergo učiteľ. Máte s tým problém?]

  Nový Teastament a Žalmy:
  Ježiš je pomenovaný (Lukáš 2: 21):
  “O týždeň neskoršie, keď prišiel čas aby novonarodený bol obrezaný, bol pomenovaný Ježiš, menom, ktoré mu dal anjel predtým ako bol počatý”. (Ten anjel bol vraj arcanjel Gabriel- moja poznámka).
  Ako teda vidíme, bol obrezaný, jednoducho preto, že bol žid.

  [Bol obrezaný, lebo bol Izraelita. To je fakt.]

  Ježiš a Nikodemus (Ján 3: 2, 3, 4, 5, 6):
  “Bol mž menom Nikodemus, vodca židov, ktorý patril ku skupine Farizejov. Jednej noci išiel za Ježišom a povedal mu: “Vieme, rabín, že Ty si učitel poslaný bohom. Nikdo nemôže robiť takú prácu ako robíš Ty, beztoho aby nebol s ním Boh”.
  Bol teda nielen žid, ale dokonca židovský rabín!

  [Tak táto myšlienková konštrukcia mi nejako uniká :-)]

  Ján (4: 22)
  Kristus hovorí k žene zo Samarie: “Vy Samaritáni v skutočnosti neviete koho uctievate; my židia vieme koho uctievame, pretože spasenie príde od židov”.
  Ďakujem pekne za tento druh ”spasenia”. To vyhovuje len príslušníkom tejto židovskej sekty, ktorú nazývate “kresťanstvom”.

  Matúš (10: 5)
  Týchto dvanaáť hlupákov-spoločníkov, ktorí evidentne neboli veľmi ‘bystrí’ aby vôbec rozumeli o čom vlastne hovoril, Ježiš ich potom poslal a nariadil im nasledovné:
  “Nechoďte do žiadneho teritória Gentilov (teda gójov či nežidov- toto je biblický klam, lebo takí žiadni tam ani nejestvovali), ani do žiadnych miest Samaritánov. Choďte ku strateným ovciam ľudu Izraela”.
  Teda zrejme jeho “učenie” bolo len pre židov! Neviem vôbec prečo si krestania myslia, že bolo a je určené pre nich.

  [biblický klam – ako som napísal – Samaritáni, Kanaanci, Rimania, Gréci, Edomčania…tam skutočne neexistovali. Aj Herodes bol žid? :D]

  Marek (1: 39)
  “A tak, cestoval po celej Galileji kážúc v synagogách a vyháňajúc diablov”

  Marek (6: 2)
  V deň Sabathu (Šabesu) začal učiť v synagoge.
  Je synagoga, kresťanským kostolom?

  Marek (15: 2)
  Pilát sa ho pýtal: “Si Ty kráľ židov?”
  Ježiš odpovedal: “Tak hovoríte vy”.

  Marek (15: 12)
  Pilát potom prehovoril k davu: “Čo teda chcete aby som urobil s ním, ktorého nazývate kráľom židov?”

  “Vláda kresťanstva doba temna….”
  Zrejme ste mládenci nikdy nepočuli o vypálení alexandrijskej knižnice kresťanmi – 750.000 sväzkov aby sa zničili dôkazy, že celé judeo-kresťanstvo je založené na egyptskej mytológii. Čo všetko sme dnes mohli vedieť!

  [No, minimálne sa dá vedieť to, že na egyptskej mytológii založené nie je. Čakám „Horus Theory“ :D]

  “Že sa rodíme ateisti – keď sa dieťa narodí tak neovláda jazyk, je to normálne že mu rodičia vštípia vieru ako jazyk, to je ich úloha.”
  A Vy človeče ste chorý. Ten Freud určite hovoril o Vás.

  “Čo má povedať Kristus človekovi 21 storočia ? – prečítaj si písmo nájdeš tam veľa múdrych vecí”.
  Áno Nithus, máte mnoho zameškané. Ten primitív prednášal v tých synagogách o výbušných motoroch, tryskových motoroch, elektromotoroch, že Pluto obieha v elipse a to ešte naklonenej a opačným smerom ako všetky ostatné planéty, že Crab Nebula a Andromedy nie sú hmloviny ale sú to miliardy Galaxií a že vo Vesmíre existuje sila, ktorá sa menuje Element 15, že tzv. Precesia trvá 25.920 rokov, atď., atď.

