Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Nová streľba v Paríži: jeden mŕtvy, jeden zranený

Nová streľba v Paríži: jeden mŕtvy, jeden zranený

montrouge-parisPolicistka podľahla zraneniam, ktoré utrpela pri ďalšej streľbe v južnej časti Paríža, len jeden deň po vražednom útoku na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo.

Podľa svedkov zahájil neidentifikovaný strelec s nepriestrelnou vestou a automatickou puškou paľbu na policajtov v Montrogue.

Druhá obeť streľby je v kritickom stave.

Francúzsky minister vnútra Berbard Cazeneuve oznámil, že strelec je na úteku a vyzval ku „kontrole vysielaných informácií a sebakontrole, aby bolo umožnené tým, ktorí sú na frontovej línii v boji proti terorizmu a trestnej činnosti, ukončiť vyšetrovanie, ktoré je v plnom prúde.“

Streľba prišla potom, čo ozbrojenci v stredu zaútočili na parížske ústredie francúzskeho magazínu a zavraždili dvanásť ľudí a desať ďalších zranili.

Medzitým Francúzsko zvýšilo stav ohrozenia na najvyšší stupeň.

K útoku došlo v čase zvýšených obáv vo Francúzsku a ďalších európskych metropolách z následku príchodu bojovníkov ISIL z Iraku a Sýrie.

Stovky občanov Európy sa pripojilo k radom Takfírskych ozbrojencov bojujúcich proti vláde sýrskeho prezidenta Bašára al-Asada.

Západné krajiny a niektoré z arabských monarchií v Perzskom zálive pod vedením USA sú obviňované z podpory a financovania týchto ozbrojencov.

Podľa niektorých správ skupiny bojovníkov ISIL Takfiri, ktoré viedli vojnu v Sýrii a Iraku, hrozili Francúzsku útokmi.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

4 komentáre

Leave a Reply