Domov / Hlavná strana / Sionizmus / Nový minister zahraničia USA sa volá John Kohn

Nový minister zahraničia USA sa volá John Kohn

John_Kerry_headshot_with_US_flagHillary Clinton sa v piatok po štyroch rokoch ako ministerka zahraničia rozlúčila so svojimi spolupracovníkmi a jej nástupca nastúpil 1. februára do úradu. Aj miesto šéfa ministerstva obrany musel Obama znova obsadiť po tom, čo Leon Panetta po niekoľkých mesiacoch v úrade odišiel na odpočinok. Zaujímavý je rozdiel, ako bolo s oboma dezignovanými nástupcami zaobchádzané pri vypočúvaní senátnym výborom, ktorý ich mal potvrdiť v úrade. Clintonovej nástupca bol v rámci najkratšej doby preklepnutý a odporúčaný. Chuck Hagel, ako nový šéf Pentagonu, bol naproti tomu celých 8 hodín razantným spôsobom vypočúvaný. Leží rozdiel v tom, že Hagel dávnejšie povedal, „Ja som senátor USA, žiadny senátor pre Izrael“ čím poukázal na silný vplyv izraelskej lobby na politikov vo Washingtone a ten druhý patrí k „našincom“ a je jedným z nich?

Keď pozorujeme izraelské médiá, tak je očividné, ako každú osobu, ktorá sa stane nejakým spôsobom známa a dostane sa do niektorej vyššej pozície, dôkladne analyzujú z hľadiska jej minulosti, aby zistili, či ide o priateľa, alebo nepriateľa Izraela. U dezignovaného ministra obrany Chucka Hagela sú toho názoru, že nie je žiadnym priateľom a preto beží už od oznámenia jeho kandidatúry Obamom celkom odporná poplatná kampaň v amerických médiách. Izraelská lobby vo Washingtone sa skúša všetko, aby zamedzila jeho potvrdenie Senátom. U Clintonovej nástupcu je to niečo celkom iné. Tu sú všetci celkom ticho. Prečo?

Nielen v Izraeli sa precízne presvecuje minulosť priateľ – nepriateľ, ale skúma sa aj rodokmeň tejto osoby, aby sa zistilo, či existujú židovské korene. Ak áno, tak sa to celkom hrdo vyhlasuje a poukazuje sa na to, že „on je jedným z nás“. Tak sa stalo pri novom ministrovi zahraničia Johnovi Kerrym, ktorý sa vlastne volá John Kohn, pretože jeho predkovia boli židia a zmenili si svoje priezvisko, obvyklá prax aby sa zakryl pôvod.

Nápadná je tá istá mentalita v Izraeli, ako voľakedy nacistická v III. Ríši. Tam bolo treba od r.1933 viesť Pas predkov a prostredníctvom genealógie zistiť, či nemali žiadnych židovských predkov až do piatej generácie, alebo pra-pra-rodičov, aby platili za „Árijcov“. V Izraeli je to práve opačne, tam sa úporne skúma, či nemáme nejakých židovských predkov, aby sa dalo hrdo vyhlásiť „súkmeňovstvo“. Tak sa to stalo aj u Johna Kerryho, kde každý vlastne doteraz veril, že jeho rodina pochádza z Írska, pretože ešte viac írske meno ako Kerry snáď neexistuje. Ale všetko je to len klam.

Webová stránka „About Judaism“ už roku 2004 zverejnila článok, v ktorom boli vymenovaní všetci predkovia Johna Kerryho. Vtedy išlo o prezidentskú kandidatúru pre Demokratickú stranu ako protikandidáta George W. Busha a izraelská webová stránka chcela upozorniť na to, že Kerry sa môže stať prvým židovským prezidentom USA.

Nepodarilo sa mu to a Bush získal druhé prezidentské obdobie. Teraz je ale Kerry novým ministrom zahraničia, čo je jedna z veľmi mocných pozícií vo vláde USA a Izrael a Izraelská lobby jasajú. Preto sa nemusel obávať vôbec žiadneho odporu kvôli svojej nominácii, hoci sa angažoval ako „odporca vojny“ po svojej službe vo Vietname a následnej študentskej dobe.

Tu je zoznam predkov Johna Kerryho, ako ho zverejnili „About Judaism“:

Benedikt Kohn (prastarý otec)

Benedikt Kohn, prastarý otec Johna Kerryho sa narodil 1824 na Morave, v dnešnom Česku a bol úspešným sládkom v pivovare. Po smrti svojej prvej ženy išiel do dnešného Horního Benešova a oženil sa s Mathilde Frankel Kohn. Po Benedikovej smrti 1876 sa Mathilde presťahovala do Viedne so svojimi deťmi Ida 7, Friedrich 3 a kojencom Ottom.