  “O pápežke Jane – protestantská legenda…”
  Diletant, však jej busta je vo Vatikáne vystavená, na Vás skutočne nič neplatí?

  [Viete doložiť?]

  “Pápež Formosus – fíha, tak to je zasa chyba človeka…”
  Zrejme na Vás si nepríde nikdo. Typicky kresťanské, máte na všetko výhovorky,ospravedlnenia, dôvody, klamstvá, prekrúcania, to tí drhí-nie my, atď.
  “O veľkom kastrovaní – príklad prevencie homosexuality…”
  Ako preventujete homosexualitu medzi samými homosexuálmi a pervertami každého druhu?

  “Satan znamená neveriaci – prečítaj si pasáž z písma kde ježiš hovorí že aj diabli veria v boha….”
  Biblia je snôška nesmyslov a žiadny Kristus nikdy neexistoval.

  Christian Freeman:
  “Že si autor mýli Hebrejov a Židov (ako takých), ma neprekvapuje, nie je prvý a ani posledný.” Takže ak to niekoho diskvalifikuje tak jedine Vás.”
  V prvom rade chcem upozorniť diskutérov aby si všimli, že ja, píšúci pod zn. SITRA AHRA, vždy uvádzam zdroje/evidenciu mojich tvredení, avšak od nich sa nikdy žiadnu nedozviem, preto ich pripomienky, alebo dokonca tvrdenia nemajú žiadnu hodnotu, ale sú to len ‘názory’.

  [Akože sorry, ale nemám času prepisovať tuná knihy. Ale ak máte skutočne záujem, môžeme poprosiť tuná admina a hodiť nejakú podrobnú debatu.]

  Predpokladám, že toho ‘autora’ myslíte mňa a ako píšete, neviete kdo som. Páči sa mi Vaša suverenita s akou diskvalifikujete iných, ale Vy, mladý pán, ešte musíte študovať históriu ďaľších 50 rokov aby ste bol v nej dobrý. Ako taký odborník na akého sa tu pasujete nad Nithusom a inými, mal by ste vedieť čo v hebrejčine znamená SITRA AHRA i keď som to už v minulosti na bývalom Prope vysvetľoval asi 3x. Nie, ja si nepletiem Hebrejcov so židmi a som presvedčený, že keď sa Vás opýtam ako sa menuje stará hebrejčina, vyvalil by ste oči a pýtal sa ma o čom hovorím. A keby som sa Vás opýtal z čoho vzniklo slovo ‘hebrej/hebrew”, alebo kdo bola prvá žena Adama, alebo čo povedal vraj ‘boh’ Mojžišovi na hore Sinai, keď sa ho Mojžiš pýtal kdo on je, tak by ste sa možno rozplakal nad tým, čo všetko ešte neviete.

  [Mne je, vážený pane, úplne jedno, kto ste. Hodnotím napísané, a Vy tuná píšete bludy. Pure and simple. Že si pletiete Hebrejcov a židov, je evidentné z celého Vášho príspevku. Stará hebrejčina sa nazýva – prekvapenie – „stará hebrejčina“ (Old Hebrew), resp. „paleo-Hebrew“. Inak, výraz „Hebrew“, pochádza od patriarchu „(H)Ebera“. Ak sa už chcete baviť o Písme, bolo by načim poznať základy.]

  Taktiež by som rád vedel, čo ste si prečítal od Savitri Devi, že ju- použijem Váš termín- `diskvalifikujete` na základe jej vyznávania hinduizmu a prisudzujete jej nejakú ezoteriu? Áno, je považovaná za “high priestess of National Socialism” čo slúži len ku jej cti, ale mala aj doktorát; aký doktorát mate Vy? Myslíte že mate na to právo len preto, že mala iných bohov ako Vy?

