Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Odpočúvacia stanica Bundesheeru, ako časť zameriavacej reťaze USA

Odpočúvacia stanica Bundesheeru, ako časť zameriavacej reťaze USA

konigswarteAmeričania financovali odpočúvaciu stanicu Königswarte pri Hainburgu a zapojili ju do celej siete, ktorá sa tiahla z Nórska, cez Nemecko, až do Talianska.

Rakúska vojenská spravodajská služba (HNA) a americká vojenská tajná služba (NSA) si vymieňajú viac ako 50 rokov informácie. Jedným z ťažiskových bodov tejto kooperácie je odpočúvacia stanica na kopci Königswarte pri Hainburgu na hraniciach so Slovenskom. Stanicu financovali Američania. Potvrdil to hovorca ministerstva obrany v sobotňajšom vydaní denníka „Die Presse“. Spravodajský magazín „Profil“ vyniesol na svetlo ďalšie detaily.

Podľa toho boli v roku 1958 zriadené stanica Königswarte a menšie stanice v Neulengbachu, Großharrase, Golse, Pirke pri Grazi a Stockhame pri Welse, časťou jednej americkej zameriavacej reťaze, ktorá sa ťahala od Nórska, cez Nemecko až do Talianska. Rakúsko bolo jediným neutrálnym štátom v tejto špionážnej asociácii NATO. USA túto stále ešte aktívnu stanicu na Königswarte neustále obnovovali. Odtiaľ sa dali pred rokom 1989 odpočúvať hovory ďaleko za železnou oponou. Teraz je otázkou, či ešte stále sa odpočúva v tom istom smere. Ako zistilo „Die Presse“, pomohli Rakúšania NSA k informáciám, ktoré v 2007 viedli k zadržaniu jednej nemeckej teroristickej bunky, skupiny Sauerland.

S odchytenými dátami mal Bundesheer podľa „Profilu“ vždy problémy, čo s nimi. Záznamové pásky boli neustále letecky odosielané na americkú stanicu v blízkosti Frankfurtu. Ako informuje „Die Presse“, za Studenej vojny uzavrela NSA z HNA dohodu. Po teroristických útokoch z 11. septembra 2001, mal byť dokument obnovený a doplnený. To potvrdili viaceré zdroje, tak politici, ako aj vysokopostavení úradníci z oblasti bezpečnosti. Ministerstvo obrany sa k tomu nechcelo vyjadriť, veľvyslanectvo USA vo Viedni tak isto, zdôraznili však „veľmi dobrú kooperáciu s rakúskou armádou a rakúskymi spravodajskými službami“.

Šéf FPÖ Heinz-Christian Strache vyzval spolkového kancelára Faymanna a ministra obrany Kluga, bezodkladne zaujať postoj k tajnej dohode s NSA. Treba preskúmať, do akej miery bola porušená neutralita Rakúska. 13.07.2013 – CHRISTIAN ULTSCH (Die Presse)

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Die Presse

O ::prop

15 komentárov

 1. Takže Rakúsko – neutrálny štát a náš spriatelený sused vedie voči nám studenú vojnu.
  O tej odpočúvacej stanici za komunistického režimu som vedel ale to som ozaj nepredpokladal, že to ešte funguje.

  • Jasné že funguje, prečo nie ? Veď sa nič nezmenilo, akurát si prehodili farby.

   Podstata zostala: PSYCHOPATI, t.j. v dôsledku inej biologickej stavby mozgu, patologickí klamári, zlodeji a podvodníci,
   ktorých je asi 6 % obyvateľstva na Zemi, ovládajú zvyšných ca. 94 %. Na to im nestačí len vysoký stupeň
   kriminálnej inteligencie, ktorou oblbujú, resp. pomocou klamstiev MANIPULUJÚ,
   dôverčivých
   a naivnývch oVčanov.
   Oni potrebujú ale aj celosvetovú sieť odpočúvacích zariadení,tajných služieb atď….
   a síce kvôli
   NE-oVčanom, rozumej občanom nepadnutým na hlavu, aby svojim myslením nenakazili aj oVčanov :-))
   Beží to úspešne desať- ak nie stáročia, ibaže situáciu im skomplikoval internet.
   Ale
   oni si aj s tým poradia. Väčšina-teda oVčania , v internete nesleduje spoločensko-politické dianie.
   Venujú sa tomu,
   na čo majú v hlave zariadenie – blbostiam, ktorými ich PSYCHOPATI hojne zásobujú.

