Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Netanjahu kritizuje UNESCO za odrieknutie výstavy o Izraeli

Netanjahu kritizuje UNESCO za odrieknutie výstavy o Izraeli

Israeli-Prime-Minister-Benjamin-NetanyahuPredseda vlády: jednostranný postoj medzinárodného spoločenstva voči Izraelu

Jeruzalem – Izraelský ministerský predseda Benjamin Netanjahu kritizoval v nedeľu UNESCO za odrieknutie výstavy o histórii Izraela. Po protestoch arabských štátov krátkodobo odriekla komisia OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru so sídlom v Paríži výstavu o historickom spojení židovského národa a krajiny Izrael.

„Na vysvetlenie nám bolo povedané, že takáto výstava môže škodiť mierovému procesu,“ povedal Netanjahu. Šéf vlády hovoril o jednostrannom postoji medzinárodného spoločenstva voči Izraelu. Boli to palestínske úrady, ktoré zamedzili pokroku pri júlových znovu započatých mierových rozhovoroch, povedal.

Výstava bola pripravovaná dva roky Wiesenthalovým centrom a UNESCO. Názov výstavy bol: „Ľud, kniha, krajina – 3500 ročné spojenia medzi židovským ľudom a krajinou Izrael“. Táto mala byť v utorok otvorená v Paríži.

Izrael a Palestína sa desaťročia hádajú o rozdelení historickej Palestíny – krajiny medzi riekou Jordán a Stredozemným morom, dnes Izrael, Západný breh Jordánu a pásmo Gazy. Obe strany uplatňujú svoje historické práva na túto krajinu.

Poznámka prekladateľa:
V UNESCO tiež asi nie sú padlí na hlavu, aby krajine, ktorá od roku 2011 prestala platiť členské príspevky a od roku 2013 stratila hlasovacie právo, organizovali výstavu s pofidérnym a kontroverzným historickým obsahom.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Der Standard

O ::prop

22 komentárov

 1. parada hned az taka lepsia naladicka juj

 2. Ako som pochopil redakcia propu sem dala tento článok, lebo má zrejme z toho rozhodnutia UNESCA, radosť. Lenže, všimli ste si tie podstatné detaily ? Na koho podnet bola tá výstava bola zrušená a kde mala byť tá výstava. V UNESCU podľa Vás nie sú padlí na hlavu ? Je podla Vás normálne aby sa robilo v Európe to, čo chcú Arabi ?

  Mne to pripadá ako by ste už mali tým antisionizmom tak zatemnelý mozog, že už nie ste schopný rozlíšiť primárne problémy od lapálií.

  • Otázka je, načo sem teda stále chodíš keď ti to tu vadí?

  • Takže martin, ty si myslíš, že primárny problém nie je tlačenie nekrytých peňazí (mimochodom je úplne v židovských rukách), židovská morálka o vyvolených a gojimoch alebo židovský úrokový bankový systém vyrobený pre gojim s heslom „poď peňáz“ a „peňáz robí peňáz“? Tak potom ČO je primárny problém? Veľké vlny na Dunaji, ktoré spôsobil Fico?

   Tak ti poviem, choď na harez, tam sa ti bude dariť. Tam totiž užitočných idiotov oceňujú.

   • Primárny problém je islamizácia Európy, čiže migrácie obyvatelov z Blízkeho Východu a severnej Afriky.

    • Islamizácia Európy je samozrejme veľký problém, ale kto za ňu v skutočnosti môže? Z časti nesieme vinu aj my, lebo sme ju svojou nevšímavosťou a ľahostajnosťou dopustili a okrem nás, sú na vine práve sionisti (Židia), ktorí túžia po globálnej vláde nad svetom. Pravdou je, že islamizácia Európy je iba vedľajší efekt, v skutočnosti by páni finančníci chceli sekulárnu spoločnosť konzumentov, čo sa im nedarí dosiahnuť hlavne u moslimov. Islam sa nedá zlúčiť s konzumom a preto prišli na rad wahabisti, salafisti (sú podporovaní, cvičení a financovaní Západom) a stará známa vojna proti terorizmu. Cieľ je jasný, zničenie náboženstva, decimovanie moslimského obyvateľstva a následne pretransformovať zvyšné obyvateľstvo na konzumnú spoločnosť. Ak prímu konzum, sionisti využijú svoju moc a začnú všetkých cudzincov voziť po tisícoch do belošských štátov a už nič im nebude brániť, aby uchopili vládu nad celým svetom. Čiže, jedinou prekážkou v dnešnej dobe je Islam a nacionalizmus.