  [Od Savitri Devi vlastním „And Time Rolls On“ a „Impeachment Of Man“, prečítané, plus mal som možnosť aj „Lightning and the Sun“ a „Gold in the Furnace“, sorry. Doktorát nemám, iba ekvivalent MA v oblasti ekonómie. So what?]

  Prečo Váš Jahve a nie Višna, Brahma, Quetzokoatl, Virakocha, Aten (Sun disc), alebo Amun, prečo nie Mitrah alebo Ahura Mazda ak ste o ňom vôbec v živote počul?

  [No neviem, skúste si nenamýšľať, že ste jediný, kto tu číta :-)))]

  Pozdravujem.

 20. Slávny SITRA AHRA

  Výňatky v češtine – čo neviete česky že Vás to tak štve ? A boli to výňatky z Tomášovho evanielia.

  Tomášove evanielium – čítal som ho v knihe v češtine odkiaľ som aj prepisoval ukážky. Mám ho aj stiahnuté v notepade. Máte veľmi zvláštne vydanie keď dokonca OSHO aj v jeho premluvách
  k Tomášovmu evanieliu má to isté ako ja.

  Kresťanstvo zo židovstva – Fíha, tie Vaše argumenty že máme toho istého Boha ako židia, že sa volá Jahve a že máme so židmi veľa spoločné ma neuveriteľne prekvapujú.
  Je to úplne nový objav, prevratný, ktorý zmení celé kresťanstvo. Ale teraz vážne. Odkiaľ si myslíte že toto kresťania nevedia keď už malé deti majú na biblických súťažiach otázky
  z Mojžiša, a na náboženstve preberali Ja som ktorý som ?! Musíte sa stretávať s veľmi vlažnými kresťanmi … Ináč to že sme vznikli zo židov som myslel kresťanov (náboženstvo)

  Nový zákon bol napísaný židmi – Ejha, ďaľší prevratný objav :DDDDD Zasa neviem kde beriete že sme nevedeli že Ježiš bol žid, a poviem na rovinu že sa normálne číta
  v kostole keď Ježiša oslovujú rabi … Kladie sa na to dôkaz že bol čistokrvný žid ale keď povedal choďte a krstite VŠETKY NÁRODY tak kresťanstvo už nie je len náboženstvom
  jedného národa.

  “O týždeň neskoršie, keď prišiel čas aby novonarodený bol obrezaný – Ty brďo, zasa prevratný objav o ktorom žiaden kresťan nevie …

  Kristus hovorí k žene zo Samarie – Choďte a krstite všetky národy si nespomenul ?!

  Synagóga – Ježiš uzavrel s ľudstvom novú zmluvu takže asi tak človeče .

  Vláda kresťansva doba temna – keď európske štáty ovládali skoro celý svet boli drvivo kresťanské tiež (2 % ateistov mali) a taktiež na západe boli vynájdené mnohé obrovské objavy
  drvivou väčšonov KRESŤANSKÝMI vedcami. (Na toto zabúdaš ?)

  Pápežka Jana – fíha, ukáž mi tú bustu, prečítaj si na tú legendu aj názory historikov (ale samozrejme pán sčítaný vie históriu najlepšie). Som zvedavý či veríš aj na legendu o tom
  že Svätopluk predal krajinu za koňa a spol…

  Čo má Kristus povedať človekovi – aspoň vidno že keby si ty prednášal jednoduchým tak by si zlyhal na plnej čiare, predsa ich nebude zaťažovať vecami pre ktoré tu nie je a ktorým
  ľudia nebudú rozumieť ,dilino.

  Pápež formulus – Ateisti (komunisti) majú na rukách 100 krát viac obetí ako kresťania

  Ako preventuje homosexualitu – bol by si prekvapený že Bezák bol možno kôli tomu odvolaný

  Biblia je snôžka nezmyslov – áno, áno, neexistoval potom ani Freud.