Fritz Kohn (starý otec)

Fritz a Otto boli úspešní vo svojom štúdiu, ale ako aj iní Židia mali pocit že trpia antisemitizmom. Výsledkom toho bolo, že obaja bratia Kohnovci konvertovali ku katolicizmu ako maskovanie a 1897 zmenil Otto svoje židovsky znejúce meno Kohn. Zvolil si nové tak, že nechal padnúť ceruzku na mapu, ktorá padla na County Kerry v Írsku. V roku 1901 nasledoval Fritz príklad svojho brata a zmenil si meno na Frederick Kerry.

Frederick sa oženil s Idou Loew, židovskou hudobníčkou z Budapešti. Ida bola potomkom Sinai Loewa, brata rabína Judah Loewa, známého kabalistu, filozofa a talmudistu, ktorý bol známy ako „pražský Maharal“. Niektorí hovoria, že vynašiel postavu Golema. Jeho potomkovia sa volali medzi iným Loewy, Loeb, Lowy, Oppenheimer, Pfaelzer a Keim.

Frederick, Ida a ich prvý syn Erich boli všetci pokrstení ako katolíci. V roku 1905 emigrovala rodina z Viedne do Ameriky. Najprv žili v Chicagu a potom našli svoju novú domovinu v Bostone. Frederick a Ida mali ešte dve deti, ktoré sa narodili v Amerike, Mildred 1910 a Richard 1915.

Frederick a Ida žili so svojimi tromi deťmi v Brookline, v mestskej časti Bostonu, kde sa Frederick stal známou osobou v obchode s obuvou a pravidelne navštevoval v nedeľu katolícku omšu. Nikomu to nerozprával a nikto ani netušil, že jeho rodina má židovské korene.

Roku 1921 vo veku 48 rokov vošiel Frederick Kerry do jedného hotela v Bostone a strelil si guľku do hlavy. Niektorí hovorili, že dôvodom boli finančné ťažkosti, alebo depresia. Možno bol prechod z českého žida k írsko – americkému katolíkovi preň príliš veľa a nedokázal zvládnuť fasádu so svojimi vnútornými skutočnými pocitmi a vierou.

Richard Kerry (otec)

Richard mal 6 rokov, keď jeho otec spáchal samovraždu. Hovorí sa, že sa s touto tragédiou vyrovnal tak, že ju ignoroval. Richard navštevoval Phillips Academy, univerzitu Yale a právnickú fakultu v Harvarde. Potom, čo slúžil v U.S. Army Air Corps (predchodca US Air Force), pracoval Richard pre Ministerstvo zahraničia USA a potom pre diplomatickú službu.

Oženil sa s Rosemary Forbes, dedičkou Forbesovského rodinného majetku, ktorý bol nakopený obchodom s Čínou. Richard a Rosemary mali 4 deti: Margery (1941), John (1943), Diana (1947) a Cameron (1950).

Z dôvodov povolania svojho otca strávil John Kerry veľkú časť svojej mladosti v Európe. Mimo iné žil medzi rokmi 1954 a 1956 striedavo v Berlíne a v jednom internáte (Institut Montana) na Zugerbergu vo Švajčiarsku. V tom čase sa naučil nemecky; trocha túto reč ovláda ešte stále.

Absolvoval štúdium politických vied na Yale University. Tam sa stal John Kerry členom študentského spolku „Skull & Bones“, tak ako aj jeho neskorší politický protivník George W. Bush. Skull & Bones je známe tým, že vygenerovalo niektorých vedúcich zástupcov v politike a hospodárstve, medzi inými aj troch prezidentov USA. Toto tajné spoločenstvo malo pestovať kult smrti a jednou z ich trofejí je aj lebka náčelníka Apačov Geronima.

John získal v novembri 1984 stoličku v Senáte za spolkový štát Massachusetts a v rokoch 1990, 1996, 2002 a 2008 bol znovuzvolený. 2004 vystupoval ako kandidát Demokratov na prezidenta a prehral s Georgom W. Bushom.

Od 26. mája 1995 je v druhom manželstve s o 5 rokov staršou židovkou Teresou Heinz, vdovou po Henry John Heinzovi III, dedičovi kečupového fabrikanta Henry John Heinza. Do manželstva priniesla troch synov. Jej majetok sa odhaduje na cca 500 miliónov až jednu miliardu dolárov.

Johnov mladší brat Cameron, prominentný advokát v Bostone, sa oženil so židovkou a konvertoval 1983 k židovstvu. Pritom si všetci mysleli, že rodina Kerryovcov sú skrz naskrz írski katolíci, pretože Boston je bašta írskych imigrantov.

