Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Opýtajte sa eugenika: Realizácia eugenického programu

Opýtajte sa eugenika: Realizácia eugenického programu

sketch-by-leonardo-da-vinciHoci verím v eugeniku, tak nemám ani potuchy, ako by mala byť realizovaná. Príde mi to veľmi komplikované a mohlo by to byť ľahko zneužité. Ako by vyzeral model eugenického programu?

Keď si predstavíme spustenie nového eugenického programu na Západe, potrebujeme v prvom rade zvážiť, čo bude efektívne, čo je morálne správne a čo bude akceptované verejnosťou. Môžeme urobiť veľké kroky smerujúce k pomoci budúcim generáciám bez akýchkoľvek drakonických opatrení – a to iba prostredníctvom pozitívnych a negatívnych stimulov. V prípade eugeniky bolo predložené veľa plánov a napísaných množstvo kníh, ale ja sa pokúsim načrtnúť základný eugenický program pre Ameriku a Európu.

1. Väzňom bude ponúknuté zníženie trestu a finančný bonus, ak budú súhlasiť so sterilizáciou (mužom, ktorí sú stále plodní nebudú umožnené manželské návštevy!). Zločincom, ktorí nie sú vo väzení, bude tiež ponúknutý finančný príspevok.

2. Každému, kto žije na podpore, bude ponúknutý peňažný bonus, ak si dá podviazať vaječníky alebo podstúpi vazektómiu.

3. Program bude zahájený v spolupráci so školami, v ktorých bude dievčatám, len čo dosiahnu pubertu, ponúknutý peňažný bonus, ak sa rozhodnú pre dostupnú permanentnú alebo dlhotrvajúcu antikoncepciu.

4. Antikoncepcia a potraty budú zadarmo a ľahko dostupné pre každého, takže už nebudú dlhšie selektívnymi činiteľmi, ktoré znižujú náš genetický potenciál pre inteligenciu a iniciatívnosť (tak ako je tomu dnes).

5. V Amerike dôjde k vyradeniu AFDC (Aid to Families with Dependent Children – Pomoc rodinám s nezaopatrenými deťmi). Nebude môcť byť zastavená náhle, keďže množstvo rodín sa stalo na nej úplne závislými. Ale široko ďaleko sa vyšle signál, že v konkrétny dátum dievčatá, ktoré sa stanú tehotnými a rozhodnú sa nechať si svoje dieťa, nebudú viac podporované štátom. V súčasnosti ich naša vláda odmení, ak si ponechajú nemanželské deti tým, že im ihneď poskytne jedlo, bývanie a mesačné štipendium na neurčito. Okrem toho, že tým podporuje väčšiu lenivosť, tak tento program predstavuje obrovskú záťaž pre daňových poplatníkov a je mimoriadne dysgenický.

6. Daňové úľavy pre rodičov s deťmi sa zvýšia. Platená materská a rodičovská dovolenka budú výrazne rozšírené. „Materské benefity“ budú poskytnuté matkám, ktoré sa rozhodnú zostať doma so svojimi deťmi a ich množstvo bude úmerné tomu, čo by mohli zarobiť v práci na základe úrovne ich vzdelania.

7. Vysokoškoláci s deťmi obdržia širokú škálu dotácií a služieb navrhnutých tak, aby bolo ich rodičovstvo ľahšie, ako napr. vysoko kvalitnú dennú starostlivosť a permanentne dostupné pestúnky a gazdiné.

8. Ľudia s ťažkým mentálnym nedostatkom (retardácia alebo duševná choroba) budú sterilizovaní. Odporcovia eugeniky to možno chcú nazývať „nátlakom“, ale toto slovo je svojou definíciou nevhodné, pretože títo ľudia nie sú schopní sami za seba robiť racionálne rozhodnutia, takže nemáme ani potuchy čo by chceli, ak by boli schopní porozumieť svojej situácii. Najlepšia vec, ktorú môžeme pre nich urobiť je to, čo by sme sami chceli, ak by sme boli na ich mieste.