  Som chorý – tým že dieťa nevychovávate v žiadnej viere tak z neho chováte ateistu (takže vaše bláboly že dieťa má právo si vybrať sú postavené na hlavu)

 21. The Parallax View

  Milá súdružka SHITRA ATRAPA,

  nemá zmysel reagovať na vaše nenávistné táraniny čo ste tu popísali. Nemá to hlavu a ani pätu. Je to dookola to isté. Pamätám sa, ako vás na starom propáckom fóre párkrát pekne odfajčili tak, že ste sa nezmohli ani na mäkké f. A pamätá sa, ako vás i odhalili. Potom ste prestali vypisovať pod slávnym nikom, menili ste sa ako taký chameleón, no stále ste tam zanechávali svoju odpornú slizkú stopu. Váš vedecký, freudovsko-marxisticko-sitchinovský svetonázor poznáme z každej svetovej strany. Súdružka, my nejeme kurence s kosťami! KAPIŠ!!! Čo takto si konečne kúpiť vybrátor?

 22. „[Názor novín „Freiheit“ je zrejme tak podstatný ako názor „Nového Času“. To vážne idete argumentovať týmto? Hm……]„
  Úbohá reakcia. Ostaňte pri ekonômii. Tu je reč o biblii, nie o názve novín, pokiaľ Vám to ušlo.
  Tak isto Freud, ako vidím Vám nevyhovuje, napriek tomu že o ňom vie celý svet. Zase posudzujete niekoho spôsobom Vám vlastným.

  “Tak táto myšlienková konštrukcia mi nejako uniká”
  Vám, ako vidím, toho uniká viac, dokonca všetko, lebo ste nevyvrátoil ani jedno slovo, čo som napísal.

  “Hodnotím napísané, a Vy tuná píšete bludy.”
  Nehodnotíte nič a ani jeden môj blud´ste nevyvrátil.

  „stará hebrejčina“ (Old Hebrew), resp. „paleo-Hebrew“. Inak, výraz „Hebrew“, pochádza od patriarchu „(H)Ebera“. Ak sa už chcete baviť o Písme, bolo by načim poznať základy.]„
  Tu aspoň konečne sa snažíte odpovedať na niečo čo sa pýtam. Samozrejme, mladý pán, ste úplne OUT! Ako o pôvode slova hebrew, tak o nazve starej hebrejčiny. Je však dôležité, že ste presvedčený o tom, že máte pravdu a ja Vás v tom omyle nechám.

  „Prečo Váš Jahve a nie Višna, Brahma, Quetzokoatl, Virakocha, Aten (Sun disc), alebo Amun, prečo nie Mitrah alebo Ahura Mazda ak ste o ňom vôbec v živote počul No neviem, skúste si nenamýšľať, že ste jediný, kto tu číta„

  Prezraďte mi, kedy som ja písal nieč o čítaní. Opakujete vytrvalo čo píšem ja, ale namiesto odpovedi, resp. vyvrátenia, prípadne dokázania Vašej pravdy, tu predvádzate piruety aby ste sa odklonil od podstatnej veci a dávate mi na vedomie, že aj Vy čítate. Who cares!
  Jednoducho moje otázky na Vás hádžete do autu.

  Niekto
  V prvom rade `dilinom`môžete nazvať svojho otca…

  „Máte veľmi zvláštne vydanie…„
  V prvom rade nemám nič proti Čechom a moje vydania je original Nag Hamadi….

  „Ty brďo, zasa prevratný objav o ktorom žiaden kresťan nevie …„
  Neviem prečo mi raz vykáte a raz tykáte; každopádne mi netykajte.
  Citujem len bibliu, ale ako vidím, Vy ju popierate.

  „Aj Herod bol žid?„
  Herod, ktorý vládol v Palestíne v tom čae, nemohol nikdy tvrdiť že je rodom žid. Bol narodený v Idumaea-e, prevážne púšť, nie Judea, ale región južne.
  Ja som však, pokiaľ pamätám žiadneho Heroda nespomínal.
  „[Bol obrezaný, lebo bol Izraelita. To je fakt.]„
  Viete Vy rozdiel medzi hebrejom, židom, judeáncom, Izraelitom? Christian Freeman Vám to vysvetlí.

