Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Palestína zvažuje žalobu proti Izraelu za väznenie 900 detí

Palestína zvažuje žalobu proti Izraelu za väznenie 900 detí

palestina-deti-vazeniePalestínske úrady zvažujú možnosti žalovať Izrael u Medzinárodného trestného súdu kvôli väzneniu 900 palestínskych detí v roku 2012. Tým Palestína využije svoje nedávno získané práva ako pozorovateľský štát OSN, povedal Eissa Karakea, palestínsky minister pre záležitosti zajatcov.

„Musíme tento novo získaný status využiť, aby sme niečo podnikli proti Izraelu kvôli jeho zločinom, špeciálne kvôli väzneniu a týraniu palestínskych detí, bez toho, aby sme ešte hovorili o ich vypočúvaniach pred vojenskými súdmi“, povedal minister v jednom interview pre kanál Al Arabiya.

„Tým, že maloletých podrobuje takýmto traumatickým skúsenostiam, porušuje Izrael Dohody o ochrane dieťaťa a každé medzinárodné právo“, dodáva k tomu Karakea. Ako povedal, medzinárodné spoločenstvo vie o zločinoch uskutočnených na palestínskych deťoch.

Vyjadrenie ministra nasledovalo po zverejnení správy z jeho ministerstva, ktorou bolo oznámené, že počet palestínskych detí zadržiavaných izraelskými verejnými činiteľmi stúpol zo 700 v roku 2011 na 900 v roku 2012. Podľa tejto správy sú maloletí počas väznenia z pravidla týraní a brutálne bití, aby ich prinútili priznať delikty, ktoré neurobili a denunciovať svojich priateľov a známych, že sa taktiež dopustili deliktov, ktoré ohrozujú bezpečnosť Izraela.

Naviac sú pozbavení základných práv, vidieť svojich rodinných príslušníkov, alebo psychiatra. Často sú zatvorení do cely spolu s dospelými väzňami, kde sú nimi vystavení verbálnemu a fyzickému týraniu a sexuálnemu zneužívaniu.

Preklad Juraj Borský, ::prop
Zdroj rt.com

O ::prop

3 komentáre

 1. Skoda ze tu nemozem citat a vidiet fotky deticiek pochodujucimi s AK-47 v rukach a prisahajucimi smrt imperializmu a sionizmu.
  Mozno by sa nasiel nejaky clanok co sa ucia deticky v Palestine ohladom Izraelu a laske k bliznemu?
  Ooops, to asi ziadam privela, ved tie kurvy zidovske si postavili oazy na palestinskej zemi za americke dolare.
  Skoda ze som sa nedocital, preco tie deticky sa ocitli vo vaezeni.
  To iba tak hogo-fogo zidia chytaju deticky z palestiny do sieti a tyraju ich v lagroch bez priciny.
  Preco sa tie deticky tam vobec ocitli, kde su ich rodicia, skoly, ucitelia, imamovia?
  Na to asi sudruhovia v Rusku zabudli.

Leave a Reply