 2. ehm mám jednu otázku ? vy veríte na konšpiračné teórie ?

  • Herman J. Gál

   To bola otázka pre koho?

  • To závisí hlavne od toho, o čom konrétne sa bavíme.

  • Skúste definovať konšpiračnú teóriu a uviesť príklad. Je konšpiračnou teóriou Bilderberg? Alebo žiadne ZHN vo vlastníctve Saddáma Husajna? Alebo odpočúvanie celého sveta NSA? Ako napísal Nithus. Napíšte, čo máte konkrétne na mysli a diskutujme…

   • otázka bola pre všetkých

    Ja nemyslím konšp. teórie typu 11. september, zbrane od Husajna, Bilderberg a pod. prkotiny. To ma ani tak nezaujma. Mám na mysli hlavne tie hlavné a velké, resp. konšp. teórie kde sa hovorí o údajnom sprisahaní proti celému svetu alebo proti západnej civilizácií t.j. bielej rase. Teda :

    1.Ilumináti NWO

    2.slobodomurári

    3. Protokoly sionistických mudrcov

    Stačí takto ?

    • Zalozte si prosim temu v diskusnom fore. Nema priamy suvis s clankom. Dakujem.

    • Na to Vám dá každý propák individuálnu odpoveď. Pýtate sa všetkých, no propáci nie sú klony a majú na 1 vec niekoľko rôznych uhlov pohľadu a samozrejme vlastné názory, ktoré si môžu vzájomne protirečiť.

     Môj názor:
     Ilumináti/slobodomurári a NWO – 2 rôzne veci. NWO je podľa mňa z veľkej miery blbosť a pomiešaný misinterpretovaný mišung z viacerých konšpirácií a poloprávd.
     O existencii iluminátov a slobodomurárov vie každý, to nemôže byť považované za konšpiračnú teóriu. Či už organizácia ktorá verejnosti za chrbtom rokuje za uzavretými dverami konšpiruje proti verejnosti je otázne a nikto to 100% potvrdiť ani vylúčiť z princípu samotného utajenia nemôže (no takéto počínanie je minimálne podozrivé). Faktom zostáva, že mnoho vplyvných mužov súčasnosti aj minulosti patrilo k týmto organizáciám.

     Protokoly sionistických mudrcov: Pravdepodobne ide o hoax a fabrikáciu. Ja osobne sa teóriou celosvetového sprisahania Židov nezaoberám, pracujem len s faktami typu vyvražďovanie Palestínskeho obyvateľstva Izraelom, ktoré si myslím – sú dostatočne „bohaté“ sami o sebe.

     • Ohladne Protokolov sionskych mudrcov dodam len tolko. Kazdy kto si chce overit ich pravost ma moznost. Na internete su dokazy, ktore sa nedaju spochybnit. Len si ich treba vyhladat. A nakoniec existuje jeden sposob overenia ich pravosti. Zas si to moze overit kazdy.
      Zober si pred seba Protokoly a odskrtavaj si bod po bode to co je tam napisane v porovnani s tym co sa vo svete (a aj u nas, lebo tu to vidiet najmarkantnejsie) deje teraz a co sa za poslednych 100 rokov udialo. Z hrozou zistis ze to sedi ako z partesu. Ak mi toto vyvratis tak si genius. Dnes uz naozaj iba uplny ignorat este veri tomu ze Chazari nemanipuluju svetom.

     • Vieš pokiaľ by som si odškrtával Orwellov „1984“ dospel by som možno k podobným alebo možno ešte lepším výsledkom, napriek tomu, že sa 100% jedná o fikciu. Takto sa autenticita dokumentu nezisťuje.
      Na angl. wikipedii sú dosť dobre podložené dôkazy, že sa jedná o fikciu a z čoho boli mudrci „odkopírovaní“ (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Protocols_of_the_Elders_of_Zion)

    • Sranda. Zaujima vas sprisahanie proti celemu svetu, ale Bilderberg nie… Viete nieco, co my nie? 😀

     • nerieš Bilderberg

      napíš mi tvoj názor

     • Veď Bilderberg je sprisahanie proti celému svetu a na to ste sa pýtal, nie? Tak teda – mám to riešiť či nie? Ja na Bilderberg verím.

  • Nocturnus….Obes sa ty obrezany provokater. Kto ta plati? Co robi takyto skurveny zidak ako ty na tomto webe okrem toho aby provokoval? Robis zoznam antisionistov pre Mosad ci pre Kalinakov?

Leave a Reply