  „Kristus hovorí k žene zo Samarie – Choďte a krstite všetky národy si nespomenul ?!„
  Kto kedy zaznamenal tieto žvásty, ktoré vraj Kristus povedal, neviem. Nie je zachované ani jedno slovo, čo kedy napísal Kristus, jednoducho preto, lebo nikdy nič nenapísal, lebo zrejme písať nevedel a je pochybné či vôbec existoval nejaký Kristus. A to, čo je popísané v tzv. Evanjeliách tými štyrmi žonglérmi je dobré pre stare babky. To by ste mussel vedieť aj niečo o protirečeniach ttýchto štyroch výtečníkov, ktorí sa rozchádzajú v takej fundamentálnej veci, ako posledné slová „Krista na krížì„.
  Vážení, neuviedli ste ani jediný dókaz o svojich tvrdeniach.

 23. Sithra Ahra: po prečítaní Vášho posledného príspevku som sa rozhodol zbytočne nestrácať čas vypisovaním Vám tuná vecí, ktoré nedokážete pochopiť. Mám rád debatu na úrovni, čo táto akurát nie je. Inými slovami, na hlúposti nemám chuť a ani čas.
  Ale len tak na okraj – Herod samozrejme neboj Júdejcom, bol Edomčanom – ale v jeho dobe Idumea časťou Júdey, samozrejme, bola – odporúčam trošku histórie naštudovať, pričlenil ju Ján Hyrkanus v roku 185 pred n.l. A ohľadom tej „starej hebrejčiny“ – nože mi prezraďte, ako sa teda volala, odkiaľ vznikol ten výraz „Hebrej“…. 😀 nech sa teda poučím, hoci reagovať nebudem … 😀 😀 😀 😀

 24. Nie je zachované ani jedno slovo, čo kedy napísal Kristus – predstav si že od Sokratesa nemáme taktiež a nezanechal nijaký spis. Taktiež Homér keďže bol slepý svoje diela diktoval
  a uznávame ich. Tie nezhody v evanieliách sú asi také keď sa 2 ľudí spýtaš o mesiac čo mali na obed 22.mája. Nezhody môžu byť spôsobené aj tým že niektorý boli pri udalostiach
  priamo, kým iný si ich zisťovali rôznym vypytovaním. Rád by som sa VÁS spýtal či vôbec uznávate či existoval svätý Augustín.

  Citujete len Bibliu – Ako som podľa Vás popieral Bibliu ? Napísal som ironicky, že tie Vaše ,,prevratné´´ objavy sú vlastne staré a známe fakty ktoré uznáva skoro každý kresťan (skoro preto
  lebo vždy sa nájde niekto ktorý je iný) na ktorých je založené kresťanstvo. Ako vidím, v kresťansve máte ešte veľa medzier.

  Dilino – keď som ja chorý tak Vy ste dilino.

  Vydanie Tomášovho evanielia – Vaše evanielium je veľmi čudné keď aj tu (http://gnosis.org/naghamm/gthlamb.html) majú také ako mám ja. Mali by ste si kupovať alebo požičiavať lepšie knihy.
  Stará známa vec – Tomášovo evanjelium je novozákonný apokryf, ktorý tvorí 114 výrokov pripisovaných Ježišovi Nazaretskému. Tých 114 výrokov mám aj ja, aj internetové verzie aj OSHO. Toto je
  všeobecne uznávaný FAKT.