     Ako povedal Paul Warburg (Žid) spoluzakladateľ FEDu.
     „Svetovú vládu budeme mať, či chceme alebo nie. Jedinou otázkou je, či s ňou ľudia budú súhlasiť dobrovoľne, alebo ich k tomu budeme musieť prinútiť.“

     • To máš z vlastnej hlavy alebo si to čítal v konšpiračných knížkach z NVI ?

     • Áno sionistom ide o zničenie islamu a pritom ho ešte podporujú a rozširujú. Nie sú tie tvoje teórie postavané tak trochu na hlavu ?

     • Mimochodom, keď sa už podarí sionistom ovládnuť svet, kto bude na nich robiť, keď Európu zaplavia prisťahovalcami z tretieho sveta ? Tie milióny Cigánov, Arabov, Negrov, ktorí nemajú vzdelanie, neovládajú žiadnu profesiu, sú leniví a nespoľahlivý. A ako to bude vôbec vyzerať keď sa proti nim niektorí z nich zbúria ? Maličký Izrael bude vzdorovať kontinentom otrokov ?

     • 2Martin: Napísal si: „Áno sionistom ide o zničenie islamu a pritom ho ešte podporujú a rozširujú“. Nie je ti jasné, prečo to tak je, pritom je to jednoduché, že nešíria islam, ale islamistov. Pozri sa ako to je na Slovensku. Máme plno cigánov, mnohí by ich najradšej vykynožili. Ale nedá sa, lebo kritika z Európy. Koľkokrát si počul – „Tak nech si ich berú!“? Židia došli ďalej – už ich vyvážajú, alebo nútia k vysťahovaniu.

     • „nešíria islam, ale islamistov.“

      a aký je v tom rozdiel ?

      „Koľkokrát si počul – “Tak nech si ich berú!”? Židia došli ďalej – už ich vyvážajú, alebo nútia k vysťahovaniu.“

      Palestíncov ? Veď tých je v Európe minimum oproti ostatným arabským národom. Drvivú väčšinu tvoria prisťahovalci z Alžírska, Lýbie, Maroka, Tuniska.
      A okrem toho, to už by boli židia riadne padlí na hlavu keby posielali svojich úhlavných nepriateľov do civilizovaného sveta za účelom destabilizovať ho, keď civilizovaný svet by bol pre nich de facto jediné útočisko v prípadnom uchopení moci radikálmi islamistami na Blízkom Východe a následnom zničení Izraela.

     • Už aj v Izraeli poukazujú na stratu našej identity

      http://www.aktuality.sk/clanok/229624/islam-zacina-vladnut-v-europe/

     • martin, prestaň trieskať nezmysly, vypisovať hlúposti. Pozri si toto video a ak už toto nepochpíš, bež diskutovať na topky a neotravuj tu vzduch.

     • Ale Olinko, veď sú to stále tie isté trápne argumenty. Kde ovládajú sionistický židia politický establišment v Európe. Sú v EU parlamente alebo v Rade Európy nejakí sionistickí židia ?

      http://www.hlavnespravy.sk/izrael-kritizuje-radu-europy-za-rezoluciu-s-navrhom-zakazat-obriezky/152751/

      A okrem toho je treba rozlišovať judaizmus a sionizmus, nemiešať hrušky s jablkami a neveriť hneď všetkému čo sa dozviem na internete. Človek musí nad vecami rozmýšlať, porovnávať si súvislosti.

     • A poprosím nabudúce neargumentovať videom, nemožem si momentálne dovoliť pozerať videá z dôvodu veľkého hltania Mbitov.

     • martin, tvoja múdrosť je nekonečná. Skláňam sa pred tvojimi vedomosťami, úsudkom a kapitulujem. Sila tvojich príspevkov je obrovská a naozaj, vážne nenachádzam žiadny protiargument. Tvoja logika je neúprosná a rozhľad priam geniálny.

      Vzhľadom k absencii môjho protiargumentu, nebudem už na teba reagovať.

      Zbohom martin a opatruj sa.

 3. schopn“í“

Leave a Reply