9. Oblasť genetického poradenstva výrazne porastie a jej služby budú široko využívané a dostupné zadarmo. Pomôže sa tak perspektívnym rodičom v zorientovaní v rýchlo sa meniacom svete genetiky a reprodukčnej biológie tak, že budú môcť maximalizovať svoje šance na splodenie inteligentného a zdravého dieťaťa.

Mnohí sa obávajú zneužitia eugeniky a na tejto obave nie je nič zlé. Ale akýkoľvek veľký program, ktorý sa vymyslel je náchylný k zneužitiu alebo aspoň k prípadom nespravodlivosti. Naši oponenti budú samozrejme skučať a pokračovať vo výkrikoch typu: Hitler! nacisti! a snažiť sa nás zničiť. Ale znamená to, že musíme mať naše ruky vo vreckách a vzdať sa všetkého úsilia? Nie. Znamená to, že sa poučíme zo svojich chýb, zabránime aby sa znovu opakovali a pokračujeme ešte s väčším odhodlaním, vedomí si správnosti našej veci, so znalosťou, že eugenika sama o sebe má unikátnu schopnosť posilniť našich ľudí a masívne zredukovať ich utrpenie znížením zločinnosti, posilnením ekonomiky, zvýšením inteligencie a zlepšením zdravia.

autorka: Marian van Court
zdroj: Counter Currents Publishing
preklad: Aman, protiprudu.org

O Roland Edvardsen

2 komentáre

 1. Ako zabrániť chorobám?
  Popravde, som za to, aby ľudia a deti boli zdravé. Viem, že je to spojené s hygienou ale nie je mi presne jasné, ako sa to dá ľudí naučiť.
  Odporcovia hygieny tvrdia, že umývanie rúk ľudí ponižuje, že umývať zuby deťom možno len vtedy, keď s tým jednoznačne súhlasia.
  Zástancovia hygieny chcú vyrábať lacné a dostupné mydlá pre všetkých, ale odporcovia hygieny ich považujú za nechutne slizké a tvrdia, že sú vyrábané z ľudského tuku. Je to už dávno vyvrátená lož, ale oni stále nastoja na tom, že je to pravda a – a preto vraj žiadna hygiena nemôže byť zavádzaná.
  Zástancovia hygieny chcú, aby si aspoň doktori pred operáciamu umývali ruky, ale odporcovia hygieny tvrdia, že je to násilie, že je to nacizmus a hitlerizmus.

  Ach jaj, ako len zabránim tomu, aby aj mne tak nadávali?
  Ach, ako len vysvetlím ľuďom, že je hygiena je lepša ako špina a degenerácia?


  🙂 Bez srandy, dobrý článok, len vidno, aké je to už celé zdeformované. Ja tiež neviem, ako presne zavádzať eugeniku – ale považujem za vyslovene smiešne tie dilemy okolo toho, či je také niečo dobré, alebo čo si pomyslia odporcovia. Keby sme sa stále pozerali po „odporcoch“, doteraz by sme žili ako svine v blate.
  Nech si myslia čo chcú.

 2. Toto je choré,choré,choré…
  Stále to opakujem a budem do omrzenia opakovať – ľudstvo,utvoriac zomknutý dav sa zmestí do okresu Galanta!!!
  Tak aký je tu problém?!
  Chce mi snáď niekto tvrdiť,že Zem nieje schopná tých „pár bĺch“ uživiť?!
  Premýšľame o zvrhlostiach bez opodstatnenia , a chceli by sme meniť svet bez ochoty čokoľvek zmeniť vo vlastnom živote.A ak máme problémy,riešime ich premenovaním,alebo bojom proti vinníkom,ktorých sami vyfabrikujeme.
  Ktokoľvek je schopný racionálne podporiť horeuverejnený text,by mal pouvažovať nad poradou s odborníkom…

Leave a Reply