 25. epistemologička Ema

 26. Christian
  “nech sa teda poučím, hoci reagovať nebudem … “
  Čo ste Vy za človeka Vytáčate sa, krasorečníte tu, ale zase nedávate ani jediný dôkaz o tom že to, čo píšem sú ‘bludy’ Čo sa týka
  Heroda, zopakoval ste len to čo som napísal ja.Okrem iného mňa Herod zaujíma len pokiaľ sa jedná o jeden z mnoha švindlov kresťanstva, že vydal rozkaz povraždiť všetky deti do dvoch rokov z obavy o svoj trón, lebo sa vraj narodil ‘kráľ židov’!
  História – o ktotrej podľa Vás mnoho neviem – však vie, že keď sa Jehoshua ben Jozef narodidil, Herod bol už štyri (4) roky mŕtvy. A nepýtajte sa ma takú nejapnosť či “viem doložiť” ako v prípade pápežky Joan, keď som jasne napísal, že jej busta je vo Vatikáne vystavená.
  Nie, to o čo ma žiadate ‘aby ste sa poučil’ Vám nepoviem, Vy predsa všetko viete. Vytočil ste sa aj- pre Vás už charakteristické – aby ste nám prezradil kto bola Adamova prvá žena.
  Očakával so mod Vás omnoho inteligentnejšiu diskuziu, než ste nám tu predviedol, v skuročnosti ste nám nič nepovedal z cčoho by sme sa – my nevedomci – mohli poučiť.
  Nemyslím si však, že Vy by ste mi mohol vôbec niečo povedsať čo ja neviem.

  Nikto
  Mňa sv. Augustín zaujíma asi tak, ako že vaša biblická postava Lot súložil so svojimi dvoma dcérami aby zachovali potomstvo. Som presvedčený že aj toto odtajíte.

  Ani to, že Homér diktoval svoje diela sem nepatrí. Ovšem Vy si vymyslíte vždy niečo čo hneď prezradí Vašu mentálnu kapacitu. Ešte dobre že nám zddôvodňujete tie biblické báchorky tým, že to išlo z úst do úst a dobre si to nepamätali, čo vlastne Joshua povedal ale hlavne čo nepovedal.
  “Blahoslavení chudobní duchom, lebo tých je kráľovstvo nebeské” – ďakujem, neprisím, nerád by som sa tam stretol s Vami.

 27. Ja som sa pýtal na Augustína, nie na Lóta. TOTO tu nepatrilo. Ale ako vydím, potápajúci muž sa chytá každej slamky a pokiaľ ide o súloženie – zviedli ho jeho dcéry tak že ho opili. Niektoré veci mierne prekrúcate.

  ,,čo kedy napísal Kristus, jednoducho preto, lebo nikdy nič nenapísal, lebo zrejme písať nevedel´´ Ale Homér patrí patrí. Z úst do úst – niektorý evanielisti neboli pri istých udalostiach prítomný, tak si potom zistili čo sa stalo. Ako som napísal – nezhody ako keď sa 2 ľudí spýtaš o mesiac čo mali na obed 22.mája. Samozrejme pri vyšetrovaní prípadu sa zbierajú rôzne svedectvá tiež. Ale pán dokonalý Vševed Všadebol nepotrebuje žiadne svedectvá pretože bol všade a pamätá si aj čo povedal lekár Vašej mame keď Vás jej dal do rúk. Príklad bohatých v duchu – „Všetko, čo potrebujem, mám, nič a nikoho nepotrebujem.“ Pán teológ zrejme nechápe evanieliá. Aj to prezrádza Vašu mentálnu kapacitu.

 28. S tým lekárom to bolo myslené pri Vašom narodení.

 29. The Parallax View

  AD: Nithus

  Keďže ste ma tu 1.4. v reakcii k inému príspevku spomínali, dovolím si reagovať.

  I. „Že Ježiš žil nie je fakt a neexistuje o tom jediný dôkaz, iba Vaše mytologické texty a 3ja historici (z 50tich), ktorí v tej dobe ani nežili a ktorých texty boli zmanipulvané cirkevníkmi (dokázané v prípade Flávia, ktorého “doplnil” ujo Eusebius)…“

  Ak mám použiť Vašu vlastnú, prudkovedeckú metodológiu, tak sa Vás musím v prvom rade opýtať: Odkiaľ to všetko viete, keď ste v tej dobe ani nežili? Ďalej: Viete, z ktorej doby pochádzajú najstaršie prepisy Vašich „troch“ a „50tich“(???) historikov a kto ich prepisoval? A len tak mimochodom, ten Fláviov text je zaujímavý niečím úplne iným.
  Navyše: Prečo sa vo Vašich protikresťanských príspevkoch často odvolávate práve na „mytologické texty“, obzvlášť na tzv. Tomášove evanjelium, píšete informatívne správy o mytologicko-textovom obsahu vatikánskych pivníc atď. Azda chcete mýtmi vyvrátiť náboženské bludy? Janko Hraško ako dôkaz neexistencie Herkula?

