Domov / Hlavná strana / Ekonomika / Padajú ako muchy: v priebehu roka skrachovalo 46 ukrajinských bánk

Padajú ako muchy: v priebehu roka skrachovalo 46 ukrajinských bánk

hrivnaUkrajinský Fond ochrany vkladov nebude schopný preplatiť ľuďom ich straty a bude sa musieť spoľahnúť na vonkajšie financovanie z EÚ a konkrétne od európskych daňových poplatníkov.

V priebehu roku skrachovalo na Ukrajine štyridsaťšesť bánk, povedal ukrajinskej spravodajskej agentúre UNIAN generálny riaditeľ ukrajinského Fondu ochrany vkladov Konstantin Worušilin.

Vysvetlil, že masové bankroty ukrajinských finančných inštitúcií majú viacero dôvodov. V prvom rade je to „nemorálne správanie riaditeľov bánk“. Zamestnanci bánk podľa Worušilina kradli peniaze a používali ich na svoje vlastné účely.

Druhým dôvodom je pokles v exportoch, pokles spotreby a vysoké výrobné náklady, povedal Worušilin.

Fond ochrany vkladov vynakladá všetko úsilie, aby preplatil Ukrajincom ich straty. Finančné prostriedky fondu sú však nedostatočné a k 1. aprílu dosahujú 16,1 miliardy dolárov.

Aby si fond splnil svoje povinnosti voči zákazníkom banky, bude sa musieť spoľahnúť na vonkajšie financovanie. Podľa nemeckého časopisu „Deutsche Wirtshafts Machrichten“ hlavné bremeno napokon padne na daňových poplatníkov EÚ, ktorí budú musieť zaplatiť za zlé riadenie ukrajinského bankového sektora.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: SputnikNews

O ::prop

16 komentárov

 1. Aj v Rusku krachuju , cim to je asi?

  • Krachy USA finančných inštitúcii Milanko spôsobili svetovú hospodársku krízu čim to asi bolo zavinene. Čo sa tyká Ruska za posledný rok skrachovalo koľko inštitúcii no daj info.

   Principiálne ne tomto fóre je par jedincov ktorí budú za každú cenu útočiť na Rusko a vypisovať totálne nezmysli. Nie nemusím USA no ani ho nekritizujem nechávam to na obyvateľov spomínanej krajiny. Pokiaľ ide o politické kroky vodcov tejto krajiny tak to skomentujem no v podstate USA ma nezaujíma nie je mojou domovinou. Milan čo tak sa starať o Slovensko a vyjadrovať sa k téme. Rusko témou nie je. Rusofobia je liečiteľná

 2. Nezmysli teda vobec nevypisujem. Je to zo svedectva :
  Jevgenij Alexejevič Fjodorov. Je ruský veřejný a politický činitel, poslanec Státní dumy, dokonca Putinov stranicky kolega.
  https://www.youtube.com/watch?v=iydULcpLAx8
  https://www.youtube.com/watch?v=xxMNt_R1JMc

  • Myslím ze krach židovských podnikov Putina zvlášť netankuje….skôr naopak

   • Žukov , Rusko je v rovnakom ekonomickom zovreti medzinarodnych bankstrov ako uz cely svet.
    I o tom vypoveda Fjodorov. Priznava tam i to , ze i keby chcel Putin to zmenit , nema ani tu najmensiu sancu. Jednoducho ,, dolarova pasca,,. Ale myslim ze Putin ani nechce , on je tiez Rotschildov kon . A nie je sam v Rusku . okolo neho je cele stado . Kremel je udajne stajna plnokrvnikov v sluzbach Rotschildovcov.

    • Pravdou je že on chce a prví krok je znárodnenie Ruskej národnej banky. Znie to divne že národnej no vďaka Jelcinovi, Nemcovovi a USA poradcom pôsobiacich v 90 siatych rokoch v Rusku sa z národnej banky Ruska stala pobočka FEDu. Nemohla tlačiť Ruble a ak tak len za predpokladu že nakúpila bezcenne USA dlhopis. Neviem kto všetko je, alebo nie je v Ruskej vláde Rotschildov podskoč no viem ti presne povedať kto všetko na Slovensku slúži Rotschildovcom cez rôzne neziskovky a tretí sektor. Čo tak vybodnúť sa myšlienkovo na Rusko a začať čistiť od Rotschildovich pod skokov prvé doma. Ja by som to nechal na Rusov nemaj strach oni si doma najlepšie urobia sami poriadok. Mam pocit že už ho začali robiť preto to mnohým nesedí a podľa tvojich reakcii ani tebe.

     • STOPA,…ja ti to teda poviem tak ako to citim : ,,CELY SVET JE STRCENY AZ V HRUBOM CREVE ROTSCHILDOVCOM,,..co ako stym chces spravit ked kazdy druhy clovek na planete zem, premysla ako Rotschild ? Mamon , mamon, a zase len mamon .Sproste ,,, PRIJEBANE LUDSTVO,, je doslova rozumovo zmrzacene , honbou za pozemskymi statkami . Miesto tuzby spoznat Boha , uznava zlate tela ,, MAMON,,
      Toz , zozne co zasialo!!! . V podstate, je to Bozi zamer , to co sa teraz deje . A ide sa do finale , final . Bude ako este nebolo!!! Nakoniec zjv. Jana o tom dost zretelne prorokuju , co sa bude diat. Cipovat sa bude , sezona je tu !!!

     • Milan tak vítaj na jednej lodi. Bojíš sa ja nie.

 3. …co to ten odbornik tvrdi…?…preco by sme to mali platit my…?…to by Fico nedovolil…

 4. Normálne ma to napaľuje keď mi tento systém nedovolí pridať príspevok do diskusie.

 5. Vedúci politici Ukrajiny, ktorí doviedli Ukrajinu do terjšieho stavu bratovraáedného konfliktu, nevedeli, že toto príde?
  Takíto “štátnici” môžu ‘spravovať malú ohradu so sliepkami a nie krajinu, žiadnu krajinu na tejto planete!

 6. SITRA, Ukrajina je cudzí výtvor, v minulosti Nemcov, teraz Američanov, zámerne sú tam nainštalovaní pološialení politici bez pudu sebazáchovy. Oni ani len netušia, že po použití budú rozpučení svojím pánom ako nechcený hmyz.

 7. Christian Freeman

  milan, no neviem, ci Zjavenie Jezisa Krista dane Janovi je o cipovani..jedine, ak nasledujes (a znovu zidovsky) futurizmus ako styl vykladu…

 8. Milan ak je to boží zámer tak čo sa potom tak nervuješ? Tí ľudia za to v podstate ani nemôžu.

Leave a Reply