Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Neslávny koniec bataliónu Donbas

Neslávny koniec bataliónu Donbas

donbasJeden z povestných trestných bataliónov kyjevskej vlády – batalión “Donbas” – už viac neexistuje.

V sile cca 340 mužov podnikol tento batalión 19. augusta pokus dobiť mesto Ilovajsk. Tieto jednotky sa v meste usadili napevno a dostali sa tak do pasce, ktorá bola potom známa ako „kotol“, v ktorom sa v súčasnosti nachádza ešte veľký počet píslušníkov ukrajinskej armády a rôznych, kyjevskej vláde lojálnych trestných jednotiek.

Posledné snímky bataliónu pochádzajú zo školy v Ilovajsku. Krátko nato bola táto škola separatistami samozvanej Doneckej ľudovej republiky zabraná.

Z 340 mužov sa preživších 20 mužov vzdalo milíciám. Veliteľ bataliónu Donbas, Semjon Semjončenko, mal dostatok odvahy odísť z nemocnice (kde bol ošetrovaný po zranení, ktoré získal 19. augusta v Ilovajsku) znovu do Ilovajska, aby zažil koniec svojho bataliónu aj so zbytkom svojich mužov. Jeho zástupcovi na mieste a pár ďalším kádrom sa podarilo utiecť.

Semjončeno a jeho stúpenci obvinili nepriamo Porošenka, že tento nechal batalión (a tiež ďalších, ktorí trčali v kotli) vedome vykrvácať, pretože vláda napriek viacnásobným oznámenian nepodnikla nič pre zásobenie obkolesených vojenských jednotiek, nehovoriac o ich podpore alebo oslobodení. Má to tiež určitý výklad: tak, alebo tak, sú dobrovoľnícke batalióny spojované s menom Kolomojskij a Porošenko má záujem na tom paravojenské oddiely jeho najväčšieho soka a konkurenta medzi oligarchami čo možno najviac neutralizovať. Že Porošenko a Kolomojskij m.i. vedú skrytú vojnu o Odessu a iné „chutné kúsky“ Ukrajiny, je verejným tajomstvom.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: apxwn

Poznámka redakcie:

Správa nie je zatiaľ potvrdená. Záver však dáva zmysel. Pravý sektor a Jaroš sľúbili Kyjevu, že ak nedôjde ku zmenám, vrátia sa do Kyjeva a urobia tam poriadok. Preto je v záujme Porošenka nasadiť tieto prápory na miesta najtvrdších bojov a dúfať, že povstalci urobia špinavú prácu za neho.

O ::prop

9 komentárov

  1. Žili jak suky a skapali jak suky. Tak im treba. Hrdinovia mali odvahu tak akurát vraždiť ženy, deti a starých ľudí. Je jedno kto ich spratal či to bola domobrana hlavne že ich spratali.

  2. Tiez som rad ze tych podludi pozabijali. Kto za židovské peniaze zabija ludi nezasluzi si zit.

  3. Toto je len zaciatok ,,konca,, postupne pridu ine bataliony moze prist dominovy efekt zalezi ako stryko z ameriky bude reagovat Ukrainsky nacionalizmus je na hlinenych nohach ironia tejto slovanskej tragedie je ze ti ludia skutocne nevedia za ake hodnoty bojuju a zomieraju.Separatisti maju aspon moralnu motivaciu ,brania svoju zem,tie ovce na zapade su jednoducho TLACENE a masirovane hysteriou nacionalizmu.a nenavisti k rusku Nacionalizmus je zdravy ale ked prejde do extremu je kontraproduktivny.

Leave a Reply