  II. „Nevadil mi ani príspevok od Parallax View o chazaroch. Len konštatujem, že je na nich zaťažený keď ich doslova v každej druhej vete spomína (podobne ako súdruhov), potom jeho príspevky vyzerajú smiešne. Mne sú v skutočnosti chazari aj s komunistami ukradnutí.“ Ideálnou reakciou je Vaša otázka Niekomu: „Vieš vôbec čo sa práve deje okolo teba?“ Pre nás skôr narodených má označenie súdruh svoj význam a váhu. Ale ak Vám to spôsobuje smiech, nevidím v tom nič zlé. Naopak! Ja sa tu tiež niekedy dobre pobavím. Obávam sa však, že na niečom úplne inom ako Vy.

  Na záver mi ešte nedá nereagovať na Vašu ideovú súdružku vedúcu (súdiac podľa Vašich príspevkov), ktorá jeden zo svojich triumfálnych vstupov ukončila:
  „Keď sa priatelia Jean Jacquesa Russeaua pýtali:
  “Jean Jacques a čo povieš pánu bohu, keď si ťa zavola a opýta sa ťa – Jean a prečo si vo mňa neveril?”
  Odpovedal:
  “No evidence, no evidence!”

  Jean-Jacques Rousseau – z knihy G. Klimova Protokoly sovietskych mudrcov

  „Ideológ francúzskej revolúcie Rousseau bol počas celého svojho života duševne chorý a krátko pred smrťou sa definitívne zbláznil, trpel mániou prenasledovania, hypospádiou a spermatoreou (spontánne vylučovanie spermy). Rousseau písal listy Bohu a namiesto poštovej schránky ich kládol pod oltár chrámu.“
  Ale keďže od Boha nedostával odpovede na svoje listy, Rousseau z toho logicky vyvodil, že Boh neexistuje(…) Mimochodom, ten istý Rousseau sa trikrát vzdal svojej viery: najprv sa zriekol katolicizmu, potom protestantizmu a nakoniec aj vlastného „náboženstva filozofov“(…)
  Rousseau, ideológ Francúzskej revolúcie. Pred revolúciou, v rokoch 1760 – 1789 ho viac krát vyhlasovali za blázna. Exhibicionizmus (odhaľovanie pohlavných orgánov), masochizmus, fetišizmus (sexuálna fixácia na neživé predmety), kleptománia, impotencia atď. Od roku 1766 – mánia prenasledovania, zmiešaná s mániou veľkosti. Hypochondria. Schizofrénia, ktorá vo veku 40 rokov prerástla do chronickej paranoidnej formy. Homosexualita. Sexuálna fixácia na moč. Rád kradol a klamal. V dôsledku mánie prenasledovania si myslel, že nie on je chorý, ale celý svet, ktorý ho obklopuje, je chorý a potrebuje liečenie s pomocou revolúcie.“

 30. Izraelský prezident Šimon Peres sa stretne s pápežom Františkom.
  Pri tej príležitosti mu Františkáni (nepriatelia úžerníctva) dajú vyznamenanie – Medailu cti za mier!

 31. Máme v pamäti aj to, že pápež ‘požehnával zbrane’ talianských vojakov idúcich an ruský front po boku Nemecka. Ešte že jedno z ich židovského Desatora hovorí “NEZABIJEŠ”.

 32. vôbec ma neprekvapuje, že zase strela od boku a naslepo, že pán Sitra? 😀 😀 Keby sa niekto náhodou trošku viac venoval tomu, čo kritizuje a nie iba tliachal, čo mu slina na jazyk prinesie, vedel by, že „Nezabiješ“ je v ponímaní „Nezavraždíš“ – v súvislosti so spolunažívaním…so zabíjaním vo vojne to nemá nič spoločné….lenže, ako vravím, treba vedieť, nie iba si myslieť 😀 😀 😀

Leave a Reply