Teraz je John Kerry, alebo John Kohn, od 1. februára 2013 novým ministrom zahraničia Spojených štátov.

Tento „výskum predkov“ reprodukujeme, ako bol zverejnený na stránke „About Judaism“. Zaujímavé je, že autorka Lisa Katz začala svoj príspevok s nadpisom „Fooled you! And you, and you, and you“ alebo v preklade „Ty, ty a ty si bol klamaný!“

Na konci píše Katz, že v roku 1997 zistila bývalá ministerka zahraničia USA Madeleine Albright, že všetci štyria starí rodičia boli židia. Narodená bola ako Marie Jana Korbelová, dcéra jedného československého diplomata, ktorý sa stal neskôr profesorom politiky na univerzite v Denveri a pred vpádom nacistov 1939 ušiel so svojou rodinou do USA.

Aj Wesley Clark, bývalý generál US Army, hlavný veliteľ aliančných ozbrojených síl v Európe a hlavný veliteľ ozbrojených síl NATO v Kosovskej vojne oznámil, že jeho otec bol žid. V roku 2004 sa usiloval o prezidentskú kandidatúru za Demokratov, avšak po slabých úspechoch sa vzdal v predvoľbe.

Katz píše, „teraz (2004) zistili výskumníci, že John Kerry je v skutočnosti John Kohn. História Kerryho židovskej minulosti je zaujímavá, pretože reflektuje históriu mnohých európskych židov, ktorí odložili svoj židovský pôvod na ceste do Ameriky.“

Aký je postoj Johna Kohna voči Izraelu a Iránu? Bol doteraz každopádne jedným z najväčších proizraelských senátorov. Podporuje posilnenie partnerstva medzi USA a Izraelom. Nepovažuje za správne dať Palestíncom nijakým spôsobom viacej práv, jedno, či OSN prakticky Palestínu uznala ako štát.

Čo sa Iránu týka je toho názoru, že iránsky nukleárny program predstavuje nebezpečie pre regionálnu stabilitu. Ako senátor hlasoval za všetky ostré sankcie voči Iránu, ktoré viceprezident Joe Biden opísal ako najtvrdšie v histórii. Myslí si, že vojenská akcia je vtedy oprávnená, keď sú vyčerpané diplomatické snahy. Z bývalého protivníka Vietnamskej vojny nič nezostalo. Ako dekorovaný „vojnový hrdina“, bolo to asi tiež len oportunizmom byť proti vojne, pretože to vtedy bolo v móde a pomáhalo to v politickej kariére. Najneskôr od 9/11 sú hrozby a vojny jediným, čomu politická trieda vo Washingtone rozumie, jedno ku ktorej z oboch strán patria.

Je to veľmi znepokojivé a malo by to znepokojovať aj každého Američana, keď Senát USA kladie Chuckovi Hagelovi vŕtavé otázky o jeho lojalite k Izraelu a či je pripravený zaujať tvrdý postoj voči Iránu. Pritom by malo byť pre tento úrad jediné kritérium, či budúci minister obrany je lojálny voči Spojeným štátom a či celostne zastáva ich záujmy. Ale vo Washingtone je všetko postavené na hlavu. Uprednostnený je ten, ktorý je poslušným otrokom Izraela. A tu v Európe je to práve tak. Kto slúži cudziemu štátu, ten sa dostane do úradu a patriot nemá žiadnu šancu.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: alles-schallundrauch.blogspot.sk

O ::prop

4 komentáre

 1. Skvelý článok, ďakujem.
  Je naozaj zaujímavé akú majú v dnešnom svete Židia veľkú moc. Dokonca aj bývalý prezident George W. Bush naznačil, že má židovských predkov.

  • To je taká móda. Voľakedy sa každý preberal svojím rodokmeňom, aby našiel aristokrata, po nástupe červených zasa hľadali predkov proletárov a dnes, holt, Židovských predkov…

   Je ale jasné, že rozdiel medzi demokratmi a republikánmi je iba v tom, že tí prví sa netaja, že sú ovládaní Izraelom…

 2. Ved v Obamovej administrative nie je jediny, napr. Jack Lew – novy minister financi, David Axelrod – Obamov poradca, byvaly šéf prezidentskej kancelárie – Rahm Emanuel a kopa dalsich:
  http://www.praha.eu/public/50/8d/12/125046_4_obama_michelle_pinkas_synagoga.jpg
  A to ze sefom FED este nebol nikdy nezid – to je tiez zname (t.c. Benjamin Shlomo Bernanke)…
  (ale taketo veci by sme tu nemali pisat, to sa nepatri)

Pridaj komentár